Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 26.10.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 530i автоматик 04'
Мечтае да кара: F10

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от ultrashock » 20 Дек 2017, 8:36

Вчера купих един Bosch 95Ah S5 A13, монтиран е, днес ще го кодирам и се надявам на безпроблемно каране и никакви проблеми с електричеството :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 26.10.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 530i автоматик 04'
Мечтае да кара: F10

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от ultrashock » 11 Яну 2018, 9:39

Вече минаха 20тина дни откакто съм с новия акумулатор и всичко вече е 6. Няма никакви проблеми, надявам се и за напред да няма :)
Кодирах го с NCExpert като 90amp AGM, въпреки, че е 95, но няма такава опция, след това през ISTA/D го регистрирах.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 12.10.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW E90
Мечтае да кара: безаварийно

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от strelecaaa » 18 Яну 2018, 13:08

ultrashock написа:Вече минаха 20тина дни откакто съм с новия акумулатор и всичко вече е 6. Няма никакви проблеми, надявам се и за напред да няма :)
Кодирах го с NCExpert като 90amp AGM, въпреки, че е 95, но няма такава опция, след това през ISTA/D го регистрирах.


Извинявам се , но може ли да ми кажеш как точно се регистрира с Ista- D, че и аз пробвах, но нещо не успях да намеря от къде. :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от Dextuar » 18 Яну 2018, 14:03

strelecaaa написа:
ultrashock написа:Вече минаха 20тина дни откакто съм с новия акумулатор и всичко вече е 6. Няма никакви проблеми, надявам се и за напред да няма :)
Кодирах го с NCExpert като 90amp AGM, въпреки, че е 95, но няма такава опция, след това през ISTA/D го регистрирах.


Извинявам се , но може ли да ми кажеш как точно се регистрира с Ista- D, че и аз пробвах, но нещо не успях да намеря от къде. :)
С ИНПА ще ти е по-лесно, потърси там


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 21.11.2008

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от dimodi » 18 Яну 2018, 14:06

Пробвай това:

https://youtu.be/OqHFMmQLHfg
За F10 е, но не би трябвало да има разлика.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 12.10.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW E90
Мечтае да кара: безаварийно

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от strelecaaa » 18 Яну 2018, 14:25

dimodi написа:Пробвай това:

https://youtu.be/OqHFMmQLHfg
За F10 е, но не би трябвало да има разлика.


Благодаря ! Ще пробвам :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 12.10.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW E90
Мечтае да кара: безаварийно

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от strelecaaa » 18 Яну 2018, 14:32

dextuar написа:
strelecaaa написа:
ultrashock написа:Вече минаха 20тина дни откакто съм с новия акумулатор и всичко вече е 6. Няма никакви проблеми, надявам се и за напред да няма :)
Кодирах го с NCExpert като 90amp AGM, въпреки, че е 95, но няма такава опция, след това през ISTA/D го регистрирах.


Извинявам се , но може ли да ми кажеш как точно се регистрира с Ista- D, че и аз пробвах, но нещо не успях да намеря от къде. :)
С ИНПА ще ти е по-лесно, потърси там


Sent from my iPhone using Tapatalk


Аз с INPA-та се обърках още при инсталацията. Дадоха ми диск към кабела , който съдържа два архива единият 70мб(BMW_INPAV5.02&EdiabasV6.47), другият 570мб(само INPA) и нито думичка кое за какво е и как се инсталира. Така че реших да пробвам с ISTA :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 12.10.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW E90
Мечтае да кара: безаварийно

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от strelecaaa » 18 Яну 2018, 18:55

strelecaaa написа:
dimodi написа:Пробвай това:

https://youtu.be/OqHFMmQLHfg
За F10 е, но не би трябвало да има разлика.


Благодаря ! Ще пробвам :)


Опитах, регистрирах го , но никъде не ми даде възможност да определя ампеража, а ми сложи по default 80ah. Някакви идеи как да го определя ръчно ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 26.10.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 530i автоматик 04'
Мечтае да кара: F10

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от ultrashock » 19 Яну 2018, 9:47

Промяната на вида акумулатор и ампеража не се прави през INPA, а с NCSExpert. Ето тук е горе долу показано как става:
https://youtu.be/6ur-itzUyvo?t=23m24s
Като цяло се влиза в модул CAS и се променя стойността. Ако не си работил с тази програма, по добре първо проучи как стават нещата. Не е трудно, но трябва да знаеш точно как. Аз лично не бях кодирал от 1 година и трябваше да си припомня.

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 30.10.2009
Местоположение: España
Пол: Мъж
Кара: 530d e60

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от ilian tenev » 16 Фев 2018, 20:29

Привет колеги.Питах в "бързи въпроси и отговори" но не ме отрази никой. :( Накратко: След обилен дъжд намерих колата без грам ток и два пръста вода при акумолатора.Обадих се,дойдоха ,дадоха ми ток запалих и 50 км.без никакъв проблем.В менюто показва че зарежда постоянно 14.2 14.4.....на идрайва никакви грешки.На сутринта опитвам да отключа и....греда-пак без грам ток.Акомулатора ми е нов релето също.В сервиз ми казаха да сменям кутията с бушоните която е в багажника...свалих я и проверих всички бушони и релета както и самата кутия.не видях нищо необичайно.Явно имам утечка.За 4часа ми изпива тока...Та въпросът ми е откъде да започна че тук майсторите са горе -долу на мойто ниво :bang: може ли наистина тази кутия да ми прави проблем или да търся друг майстор и друго мнение? Предварително благодаря на отзовалите се.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 9.05.2017
Кара: E61 530xd lci

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от Bungo_Baggins » 17 Фев 2018, 16:10

Диагностика правена ли е?
Може да има дефектен модул.
IBS сензорът проверен ли е?
Новият акумулатор регистриран ли е към колата?
Казваш, че има утечка, проверил ли си колко е, заспива ли колата?

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 30.10.2009
Местоположение: España
Пол: Мъж
Кара: 530d e60

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от ilian tenev » 17 Фев 2018, 19:57

Благодаря колега.Виновникът е открит...IBS сензора.Днес го откачих и колата си заспа на 20 минута.Сега ще поръчвам нов ...трябва ли нещо да се кодира след смяната на този сензор? :roll:

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 10.09.2014
Пол: Мъж

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от IKO88 » 25 Фев 2018, 16:40

Здравейте колеги,от скоро имам проблем с парното и подгряването на седалките спират да работят,мислех си,че е от таралежа,но днес преди да я разглобя,изключих ibs сензора и всичко тръгна,когато го включа и парното спира и подгряването.Скоро смених акумулатора (регистриран е),релето на алтенатора на валео е.
Дали проблема е в самия сензор или от нещо друго,вие как мислите?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от adovet » 26 Фев 2018, 11:07

IKO88 написа:Здравейте колеги,от скоро имам проблем с парното и подгряването на седалките спират да работят,мислех си,че е от таралежа,но днес преди да я разглобя,изключих ibs сензора и всичко тръгна,когато го включа и парното спира и подгряването.Скоро смених акумулатора (регистриран е),релето на алтенатора на валео е.
Дали проблема е в самия сензор или от нещо друго,вие как мислите?

ibsa ти е проблемен. Най вероятно и вентилатора не ти се е включвал на обороти да върти.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от Exclusive89 » 13 Апр 2018, 15:11

Колеги моля препоръчайте ми акумулатор, Варта или Бош.. AGM? Колата е 530dА 218к.с. без стар/стоп система. Може и друга марка :dunno: Пусковия ток колко А трябва да е? Десен+ или ляв+?
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook