Защита против кражба

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 26.09.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 XD

Защита против кражба

Мнение от bordo_77 » 29 Яну 2012, 15:46

Пускам темата защото не намерих нищо в този подраздел. Мисля тия дни да прескоча до представителството, та да питам за някакъв нов софтуер който инсталирали, въпреки че не знам колко ще помогне при опит за кражба. Естествено че имам пълно каско, но разправията като се сетя, просто не ми се мисли пък и няколко месеца ще минат докато я платят. Говорих с приятел който е началник на ЗД, каза ми че просто са откачили изродите и са много гладни, крадат какво ли не.
Аз съм типичен пример с RAV4, D4D, 2005г., на жена ми, изчезна пред къщи на осветено място, имаше си каско. Вече минаха 5-6 дни и нищо.
Ако някой от вас е правил нещо по колата с цел по голяма защита, нека да сподели.
p.s. Имам фабрична аларма с индикатор който мига на огледалото за обратно виждане, но не знам има ли полза от нея.
Последна промяна bordo_77 на 29 Яну 2012, 15:50, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Защита против кражба

Мнение от acho.rs » 29 Яну 2012, 15:49

Решат ли да ти откраднат колата с нищо не можеш да ги спреш :confused:
Решението е каско където имаш познати и тва е ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 26.09.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 XD

Re: Защита против кражба

Мнение от bordo_77 » 29 Яну 2012, 15:55

acho.rs написа:Решат ли да ти откраднат колата с нищо не можеш да ги спреш :confused:
Решението е каско където имаш познати и тва е ...

То е ясно, но все пак ако ако е по защитена може да я намериш само разбита в най добрия случай.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 996
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Защита против кражба

Мнение от msi200 » 29 Яну 2012, 17:45

Да знаеш, че ъпдейт на софтуера не върши работа.
Има други неща, които помагат, но тях ще ти ги обяснят в БМВ или от застрахователя. Такива неща не се споделят по форумите.
I love the sound of V8 in the morning...

ПотенЦял
Аватар
Мнения: 876
Регистриран на: 27.04.2006
Местоположение: 100лицата
Кара: и се вози едновременно...пкхх

Re: Защита против кражба

Мнение от Huku » 29 Яну 2012, 18:09

мене ако мойта ми я лефнат, с парите от застраховката ше си купа две :lol:
- тва естествено важи ако не стане фал с изплащането.
така че кво ти пука :mhihi:
Изображение
Изображение
Истинска радост от шофирането измерена в усмивки/h Изображение

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Защита против кражба

Мнение от Zagy » 29 Яну 2012, 18:09

Най-сигурната защита е прекъсване на запалването и извеждането му с ключе на някое място, което само ти знаеш.
Si non confectus, non reficiat.

ПотенЦял
Аватар
Мнения: 876
Регистриран на: 27.04.2006
Местоположение: 100лицата
Кара: и се вози едновременно...пкхх

Re: Защита против кражба

Мнение от Huku » 29 Яну 2012, 18:14

Zagy написа:Най-сигурната защита е прекъсване на запалването и извеждането му с ключе на някое място, което само ти знаеш.

те ако са си я харесали ше дойдат с паяк на "Паркинги и гаражи" и ше я отмъкнат :bchug:
Изображение
Изображение
Истинска радост от шофирането измерена в усмивки/h Изображение

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Защита против кражба

Мнение от Zagy » 29 Яну 2012, 18:17

Абе рядко ги крадат така... или поне по-старите коли...
Si non confectus, non reficiat.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Защита против кражба

Мнение от adovet » 29 Яну 2012, 18:47

На един познат преди няколко месеца се опитаха да му откраднат Х5 в мола на Сердика. Колата беше на 2г и половина 3sd. Беше сложил обаче накаква допълнителна защита, която блокира автоматика и не може да включи на D. Беше платил за това около 500лв. Всъщност тази защита го спаси. На камерите гледаха как колата я запалиха на 5 мин. без въобще да влизат в нея и след форсиране и опити да тръгнат на 12 мин избягаха. Иначе и на него му бяха сложили този нов софтуер и т.н., но факт е че въпреки тези неща на 5 мин. ти палат колата без да вли9зат в нея.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 11.06.2011
Пол: Мъж
Кара: конджул...
Мечтае да кара: G-POWER M5 HURRICANE RR

Re: Защита против кражба

Мнение от LArgo50 » 30 Яну 2012, 11:56

Нема спасение колега... Е60 и Х5 с поглед ги взимат :(
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Защита против кражба

Мнение от stankata777 » 30 Яну 2012, 18:46

LArgo50 написа:Нема спасение колега... Е60 и Х5 с поглед ги взимат :(


Същото чувам и за Ф10!Мен повече ме интересува,дали е същото положение с Х6 от 2011-12 с последната версия на софтуера или и там няма особено подобрение?(това,което ми казаха от БМВ,че е разработен по нов и защитен софтуер от 2011г)
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 12.11.2007
Пол: Мъж
Кара: X7

Re: Защита против кражба

Мнение от dpetrov » 30 Яну 2012, 19:17

Привет,
не че ще намериш нещо кой-знае какво, но ето тук бях писал преди време по темата.

Един колега, чиито nickname ще запазя в анонимност, ми писа следното на лично съобщение:


Здравей, пиша ти на лично съобщение с оглед на това, че много хора влизат тук, част от тях недобронамерени . Всички имобилайзери и смяна на софтуера са пълна глупост. Карам Х5 и S8 и въпроса със сигурността реших след процедура в БОВА КАР. Слага се защита, която няма пробиване, така си спасих Х -са от сигурна кражба всичко бяха дезактивирали, но удариха на камък. Защитатата е механична одобрена от БМВ и струва около 400 лв. по памет. Обади им се ако искаш и ги питай каква защита предлагат за колата, която се поставя при тях. Успех !


След като аз проучих по-подробно се оказа, че все пак варианти има и всички са "работещи". Пред наглостта и паяка, с който напоследък е станало мода да се краде обаче - нищо не помага!

Поздрави!

F07 535d
F07 530d
E60 530d

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Защита против кражба

Мнение от stankata777 » 30 Яну 2012, 20:07

dpetrov написа:Привет,
не че ще намериш нещо кой-знае какво, но ето тук бях писал преди време по темата.

Един колега, чиито nickname ще запазя в анонимност, ми писа следното на лично съобщение:


Здравей, пиша ти на лично съобщение с оглед на това, че много хора влизат тук, част от тях недобронамерени . Всички имобилайзери и смяна на софтуера са пълна глупост. Карам Х5 и S8 и въпроса със сигурността реших след процедура в БОВА КАР. Слага се защита, която няма пробиване, така си спасих Х -са от сигурна кражба всичко бяха дезактивирали, но удариха на камък. Защитатата е механична одобрена от БМВ и струва около 400 лв. по памет. Обади им се ако искаш и ги питай каква защита предлагат за колата, която се поставя при тях. Успех !


След като аз проучих по-подробно се оказа, че все пак варианти има и всички са "работещи". Пред наглостта и паяка, с който напоследък е станало мода да се краде обаче - нищо не помага!

Поздрави!




Благодаря,колега!Ще ми трябват координати на този човек в Бова и/или името му(може и на лично).

п.с. при мен,варианта с кражба с паяк отпада,просто в нашия град няма нито един!!! :D
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 26.09.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 XD

Re: Защита против кражба

Мнение от bordo_77 » 30 Яну 2012, 20:35

dpetrov написа:Привет,
не че ще намериш нещо кой-знае какво, но ето тук бях писал преди време по темата.

Един колега, чиито nickname ще запазя в анонимност, ми писа следното на лично съобщение:


Здравей, пиша ти на лично съобщение с оглед на това, че много хора влизат тук, част от тях недобронамерени . Всички имобилайзери и смяна на софтуера са пълна глупост. Карам Х5 и S8 и въпроса със сигурността реших след процедура в БОВА КАР. Слага се защита, която няма пробиване, така си спасих Х -са от сигурна кражба всичко бяха дезактивирали, но удариха на камък. Защитатата е механична одобрена от БМВ и струва около 400 лв. по памет. Обади им се ако искаш и ги питай каква защита предлагат за колата, която се поставя при тях. Успех !


След като аз проучих по-подробно се оказа, че все пак варианти има и всички са "работещи". Пред наглостта и паяка, с който напоследък е станало мода да се краде обаче - нищо не помага!

Поздрави!


Ще бъда благодарен ако получа повече инфо относно тази защита, колега./може и на л.с./
На мен ми предложиха преди време, карта някаква която стои в джоба, няма ли я на 3 метра от колата, няма и палене. Всъщност палиш, после тръгваш и след 5 секунди гасне, и така намерили вече две-три коли на по 20 метра изоставени. Не знам колко е ефикасно, но ми казаха че няма разбиване, поне за сега. Цена 400лв.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Защита против кражба

Мнение от adovet » 30 Яну 2012, 22:08

dpetrov написа:Привет,
не че ще намериш нещо кой-знае какво, но ето тук бях писал преди време по темата.

Един колега, чиито nickname ще запазя в анонимност, ми писа следното на лично съобщение:


Здравей, пиша ти на лично съобщение с оглед на това, че много хора влизат тук, част от тях недобронамерени . Всички имобилайзери и смяна на софтуера са пълна глупост. Карам Х5 и S8 и въпроса със сигурността реших след процедура в БОВА КАР. Слага се защита, която няма пробиване, така си спасих Х -са от сигурна кражба всичко бяха дезактивирали, но удариха на камък. Защитатата е механична одобрена от БМВ и струва около 400 лв. по памет. Обади им се ако искаш и ги питай каква защита предлагат за колата, която се поставя при тях. Успех !


След като аз проучих по-подробно се оказа, че все пак варианти има и всички са "работещи". Пред наглостта и паяка, с който напоследък е станало мода да се краде обаче - нищо не помага!

Поздрави!

Tочно за този човек ви писах по горе. продаде след случката Ха и мина на другата марка - Мерцедес

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook