PDC failure

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 5.01.2011
Пол: Мъж

PDC failure

Мнение от 530xd2006 » 20 Дек 2011, 0:36

Колеги обръщам се за съвет във връзка с доста досаден проблем с парктроника. Откакто времето застудя и стана мокро и влажно, като мина през дупка, неравност, бабуна и ми премигва PDC failure съобщение, със съпровождащия предупредителене звук.
Парктроникът си работи нормално и няма проблем.
Имах аналогичен проблем и миналата зима и след няколко посещения и диагностики в сервиз, сваляне на брони и т.н. ми казаха, че се получавал някакъв конденз около електронния блок, който го управлява и като го почистиха се оправи и почти не се случваше.
От около месец отново имам същия проблем, като вече се случва доста по-често. Пиукането ме дразни ужасно, а и малко се дразня да обяснявам на всеки, който се вози в колата какъв е проблема.

Ходих пак на диагностика и всичките 8 датчика имаха записани грешки от сорта "wiring problem" или нещо подобно, вупреки че си работеха нормално. Майсторът не беше много сигурен как да разтълкува тази грешка.

По принцип не съм фен на Дару Кар и на Камор, защото обикновено техните "диагнози" са силно преувличени и не им вярвам. Имам горчив опит с Дару Кар и затова не искам да ходя при тях за диагностика.

Ще съм благодарен ако някой може да ми помогне с информация или просто със съвет.
Благодаря предварително на всички. :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 19.04.2010
Местоположение: България
Пол: Мъж
Кара: e46 m3
Детайли за колата: rd sport dme soft,cams and heders.koni fsd

Re: PDC failure

Мнение от mmmotorwerke » 22 Дек 2011, 16:20

Колега по-всяка вероятност конектора който свързва задните сенсори и колата е корозирал.Това е доста често срещан проблем.Успехи
http://www.qualityoils.eu
CASTROL,MoBIL,Оригинални масла,Масла за скоростни кутии,Филтри

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: PDC failure

Мнение от da6ip » 22 Дек 2011, 17:06

Има едно "гаражно" решение когато сензорите са навлажнени след автомивка примерно.
То е да напръскаш обилно сензора отвън с WD-40. Препарата за известно време прониква навътре, изолира водата и решава проблема. Може да се наложи да напръскаш няколко пъти, дори в рамките на 1-2 дни докато свърши работа.

Не знам дали ще подейства, но не струва почти нищо, и ако няма ефект можеш вече да търсиш по-сериозна причина.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 25.01.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW 745D
Мечтае да кара: M-5

Re: PDC failure

Мнение от emoo » 22 Дек 2011, 19:41

при мен беше като ида на автомивка или завали като се намокрят датчиците и спираше да работи цялата система като изсъхне се оправяше накрая се оказа единия от сензорите влиза му влага и спира да работи на компа като го закачим не го дава като грешка

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 5.01.2011
Пол: Мъж

Re: PDC failure

Мнение от 530xd2006 » 27 Дек 2011, 16:58

Благодаря на всички за съветите.
В края на седмица ще ходя при моя майстор и ще разгледаме различните предположения за произход на проблема.
Иначе диагностиката пак нищо не показа миналата седмица :(
Ще пиша ако намеря решение.

Весели празници!

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 28.04.2016

Re: PDC failure

Мнение от Pandishpan » 06 Фев 2017, 21:20

Здравейте, имам същият проблем, днес както си карах колата спрях за малко. След 15 мин запалих пак и ми даде грешката, не съм имал преди това проблеми със нито един от сензорите колата не е мокрена не валяло, седях на едно място.. И просто ми я даде. Как да разбера дали модула за PDC ми е заминал? (E60 2004 Pre-face)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: PDC failure

Мнение от 3186 » 08 Фев 2017, 2:06

По методът с "пукането" на датчиците. Пускаш парктроника и слухтиш съвсем близо до всеки един датчик. Ако никой не пука - по-скоро е заминал модула. В друга тема колега коментира, че го е поправил при негов човек, разбиращ от електроника, така че има спасение ;) Според други пък спирането на един датчик спира цялата система(и не би бил чул пукане от нито един датчик), но при мен винаги имам един неработещ, който не ми пречи да си функционират останалите.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: PDC failure

Мнение от BorislavB » 08 Фев 2017, 17:32

ако проблема е в един датчик то системата спира,но при теста с "пукането" другите си работят. ако проблема е в модула най-вероятно никой няма да пука.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 28.04.2016

Re: PDC failure

Мнение от Pandishpan » 09 Фев 2017, 16:26

Проверих ги, преден ляв не пука, другите 7 са си добре. При положение, че го разбрах кой е, има ли нужда да ходя на диагностика? Аз имам от преди 2 резервни работещи - нови сензора. Този от време на време зацепва за няколко секунди и пак спира, пръснах го с WD няколко пъти, но нищо не стана. Проверих бушона, не е от него, изненадах се, че даже и като го махнах продължиха да пукат останалите работещи. Изчистих ги всичките предварително, пробвах с 10-те секунди + палене рестарта също нямаше ефект.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: PDC failure

Мнение от badsharki » 09 Фев 2017, 16:52

Pandishpan написа:Проверих ги, преден ляв не пука, другите 7 са си добре. При положение, че го разбрах кой е, има ли нужда да ходя на диагностика? Аз имам от преди 2 резервни работещи - нови сензора. Този от време на време зацепва за няколко секунди и пак спира, пръснах го с WD няколко пъти, но нищо не стана. Проверих бушона, не е от него, изненадах се, че даже и като го махнах продължиха да пукат останалите работещи. Изчистих ги всичките предварително, пробвах с 10-те секунди + палене рестарта също нямаше ефект.

След като си разбрал кой ти е проблемния за какво ти е диагностика. И защо направо не си го сменил след като имаш резервни?
Не разбрах само какво си пръскал с WD, но предполагам буксата си пръскал. WD не е контактен спрей и освен да смажеш буксата, и евентуално да й прецакаш гуменото уплътнение друго няма да постигнеш.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 26.09.2015
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60 530Д, Е90 320Д

Re: PDC failure

Мнение от Ronian » 10 Фев 2017, 13:28

IMG_6331.PNG
Имам подобен проблем и аз. На диагностика ми излизаха няколко предни датчика, като изтрия грешката останат два, но несъм сигурен дали са те защото като беше студено и изведнъж заработиха вс без един и след малко пак дава грешка и записва 2-3 грешки. И за преден десен ми са две грешки. Един майстор ми каза че сигурно влиза влага и дава на късо и за това другите също записват грешки. И предните на отделен модул ли са и къде се намира.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook