Защита против кражба

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Re: Защита против кражба

Мнение от The_Bear » 28 Май 2018, 1:28

dextuar написа:Кодграбер...


Бееей мамицата им мръсна дееа!
Ако имаш ключалка и заключиш с врътване на ключа, това дали би могло да се случи?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Защита против кражба

Мнение от Dextuar » 28 Май 2018, 6:37

The_Bear написа:
dextuar написа:Кодграбер...


Бееей мамицата им мръсна дееа!
Ако имаш ключалка и заключиш с врътване на ключа, това дали би могло да се случи?
Не.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Защита против кражба

Мнение от nikolae » 28 Май 2018, 12:30

dextuar написа:Кодграбер...

"Звукът, който оповестява, че от паметта са изтрити и двете фабрични дистанционни" - това не разбирам как става, комуникация с колата няма?

пп
Някой ползва ли е подобен тракер?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 14.08.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW 525 xi

Re: Защита против кражба

Мнение от rosti_84 » 10 Юни 2018, 14:29

Здравейте! Пиша тук с молба за мнение. Бих искал максимално да защитя колата си, E60 LCI, която за сега е само с централно заключване. Предлагат ми комбинация от аларма (мисля се води интерфейсна, т. е. работи с копчетата на ключовете) с имобилайзер, пренареждане на сервизната букса и це-ка бутонче. Цената на всичко, с монтажа е 500 лв. Според вас заслужава ли си този вариант, може ли нещо да отпадне или да се добави по-добро?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Защита против кражба

Мнение от Dextuar » 11 Юни 2018, 9:12

rosti_84 написа:Здравейте! Пиша тук с молба за мнение. Бих искал максимално да защитя колата си, E60 LCI, която за сега е само с централно заключване. Предлагат ми комбинация от аларма (мисля се води интерфейсна, т. е. работи с копчетата на ключовете) с имобилайзер, пренареждане на сервизната букса и це-ка бутонче. Цената на всичко, с монтажа е 500 лв. Според вас заслужава ли си този вариант, може ли нещо да отпадне или да се добави по-добро?
Няма да навреди, но не е сигурно точно колко ще помогне. И все пак в момента си лесна плячка, заложи на хубава интерфейсна и на отделен имобилайзер.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Защита против кражба

Мнение от nikolae » 13 Юни 2018, 12:47

rosti_84 написа:Здравейте! ...

Разбира се, приеми го като по-скъпа аларма. Първо ще имаш аларма - не оригинална, но пак чрез пискането може да те спаси в ситуация.
Прекъсване на запалването и OBD според мен са задължителни на почти всички бмв-та.

Най-важното в случая кой и как ще извърши тези неща. Ако е твой човек и работи "нестандартно" ми се струва по-добър вариант, от това
да го направят някъде, където са направили 20 такива. Това, което не ми харесва по сервизи и центрове, че основно работят на една кола
по един и същ начин, т.е. на едно и също място се прекъсва букса, по един и същ начин запалването на двигателя и така.

Според мен действай смело :-)

пп. можеш да помислиш и за вариант оригинална аларма втора употреба, мисля че са ~250-300лв.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 14.08.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW 525 xi

Re: Защита против кражба

Мнение от rosti_84 » 14 Юни 2018, 14:30

Благодаря на всички за съветите, които получих. В крайна сметка сложих хубава аларма, имобилайзер и цк бутон. Направил съм и каско, седи колата в гараж. За съжаление човек не смее да се зарадва на кола за която е изсипал един куп трудно спечелени пари, щото някой нещастник ще я набележи. По едно време даже мислех да я продавам, преди да съм й се порадвал. Направих каквото ми е по силите, пък да става каквото ще.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 3.03.2017
Пол: Мъж

Re: Защита против кражба

Мнение от Mandela_77 » 08 Яну 2019, 11:59

Здравейте колеги,
По въпроса за защита мисля че имам подла идея.
Взимате друга OBD букса, монтирате я на мястото на съществуващата , като съществуващата я отмествате в страни!
новата OBD букса захранвате с захранване от акумулатора без предпазител като редувате пиновете с + и -
Така джамбазите получават вместо инфо от автомобила - качествено и зрелищно изгаряне на апаратурата си!!!
Поздрави и Успехи!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Защита против кражба

Мнение от pimpo » 15 Яну 2019, 8:59

Това и аз го мислех, ноооо има една опасност. Да идеш на сервиз и да забравиш да им споменеш за това...
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: Защита против кражба

Мнение от Драгослав » 15 Яну 2019, 9:27

Това с преместването на OBD буксата е добра идея. Имам познат,на който кабела с буксата бяха прекарани до задният плафон.
Въпросът е не просто да се сложи реалната букса в страни,а да се премести на някое по-шано място. А това да се направи така ,че на крадците да им изгори техниката много ми харесва,но съм чувал ,че някои урутки за кражба са бая пари и да не стане така ,че да се ядоса хайдука и драсне клечката на колата :roll:

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook