Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUNAP

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от Taruno » 23 Юли 2016, 8:21

v3n0m написа:Направи ми впечатление че колегата Martin в един от по предните постове е споменал че е взел неговата със сменен DPF, а неговата също е англичанка, та си мисля ако в Англия са по заможни, както е в действителност. Дали като стане време за смяна на филтъра хората просто си ги сменят а не ги премахват. И още нещо исках да попитам - дали ако сваля DPF-a и го почистя след това ще ми почернее ауспуха? Не че е някакъв фактор, но като си го гледам така чист хич не ми се ще да почернява :bang:
П.п. имам познат българин който живее в Англия и ми сподели че е имал проблем с DPF-a и си го е изчистил с addblue. Не знам дали ви говори нещо това, в Англия го има на почти всяка една бензиностанция :dunno:


Колега не може да го чистиш с Adblue - то се впръсква при изгарянето, а не във филтъра. Как ще ти почернее от чистене / къде е логиката в това не знам /. Сваляш чистиш с един препарат на GAT за накисване на ДПФ-и / кисне се 6-8 часа / после плакнеш и си ти.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от v3n0m » 23 Юли 2016, 10:58

Taruno написа:
v3n0m написа:Направи ми впечатление че колегата Martin в един от по предните постове е споменал че е взел неговата със сменен DPF, а неговата също е англичанка, та си мисля ако в Англия са по заможни, както е в действителност. Дали като стане време за смяна на филтъра хората просто си ги сменят а не ги премахват. И още нещо исках да попитам - дали ако сваля DPF-a и го почистя след това ще ми почернее ауспуха? Не че е някакъв фактор, но като си го гледам така чист хич не ми се ще да почернява :bang:
П.п. имам познат българин който живее в Англия и ми сподели че е имал проблем с DPF-a и си го е изчистил с addblue. Не знам дали ви говори нещо това, в Англия го има на почти всяка една бензиностанция :dunno:


Колега не може да го чистиш с Adblue - то се впръсква при изгарянето, а не във филтъра. Как ще ти почернее от чистене / къде е логиката в това не знам /. Сваляш чистиш с един препарат на GAT за накисване на ДПФ-и / кисне се 6-8 часа / после плакнеш и си ти.


Благодаря колега, това ме интересуваше :yes: относно този препарат може ли линк че търсих но не го намирам.
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Кара: Е24 М6, Е31 850i

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от maikooo » 24 Юли 2016, 20:45

v3n0m написа:относно този препарат може ли линк че търсих но не го намирам.

Вероятно е това -> http://www.expertmotors.bg/bg/GAT-62010 ... 5UICKLpw5c
И това е подобно -> http://bparts-bg.com/product/468/dpf-fl ... 375ml.html
Не знам само до колко вършат работа. Като цяло някой запознат ли е кой е най-качественият метод за почистване? Има ли някой все още активен потребител на форума, който е чистил с тунап, да сподели след колко км пак се е затлачил филтъра?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от v3n0m » 24 Юли 2016, 20:54

И като цяло дали си струва да се сваля DPF-a или почистването с TUNAP води до същия ефект. Единственото което ме подтиква към свалянето е че ще ми почернее ауспуха ако го направя в сервиз с TUNAP.
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Кара: Е24 М6, Е31 850i

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от maikooo » 25 Юли 2016, 7:46

v3n0m написа:И като цяло дали си струва да се сваля DPF-a или почистването с TUNAP води до същия ефект.

На л.с. колегата da6ip ми обясни, че е много доволен от процедурата с тунап и няма никакви проблеми над 50 хил. км след това, дори е повторил :yes:

v3n0m написа:Единственото което ме подтиква към свалянето е че ще ми почернее ауспуха ако го направя в сервиз с TUNAP.

:dunno: Измива се от мръсотията и пак е чист, не знам какво може да те притеснява в това :dunno:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от andy » 25 Юли 2016, 9:06

Taruno написа:
Колега не може да го чистиш с Adblue - то се впръсква при изгарянето, а не във филтъра. Как ще ти почернее от чистене / къде е логиката в това не знам /. Сваляш чистиш с един препарат на GAT за накисване на ДПФ-и / кисне се 6-8 часа / после плакнеш и си ти.


Не се впръсква при изгарянето.
Adblue не е за чистене на ДПФ-а (твърдите частици) а на NOx (азотните) и се впръсква след ДПФ-а, преди NOx конвертора.
http://www.dieselforum.org/about-clean- ... hat-is-scr
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Кара: Е24 М6, Е31 850i

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от maikooo » 25 Юли 2016, 9:45

А това някой да го е пробвал или чул нещо -> http://www.dunevmotorsport-r21.com/prov ... s-mashini/ , по мението на познат, който си хяма и хабер от коли му го били направили като нов :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 25.06.2014
Пол: Мъж
Кара: E60 530xd

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от themoldestone » 25 Юли 2016, 12:54

Преди време ходих при А.Винаров по същата причина. За него бях чел много добри мнения, но имаше и колеги, които не бяха толкова доволни. В крайна сметка, реших да му се обадя и човека излезе много коректен. Надълго и нашироко ми обясни по телефона как протича процедурата:
1.Демонтаж на ДПФ-а
2.Престоява в ултразвукова вана около 12 часа
3.Почистване с Tunap
4.Монтаж
5.Зануляване на интервала му (регистрира се като нов) и се пуска една принудителна регенерация.

Предполагам, че и други могат да ти свършат тази работа.Много хора сигурно биха го махнали, но за разлика от пеперудите, мисля, че е хубаво ДПФ-а да си е на мястото. Аз останах доволен от манипулацията :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Кара: Е24 М6, Е31 850i

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от maikooo » 25 Юли 2016, 13:11

Аз също разговарях днес с Винаров, разясни ми и на мен накратко процедурата, но за сваляне на дпф не сме говорили, явно има няколко варианта за почистване :dunno: Принципно и аз мислех да отида, но не е в България и ще е наличен към средата на август, та до тогава имам време да разуча :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 25.06.2014
Пол: Мъж
Кара: E60 530xd

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от themoldestone » 25 Юли 2016, 14:56

Според мен е по-добре да се свали. Не съм чул за много успешни процедури по почистване без демонтаж, а ако има такива, явно ДПФ-ите им не са били толкова зле.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от Taruno » 25 Юли 2016, 18:47

andy написа:
Taruno написа:
Колега не може да го чистиш с Adblue - то се впръсква при изгарянето, а не във филтъра. Как ще ти почернее от чистене / къде е логиката в това не знам /. Сваляш чистиш с един препарат на GAT за накисване на ДПФ-и / кисне се 6-8 часа / после плакнеш и си ти.


Не се впръсква при изгарянето.
Adblue не е за чистене на ДПФ-а (твърдите частици) а на NOx (азотните) и се впръсква след ДПФ-а, преди NOx конвертора.
http://www.dieselforum.org/about-clean- ... hat-is-scr
Изображение


интересно- мерси за линкчето научих нещо ново :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от memorex » 25 Юли 2016, 18:49

themoldestone написа:Според мен е по-добре да се свали. Не съм чул за много успешни процедури по почистване без демонтаж, а ако има такива, явно ДПФ-ите им не са били толкова зле.

Това е так само дето за ултразвука не бях го срещал и не ми се струва удачно но,човек се учи докато е жив.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от rafa224 » 26 Юли 2016, 8:51

themoldestone написа:Преди време ходих при А.Винаров по същата причина. За него бях чел много добри мнения, но имаше и колеги, които не бяха толкова доволни. В крайна сметка, реших да му се обадя и човека излезе много коректен. Надълго и нашироко ми обясни по телефона как протича процедурата:
1.Демонтаж на ДПФ-а
2.Престоява в ултразвукова вана около 12 часа
3.Почистване с Tunap
4.Монтаж
5.Зануляване на интервала му (регистрира се като нов) и се пуска една принудителна регенерация.

Предполагам, че и други могат да ти свършат тази работа.Много хора сигурно биха го махнали, но за разлика от пеперудите, мисля, че е хубаво ДПФ-а да си е на мястото. Аз останах доволен от манипулацията :yes:

Колко ти струваше манипулацията колега?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 25.06.2014
Пол: Мъж
Кара: E60 530xd

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от themoldestone » 26 Юли 2016, 11:09

Около 300лв (при xDrive разглабянето е повечко).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от rafa224 » 26 Юли 2016, 14:26

themoldestone написа:Около 300лв (при xDrive разглабянето е повечко).

За колко време става готова?

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook