DIY: Смяна на акумулатор

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 23.07.2008
Местоположение: Червен бряг
Пол: Мъж
Кара: G30 540i Xdrive

Re: DIY: Смяна на акумулатор

Мнение от foxi » 14 Дек 2016, 20:07

Колеги, купих нов акумулатор AGM проблема е че в моя град няма кой да го регистрира, молбата ми е дайте читав майстор в Плевен или в София ако трябва не ми е проблем.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 23.07.2008
Местоположение: Червен бряг
Пол: Мъж
Кара: G30 540i Xdrive

Re: DIY: Смяна на акумулатор

Мнение от foxi » 26 Дек 2016, 23:57

Явно никой не е сменял акумулатор :mhihi: сега сериозно дайте тел на колега от форума или читав сервиз от който сте доволни да свършим работа че положението става плачевно карам си новия акумулатор в багажника а в същото време паля на магия не ме бърка дали е в Плевен или в София ако мислите че ще прозвучи като реклама може и на лични.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: DIY: Смяна на акумулатор

Мнение от rafa224 » 27 Дек 2016, 9:49

foxi написа:Явно никой не е сменял акумулатор :mhihi: сега сериозно дайте тел на колега от форума или читав сервиз от който сте доволни да свършим работа че положението става плачевно карам си новия акумулатор в багажника а в същото време паля на магия не ме бърка дали е в Плевен или в София ако мислите че ще прозвучи като реклама може и на лични.

Колeга слагай акумулатора и си свиркай :D
Последна промяна rafa224 на 07 Яну 2017, 17:20, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 26.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: DIY: Смяна на акумулатор

Мнение от sincheto » 27 Дек 2016, 10:37

rafa224 написа:
foxi написа:Явно никой не е сменял акумулатор :mhihi: сега сериозно дайте тел на колега от форума или читав сервиз от който сте доволни да свършим работа че положението става плачевно карам си новия акумулатор в багажника а в същото време паля на магия не ме бърка дали е в Плевен или в София ако мислите че ще прозвучи като реклама може и на лични.

Колага слагай акумулатора и си свиркай :D


Той го е сложил, но трябва да се кодира, че иначе набързо ще трябва пак да го сменя :) Имаш ли К-Дкан кабел? Ако имаш, може и през Карли да го направиш. Но чак да ходиш в сервиз при майстор :nono: Всеки с кабел и малко знание може да ти го направи това. Виж някой колега от Плевен, ще го черпиш една бира и готово. Мен ме притеснява само да не си с FRM3 модул, иначе бих ти го направил и аз, ама да биеш път до София за това...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 23.07.2008
Местоположение: Червен бряг
Пол: Мъж
Кара: G30 540i Xdrive

Re: DIY: Смяна на акумулатор

Мнение от foxi » 27 Дек 2016, 13:47

Нямам кабел.Проблема е че един ми казва че трябва да се прекодира защото слагам AGM акумулатор а друг пък казва че не е убеден че колата можела да зарежда такъв акумулатор щом не е излязла от завода с AGM и вече се обърках тотално, за това искам човек който разбира от тези неща да го направи.Ако знаете колега от Плевен кажете.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: DIY: Смяна на акумулатор

Мнение от atanasov_aa » 27 Дек 2016, 19:29

foxi написа:Нямам кабел.Проблема е че един ми казва че трябва да се прекодира защото слагам AGM акумулатор а друг пък казва че не е убеден че колата можела да зарежда такъв акумулатор щом не е излязла от завода с AGM и вече се обърках тотално, за това искам човек който разбира от тези неща да го направи.Ако знаете колега от Плевен кажете.

http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... Id=61_1742
Линк към данни за подобен автомобил като твоя. От realoem излиза, че още на първите екземпляри е монтиран такъв акумулатор. Това, че на твоя звяр не е сложен, ме значи, че няма други като твоята кола които са поръчани с подобни акумулатори при излизането от завода.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 23.07.2008
Местоположение: Червен бряг
Пол: Мъж
Кара: G30 540i Xdrive

Re: DIY: Смяна на акумулатор

Мнение от foxi » 27 Дек 2016, 23:06

:shock: ти направо ме шокира утре ще сваля моя да видя отсрани какво пише на не би да е и той такъв :dummy:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: DIY: Смяна на акумулатор

Мнение от rafa224 » 28 Дек 2016, 10:02

foxi написа::shock: ти направо ме шокира утре ще сваля моя да видя отсрани какво пише на не би да е и той такъв :dummy:

По скоро виж по рама с какъв акумулатор ти е излязла и какъв ти дават, че трябва да е. Вероятността да си още с оригиналния е малка :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 26.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: DIY: Смяна на акумулатор

Мнение от sincheto » 28 Дек 2016, 10:40

foxi написа:Нямам кабел.Проблема е че един ми казва че трябва да се прекодира защото слагам AGM акумулатор а друг пък казва че не е убеден че колата можела да зарежда такъв акумулатор щом не е излязла от завода с AGM и вече се обърках тотално, за това искам човек който разбира от тези неща да го направи.Ако знаете колега от Плевен кажете.

Това са пълни глупости. Може да се кодира и за обикновен, и за АГМ. Чете се КАС-а с НЦС-а и се избират Ah и типа акумулатор. След това с ИНПА или ИСТА се регистрира смяната. Работа за 5 мин с преки усилия. Някой от Плевен да помогне на колегата или ако има кабел с работеща ИНПА/НЦС, мога да помогна дистанционно :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: DIY: Смяна на акумулатор

Мнение от Trixster » 28 Дек 2016, 11:23

sincheto написа:
foxi написа:Нямам кабел.Проблема е че един ми казва че трябва да се прекодира защото слагам AGM акумулатор а друг пък казва че не е убеден че колата можела да зарежда такъв акумулатор щом не е излязла от завода с AGM и вече се обърках тотално, за това искам човек който разбира от тези неща да го направи.Ако знаете колега от Плевен кажете.

Това са пълни глупости. Може да се кодира и за обикновен, и за АГМ. Чете се КАС-а с НЦС-а и се избират Ah и типа акумулатор. След това с ИНПА или ИСТА се регистрира смяната. Работа за 5 мин с преки усилия. Някой от Плевен да помогне на колегата или ако има кабел с работеща ИНПА/НЦС, мога да помогна дистанционно :yes:


:yes: - абсолютно вярно!
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: DIY: Смяна на акумулатор

Мнение от dir2cas » 04 Яну 2017, 4:52

Поразрових се малко по въпроса и гледам, че тая процедура по регистрацията през INPA явно върши работа само при коли с Micro Power Module (MPM), което го имало в E60 до 2005-09. За тези, които нямат, се прави през tool32. По въпроса тук и тук.

Идните дни ще проверя как е кодирано при мен, тъй като акумулатора е сменяван преди година от предния собственик на автомобила, но нямам идея дали е кодиран правилно. Преди месец си играх с Carly и го регистрирах през него, но сега ако се налага да се прекодира, ще направя процедурата по регистрация отново или по описания начинс INPA, или tool32, мисля, че няма да е проблем да се повтори. Моята уж попада в периода с MPM, което значи, че не би трябвало да им значение.

Според вас има ли проблем да се направи регистрацията повторно или след като е минало толкова време от подмяната (това ако предположим, че не е кодиран и/или регистриран)?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: DIY: Смяна на акумулатор

Мнение от dir2cas » 04 Яну 2017, 22:43

При мен се оказа коректно кодиран - директно във VO.
За съжаление нямам опциите в INPA, но вероятно това е заради комуникационната грешка, която ми дава за IBS-a.

То май при неработещ IBS всички тия упражнение вкл. и регистрацията се обезсмислят.

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 20.01.2016
Пол: Мъж
Детайли за колата: 2004г 530D 218 к.с Ръчка

Re: DIY: Смяна на акумулатор

Мнение от Mariyan777 » 06 Яну 2017, 21:09

Здравейте на всички и едно голямо благодаря на Емооо за обясненията. И аз имам проблем с IBS кабела и не знам от какво се получи, ще обясня на кратко какво стана при мен. Имах проблем с алтернаторът - смениха му реле - регулаторът и след това колата не беше раборила около половин месец и в момента в който рекох да я паля нямаше грам ток, заредих акумолатора и запали но падаше доста бързо което го установих за 1 2 дена, в момента в който изгася двигателя и свири радиото до 1 минута изписваше слаб акумолатор, седователно отидох да купя нов. Бях с 95Аh но такъв на Варта не намерих и взех 100Аh след 2 дена ми го регистрираха като 110Аh защото нямам кодиран на колата 100, и сега ми дава грешка на INPA -та за IBS. От какво може да се скапал като преди да сменя акумолатора не ми даваше тази грешка? Странно ми стана защото го смених и хоп грешка. Акумолатора е зареждан 2, 3 пъти на зарядно без разкачени кабели от колата може би заради това да се е прецакал IBS? Пускам си от скритото меню да видя колко зарежда и без консумация дава 14,4 с включени фарове 14,2 с фарове и парно на макс и музика 13,7 - 14V - това нормално ли е и като карам в момента в който натискам съединителя да превключа понеже съм с ръчна кутия понякога пада на 13,2 -13,3V за момент и отново се вдига на 13,8 -14V и се чудя какво да правя.
Също искам да попитам има ли нещо специфично при смяната на този кабел като купя нов (втора употреба) и трябва ли да се регистрира и този кабел че е сменен или просто при четене не би трябвало да показва грешка на INPA -та за него?
Благодаря ви и всичко добро! :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: DIY: Смяна на акумулатор

Мнение от badsharki » 07 Яну 2017, 8:36

Най-вероятно са ти го прецакали при смяната на акумулатора. По-принцип е чувствителен. :)
При смяната с по-новия модел ще ти трябват два адапторни кабела, които по-спомен струват 100-150лв.
Не е нормално да ти пада до 13В зареждането. При смяната на реле-регулатора, колектора на ротора провериха ли как е?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 18.05.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 535d
Мечтае да кара: i3
Детайли за колата: M-пакет

Re: DIY: Смяна на акумулатор

Мнение от baholino » 07 Яну 2017, 11:48

Преди 1-2 години, при влизане за обслужване, по сервизна акция от БМВ, в Дару ми смениха някакъв кабел за маса (не знам дали казвам точното му име). Там ми казаха че акцията била за всичките Е60. Колегата може да попита при някой от дилърите дали е още актуална акцията и за кой точно кабел става въпрос.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook