Асистент за дълги светлини

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 25.06.2014
Пол: Мъж
Кара: E60 530xd

Re: Асистент за дълги светлини

Мнение от themoldestone » 22 Мар 2016, 22:34

Колеги,

Малко да извадя от прахта тази стара тема със същия въпрос, с който е стартирана - в повечето случаи асистентът за дълги светлини превключва бавно след разминаване с автомобил. Мислих си, че си е наред, но като видях на баща ми Маздата (6-ца 2013) как превключва за под секунда, разбрах, че при мен е ужасно бавно. Сигурен съм, че при повечето колеги е така, просто или рядко го ползват, или не им прави такова впечатление. Не ми се струва възможно да няма параметър, с който този интервал да се намали. Дали пък не е в sensitivity-то - то може да се коригира измежду Sensitive/Normal/Very Sensitive. Прикачвам двата файла - FLA и RLS от NcsExpert, ако някой може да удари едно рамо:

FLA_E65.C05.txt


RLSS_E70.C02.txt
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Асистент за дълги светлини

Мнение от adovet » 23 Мар 2016, 8:16

themoldestone написа:Колеги,

Малко да извадя от прахта тази стара тема със същия въпрос, с който е стартирана - в повечето случаи асистентът за дълги светлини превключва бавно след разминаване с автомобил. Мислих си, че си е наред, но като видях на баща ми Маздата (6-ца 2013) как превключва за под секунда, разбрах, че при мен е ужасно бавно. Сигурен съм, че при повечето колеги е така, просто или рядко го ползват, или не им прави такова впечатление. Не ми се струва възможно да няма параметър, с който този интервал да се намали. Дали пък не е в sensitivity-то - то може да се коригира измежду Sensitive/Normal/Very Sensitive. Прикачвам двата файла - FLA и RLS от NcsExpert, ако някой може да удари едно рамо:

FLA_E65.C05.txt


RLSS_E70.C02.txt

Аз я ползвам редовно екстрата и при мен включва веднага. По скоро по късно превключва като стигна някой с по слаби габарити

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 25.06.2014
Пол: Мъж
Кара: E60 530xd

Re: Асистент за дълги светлини

Мнение от themoldestone » 23 Мар 2016, 8:36

Като цяло има лаг, при мен да речем в 60% от случаите включва веднага, но понякога на рог тъмница се разминавам с автомобил, след което над секунда, та даже две му трябват, за да смени на дълги. Возил съм се и в други Е60-ки на приятели, същата работа. Според мен има някъде настройка или адаптиране. Ще трябва да поразровим.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Асистент за дълги светлини

Мнение от adovet » 23 Мар 2016, 8:44

themoldestone написа:Като цяло има лаг, при мен да речем в 60% от случаите включва веднага, но понякога на рог тъмница се разминавам с автомобил, след което над секунда, та даже две му трябват, за да смени на дълги. Возил съм се и в други Е60-ки на приятели, същата работа. Според мен има някъде настройка или адаптиране. Ще трябва да поразровим.

Нещо не е както трябва

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 25.06.2014
Пол: Мъж
Кара: E60 530xd

Re: Асистент за дълги светлини

Мнение от themoldestone » 23 Мар 2016, 10:26

Адо, повярвай ми, ако се качиш в автомобил от друга марка, ще разбереш какво имам предвид. Разчети се по чужди форуми, има стотици мнения, че смяната не е инстантна, което при по-висока скорост е меко казано опасно. Някой път като поиграем тенис докъсно (все се уговаряме ама нищо не правим), ще ударим едно кръгче и ще видиш, че го има и при теб - просто си свикнал и не ти прави впечатление.

Явно ще трябва да поразцъкам настройките и да тествам - ако междувременно някой намери решение да казва...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: Асистент за дълги светлини

Мнение от fitter » 08 Май 2016, 19:55

Колеги с немога да подкарам асистента. Колата е 2004 та, с малката навигация. Някой знае ли дали работи с Бизнес навигацията?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Асистент за дълги светлини

Мнение от iceblast » 08 Май 2016, 20:59

Работи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: Асистент за дълги светлини

Мнение от fitter » 08 Май 2016, 21:45

Ударете едно рамо. Какво ли не пробвах - добавих към FA $5AC в CAS и LMA. Активирах Smart Beam в MASK. Кодирах и LMA модула с настройките които намирам в нета. Ъпдейтнах FLA модула с winkfp, но дори и през инпа немога да подкарам дългите в демо режим. Като бутна лоста напред си включва дългите директно вместо да активира режима. Някакви идеи?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: Асистент за дълги светлини

Мнение от fitter » 08 Май 2016, 21:58

Изображение
Изображение

Това са част от настройките които могат да се променят. Могат да се активират да се включват над 30 км/ч и да се деактивират под 20 км/ч. Има и други настройки за чувствителността, но трябва да подкарам асистента и ще ги тествам.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 3.11.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: F10 M550D

Re: Асистент за дълги светлини

Мнение от Ppetkow » 10 Ное 2016, 17:48

Така...и аз да се включа, като съвсем съвсем нов във форума. Когато бутна лостчето за дългите веднъж ми излиза на борда, че са пуснати на ауто, но не се задействат, нито над 50 км/ч, нито над 100, тествах ги по всевъзможен начин. От къде може да е проблема?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Асистент за дълги светлини

Мнение от badsharki » 10 Ное 2016, 22:02

Ppetkow написа:Така...и аз да се включа, като съвсем съвсем нов във форума. Когато бутна лостчето за дългите веднъж ми излиза на борда, че са пуснати на ауто, но не се задействат, нито над 50 км/ч, нито над 100, тествах ги по всевъзможен начин. От къде може да е проблема?

Ако си ги тествал на Цариградско, няма да се пуснат. Трябва да няма улично осветление, коли пред и срещу теб. Ако и след това не се задействат - диагностика. :idea:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Re: Асистент за дълги светлини

Мнение от kiko™ » 13 Ное 2016, 13:19

Ако пътят е добре обозначен с пътни знаци пак може да не се пуснат.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 3.11.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: F10 M550D

Re: Асистент за дълги светлини

Мнение от Ppetkow » 03 Дек 2016, 11:46

Прави бяхте, просто съм карал на места където е имало и друга светлина. Защото като излязох извънградско си работеха без проблем. И дори това че на знаците смъква на къси ми е по-добре заради иначе силното отражение от знаците (говоря за големите знаци, на малките не смъква на къси). Както и да е, всичко е ок по колата :))


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 17.05.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Бмв Е60
Мечтае да кара: БМВ М6

Re: Асистент за дълги светлини

Мнение от vladura307 » 01 Авг 2019, 7:06

fitter написа:Изображение
Изображение

Това са част от настройките които могат да се променят. Могат да се активират да се включват над 30 км/ч и да се деактивират под 20 км/ч. Има и други настройки за чувствителността, но трябва да подкарам асистента и ще ги тествам.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Колега и аз имам проблем с асистента за дългите светлини. Можете ли да ми препоръчате къде да я закарам за да я оправят.
Постоянно ми излиза на дисплея иконата за асистанса. Пробвах я вечер също не работи.
Колата е е60 фейс.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Асистент за дълги светлини

Мнение от Atsalov » 25 Авг 2019, 22:23

vladura307 написа:
fitter написа:Изображение
Изображение

Това са част от настройките които могат да се променят. Могат да се активират да се включват над 30 км/ч и да се деактивират под 20 км/ч. Има и други настройки за чувствителността, но трябва да подкарам асистента и ще ги тествам.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Колега и аз имам проблем с асистента за дългите светлини. Можете ли да ми препоръчате къде да я закарам за да я оправят.
Постоянно ми излиза на дисплея иконата за асистанса. Пробвах я вечер също не работи.
Колата е е60 фейс.




Най-добре, там където имат друго огледало за проба иначе е борба с вятърни мелници ;)
...мисля че имам :mhihi:

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook