Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 4.04.2015
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Детайли за колата: ///MPerformance

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от Dragomir94 » 20 Окт 2017, 11:48

goppe написа:Колега, дай и една снимка на това кабелче да видим как точно е свързано и накъде тръгва.

Това е кабела колега, в червеното е буксата, кабелът е отивал към плюсовата клема, но е бил отрязан много близо до клемата, дори и да искам надали бих ногъл да го свържа.. Идва някъде от вътре кабелът.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Take care of your car in the garage, and the car will take care of you on the road!!! :twisted:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 17.07.2014
Кара: E60 530d
Детайли за колата: все още е с оригиналната нафта от завода

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от shkata » 20 Окт 2017, 15:10

Dragomir94 написа:Да колега видях го това, значи може би и в мен да е грешката защото, когато веригата минава през мултицета следователно, я отключа заключа остава на 0.25Ah или на 0.33Ah, чакам я 25/30мин. Иначе както каза ти изключва малко по малко нещата, тъй като имам може би не много но достатъчно екстри ии може да идва и някъде от тях проблема, подгрев седалки, волан, обдухване, масаж, подуване, блутут, телефон, усб, аух, сд/двд, чейнджър, про лоджик и други неща може би за които не се сещам в момента. Колкото до мултицета, ел техник ми каза само как да си меря амперите, не съм в час и не знам възможно е и да съм го поиспържил, ще кача снимка на мултицета, ако сте по компетентни ме посъветвайте. Аз така или иначе ще започвам да вадя бушони събота/неделя.


Лично за мен 25-30 мин са малко със сигурност.Угасва ли ти поне диода за P на скоростите?
А за мултицета - тази иконка с акумулаторчето в горния ляв ъгъл показва че му е слаба батерията и това може да води до грешни измервания.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 4.04.2015
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Детайли за колата: ///MPerformance

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от Dragomir94 » 20 Окт 2017, 15:15

shkata написа:
Dragomir94 написа:Да колега видях го това, значи може би и в мен да е грешката защото, когато веригата минава през мултицета следователно, я отключа заключа остава на 0.25Ah или на 0.33Ah, чакам я 25/30мин. Иначе както каза ти изключва малко по малко нещата, тъй като имам може би не много но достатъчно екстри ии може да идва и някъде от тях проблема, подгрев седалки, волан, обдухване, масаж, подуване, блутут, телефон, усб, аух, сд/двд, чейнджър, про лоджик и други неща може би за които не се сещам в момента. Колкото до мултицета, ел техник ми каза само как да си меря амперите, не съм в час и не знам възможно е и да съм го поиспържил, ще кача снимка на мултицета, ако сте по компетентни ме посъветвайте. Аз така или иначе ще започвам да вадя бушони събота/неделя.


Лично за мен 25-30 мин са малко със сигурност.Угасва ли ти поне диода за P на скоростите?
А за мултицета - тази иконка с акумулаторчето в горния ляв ъгъл показва че му е слаба батерията и това може да води до грешни измервания.

Колата ми е с ръчна скоростна кутия колега, по - скоро диода на шофьорската врата за заключване на задните прозорци, когато изгасне консумацията пада на мултицета. А за батерията не знаех тъй като работя за първи път с мултицет. Ще ги подменя ще пробвам пак и утре ще засичам 60/70мин
Take care of your car in the garage, and the car will take care of you on the road!!! :twisted:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 17.07.2014
Кара: E60 530d
Детайли за колата: все още е с оригиналната нафта от завода

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от shkata » 20 Окт 2017, 17:13

Обаче някак няма логика проблема да ти е утечка. Няма как 0.2-0.3 да смъкне 105Ah за 1 ден.Ще трябват примерно 2 седмици. Доста по логично ми изглежда да имаш проблем с реле регулатора или с голям консуматор докато работи колата.И са доста по лесни за хващане от утечката.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 4.04.2015
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Детайли за колата: ///MPerformance

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от Dragomir94 » 20 Окт 2017, 18:27

shkata написа:Обаче някак няма логика проблема да ти е утечка. Няма как 0.2-0.3 да смъкне 105Ah за 1 ден.Ще трябват примерно 2 седмици. Доста по логично ми изглежда да имаш проблем с реле регулатора или с голям консуматор докато работи колата.И са доста по лесни за хващане от утечката.

Сега е такава утечката колега, в по - преден пост, бях обяснил че си бях играл с колата със програмата Carly for BMW, и колеги потвърдиха че може да се е омазало нещо, след което я вързах отново с Carly-то, посредством запазените Backup файлове на телефона, върнах абсолютно всичко, както си е било. След това вече я закачах и мерих с мултицета, има и друго че през седмицата от понеделник до петък я карам, сутрин 1/2км до работа и вечер 1/2км до вкъщи, и си мисля че дори при минимална утечка, при кратко шофиране е възможно да го е издумкал нацяло. Тъй като човек, който се занимава с акумулатори ми обясни че колата, трябва да измине поне 15км, за да си възвърне тока от самото палене. Други колеги казаха, че колата трябва да се запознае с акумулатора и да се зададе и настрои, колко Ah е акумулатора и не знам какво още.. Има много варианти, просто ще отделя повече време да търся... :dunno:
Take care of your car in the garage, and the car will take care of you on the road!!! :twisted:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от BorislavB » 20 Окт 2017, 19:02

колега със смяната на акумулатора трябва да кодираш колата иначе ако не го зарежда достатъчно + това,че караш на кратки разстояния може наистина да го убива. Има колеги от форума които могат да ти го регистрират. Едва след това може да търсиш друг проблем.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 4.04.2015
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Детайли за колата: ///MPerformance

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от Dragomir94 » 20 Окт 2017, 21:02

BorislavB написа:колега със смяната на акумулатора трябва да кодираш колата иначе ако не го зарежда достатъчно + това,че караш на кратки разстояния може наистина да го убива. Има колеги от форума които могат да ти го регистрират. Едва след това може да търсиш друг проблем.

Стига някой колега да може и изяви желание, ще бъде много хубаво. Каквото струва ще си платя, аз имам нужните софтуери за целта, проблемът е че все още не съм достатъчно запознат с тях, другият проблем е че професията ми е шофьор и като цяло, не ми остава почти никакво свободно време да разучавам каквото и да е.. Ще бъда благодарен на някой колега, който би могъл да направи това, или само да ме посъветва как трябва да го направя със ISTAD. Благодаря предварително на отзовалите се колеги! :bchug:
Take care of your car in the garage, and the car will take care of you on the road!!! :twisted:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от Dextuar » 20 Окт 2017, 21:22

Dragomir94 написа:
BorislavB написа:колега със смяната на акумулатора трябва да кодираш колата иначе ако не го зарежда достатъчно + това,че караш на кратки разстояния може наистина да го убива. Има колеги от форума които могат да ти го регистрират. Едва след това може да търсиш друг проблем.

Стига някой колега да може и изяви желание, ще бъде много хубаво. Каквото струва ще си платя, аз имам нужните софтуери за целта, проблемът е че все още не съм достатъчно запознат с тях, другият проблем е че професията ми е шофьор и като цяло, не ми остава почти никакво свободно време да разучавам каквото и да е.. Ще бъда благодарен на някой колега, който би могъл да направи това, или само да ме посъветва как трябва да го направя със ISTAD. Благодаря предварително на отзовалите се колеги! :bchug:

НЦС ескперт имаш ли инсталиран и работещ? По принцип идва с инсталацията на ИНПА.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 4.04.2015
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Детайли за колата: ///MPerformance

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от Dragomir94 » 21 Окт 2017, 7:04

dextuar написа:
Dragomir94 написа:
BorislavB написа:колега със смяната на акумулатора трябва да кодираш колата иначе ако не го зарежда достатъчно + това,че караш на кратки разстояния може наистина да го убива. Има колеги от форума които могат да ти го регистрират. Едва след това може да търсиш друг проблем.

Стига някой колега да може и изяви желание, ще бъде много хубаво. Каквото струва ще си платя, аз имам нужните софтуери за целта, проблемът е че все още не съм достатъчно запознат с тях, другият проблем е че професията ми е шофьор и като цяло, не ми остава почти никакво свободно време да разучавам каквото и да е.. Ще бъда благодарен на някой колега, който би могъл да направи това, или само да ме посъветва как трябва да го направя със ISTAD. Благодаря предварително на отзовалите се колеги! :bchug:

НЦС ескперт имаш ли инсталиран и работещ? По принцип идва с инсталацията на ИНПА.

Да колега имам инсталиран ибработи, достатъчно е някой само и да ми обясни как ства играта?
Take care of your car in the garage, and the car will take care of you on the road!!! :twisted:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от adovet » 21 Окт 2017, 7:11

https://youtu.be/id98UpYCrD4

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 6.02.2008
Местоположение: София, ул.Струга 22
Кара: Е61
Мечтае да кара: X5M

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от rzamen » 24 Окт 2017, 8:31

Здравейте,
аз също имах проблем с акумолатора и се оказа утечка. Мерих..играх си да я чакам да заспи и т.н. Проблемът се появи след монтиране на допълнително устройство за сигурност от застраховател... Но не беше то проблема. Оказа се, че и преди съм имал проблем но при ежедневно каране не е падал. Накрая в сервиз и хванаха утечката от телефона м/у седалките. 30лв пв за оптичен преходник и 250лв за търсене на проблема :) разбира се и нов акумолатор..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 26.10.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 530i автоматик 04'
Мечтае да кара: F10

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от ultrashock » 25 Окт 2017, 9:35

rzamen написа:Здравейте,
аз също имах проблем с акумолатора и се оказа утечка. Мерих..играх си да я чакам да заспи и т.н. Проблемът се появи след монтиране на допълнително устройство за сигурност от застраховател... Но не беше то проблема. Оказа се, че и преди съм имал проблем но при ежедневно каране не е падал. Накрая в сервиз и хванаха утечката от телефона м/у седалките. 30лв пв за оптичен преходник и 250лв за търсене на проблема :) разбира се и нов акумолатор..

Как точно откри, че проблема е от телефона и какво коригира след това?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 26.10.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 530i автоматик 04'
Мечтае да кара: F10

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от ultrashock » 30 Ное 2017, 13:28

Колеги, пак се започна с проблемите. Качвам се сутринта, пали от раз, идвам на работа, оставям на паркинга за 4 часа, след това тръгвам да паля и няма никой. Подавам ми ток, пали веднага. Гледам на таблото - зарежда си на 13.9-14.1 с пуснати фарове и климатроник, 14.2-14.4 без консуматори. Странно поведение, явно има нещо дърпа ток. От началото си мислех, че го прави само когато не е заключена, но сега започна и като е заключена.

Препоръчайте ми читав ел.техник при който да я закарам за да видим какво се случва?
Благодаря!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 26.10.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 530i автоматик 04'
Мечтае да кара: F10

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от ultrashock » 04 Дек 2017, 8:21

Моят майстор ми препоръча ел.техник и в петък бях при него. Човека е занимава именно с всякакви ел. проблеми и най-вече с утечки. Оставих колата през деня за да тества. Оказа се, че няма никаква утечка и колата си заспива и консумацията пада на 0,03 което си е напълно в норма. Това, което изтъкна като проблем е самият акумулатор. Оказа се, че има 1 месец гаранция и тази седмица ще я закарам да го гледат и евентуално подменят. Грешката ми е че не купих хубав акумулатор (Bosch, Varta) и явно не е подходящ за кола с толкова много модули и екстри.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от adovet » 04 Дек 2017, 9:48

ultrashock написа:Моят майстор ми препоръча ел.техник и в петък бях при него. Човека е занимава именно с всякакви ел. проблеми и най-вече с утечки. Оставих колата през деня за да тества. Оказа се, че няма никаква утечка и колата си заспива и консумацията пада на 0,03 което си е напълно в норма. Това, което изтъкна като проблем е самият акумулатор. Оказа се, че има 1 месец гаранция и тази седмица ще я закарам да го гледат и евентуално подменят. Грешката ми е че не купих хубав акумулатор (Bosch, Varta) и явно не е подходящ за кола с толкова много модули и екстри.

Aз карам вече 4г. с някакъв евтин български акумулатор и никакви ядове за сега. Този твой майстор сигурен ли е че проблема е в акумулатора, защото малко странно веднъж да изгуби тотал тока и после да няма проблеми :?:

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook