Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUNAP

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от @2bar » 09 Яну 2018, 20:22

Neckros написа:...Цялата пиеса колега, се разигра по-скоро превантивно. Не знам какво друго да отговоря на коментара ти.


точно това :yes: , за да си полезен на тези, които ще отидат след теб там....

С две думи, проблеми с филтъра си нямал, но си решил да го дадеш за почистване. Протоколи преди/след почистването нямаш, т.е. може само да се гадае и според теб от ауспуха не мирише на нищо. И всичко струва грубо 200 пари.

Иначе по принцип, за да можеш да дадеш някаква обективна оценка, трябва да се измери теглото на филтъра преди и след почистването, както и диф. налягане преди и след почистването. Така вече може да се даде някаква обективна оценка на това, какво точно е свършено за 180 лева.

И по принцип, филтърът в твоя случай е можело и сам да го почистиш с най - обикновен препарат за чистене на камини, грилове и т.н. Щеше да е доста по - евтино от 180 лв. и сигурно резултатът щеше да е същият.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Mallorca
Пол: Мъж
Кара: трактор шестак
Детайли за колата: m57tu2d30 OL

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от vanko242 » 14 Яну 2018, 17:31

@2bar написа:
Neckros написа:...Цялата пиеса колега, се разигра по-скоро превантивно. Не знам какво друго да отговоря на коментара ти.


точно това :yes: , за да си полезен на тези, които ще отидат след теб там....

С две думи, проблеми с филтъра си нямал, но си решил да го дадеш за почистване. Протоколи преди/след почистването нямаш, т.е. може само да се гадае и според теб от ауспуха не мирише на нищо. И всичко струва грубо 200 пари.

Иначе по принцип, за да можеш да дадеш някаква обективна оценка, трябва да се измери теглото на филтъра преди и след почистването, както и диф. налягане преди и след почистването. Така вече може да се даде някаква обективна оценка на това, какво точно е свършено за 180 лева.

И по принцип, филтърът в твоя случай е можело и сам да го почистиш с най - обикновен препарат за чистене на камини, грилове и т.н. Щеше да е доста по - евтино от 180 лв. и сигурно резултатът щеше да е същият.

Моя милост е един от първите му клиенти ( беше преди около 6/7 години) , свалиха ми филтъра и го киснаха за 4 часа в някакъв химикал на БАСФ, после процедура с Тунап и така до днес .....имам и документ за което. Към момента нямам записани грешки или каквото и да е свърано с ДПФ. Изводите всеки си ги прави сам.....
...тестове на масла : http://bmwservice.livejournal.com/27699.html

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 10.12.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 Touring 2005 M57 525D
Мечтае да кара: Каквото господ даде, нямам претенции :)
Детайли за колата: Немски кошер ;)

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от denisvelev » 22 Яну 2020, 17:21

Колеги, да повдигна малко стара тема. Имам проблем с моето Е61 2004г. ДПФ и кат. налични. Като пусна регенерация колата противно на всички останали става жива и върви прекрасно. Като регенерацията завърши около 2000 оборота има едно чудене, ДДЕ показва че иска 2400 а турбината дава макс 2000. В процеса на регенерация няма разлика в искано и сегашно. Нямам изпускане на въздух. Това което ми направи впечатление с Btool - a Че турбината по време на регенерация стои на 5% а като свърши стои на 95 и при проблемните зони стига максимум 50%. Нямам вихрови клапи но и преди това беше по този начин.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 708
Регистриран на: 3.09.2009
Кара: 466,5 см3 на цилиндър
Мечтае да кара: Нормално

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от don't be » 28 Мар 2020, 19:12

Колеги, някой знае ли колко е нормалното налягане (backpresupe) при движение на автомобила на средни обороти и при пълна газ.
За милиони-няма закони.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 5.02.2020

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от CANKOV90 » 17 Юни 2020, 9:40

don't be написа:Колеги, някой знае ли колко е нормалното налягане (backpresupe) при движение на автомобила на средни обороти и при пълна газ.


На 2000 оборота нормално каране не трябва да прехвърля 85 мбар на кик не повече от 200 мбар и на празен ход допустимото ти е до 35 мбар . При нормален дпф без проблеми г/д трябва да държи от 5 до 12 мбар ,
като 12 вече отива към по височките .

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: loznica
Пол: Мъж
Кара: bmw 320 i
Мечтае да кара: bmw 330i

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от ddrazev » 23 Ное 2020, 16:44

Здравейте колеги днес ми светна дпфа колата е бмв 530хд 235коня.утре имам час за премахване не дпф и катализатор въпроса ми обаче е да го изтърбуша или да сложат тръба обявиха ми цена към 300лв за катализатора и дпфа като изкупна цена 300за софтуерен ремап премахване на дпф и егр.ако имате мнение за мони кар варна споделете .благодаря предварително

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от Leon » 23 Ное 2020, 18:39

Опитва ли да го чистиш?
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от kikko » 23 Ное 2020, 20:17

ddrazev написа:Здравейте колеги днес ми светна дпфа колата е бмв 530хд 235коня.утре имам час за премахване не дпф и катализатор въпроса ми обаче е да го изтърбуша или да сложат тръба обявиха ми цена към 300лв за катализатора и дпфа като изкупна цена 300за софтуерен ремап премахване на дпф и егр.ако имате мнение за мони кар варна споделете .благодаря предварително


Механо частта не я мисли, което да идбереш ще стане. Внимавай кой ще бара по софтуера, че боли глава ако не е в час. :yes:
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от VRPerformance » 25 Ное 2020, 14:11

ddrazev написа:Здравейте колеги днес ми светна дпфа колата е бмв 530хд 235коня.утре имам час за премахване не дпф и катализатор въпроса ми обаче е да го изтърбуша или да сложат тръба обявиха ми цена към 300лв за катализатора и дпфа като изкупна цена 300за софтуерен ремап премахване на дпф и егр.ако имате мнение за мони кар варна споделете .благодаря предварително
Тръба не е добър вариянт,добър вариянт е даунпаип,но излиза по-скъпо...за това просто махни вътрешната му част да си седи на външен вид все едно е там :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 16.07.2009
Местоположение: София
Кара: X1 E84 25xd; E60 525d LCI Auto

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от kamendc » 26 Ное 2020, 15:52

А катализатора защо ще махаш - защото дават някой лев за него ли? Ако толкова не може да се оправи ДПФ-а ти, може да се махне само той отзад, а катализатора отпред да си остане.
Аз освен с БМВ се придвижвам и с велосипед из града и много мразя някой да ме обвие в миризми и пушеци... мисли и за съгражданите си, и за децата, които ти дишат изгорелите газове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от VRPerformance » 28 Ное 2020, 12:59

kamendc написа:А катализатора защо ще махаш - защото дават някой лев за него ли? Ако толкова не може да се оправи ДПФ-а ти, може да се махне само той отзад, а катализатора отпред да си остане.
Аз освен с БМВ се придвижвам и с велосипед из града и много мразя някой да ме обвие в миризми и пушеци... мисли и за съгражданите си, и за децата, които ти дишат изгорелите газове.
не всички катализатори струват пари,има метални които нищо не струват,отделно на някои коли се налага да се махне катализатора ако е тръгнал да се руши или ако са в едно тяло с ДПФ филтъра и когато се махне ДПФ има шанс след време катализатора да почне да иска да излиза и да направи тапа :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от goppe » 23 Мар 2021, 23:17

Колеги здравейте. Може ли някой да ми препоръча фирма за машинно почистване на ДПФ, по възможност да е чистил филтъра там и да е доволен от резултата. Поразрових се и видях, че има достатъчно избор, но незнам към коя фирма да се насоча. Нямам и представа дали има значение какви са им машините на отделните фирми.... Питах 2ма колеги от форума - фълтърът на единия колега е чистен във Варна, но не намирам нищо за тях, само олх обява. Друг вариант са ЕМ Комплект 33 или Бош Сервиз в Перник, но последните работят с българска машина, та не е много-много Бош....

Та ако има някой преки впечатления, нека сподели ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от nikola59 » 24 Мар 2021, 0:57

goppe написа:Колеги здравейте. Може ли някой да ми препоръча фирма за машинно почистване на ДПФ, по възможност да е чистил филтъра там и да е доволен от резултата. Поразрових се и видях, че има достатъчно избор, но незнам към коя фирма да се насоча. Нямам и представа дали има значение какви са им машините на отделните фирми.... Питах 2ма колеги от форума - фълтърът на единия колега е чистен във Варна, но не намирам нищо за тях, само олх обява. Друг вариант са ЕМ Комплект 33 или Бош Сервиз в Перник, но последните работят с българска машина, та не е много-много Бош....

Та ако има някой преки впечатления, нека сподели ;)

Все още не съм стигал до този момент, колегите надявам се да напишат, но да добавя че и при дилърите също се предлага тази услуга. Поинтересувай се, ако някой има отзиви и от тях.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUNAP

Мнение от MMG » 27 Мар 2021, 13:29

Колеги,
Какво говорят тези стойности на DPF-a?
Отзад ми зацапва леко накрайника, иначе не пуши и колата върви отлично.

IMG_3433.png

IMG_3431.png



Sent from my iPhone using Tapatalk
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от MMG » 31 Мар 2021, 18:45

Ето данни и в движение при около 2000 оборота мисля.
Регенерацията я прави средно на около 600км и предполагам, че тогава цапа ауспуха. Незнам този интервал нормален ли е или е по-често отколкото трябва. Иначе показва, че остават около 16000км от заложения софтуерно живот на филтъра.

Моля за мнения.

IMG_3530.png

IMG_3529.png



Sent from my iPhone using Tapatalk
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook