Мнения за начинаещи - Е60/Е61 !

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 16.03.2009

Мнения за начинаещи - Е60/Е61 !

Мнение от r3ax0n » 03 Яну 2012, 0:40

Здравеите на всички.Нов съм във форума и искам да си закупя първото BMW от Италия.Хвърлил съм око на http://www.autoscout24.it/Details.aspx?id=207172222 и на още няколко таа искам да ви питам няколко въпроса.От каде е по-добре да се купи колата от Италия или България,колко ще трябва да се плати за акцизите на тази кола или на 530d,колко и е годишния данък,колко харчи,как и е подръжката.И какви са вашите мнения за 5 серия на БМВ че ще ми е първото БМВ и вече близо 2-3 седмици ровя из форуми да чета коментари за тази кола и намирам само хубави отзиви таа реших да поразпитам малко хората които имат БМВ.Защото когато се дават доста парички е хубаво да поразпиташ.Благодаря предварително. :) ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Мнение !

Мнение от mad_presley » 03 Яну 2012, 8:13

Вече има прекалено много теми със същите въпроси. Поправям заглавието на тази тема и всички подобни въпроси ще се местят и задават тук!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 26.09.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 XD

Re: Мнение !

Мнение от bordo_77 » 03 Яну 2012, 10:56

Колата която си харесал не е лоша но на 60000 км.,ми се струва доста нереално. Частна обява от южната част на Италия в района на Неапол :bang: , тук ми мирише на измама. Звънкаш на Франческо и той веднага ти иска капаро 1000-2000 евро да ти я пази и после ходи го търси. Има и други варианти, казва ти че ако платиш всичко на фирма посредник тя ще ти я достави и ще е отговорна за сделката и ти дава препратка към сайт на такъв посредник който не съществува. Званиш там и ти вдига любезен служител и филма започва :mhihi:. Има и един куп други схеми. Бих те посъветвал ако ще купуваш кола от Италия, гледай да е от северната част, със сервизна книжка и история, задължително да е свалена от отчет там, и да се предлага от автокъща. В северната част има доста читави автомобили и е легенда това че всички коли от Италия са за боклука. За другите въпроси търси във форума, тук има много инфо. Успех :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 352
Регистриран на: 12.08.2009
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E 60 530d
Мечтае да кара: Нещо с голям мотор

Re: Мнение !

Мнение от peters75 » 03 Яну 2012, 20:54

Акцизи отдавна няма за колите.Така,че не го мисли него.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 287
Регистриран на: 21.03.2008
Местоположение: Созопол
Пол: Мъж
Кара: F10 530d
Мечтае да кара: карах почти всичко

Re: Мнение !

Мнение от batzlati » 03 Яну 2012, 21:56

Добре изглежда на първо четене баварката , но със сигурност не е на 60000км. Като се види колко е изтъркана лявата странична опора на шофьорската седалка ...
Лично за мен цената не е много добра. Не знам колко ще ти излезе да отидеш да я вземеш и да я докараш сам , но за тези пари има избор и тука и поне ще можеш да си я прегледаш на спокойствие , по номера на рамата да направиш справка в някой от оторизираните сервизи и т.н.
Иначе поздравления за избора , по принцип :yes:
Данък МПС е около 450лв. /всяка община сама определя тарифите и таксите си/.
Гражданската е около 230лв. /зависи от застрахователната компанията/.

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 22.11.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж

Re: Мнение !

Мнение от alfonso_ » 03 Яну 2012, 22:17

гражданска 302 лева е минимума, (преди седмица я направих).
данък минимума е около 450лв
и последно кола от италия докарана на ход още няма (италиянците нямат транзитни номера за ЕС) вариантите са два - да си регистриран с адрес там, или продавачът да ти стане толкова добър приятел, че да ти я даде с италиянските номера да я докараш и регистрираш с уговорката да му върнеш номерата по пощата... мисля че е абсурд това...
а иначе примерни цифри за обслужване - масло и филтри 300лв, масло и филтър скорости 500лв, разход градско 14, накладки предни 150 лв, дискове 300лв, подгревни свещи 180лв, реле на свещите 160лв, гуми 1500лв, амортисиори предни 700лв комплект, носач 250лв на брой..... и т.н.
няма смисъл да ги изреждаме нещата отново и отново - прочети старите подобни теми...

п.с. Прави ми впечатление, че напоследък хората са много ларш преди и по време на закупуването на такава кола и първите 2-3 месеца само суперлативи, след което настъпва пълен обрат... Занемаряват се: тропане по окачването, премахване на някой теч на масло, каране на ръба на накладките, по-късно и ненавременно обслужване, диагностициране и премахване на някои крешки и неработещи компоненти..... картинката е направо тъжна в БГ. Теглят се кредити за такива коли и после се гризат ноктите как да се справят със ситуацията... С 2 думи 15хил евро - добре, ама приготви още 2500евра минимум да я вкараш в релсите тая кола а не да си скубеш косите после от нерви. Успех! :)

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 16.03.2009

Re: Мнение !

Мнение от r3ax0n » 04 Яну 2012, 2:36

Благодаря за инфото.Аз мисля че колата е супер.Все още няма да я взимам просто съм и хвърлил око.Проверих и Българските саитове и там съм намерил 1-2.Иначе ако не е 535d мисля 530d да си взема.Все още разглеждам и до 2-3 седмици ще стане ясно вече коя да бъде че ще е баварец ясно е.Досега карах Мазда 3 но наще си продадоха тяхната и им предложих сделка на която неможаха да откажат :twisted: .Давам им Маздата те ми взимат БМВ и се разбрахме до 15-16к евро да е или до 30-35к лева.Така че все още нищо не е ясно относно коя точно ще бъде.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 22.04.2005
Местоположение: София

Re: Мнение !

Мнение от kopchev » 04 Яну 2012, 11:16

Препоръчвам фейс!!! Аз карах преди 2005 530D и минах на 2008г. 535D. Във фейса разликата е много голяма. На пръв поглед не са толкова разликите, а като я покараш установяваш колко много неща са променили в колата. Има огромна разлика. 535 фейс за тези пари няма да намериш , но примерно 530 можеш . препоръчвам

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 26.09.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 XD

Re: Мнение !

Мнение от bordo_77 » 04 Яну 2012, 17:41

alfonso_ написа:гражданска 302 лева е минимума, (преди седмица я направих).
данък минимума е около 450лв
и последно кола от италия докарана на ход още няма (италиянците нямат транзитни номера за ЕС) вариантите са два - да си регистриран с адрес там, или продавачът да ти стане толкова добър приятел, че да ти я даде с италиянските номера да я докараш и регистрираш с уговорката да му върнеш номерата по пощата... мисля че е абсурд това...
а иначе примерни цифри за обслужване - масло и филтри 300лв, масло и филтър скорости 500лв, разход градско 14, накладки предни 150 лв, дискове 300лв, подгревни свещи 180лв, реле на свещите 160лв, гуми 1500лв, амортисиори предни 700лв комплект, носач 250лв на брой..... и т.н.
няма смисъл да ги изреждаме нещата отново и отново - прочети старите подобни теми...

п.с. Прави ми впечатление, че напоследък хората са много ларш преди и по време на закупуването на такава кола и първите 2-3 месеца само суперлативи, след което настъпва пълен обрат... Занемаряват се: тропане по окачването, премахване на някой теч на масло, каране на ръба на накладките, по-късно и ненавременно обслужване, диагностициране и премахване на някои крешки и неработещи компоненти..... картинката е направо тъжна в БГ. Теглят се кредити за такива коли и после се гризат ноктите как да се справят със ситуацията... С 2 думи 15хил евро - добре, ама приготви още 2500евра минимум да я вкараш в релсите тая кола а не да си скубеш косите после от нерви. Успех! :)


Най евтин вариант за прибиране от Италия е Автовоз или платформа, но си има своите рискове. Има и друг, прибиране на ход обаче излиза малко по скъпо. Могат да се вземат транзитки от Германия, от някой град близо до границата, ама си е тичане малко повече.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 354
Регистриран на: 11.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 530da 04'
Мечтае да кара: А7 3.0TFSI
Детайли за колата: China Maina Town Tuning

Re: Мнение !

Мнение от sawion » 04 Яну 2012, 22:20

Колегата е прав! От италия само с автовоз, проучил съм въпроса. Това с най-близкото немско градче.... граничи с абсурд. Никои италиянец няма да се навие да отиде до германия, да преведе всички документи от италиянски на немски и после да върнеш човека пак в италия и да се прибереш след цялата тая цигания в България.... :kuku: Автовоз или регистрация по местоживеене там... друг вариант няма! :yes: Но даже и това с автовоза е рисковано, да не ти свалят после колата ама с 16-ки джанти и без дебитомер и акумулатор :mrgreen: ...Знаете в коя държава живееме и в какво икономическо положение е тя...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 26.09.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 XD

Re: Мнение !

Мнение от bordo_77 » 04 Яну 2012, 23:44

sawion написа:Колегата е прав! От италия само с автовоз, проучил съм въпроса. Това с най-близкото немско градче.... граничи с абсурд. Никои италиянец няма да се навие да отиде до германия, да преведе всички документи от италиянски на немски и после да върнеш човека пак в италия и да се прибереш след цялата тая цигания в България.... :kuku: Автовоз или регистрация по местоживеене там... друг вариант няма! :yes: Но даже и това с автовоза е рисковано, да не ти свалят после колата ама с 16-ки джанти и без дебитомер и акумулатор :mrgreen: ...Знаете в коя държава живееме и в какво икономическо положение е тя...


Съвсем не граничи с абсурд, колега. Скоро вкарах кола от Италия в Германия на платформа, след това си взех транзитните номера немските и зелената карта с италиянския талон и то съвсем легално и законно и газ през половин Европа без никакви грижи. Там документи се оформят за минути, не е като тук.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 2.07.2011
Пол: Мъж

Въпрос отностно 525д 530д

Мнение от driftr » 09 Яну 2012, 20:05

Момчета и момичета моля за вашите извинения ако темата е некоректна и в неправилния раздел! (новичък съм в форума ) Занчи имам няколко въпроса относно тези модели бмв 525д 530д след 2004г. Въпросите са : 1.Скъпа ли е подръжката на колата
2.Колко гори на 100км
3.Вървят ли? (смисъл такъв бегачки ли са)
4.Комфорт и такива неща
Ще се радвам на всякакви мнения относно автомобила благодаря предварително и още веднъж моля за вишите извинения :bowdown: :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 563
Регистриран на: 20.11.2005
Местоположение: Бургас
Кара: E60 530D '05

Re: Мнениия за начинаещи - Е60/Е61 !

Мнение от toni » 09 Яну 2012, 22:23

Това може би са 4-те най-тъпи въпроси да питаш за Е60. Има толкова много теми свързани с тези 4 въпроса, ама пусти мързел.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Мнениия за начинаещи - Е60/Е61 !

Мнение от Emooo » 09 Яну 2012, 22:24

1. Подръжката 2000лв на година без горивото ако не си взел някоя развалина, иначе ще е по-скъпо.
2. Гори около 8/100 при нормално каране, граЦко гори много
3. Вървят
4. Има комфорт ако си си купил кола с комфортни седалки, ако е със спортни седалки ще имаш спортен комфорт, ако е със спортно окачване като мене нямаш комфорт :mhihi:
Tool - Fear Inoculum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Мнениия за начинаещи - Е60/Е61 !

Мнение от da6ip » 09 Яну 2012, 23:08

toni написа:Това може би са 4-те най-тъпи въпроси да питаш за Е60. Има толкова много теми свързани с тези 4 въпроса, ама пусти мързел.

аз тръгнах да отговарям на въпросите, но по средата установих че не разбирам какво пита, и се отказах :dunno:
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook