Проблем задни врати и багажник

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 3.11.2009
Местоположение: Германия
Пол: Мъж
Кара: F07 530GT xDrive

Re: Проблем задни врати и багажник

Мнение от mitiwww » 01 Мар 2018, 19:18

danasha написа:Мерси пичове за инфото! Успях да намеря къде се беше прекъснало и го оправих.
:bchug:




Здравей колега !Кажи как реши проблема,че и при мен така!Поздрави !!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 3.11.2009
Местоположение: Германия
Пол: Мъж
Кара: F07 530GT xDrive

Re: Проблем задни врати и багажник

Мнение от mitiwww » 01 Мар 2018, 19:26

spower написа:И аз съм със същия проблем. Багажника не се отваря от копчето, а само механично със завъртване на ключа. Както по нагоре колегите писаха свалих кората прегледах кабелите, измерих ги един по един, не са прекъснати. Свалих машинката подадох и 12в от акумулатора работи си.
Това което останових е, че като подам 12в ток от акумулатора на жълтия кабел машинката отваря... закачих един кабел от синьо белия на машинката за отключване на капачката за резервоара и от дистанционното на ключа работи... Но въпросът ми е този жълт кабел от къде взима ток и къде да търся причината... иначе най-лесно ще го побългаря ама не ми се ще.... Някой, ако има схемата ще съм благодарен да я пусне.. Клоня към комфорт модул релета, предвид опита ми с е46...



Здравей колега !Някакво решение ?Поздрави !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 3.11.2009
Местоположение: Германия
Пол: Мъж
Кара: F07 530GT xDrive

Re: Проблем задни врати и багажник

Мнение от mitiwww » 01 Мар 2018, 19:27

Yani_Stoichkov написа:За да не отварям нова тема пиша тук. Проблема ми е следния колеги, багажника се отваря само с ключа/ от копчето и от ключалката ръчно/, когато натисна бутона отзад за отваряне не се случва или чува абсолютно нищо. Някой да е имал подобен проблем и съответно решение?!?
Колата е седан!!!




Здравей колега !Някакво решение ?Поздрави !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 24.05.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E60
Детайли за колата: 523i 06'

Re: Проблем задни врати и багажник

Мнение от Диан » 27 Май 2022, 5:13

Здравейте,

Да съживя малко темата.
Най-вероятно имам прекъснат сноп кабели както е в темата т.к. не мога да отворя багажника от копчето му (проверих бутона, работи), а при отваряне от ключа или бутона в купето, прекъсва единия плафон на номера.

Искам да се подготвя предварително за поправката, та въпроса ми е до колегите които са се сблъскали с проблема, колко зле са били и как извършихте поправката на кабелите?

Достатъчно ли е просто да се свържат прекъснатите кабели и поправи изолацията им или е било необходимо да се подменя част от тях?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 24.05.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E60
Детайли за колата: 523i 06'

Re: Проблем задни врати и багажник

Мнение от Диан » 28 Май 2022, 8:10

Оправих проблема, два от кабелите от снопа в пантата бяха прекъснати като със секач, не бяха разтеглени и нямаше нужда да подменям части от окабеляването.

Освен чупката която правят забелязох следните два проблема:
- бяха изкллючително много опънати и под напрежение - за което след поправката промених разположението по което минават по капака на багажника
- другия проблем е изтървалия амортисьор на пантата на багажника - моя не е напълно изтървал (виждал съм и по-зле), но забелязвам, че при рязкото отваряне поради липса на нормална работа на амортисьора, багажника набира инерция и се отваря по-вече от нормалното за секунда и след това се връща в нормално положение, което опъва допълнително кабелите в пантата. Та следваща стъпка е смяната на амортисьора.
Изображение

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook