Защита против кражба

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 26.09.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 XD

Re: Защита против кражба

Мнение от bordo_77 » 05 Дек 2013, 19:34

steel_petrov написа:Както казах, няма кола която ако някой иска няма как да се открадне. Аз просто се надявам да чуя, че се краде и да имам 1-2 минути да си обуя маратонките... И все пак, ако някой е доволен от сервиз или има добри идеи, да сподели . :)


Може и без маратонките, важно е да въртиш добре уширо маваши :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 18.06.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е 60 530d Manual
Мечтае да кара: BMW M 550d

Re: Защита против кражба

Мнение от crank666 » 06 Дек 2013, 4:13

На мен ми бяха разбили ключалката с тирбушон и от тогава съм с бронзова тапа набита под напрежение с двукомпонентно лепило на Бизон - течна стомана. Няма по-здраво на пазара. Бронза и хромникела са твърди за пробиване и ще заминат 2 бургий докато ги пробият.Поне 20 мин с дрелка. Ще се откажат. Варианта да се отвори е стъклото, но вечер гараж или платен паркинг. Тапата от бронз е 20-30 лв. Хромникела е до към 40-50. На струг с размерите на патрона и е с дълбочина малко-по малко от патрона. Ако си намерите дръжка от англичанка се скрива и тапата. Може и на пластмасаджия.
Имобилайзера помага, но ръчен секретен ключ е по-добър вариант, защото електрошока не му действа, трябва да се скъсат кабелите, които са някъде под таблото и струва около 50. Всеки уважаващ себе си алармаджия трябва може да го върже за някой болт, който само вие да си знаете.
Индивидуална букса е вариант, но по-добър би бил фалшива букса, заместваща оригиналната, която да даде на късо и да им изпържи апаратурата ако се мъчат да се свържат към колата за да я запалят.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Защита против кражба

Мнение от iceblast » 06 Дек 2013, 11:11

Ти късото можеш да го възпроизведеш и с пренаредени пинове и с ключе, което да дава + или -, в зависмист дали е цъкнато. Бах горките джамбази, какво им мислим :mhihi:

Дай линк за тези материали, за които споменяваш.

Между другото не забравяйте и багажника, защото и от там може да се влезе ако колата е с падащи седалки.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 555
Регистриран на: 15.06.2008
Местоположение: Varna-Balchik
Кара: Е60 530i 04, G30 540i

Re: Защита против кражба

Мнение от hrpopov217 » 06 Дек 2013, 11:44

Диагностиките би трябвало да имат някаква защита от късо, но както и да е. Аз няколко пъти предложих това http://cnvictor.en.alibaba.com/product/ ... r_car.html но немога да го намеря в единична бройка. Навсякъде искат количества да се купят. Като вариант ми се струва добре, малко е=> може да се скрие добре, разблокирването става с Wi-fi.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Защита против кражба

Мнение от pimpo » 06 Дек 2013, 14:09

Това е доста хитра джаджа. Но 100 мераклии едва ли ще се намерят.
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 18.06.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е 60 530d Manual
Мечтае да кара: BMW M 550d

Re: Защита против кражба

Мнение от crank666 » 06 Дек 2013, 14:27

За кои материали колега ?
За буксата се взема една от морга, същата като твоята, само че твоята я местиш на по-скрито място в купето и да и пренаредиш пиновете, а тази я слагаш на нейно място, само се връзва да дава на късо. Те електичарите значт как да я вържат.
Ръчният имобилайзер ми взеха 50 лв с монтажа. Не е нищо сложно, но е по-хитро според мен от имобилайзера. Кофтито е, че всеки път трябва да допираш с пръст като палиш и трябва да е на място, където лесно и бързо да го направиш, но при имобилайзера трябва да доближиш чипа, което е почти същото. На имобилайзера може да се въздейства, докато при това нещо може да се запали колата , само ако се прекъсне механично, т.е. да ти изкъртят цялото табло и да скъсат кабела.
Аз съм със седан, без падащи седалки и багажника е обезопасен. Ако на някой му падат седалките може да се сложи тапа и на багажника, но ще е проблем ако падне акумулатора, защото нямаш достъп до него и ще е трудно отключването на автомобила, след като няма нито една ключалка.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 555
Регистриран на: 15.06.2008
Местоположение: Varna-Balchik
Кара: Е60 530i 04, G30 540i

Re: Защита против кражба

Мнение от hrpopov217 » 06 Дек 2013, 14:35

[quote="crank666"Кофтито е, че всеки път трябва да допираш с пръст като палиш и трябва да е на място, където лесно и бързо да го направиш, но при имобилайзера трябва да доближиш чипа, което е почти същото.[/quote]

Точно това ми харесва, че при този имобилайзер който съм постнал по горе, такива доближаванки на чипа ги няма. А за тези които са с това доближаване на чипа се извежда един кабел, нещо като антена до който доближаваш чипа. А намери ли се този кабел, той води директно до имобилайзера.

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 27.09.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39 523, Е46 330 xi
Мечтае да кара: М5, M3

Re: Защита против кражба

Мнение от steel_petrov » 06 Дек 2013, 19:13

bordo_77 написа:
steel_petrov написа:Както казах, няма кола която ако някой иска няма как да се открадне. Аз просто се надявам да чуя, че се краде и да имам 1-2 минути да си обуя маратонките... И все пак, ако някой е доволен от сервиз или има добри идеи, да сподели . :)


Може и без маратонките, важно е да въртиш добре уширо маваши :D


Скаран съм с каратето, но да ти кажа добре стрелям... :bang: По принцип колата ми не е скъпа, застрахована е за почти двойно колкото струва, но мисълта, че някакво келеме ще ми открадне колицата и парите дето ще вземе за това ще ги изшмърка за една вечер в някой "елитен" клуб...... Е това ме вбесява...

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Защита против кражба

Мнение от Atsalov » 06 Дек 2013, 21:14

Тази тема нетрябва ли да се заключи и да имат достъп потребители над определен брой мнения? Не съм прочел всички коментари,но ми прилича на : как по лесно да ми откраднат колата,предполагам се чете и от недоброжелатели?!
И все пак я следя с интерес :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Защита против кражба

Мнение от adovet » 06 Дек 2013, 21:58

Mдааа прилича на мнения за начинаещи крадци на коли

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 555
Регистриран на: 15.06.2008
Местоположение: Varna-Balchik
Кара: Е60 530i 04, G30 540i

Re: Защита против кражба

Мнение от hrpopov217 » 06 Дек 2013, 22:03

Atsalov написа:Тази тема нетрябва ли да се заключи и да имат достъп потребители над определен брой мнения? Не съм прочел всички коментари,но ми прилича на : как по лесно да ми откраднат колата,предполагам се чете и от недоброжелатели?!
И все пак я следя с интерес :yes:


Естествено, че се чете от недоброжелатели, както тази тема, така и всички авто форуми. Но ако си мислиш, че ние откриваме топлата вода........те методите за защита си ги знаят всичките. Въпроса е никои да не казва конкретно за неговата кола какво е правил.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Защита против кражба

Мнение от Anthony_J » 06 Дек 2013, 22:40

steel_petrov написа:
bordo_77 написа:
steel_petrov написа:Както казах, няма кола която ако някой иска няма как да се открадне. Аз просто се надявам да чуя, че се краде и да имам 1-2 минути да си обуя маратонките... И все пак, ако някой е доволен от сервиз или има добри идеи, да сподели . :)


Може и без маратонките, важно е да въртиш добре уширо маваши :D


Скаран съм с каратето, но да ти кажа добре стрелям... :bang: По принцип колата ми не е скъпа, застрахована е за почти двойно колкото струва, но мисълта, че някакво келеме ще ми открадне колицата и парите дето ще вземе за това ще ги изшмърка за една вечер в някой "елитен" клуб...... Е това ме вбесява...

Колкото по-точен стрелец си, толкова по-дълго ще лежиш.

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 27.09.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39 523, Е46 330 xi
Мечтае да кара: М5, M3

Re: Защита против кражба

Мнение от steel_petrov » 07 Дек 2013, 10:51

Anthony_J написа:
steel_petrov написа:
bordo_77 написа:
steel_petrov написа:Както казах, няма кола която ако някой иска няма как да се открадне. Аз просто се надявам да чуя, че се краде и да имам 1-2 минути да си обуя маратонките... И все пак, ако някой е доволен от сервиз или има добри идеи, да сподели . :)


Може и без маратонките, важно е да въртиш добре уширо маваши :D


Скаран съм с каратето, но да ти кажа добре стрелям... :bang: По принцип колата ми не е скъпа, застрахована е за почти двойно колкото струва, но мисълта, че някакво келеме ще ми открадне колицата и парите дето ще вземе за това ще ги изшмърка за една вечер в някой "елитен" клуб...... Е това ме вбесява...

Колкото по-точен стрелец си, толкова по-дълго ще лежиш.


....хахахах...е, чел съм и някой друг закон, все ще се оправя някак! :D Остави го това, не ме мисли, препоръчай някой доверен - коректен сервиз. Предпочитам да дам някой лев за защита от кражба и да паркирам където ми е удобно на мене, а не все да търся "охраняеми" паркинги (м/у другото и от там често изчезват коли).

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Защита против кражба

Мнение от Anthony_J » 07 Дек 2013, 11:03

Ами на мен Дарукар ми бяха предложили няколко варианта на прилични цени. Пиши им един мейл.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 19.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 545i
Детайли за колата: E 60

Re: Защита против кражба

Мнение от bmw545i » 08 Дек 2013, 0:17

steel_petrov написа:
Anthony_J написа:
steel_petrov написа:
bordo_77 написа:
steel_petrov написа:Както казах, няма кола която ако някой иска няма как да се открадне. Аз просто се надявам да чуя, че се краде и да имам 1-2 минути да си обуя маратонките... И все пак, ако някой е доволен от сервиз или има добри идеи, да сподели . :)


Може и без маратонките, важно е да въртиш добре уширо маваши :D


Скаран съм с каратето, но да ти кажа добре стрелям... :bang: По принцип колата ми не е скъпа, застрахована е за почти двойно колкото струва, но мисълта, че някакво келеме ще ми открадне колицата и парите дето ще вземе за това ще ги изшмърка за една вечер в някой "елитен" клуб...... Е това ме вбесява...

Колкото по-точен стрелец си, толкова по-дълго ще лежиш.


....хахахах...е, чел съм и някой друг закон, все ще се оправя някак! :D Остави го това, не ме мисли, препоръчай някой доверен - коректен сервиз. Предпочитам да дам някой лев за защита от кражба и да паркирам където ми е удобно на мене, а не все да търся "охраняеми" паркинги (м/у другото и от там често изчезват коли).


И Дару и Бавария ауто имат предложения по темата и ще си сигурен, че няма да развалят нещо.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook