Мнения за начинаещи - Е60/Е61 !

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 3.06.2012
Местоположение: Ботевград
Пол: Мъж
Кара: Е60 LCI

Re: Мнения за начинаещи - Е60/Е61 !

Мнение от geHkaTa » 18 Яну 2017, 15:20

Забравих да допълня, че около 300,000 може да ти се наложи и ремонт на кутия за това обстоен преглед и на нея :) очакваме те скоро в клуба :)


Нервен и комплексиран!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Re: Мнения за начинаещи - Е60/Е61 !

Мнение от Alexi » 18 Яну 2017, 16:26

http://www.cars.bg/c1880725
имах работа в Добрич и погледнах тая машинка от любопитство - много свежа и запазена е ,има някаква сервизна история - книжка която прилича на автентична .. при -5 стартира меко и гладко ,мотора работи много тихо и без вибрации ,личи си че е поддържана колата .. внос от Германия е

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Мнения за начинаещи - Е60/Е61 !

Мнение от badsharki » 18 Яну 2017, 21:16

Alexi написа:http://www.cars.bg/c1880725
имах работа в Добрич и погледнах тая машинка от любопитство - много свежа и запазена е ,има някаква сервизна история - книжка която прилича на автентична .. при -5 стартира меко и гладко ,мотора работи много тихо и без вибрации ,личи си че е поддържана колата .. внос от Германия е

Ама постна, постна та се е опостила..., но пък е файс. :)
Повечето сигурно ще скочат, но аз лично отдавна избягвам "нов внос" от Германия и Австрия.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 26.05.2015
Пол: Мъж
Кара: G20 330iX

Re: Мнения за начинаещи - Е60/Е61 !

Мнение от Yachev » 19 Яну 2017, 2:30

Maлее, обявата я няма, колежката дано не гризнала ДЕБЕЛОТО дръвце, каквато беше тая коруба превъртана!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 26.05.2015
Пол: Мъж
Кара: G20 330iX

Re: Мнения за начинаещи - Е60/Е61 !

Мнение от Yachev » 19 Яну 2017, 2:33

Alexi написа:http://www.cars.bg/c1880725
имах работа в Добрич и погледнах тая машинка от любопитство - много свежа и запазена е ,има някаква сервизна история - книжка която прилича на автентична .. при -5 стартира меко и гладко ,мотора работи много тихо и без вибрации ,личи си че е поддържана колата .. внос от Германия е


Свежа, запазена, при тая седалка и тоя лост? Провери ли я поне сервизната? На фейс автомат да му е изтрит лоста дали е на под 500 000?

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 29.06.2016
Пол: Мъж

Re: Мнения за начинаещи - Е60/Е61 !

Мнение от Askataаа » 19 Яну 2017, 10:19

Ужас, обявата наистина я няма :( Точно бях решила в събота сутринта да ходя с майстора да я гледа :(
Дали обявата е изтекла или са я взели, аз дори не си записах и телефона на продавача.
Явно това не е била моята кола, ще трябва да поразгледам още малко, но мисля че бюджета ми ще стигне за някаква подобна на тази, която обсъждаме и която вече я няма :(
Благодаря ви много за помощта, ще следя форума и ще ви пиша отново когато си харесам някоя друга :)

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 3.06.2012
Местоположение: Ботевград
Пол: Мъж
Кара: Е60 LCI

Re: Мнения за начинаещи - Е60/Е61 !

Мнение от geHkaTa » 19 Яну 2017, 11:25

Askataаа написа:Ужас, обявата наистина я няма :( Точно бях решила в събота сутринта да ходя с майстора да я гледа :(
Дали обявата е изтекла или са я взели, аз дори не си записах и телефона на продавача.
Явно това не е била моята кола, ще трябва да поразгледам още малко, но мисля че бюджета ми ще стигне за някаква подобна на тази, която обсъждаме и която вече я няма :(
Благодаря ви много за помощта, ще следя форума и ще ви пиша отново когато си харесам някоя друга :)

Какъв ти е бюджета за кола?


Нервен и комплексиран!

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 29.06.2016
Пол: Мъж

Re: Мнения за начинаещи - Е60/Е61 !

Мнение от Askataаа » 19 Яну 2017, 11:42

Амииии 16к лв. +- 1000 лв.
Но като гледам цифрите за първоначално обслужване, май по-добре бюджета да ми е 13к, за да мога да я обслужа с останалите :oops: :(
Или просто да се прежаля и да посъбера още малко време пари и да си купя нормална...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Мнения за начинаещи - Е60/Е61 !

Мнение от (h)aman » 19 Яну 2017, 13:56

За 16к можеш да вземеш читаво Е60 преди фейса 231кс, но трябва търпение и търсене. От днес за утре няма да стане.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 3.06.2012
Местоположение: Ботевград
Пол: Мъж
Кара: Е60 LCI

Re: Мнения за начинаещи - Е60/Е61 !

Мнение от geHkaTa » 19 Яну 2017, 14:04

Ако смяташ да си дадеш всички пари за кола те съветвам да не го правиш. Това е кола на която е скъпа поддръжката и трябва да разполагаш с добър месечен доход. За да можеш да изпитваш "радостта от шофирането" или както казва колегата избери си нещо преди фейс и си направи един списък с нещата, които трябва да прегледа твоя майстор и му го даи, защото колкото и да е странно за бг стандарта БМВ е60 фейс се води висок клас автомобил въпреки, че са на около 10г.


Нервен и комплексиран!

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 29.06.2016
Пол: Мъж

Re: Мнения за начинаещи - Е60/Е61 !

Мнение от Askataаа » 19 Яну 2017, 14:12

Еми ще чакам какво да се прави... тъкмо ще събера допълнително още някой лев :)
А на онази, която бях харесала какво й беше освен върнатия километраж?
Връщането на километража влияе ли по някакъв начин на автомобила? Мислих че са само стойности променени в компютъра му...
Малко по-късно ще прегледам отново обявите за някоя нова и ще ви тормозя отново :))))

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Мнения за начинаещи - Е60/Е61 !

Мнение от (h)aman » 19 Яну 2017, 15:34

geHkaTa написа:Ако смяташ да си дадеш всички пари за кола те съветвам да не го правиш. Това е кола на която е скъпа поддръжката и трябва да разполагаш с добър месечен доход. За да можеш да изпитваш "радостта от шофирането" или както казва колегата избери си нещо преди фейс и си направи един списък с нещата, които трябва да прегледа твоя майстор и му го даи, защото колкото и да е странно за бг стандарта БМВ е60 фейс се води висок клас автомобил въпреки, че са на около 10г.


Нервен и комплексиран!


Е60 си е висок клас като концепция и на 20 години да стане. Точно затова частите са с цени като за последен модел. Лично аз не бих препоръчал на никого премиум автомобил (БМВ, Ауди, Мерцедес и т.н.), освен ако автомобилите не са ти нещо като хоби или разходите за колата не те бъркат. Това е едно постянно безсмислено наливане на големи суми пари в една кола, на която главното и предназначение е да те превози от т.А до т.Б. Не говорим за гробници които трябва да се съживяват, а за нормалната поддръжка на колата, за да е в добро състояние+експлоатационните разходи. Ниската покупна цена на автомобила заблуждава, че са станали по-достъпни, но изобщо не е така, разходите тепърва започват. Правете си добре сметка и си подредете приоритетите. Ако колата не е на едно от първите места, по-добре не си взимайте Е60, Е90 и тн. Просто съвет.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 3.12.2009
Местоположение: Тополовград
Пол: Мъж
Кара: e60 530d 04'/e60 530i 06'/e36 318i
Мечтае да кара: цял живот BMW
Детайли за колата: Е60 М57D30N
E60 N52B30
Е46 M43B19TU
E36 M43B18

Re: Мнения за начинаещи - Е60/Е61 !

Мнение от Plamen_Shopov_BMW » 19 Яну 2017, 16:50

Съгласен съм с последния пост.
Колкото и да е гледана колата, сумите които тепърва ще наливаш в нея, ще са доста големи. Ако БМВ ти е хоби и приоритет (както при мен) и не те бърка това колко пари ще даваш за обслужвания и ремонти, значи си заслужава. Но ако целта е да се возиш и да ти върши работа, и аз не съветвам да се купува кола от премиум марките. Просто не е рентабилно и може да останеш разочарован. За една година и само 8000 км пробег с е60 съм дал около 4000 лв за обслужвания, а колата беше изключително поддържан екземпляр и не ми се е налагало да правя ремонти.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 14.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N52B25

Re: Мнения за начинаещи - Е60/Е61 !

Мнение от AmW » 19 Яну 2017, 19:56

Нещо не разбирам.... Ако не мога да ходя на работа ежедневно с Е60 за какво да го купувам ? Да седи в гараж ?!? Ако беше ферари да... но не е :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 3.12.2009
Местоположение: Тополовград
Пол: Мъж
Кара: e60 530d 04'/e60 530i 06'/e36 318i
Мечтае да кара: цял живот BMW
Детайли за колата: Е60 М57D30N
E60 N52B30
Е46 M43B19TU
E36 M43B18

Re: Мнения за начинаещи - Е60/Е61 !

Мнение от Plamen_Shopov_BMW » 19 Яну 2017, 20:09

Защо да не можеш да ходиш на работа с е60? Никой не е казал такова нещо. Просто това е кола с не евтина поддръжка, а и си иска съответните грижи. Ако нямаш финансовата възможност да го правиш без да те затруднява, по-добре да не я купуваш, от колкото да се чудиш после с какви евтини алтернативни дискове да минеш по-тънко. Или пък как да не дадеш 900-1000 лв за обслужване на автомата и т.н. Това е автомобил над средния клас и не е за всеки джоб. Много хора след покупката и започват да работят само за нея или я карат докато не я добият и след това се чудят как да се оттърват от колата. Предполагам това искаше да каже колегата. Аз също съм на това мнение. Всичко което правя по 5цата, го правя с удоволствие и не мисля за парите които давам, колкото и не рентабилно да е. В момента искам да продам е60ката и да мина на нещо от съвсем друг клас. Като тегля чертата, без почти да съм я карал (8000 км след обслужване), ще се набутам над 7000 лв за една година. Разбира се в това число е каското и застраховката. Та не всеки може да даде в рамките на година или по-малко 7-8000 лв, просто ей така, за да направи обслужване на машината, да и купи гуми и да направи каско. А ако излезе някакъв ремонт? Мой познат взе е61 530хд за 13к лв, след два месеца хвърли кутия. Смени я, след месец каране отиде за дюзи а на скоро и за турбо. В момента си скубе косата и се чуди как да си оправи турбото защото няма пари.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook