Мнения за начинаещи - Е60/Е61 !

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 5.03.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d e61 2006
Мечтае да кара: 535d gt

Re: Мнениия за начинаещи - Е60/Е61 !

Мнение от ekiz85 » 08 Мар 2012, 22:26

като чета тука половината коментари ставами смешно,много ясно че не очаквам след като купя колата да не му правя никакви ремонти,но по горе колегата което изброя какво трябва да смена ставами смешно,много ясно преди покупка първо ще огледам колата и тогава ще реша кво да правя имам много или малко някакво понятие за покупка на кола,5000лв за смяна на консумати явно аз купувам някаква бракма,знам деиствителност какво предствалява колата,не съм се регистрирал в форума да ми се карате,а да ми дадете съвети

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 25.01.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW 745D
Мечтае да кара: M-5

Re: Мнениия за начинаещи - Е60/Е61 !

Мнение от emoo » 08 Мар 2012, 22:33

хубаво че съм си купил е60 без да чета форуми иначе сигурно никога нямаше да си купя, не дейте толкова да плашите човека :bowdown:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Мнениия за начинаещи - Е60/Е61 !

Мнение от Emooo » 08 Мар 2012, 22:44

emoo написа:хубаво че съм си купил е60 без да чета форуми иначе сигурно никога нямаше да си купя, не дейте толкова да плашите човека :bowdown:

точно, ако бях видял тоя пост с 5000лв нямаше да си купя колата... друг е въпроса че като си купих зимни гуми, джанти и 2 летни и обслужване отиде 4000 бона близо :) но това в рамките на 6-7 месеца, затова казвам че не е нужно да ги дадеш тези пари за отскок в началото.
Tool - Fear Inoculum


Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 20.02.2007
Местоположение: 1000,4000,6000
Пол: Мъж
Кара: автомобил
Мечтае да кара: два автомобила
Детайли за колата: купе,двигател,волан,гуми

Re: Мнениия за начинаещи - Е60/Е61 !

Мнение от jordanpar » 08 Мар 2012, 23:25

Ама ше се сетиш. Дали за 6-7 месеца,дали още в началото ще си посрещнеш целия масраф по колата все от твоя джоб излизат.
Научете се най-после че разходите по една кола са на годишна база .Аз казвам-колата ми миналата година ми е излязла около 7К лева разходи,ама някои хора живеят цяла година с тези пари .Та не може да чета аз тук,че еди-кой си мислел да минава с 800 лева за Е60,което търси за 17-18К и то лева и по целия му начин на писане и обяснение да остана с впечатление че иска с трици маймуни да лови и да насърчавам такава покупка. Виждам че ако нещо непредвидено стане с тоя автомобил така и ще си стои като паметник докато не се намерят някви странични пари да се оправи. Абе пичове освен колата човек трябва и да яде,да се облича,да се грижи за семейството си,да се поддържа здрав и във форма,да си плаща сметките за месеца редовно,а годишните данъци навреме,да има социален и културен живот,да има пари за почивки и угаждане,за лекарства и за черни дни дет се вика и какво ли още не.Просто често срещана практика е в БГ мачосите да си надскачат възможностите за поддръжка на автомобил. Ако един автомобил ти гълта повече от 25 процента от доходите то поне за моите разбирания той не е за теб и трябва всяка жаба да си знае гьола.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Мнениия за начинаещи - Е60/Е61 !

Мнение от stankata777 » 08 Мар 2012, 23:37

:OT: Крайно време е да се пусне една тема - цена на частите Е60/61,в която всеки да споделя какво е сменил,каква цена е платил и марка на частта,ще е доста полезно за бъдещите собственици да могат да се ориентират по-добре....
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 563
Регистриран на: 20.11.2005
Местоположение: Бургас
Кара: E60 530D '05

Re: Мнениия за начинаещи - Е60/Е61 !

Мнение от toni » 08 Мар 2012, 23:52

С годините съм се убедил, че човек който търси минималната или около най-ниската цена за даден модел от премиум сегмента, много му се иска такава кола, но няма пари. Защото по-малкия модел ще му влезе идеално, примерно към средата на цените. Но защо да си взима такава и няма да прави впечатление на околните, като може да вземе по-горния клас, като вече казва "йй ся каква кола взех", но няма паричния поток, за да я поддържа и заедно с това да води нормален живот, а не повечето доход да отива за колата. И всички въпроси с това питане за евтини Е60-ки е свързано с това, да изпъква пред другите, просто за гъзария, нещо което няма да получи с Е39-ка или Е90 или А4 и т.н. Въпреки че вън е Е60 и се забелязва, ама вътре като резак отвсякъде, но колко хора ще я загледат вътре. Защото някой със съответните парични възможности ще гледа и какви екстри има, а след това цената на колата.


Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 20.02.2007
Местоположение: 1000,4000,6000
Пол: Мъж
Кара: автомобил
Мечтае да кара: два автомобила
Детайли за колата: купе,двигател,волан,гуми

Re: Мнениия за начинаещи - Е60/Е61 !

Мнение от jordanpar » 09 Мар 2012, 0:13

Абсолютно точно казано,макар и с риск някои да се обидят. Както оня лаф-видяла жабата че подковават вола и тя си вдигнала крачето.
В такива случаи най-добрия съвет е човекът да си купи предния модел с най-последния му фейслифт,оптимален двигател и всевъзможни екстри .Просто тези автомобили са в клас,при който запазения и стилен модел винаги се забелязва,независимо от годината на производство.
А разход на гориво,данъци и такси не би трябвало да са под въпрос,тъй като има далеч по-сериозни евентуални харчове.За пример и на колегата който пита по-горе за цени--за познат наскоро се интересувах за цената на чифт фарове E60,биксенон,адаптивни,Хелла,преди фейса от Шмиедманн с доставката-1447,94 евро-а не си прави каско на такъв автомобил.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: Мнениия за начинаещи - Е60/Е61 !

Мнение от @ndro » 09 Мар 2012, 10:39

batzlati написа:Абсолютно никаква гаранция няма , че като си купиш BMW за 25-30000лв. няма да пипнеш нищо по него , а ако е 18000лв. - ще се спукаш от ремонти. Това е така наречената "теория на вероятностите".

според тази теория, вероятността да се "спукаш от ремонти", ако е 18К лв е 99.9% :mhihi:
ако е 25К лв този процент е далеч по-малък.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Мнениия за начинаещи - Е60/Е61 !

Мнение от Emooo » 09 Мар 2012, 10:46

Съгласен съм с toni, че каква да е кола не трябва да се купува ако цената и е най-ниската в ценовия сегмент за модела. Това е най-сигурния начин да се набуташ яко. Обикновенно гледам средния ценови сегмент, а в случая с моята дадох доста над средната но пък не съжалявам за колата.
Tool - Fear Inoculum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Мнениия за начинаещи - Е60/Е61 !

Мнение от da6ip » 09 Мар 2012, 12:35

Пичове, направо недоумявам как може да се губи толкова време и нерви в толкова безмислена тема.

Няма ли безброй други по-интересни, важни и съществени въпроси които да се дискутират?

Това го оставям като риторичен въпрос за размисъл, с ясното съзнание че ще има колеги които ще ме обвинят че "развалям купона".
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 29.12.2011
Пол: Мъж
Кара: Е 60 520 D - 2006
Мечтае да кара: 5 GT

Re: Мнениия за начинаещи - Е60/Е61 !

Мнение от kostadinovj » 09 Мар 2012, 12:56

jordanpar написа:Абсолютно точно казано,макар и с риск някои да се обидят. Както оня лаф-видяла жабата че подковават вола и тя си вдигнала крачето.
В такива случаи най-добрия съвет е човекът да си купи предния модел с най-последния му фейслифт,оптимален двигател и всевъзможни екстри .Просто тези автомобили са в клас,при който запазения и стилен модел винаги се забелязва,независимо от годината на производство.
А разход на гориво,данъци и такси не би трябвало да са под въпрос,тъй като има далеч по-сериозни евентуални харчове.За пример и на колегата който пита по-горе за цени--за познат наскоро се интересувах за цената на чифт фарове E60,биксенон,адаптивни,Хелла,преди фейса от Шмиедманн с доставката-1447,94 евро-а не си прави каско на такъв автомобил.




Каското ще ти плати норамлните фарове , които може да се купят от Бова кар или Камор или друг оф.дилър.Няма да ти платят най скъпите. Освен ако не застраховаш 5-цата в най-високия клас и каското да ти е 2 бона. И това пак при условие. Каквото и да сложиш , пак ти плащат най евтиното!


Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 20.02.2007
Местоположение: 1000,4000,6000
Пол: Мъж
Кара: автомобил
Мечтае да кара: два автомобила
Детайли за колата: купе,двигател,волан,гуми

Re: Мнениия за начинаещи - Е60/Е61 !

Мнение от jordanpar » 09 Мар 2012, 13:14

Е и?Всеки си определя къде и как да си застрахова. А и много ясно че каското не покрива на 100 процента даже и кражба и тотал щета .Ама поне не се бъркаш на 100 процента от джоба .Темата е съвсен различна.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 29.12.2011
Пол: Мъж
Кара: Е 60 520 D - 2006
Мечтае да кара: 5 GT

Re: Мнениия за начинаещи - Е60/Е61 !

Мнение от kostadinovj » 09 Мар 2012, 15:03

jordanpar написа:Е и?Всеки си определя къде и как да си застрахова. А и много ясно че каското не покрива на 100 процента даже и кражба и тотал щета .Ама поне не се бъркаш на 100 процента от джоба .Темата е съвсен различна.



Мнението ми беше съвет, а не обяснение за какската или колко ти плаща застрахователя! Ама както и да е! Може би ти ги разбираш повече!


Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 20.02.2007
Местоположение: 1000,4000,6000
Пол: Мъж
Кара: автомобил
Мечтае да кара: два автомобила
Детайли за колата: купе,двигател,волан,гуми

Re: Мнениия за начинаещи - Е60/Е61 !

Мнение от jordanpar » 09 Мар 2012, 15:45

Не бе не ги разбирам,не аз съм този дето си скри подписа на профила ;) . Ама имам три щети по каско на два различни автомобила за миналата година и съм минал по пътя на ощетения .И цирка с поддържащ ремонт в чужбина го минах,дето като си плащаш допълнително като шматка си много готин клиент, а като се случи реално нещо застрахователите се правят на приятно заспали. Така че лица от другата страна на застрахователния бизнес мерси за мнението им. И на жилището си имам за максимален брой рискове застраховка,но тя ми покрива към 60 процента от стойността му ако утре реши да мине торнадо или земетресение,ама аз и не очаквам на 100 процента да ме обезщетят,не и в БГ,тук такъв филм няма.
И въобще темата е за разходи по Е60,а не за видове каска и застраховки.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 287
Регистриран на: 21.03.2008
Местоположение: Созопол
Пол: Мъж
Кара: F10 530d
Мечтае да кара: карах почти всичко

Re: Мнениия за начинаещи - Е60/Е61 !

Мнение от batzlati » 09 Мар 2012, 15:51

@ndro написа:
batzlati написа:Абсолютно никаква гаранция няма , че като си купиш BMW за 25-30000лв. няма да пипнеш нищо по него , а ако е 18000лв. - ще се спукаш от ремонти. Това е така наречената "теория на вероятностите".

според тази теория, вероятността да се "спукаш от ремонти", ако е 18К лв е 99.9% :mhihi:
ако е 25К лв този процент е далеч по-малък.

Оф , аман от теоретици...
Колегата така или иначе ще си купи 5ца. Няма смисъл да се "плашат гаргите" :winky:

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook