Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUNAP

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от astrapower » 08 Авг 2017, 10:56

Ето и цената на JMJ : http://www.ebay.ie/itm/Diesel-Particle- ... Swvg9XUId6 В допълнение в обявата не видях да се изисква връщане на стария филтър.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от vld » 08 Авг 2017, 11:20

Щом керамиката е нова значи е ОК да изкара 250к км. :yes:
Не е никак лоша цената ако го внасят косер и някоя друга отстъпка да се вземе и ще стане съвсем прилично ;)
Аз бих инвестирал в нов, вместо премахване, просто тая смрад която излиза след премахване повече не бих си я причинл.
Сега с Е61-цата ДПФ-а ми функционира перфектно, регенерира си редовно, в гаража ми миризмата е доста по приятна.
На Е91-цата като го махнах и сутрин при палене беше едно лютиво смърдящо на ужас, особенно зимата :banghead: , въпреки че колата не пушеше при подаване на газ, просто явно като го няма филтъра и излизат всякакви мизерии.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от astrapower » 08 Авг 2017, 11:29

Да, би трябвало да изкара доволен пробег все пак всичко е ново, при все че не е оригинално. Пуснах запитване и в Косер, чакам отговор и ще имаме точно инфо. Не за друго ами тези не предлагат доставка до БГ, което не е добре :) Аз също бих купил нов като се наложи.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 24.03.2008
Местоположение: southampton UK
Пол: Мъж
Кара: м42, 530d e60 '06
Мечтае да кара: s85b50
Детайли за колата: e60 530d M57D30T2

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от nowayout » 01 Сеп 2017, 17:25

колеги взех Тунапа и двете шушенца, но нямам сондата..безбожно скъпа е тук (150 паунда) дайте някаква идея с какво да го пръсна :dunno:
Bayerische Motoren Werke ..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 5.12.2016
Местоположение: Deutschland
Кара: e61 535d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от Stuttgy » 02 Сеп 2017, 23:25

Здравейте,колеги!С INPA 5 как мога да проверя в какво състояние е DPFa?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от adovet » 03 Сеп 2017, 8:38

Не можеш

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 21.10.2013
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: син кораб с нафтова печка
Мечтае да кара: E61 M5

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от Neckros » 14 Сеп 2017, 13:37

Привет Колеги,

дайте инфо/съвети къде/как да третирам свален DPF филтър! ЕМ-Комплект и Дунев предлагат машинното им почистване на стендове, гледах че Вюрт имат спрей за почистване.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от astrapower » 14 Сеп 2017, 16:25

Преди време търсих варианти и бях попаднал на фирма в Пловдив на която може да изпратиш филтъра по куриер и да го получиш почистен. За да не правя реклама пусни една търсачка и "машинно почистване дпф" Не съм запознат с резултати от тяхната процедура по почистване, но не пречи да разбереш по телефона подробности и има ли някаква гаранция след почистването. Другите варианти си ги споменал, като колега от форума не беше споделил добро мнение за Мкомплект. Дунев също чистят, попитай директно за условията и "гаранцията". Успех и да споделиш резултата!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Кара: Е24 М6, Е31 850i

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от maikooo » 15 Сеп 2017, 7:21

В платения раздел на форума отскоро има обява за почистване на дпф -> viewtopic.php?f=63&t=422925
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от Anthony_J » 15 Сеп 2017, 17:13

Дунев не дават никаква гаранция и излиза 600+ лева, въпреки че в сайта им пише пъти по-ниска цена

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от astrapower » 16 Сеп 2017, 12:43

Да да така е за цените си прав. В крайна сметка потебителя решава дали ще плати или не дадена услуга. Мисля че цената за усугата монатж/демонтаж и почистване е необосновано висока при това без никаква гаранция, не е много оферта. Като дойде време поръчвам един ebay-ски и толкова :)

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 21.10.2013
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: син кораб с нафтова печка
Мечтае да кара: E61 M5

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от Neckros » 13 Окт 2017, 10:28

Привет, да споделя резултата след чистенето - след доста чудене, най - накрая реших да закарам сваления DPF филтър във Винаров авто. По принцип колата си регенерираше сравнително често и след регенерацията си държеше 6-7 mbar, и тъй като имах "хубаво" омасляване около турбината, реших че честата регенерация се дължи на вкарване на повече от нормалното на маслени пари(масло) в горивната камера и от там по бързото натрупване на сажди...както и да е, много се отплеснах :mhihi: . Процедурата по чистенето отне един ден. Г-н Винаров много точно обесняваше какво ще се прави и след това как да се монтира. Единственото, което ме учуди, е че поиска да му закарам колата без закачен маркуч към датчика за диференциално налягане и да му я оставя за няколко часа. След като си я взех обратно, на загрял мотор, се наведох да помириша дали още се усеща миризмата на сяра/неизгоряла нафта и останах приятно изненадан :shock: - само топъл въздух без грам мириз на какво и да е. Като цяло съм доволен. Ще следя изкъсо налягането за известно време - сега си държи отново 5-7 mbar на празен ход.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 10.09.2016
Пол: Мъж
Кара: Е60 525d
Мечтае да кара: 850i

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от JwR » 03 Яну 2018, 18:01

Може ли филтъра да не се сваля при почистване?Колко време е необходимо колата да бъде в сервиза и каква цената.. за Винаров Авто питам?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от @2bar » 04 Яну 2018, 10:12

Neckros написа:Привет, да споделя резултата след чистенето - след доста чудене.........


аз не схващам идеята...преди чистенето диф. налягане се е движело в границите 6-7 mbar, след чистенето се движи в границите 5-7 mbar....с две думи същата работа.

Единственото, което ме учуди, е че поиска да му закарам колата без закачен маркуч към датчика за диференциално налягане и да му я оставя за няколко часа.

Предполагам, че чистенето са го направили без да свалят филтъра, като са вкарвали от там препарат за чистене.

Само се чудя след като диф. налягане е същото като преди чистенето, какво точно е почистено?

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 21.10.2013
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: син кораб с нафтова печка
Мечтае да кара: E61 M5

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от Neckros » 09 Яну 2018, 16:04

JwR написа:Може ли филтъра да не се сваля при почистване?Колко време е необходимо колата да бъде в сервиза и каква цената.. за Винаров Авто питам?


Не, филтъра и всички прилежащи към него датчици задължително се демонтират от автомобила и чак тогава започва процеса по чистенето.
Аз му занесох моя свален вече от колата и отне един ден за да се почисти. Предполагам ако се отиде с колата процедурата ще трае може би ден-два... не знам, гадая.
Цената при мен беше 180лв.

@2bar написа:
Neckros написа:Привет, да споделя резултата след чистенето - след доста чудене.........


аз не схващам идеята...преди чистенето диф. налягане се е движело в границите 6-7 mbar, след чистенето се движи в границите 5-7 mbar....с две думи същата работа.

Единственото, което ме учуди, е че поиска да му закарам колата без закачен маркуч към датчика за диференциално налягане и да му я оставя за няколко часа.

Предполагам, че чистенето са го направили без да свалят филтъра, като са вкарвали от там препарат за чистене.

Само се чудя след като диф. налягане е същото като преди чистенето, какво точно е почистено?

Цялата пиеса колега, се разигра по-скоро превантивно. Не знам какво друго да отговоря на коментара ти.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook