подгревно реле

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 858
Регистриран на: 11.04.2005
Местоположение: Варна
Кара: U.D.M.

Re: подгревно реле

Мнение от stilko » 16 Дек 2011, 12:22

da6ip написа:
plamen0242 написа:А какви точно са симптомите на заминало подгревно реле?

при минусови температури като палиш сутрин двигателя тресе силно първите 5-10 секунди.
диагностиката трябва да покаже 6 изгорели подгревни свещи (при 6-цилиндровите двг).


Диагностиката показва изгоряло реле.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: подгревно реле

Мнение от da6ip » 16 Дек 2011, 13:32

stilko написа:
da6ip написа:
plamen0242 написа:А какви точно са симптомите на заминало подгревно реле?

при минусови температури като палиш сутрин двигателя тресе силно първите 5-10 секунди.
диагностиката трябва да покаже 6 изгорели подгревни свещи (при 6-цилиндровите двг).

Диагностиката показва изгоряло реле.

на 530д 2004г. (каквато е на колегата и моята) според моя майстор диагностиката показва единствено свещите. 6 свещи = реле. при фейслифта може да е друго.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

ентусиаст
Аватар
Мнения: 858
Регистриран на: 11.04.2005
Местоположение: Варна
Кара: U.D.M.

Re: подгревно реле

Мнение от stilko » 16 Дек 2011, 16:23

Е60 M57N не съм закачал с такъв проблем, но при E46 М57N и E60 M57N2 когато е изгоряло релето дава като грешка реле, когато дава 6 свещи са си 6 свещи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 4.02.2009
Местоположение: Plovdiv

Re: подгревно реле

Мнение от g.petrow » 16 Дек 2011, 16:54

При мен показва 2 изгорели свещи на диагностиката, когато паля сутрин, тресе, но не всеки път. До сега се е случвало максимум 4 пъти за годината. Идеи?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Re: подгревно реле

Мнение от xerial » 16 Дек 2011, 17:15

g.petrow написа:При мен показва 2 изгорели свещи на диагностиката, когато паля сутрин, тресе, но не всеки път. До сега се е случвало максимум 4 пъти за годината. Идеи?


ИДеи за какво ?!?!? Сменяй всичките докато е време - за да не пускаш други теми после :yes:
Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: подгревно реле

Мнение от da6ip » 16 Дек 2011, 20:23

g.petrow написа:При мен показва 2 изгорели свещи на диагностиката, когато паля сутрин, тресе, но не всеки път. До сега се е случвало максимум 4 пъти за годината. Идеи?

Може би имаш 2 изгорели свещи :mrgreen:

На мен ми показваше 6 изгорели, от които 1 беше изгоряла и разбира се релето.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 4.02.2009
Местоположение: Plovdiv

Re: подгревно реле

Мнение от g.petrow » 16 Дек 2011, 22:05

Ок, може би не се изразих съвсем правилно :mrgreen: Диагностиката показва, че имам две изгорели свещи, но ако това наистина е така, не би ли трябвало да тресе при всяко запалване? :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Re: подгревно реле

Мнение от xerial » 16 Дек 2011, 22:07

g.petrow написа:Ок, може би не се изразих съвсем правилно :mrgreen: Диагностиката показва, че имам две изгорели свещи, но ако това наистина е така, не би ли трябвало да тресе при всяко запалване? :dunno:


Не... зависи от температурата.. горивото... но както казах най-добре ги смени скоро... колкото повече отлагаш ще изгорят и останалите а тези които вече са аут ще запекат и ще има проблем с ваденето...
Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: подгревно реле

Мнение от Ivo_Borisov » 19 Дек 2011, 20:32

xerial написа:
g.petrow написа:При мен показва 2 изгорели свещи на диагностиката, когато паля сутрин, тресе, но не всеки път. До сега се е случвало максимум 4 пъти за годината. Идеи?


ИДеи за какво ?!?!? Сменяй всичките докато е време - за да не пускаш други теми после :yes:

Ама нали ти палиш и при -15 с една свещ, за какво му е да сменя свещи, нека си кара така, тя колата си пали :bchug:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Re: подгревно реле

Мнение от xerial » 20 Дек 2011, 11:42

Ivo_Borisov написа:
xerial написа:
g.petrow написа:При мен показва 2 изгорели свещи на диагностиката, когато паля сутрин, тресе, но не всеки път. До сега се е случвало максимум 4 пъти за годината. Идеи?


ИДеи за какво ?!?!? Сменяй всичките докато е време - за да не пускаш други теми после :yes:

Ама нали ти палиш и при -15 с една свещ, за какво му е да сменя свещи, нека си кара така, тя колата си пали :bchug:


Палех ... с една :yes: от известно време си паля с 6 :angel:
Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 4.02.2009
Местоположение: Plovdiv

Re: подгревно реле

Мнение от g.petrow » 10 Яну 2012, 11:31

Днес сутринта вкарах колата (525d, 11.2006 г., 140 000 км) за сервизно обслужване: масло, филтри и т.н.
Относно свещите - диагностиката показа изгорели две свещи, на практика се оказа точно така. Следователно на диагностиката ако показва свещи, значи са си точно свещи, не реле :mrgreen: Тресене при палене имаше, не всеки път, а само когато колата е изложена на ниски температури продължително време. Пример - този уикенд остана на паркинга пред фирмата, в понеделник подруса доста при палене. Принципно нощува в подземен паркинг, най-вероятно затова не съм имал проблеми през останалото време (температурата е около 7-8 градуса в паркинга)

Сваляме всмукателен колектор, почистваме колектора, пеперуди, EGR клапан. Според шефа на сервиза EGR е бил много зле, пеперудите не(имало е малко нагар, нищо притеснително). Чистим всичко - EGR, дебитомер, колектори, сменяме две свещи и отделно там другите консумативи.

В момента се работи по колата, ще пиша в края на деня отново. :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Re: подгревно реле

Мнение от xerial » 10 Яну 2012, 13:22

g.petrow написа:, сменяме две свещи и :yes:


Сменяте 2 свещи ??? не се излагай смени всичките , да не закачиш след 2 дена че имаш други 2 изгорели вече :mhihi:

:kuku:
Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: подгревно реле

Мнение от da6ip » 10 Яну 2012, 14:40

g.petrow написа:Относно свещите - диагностиката показа изгорели две свещи, на практика се оказа точно така. Следователно на диагностиката ако показва свещи, значи са си точно свещи, не реле :mrgreen:
Колега от поста ти разбирам че не си разбрал какво съм написал, така че нека не бързаме със заключенията :mrgreen:

Системата (преди фейса) просто следи дали тече ток през свещите.
- Ако показва 1, 2 или 5 изгорели свещи, най-вероятно ще са точно толкова изгорели свещи.
- Ако покаже 6 изгорели, това значи че не тече никакъв ток, т.е. тогава може да са или наистина 6 свещи, или реле с произволен брой (0-6) свещи.

Това важи за коли 2004. Може след 09/2005 да следи отделно и релето, а след фейса най-вероятно следи отделно релето, както колегата stilko написа. :mrgreen:
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 21.11.2011
Кара: BMW 535D

Re: подгревно реле

Мнение от Ivel » 10 Яну 2012, 18:01

аз миналата седмица го смених със свещите . на компютъра дава грешки DDE: Glow plug , cylinder 1 ,2,3,4,5,6 ,activation /kilometre reading 400736 т.е на колко километра е отчела грешката . Ако ти показва това за инфо цени в Дару Кар : смяна на блока за управление на подгревни свещи -22 лв смяна всички свещи - 104.50лв ел блок подгевни свещи - 192,71лв код за част - 12217801201 . Това са цени без ддс

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 4.02.2009
Местоположение: Plovdiv

Re: подгревно реле

Мнение от g.petrow » 12 Яну 2012, 11:13

xerial написа:
g.petrow написа:, сменяме две свещи и :yes:


Сменяте 2 свещи ??? не се излагай смени всичките , да не закачиш след 2 дена че имаш други 2 изгорели вече :mhihi:

:kuku:


Всички останали са в норма, някой ден като се скапят, ще ги сменя, за момента не виждам защо да бързам.

da6ip, аз не визирах твоето мнение, а догадки на един друг колега, извън форума. Той спомена, че ако системата давала изгорели свещ 1 и 2, тогава релето било виновно. :yes:

Почистихме колекторите, дебитомера, ЕГР-а, ново масло, филтри, нови свещи и сега количката е като котенце - мърка :)

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook