Защита против кражба

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 29.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e60 530xd

Re: Защита против кражба

Мнение от teto » 29 Яну 2013, 9:45

Някои правил ли е такова прекъсване с ключе и ако е направил ще съм благодарен за инфо,може и на лично за майстора.,защото се оказва доста сложно да прекъснеш нещо и да нямаш проблеми.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 405
Регистриран на: 15.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: A7

Re: Защита против кражба

Мнение от vgza » 29 Яну 2013, 13:41

stankata777 написа:
vgza написа:Добре, обадих се до БМВ, предложиха ми или имобилайзер, или пренареждане на буксата на ОБД. Не ми звучи революционно :)



Нормално!Ако те ти сложат тайно допълнително ключе за прекъсване на запалванато,то вече няма да е тайно... :D .Ако ти предложат заключване на ск.лост отдолу,също е малко нелепо за такъв сервиз...В крайна сметка по-добър вариант от допълнителен качествен имобилайзер +/или тайно ключе няма!!!

Някой може ли да ме просветли относно това заключване?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 16.09.2010
Местоположение: София Бургас
Пол: Мъж
Кара: е60 525d

Re: Защита против кражба

Мнение от daskaloff » 29 Яну 2013, 15:25

сорри беше неуместен пост!!!
Последна промяна daskaloff на 29 Яну 2013, 16:18, променена общо 1 път

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Защита против кражба

Мнение от MadChicken » 29 Яну 2013, 16:17

Колеги ако продължавате така направо напишете къде и в колко часа ви е удобно да ви откраднат колата :idea:
Only dead fish follow the stream...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 16.09.2010
Местоположение: София Бургас
Пол: Мъж
Кара: е60 525d

Re: Защита против кражба

Мнение от daskaloff » 29 Яну 2013, 16:19

колега няма спасение...... отдавна го казах..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 26.09.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 XD

Re: Защита против кражба

Мнение от bordo_77 » 29 Яну 2013, 20:10

Някой от по запознатите колеги може ли да каже нещо за фабричната аларма или и тя е пълно дърво :mhihi: .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Защита против кражба

Мнение от stankata777 » 29 Яну 2013, 23:48

bordo_77 написа:Някой от по запознатите колеги може ли да каже нещо за фабричната аларма или и тя е пълно дърво :mhihi: .

Пълно дърво!А колите,които ги крадят теглейки,първо освобождават ск.лост под автомобила,и тогава действат...Не мога да обясня в детайли какво се слага за заключване на лоста,но Дару или някой грамотен сервиз в София,биха могли да ти дадат детайлите.
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Защита против кражба

Мнение от Anthony_J » 30 Яну 2013, 11:25

Според мен доста се преекспонират нещата. Нямало спасение и т.н. Крадците не са богове, нито пък са глупави. Търсят си най-лесните жертви и надали искат да си усложняват живота. Много ме съмнява да тръгнат да крадат 8-10 годишно Е60 с паяк или да го дърпат. Просто не си заслужава за тези пари. Аз си мисля, че хубав имобилайзер, аларма и каско са достатъчни и също не смятам да робувам на колата. Ако я откраднат, откраднат.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 22.01.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530xd 2006
Мечтае да кара: F1 болид

Re: Защита против кражба

Мнение от spyder_bg » 05 Май 2013, 15:58

Всяка кола може да бъде открадната, за целата има много начини, но напълно подкрепям тезата, че няма нищо лошо да направим нещата по-сложни за крадците. По този начин увеличаваме времето необходимо за запалване, а от там намаляваме шанса да нарочат колата. За това, които не се притеснява, нека сподели къде си е монтирал имобилаизер или допълнителен ключ, както и мнение за работа на съответния сервиз.

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 27.09.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39 523, Е46 330 xi
Мечтае да кара: М5, M3

Re: Защита против кражба

Мнение от steel_petrov » 04 Дек 2013, 22:29

Налага ми се да си защитя колата - поне за мое спокойствие. Знам, че кадърен крадец иска ли да краде - нищо не може да го спре, но все пак..... Искам пейджър или нещо подобно, както и допълнителна защита. Целта ми е да го забавя малко, да разбера, че се краде. Някой може ли да ми препоръча сервиз или майстор - може и на лично за да не се приеме като реклама. Колата е Е46 и ме интересуват сервизи София или около София. На зор съм - Благодаря предварително!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Защита против кражба

Мнение от stankata777 » 04 Дек 2013, 22:59

Не мога да препоръчам категорично сервиз от София,но най-лесно е да минеш през Авител за варианти,има доста положителни отзиви за тях в нета.
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Защита против кражба

Мнение от toncho83 » 05 Дек 2013, 9:25

steel_petrov написа:Налага ми се да си защитя колата - поне за мое спокойствие. Знам, че кадърен крадец иска ли да краде - нищо не може да го спре, но все пак..... Искам пейджър или нещо подобно, както и допълнителна защита. Целта ми е да го забавя малко, да разбера, че се краде. Някой може ли да ми препоръча сервиз или майстор - може и на лично за да не се приеме като реклама. Колата е Е46 и ме интересуват сервизи София или около София. На зор съм - Благодаря предварително!!!


Моето е46(2,5 бензин) го спасих с пренареждане на пиновете на буксата вътре в купето.Алармата им помага по-бързо да се ориентират как да я отворят,особено когато и има лепенки по-стъклото за производителя!
При мен бяха разбили ключалката с меча лапа и разглобили шкафчето отляво на волана (там си закачат джаджите и имитират чип/ключ).На сутринта намерих колата със свалени стъкла и вътре непокътната.Имах очила,парфюм,..нищо не бяха взели,интересувала ги е само колата.Доколкото ми е известно е46 се краде най-вече за части.
П.П.Познат (полицай) ми сподели,че избягват да крадат коли в еднопосочни улици или такива с един изход.Така подбират,че да могат да бягат поне на 2-3 посоки ако нещо се обърка.Аз бях паркирал под улична лампа с удобен изход към два булеварда :lol: ...и каско имах.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Защита против кражба

Мнение от nikolae » 05 Дек 2013, 12:10

Да кажем "дочух", че ако се махне патрона, няма отваряне - така ли е ?
В смисъл ако я счупат, после няма връзка до някоя линия (кан,д-кан) и "нямала палене"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Защита против кражба

Мнение от iceblast » 05 Дек 2013, 15:54

Има естествено, но ще ги забави и ще вдигнат повече шум.

При мен като махам ключалки слагам "метален патрон", т.е. тяло същото като на патрона, но от плътен метал, но все пак то може да се махне ако се разпробие и пак да имат достъп до бравата отзад. Другият вариант е да ти счупат стъклото.

За колите, с фабрична аларма, е хубаво да се настрой деактивацията й да става само от дистанционно, т.е. когато ръгат с мечалапа и отверка да могат да отключат колата, но не и да деактивират алармата, а при Е60 алармата дъни много здраво :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 27.09.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39 523, Е46 330 xi
Мечтае да кара: М5, M3

Re: Защита против кражба

Мнение от steel_petrov » 05 Дек 2013, 19:24

Както казах, няма кола която ако някой иска няма как да се открадне. Аз просто се надявам да чуя, че се краде и да имам 1-2 минути да си обуя маратонките... И все пак, ако някой е доволен от сервиз или има добри идеи, да сподели . :)

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook