6FL retrofit

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

6FL retrofit

Мнение от Cinder » 13 Яну 2012, 13:36

Та ретрофитнах си аз 6FL, след като TCU-то ми предаде богу дух и всичко добре, само че спира да ми плейва музиката от 8ГБ флашката когато си реши. След няколко секунди (10-20-30) тръгва или минава на следващата песен. От Айпода си свири без проблем.

Някой имал ли е подобен проблем? Флашката ми е няква АДАТА и се чудя дали не иска по-бърза флашка. Като чета по другите форуми, доста хора се оплакват и причини бол - битрейт на мп3ките, ИД3 тагове, албум арт, по-бърза флашка и какво ли още не ..

Някой да се е сблъсквал с това?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 18.05.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 535d
Мечтае да кара: i3
Детайли за колата: M-пакет

Re: 6FL retrofit

Мнение от baholino » 13 Яну 2012, 17:54

Cinder написа:Та ретрофитнах си аз 6FL, след като TCU-то ми предаде богу дух и всичко добре, само че спира да ми плейва музиката от 8ГБ флашката когато си реши. След няколко секунди (10-20-30) тръгва или минава на следващата песен. От Айпода си свири без проблем.

Някой имал ли е подобен проблем? Флашката ми е няква АДАТА и се чудя дали не иска по-бърза флашка. Като чета по другите форуми, доста хора се оплакват и причини бол - битрейт на мп3ките, ИД3 тагове, албум арт, по-бърза флашка и какво ли още не ..

Някой да се е сблъсквал с това?

Само би ли ми обяснил какво е 6FL и TCU че на мен нищо не ми говорят? :)

Поздрави
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: 6FL retrofit

Мнение от Cinder » 13 Яну 2012, 20:53

Сори, набързо скалъпих темата днес, докато бях на работа :) 6FL е USB вход + 3,5mm жак за външно аудио. Можеш да си закачиш USB флашка с мп3ки или iPod и да ги контролираш през iDrive. Или да закачиш външен мп3 плеър през 3,5мм жак-а.

Изображение

Принципно се предлага само за фейслифт коли, след 03/07, но не е невъзможно да се сложи и на кола преди фейслифтa:

TCU = Telematics control unit или с други думи блутуут модул. При 6FL, освен блутуут, този модул предоставя и USB функционалността. Там модула се нарича MULF2 High. Ако се слага на кола преди фейслифта, ти трябва Mulf2 High модул + 6FL ретрофит кит.

На мен ми се беше прецакал блутуут модула който сложих преди по-малко от година и тъй като трябваше да го сменям, реших да добавя и малко екстри.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 11.06.2011
Пол: Мъж
Кара: конджул...
Мечтае да кара: G-POWER M5 HURRICANE RR

Re: 6FL retrofit

Мнение от LArgo50 » 14 Яну 2012, 17:39

Привет. Би ли споделил от къде я взе тая джиджавка за Ipod, трудно ли се монтира и цена, ако е удобно ;)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: 6FL retrofit

Мнение от Cinder » 14 Яну 2012, 22:03

Ретрофит кит-а от BMW дилър, в eBay ще е голям късмет ако намериш. MULF2 High модули има в eBay доста. Вързването не е особено лесно, тъй като кабелите тръгват от багажника и стигат отпред до жабката и подлакътника.

Общо всичко ми излезе към 1100лв.
Последна промяна Cinder на 14 Яну 2012, 23:32, променена общо 1 път
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 354
Регистриран на: 11.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 530da 04'
Мечтае да кара: А7 3.0TFSI
Детайли за колата: China Maina Town Tuning

Re: 6FL retrofit

Мнение от sawion » 14 Яну 2012, 22:58

ееее не... Cinder официално го признавам за старши ентусияст на тема E60 :mhihi: :bowdown:
лошото е само, че едва ли ще намериш съмишленици които да знаят отговорите на твойте въпроси в тоя форум... Единствения който съм забелязал, че е навлязъл толкова много в тези (необятни за 99% от потребителите) дълбини е колегата MadChiken. И все пак браво за ентусиязма! :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: 6FL retrofit

Мнение от Cinder » 16 Яну 2012, 19:10

Проблема се оказа във флашката. Днес взех една Corsair Traveler GT, която уж се води по-бърза и с нея няма проблеми :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 12.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530d LCI

Re: 6FL retrofit

Мнение от zerhanzenun » 16 Окт 2017, 22:40

Здравейте,
обмислил съм да ретрофитна Mulf 2 high в е60 lci,може ли някой да обясно малко по-подробно за процедурата.Какви кабели трябва да дръпна до модула,кабела за флашката до подлакътника ли трябва да отиде?Кабела за микрофона по предната лява греда ли се качва до плафона и откъде се взима захранването?

Благодаря предварително!

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook