Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUNAP

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 22.05.2012
Пол: Мъж
Кара: E61 530d
Мечтае да кара: М6 G-PoweR

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от hol1gans » 03 Окт 2016, 19:20

Да, точно 2броя е60 съм чистил. Обаче си ги чистя с моята патастройка възможно май-слабата струя на топла вода и няма абсолютно никакъв проблем. И само с мегило нищо друго.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 212
Регистриран на: 21.07.2014

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от lazomilev » 04 Окт 2016, 16:46

hol1gans написа:Да, точно 2броя е60 съм чистил. Обаче си ги чистя с моята патастройка възможно май-слабата струя на топла вода и няма абсолютно никакъв проблем. И само с мегило нищо друго.

"мегило" меглио ли означава?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 22.05.2012
Пол: Мъж
Кара: E61 530d
Мечтае да кара: М6 G-PoweR

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от hol1gans » 04 Окт 2016, 19:05

lazomilev написа:
hol1gans написа:Да, точно 2броя е60 съм чистил. Обаче си ги чистя с моята патастройка възможно май-слабата струя на топла вода и няма абсолютно никакъв проблем. И само с мегило нищо друго.

"мегило" меглио ли означава?

Извинявам се много, така го произнасям и без да сам се замислил така сам го написал.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от badsharki » 05 Окт 2016, 19:47

hol1gans написа:
lazomilev написа:
hol1gans написа:Да, точно 2броя е60 съм чистил. Обаче си ги чистя с моята патастройка възможно май-слабата струя на топла вода и няма абсолютно никакъв проблем. И само с мегило нищо друго.

"мегило" меглио ли означава?

Извинявам се много, така го произнасям и без да сам се замислил така сам го написал.

Надявам се, че пароструйката произнасяш, като "патастройка", че иначе не искам да си помислям каква е тая машина. :mhihi:
:bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от rafa224 » 06 Окт 2016, 14:10

badsharki написа:
hol1gans написа:
lazomilev написа:
hol1gans написа:Да, точно 2броя е60 съм чистил. Обаче си ги чистя с моята патастройка възможно май-слабата струя на топла вода и няма абсолютно никакъв проблем. И само с мегило нищо друго.

"мегило" меглио ли означава?

Извинявам се много, така го произнасям и без да сам се замислил така сам го написал.

Надявам се, че пароструйката произнасяш, като "патастройка", че иначе не искам да си помислям каква е тая машина. :mhihi:
:bchug:

Тук стана страшно вече :D измислихме нови препарати и нови машини :D Остава само да се патентоват :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от astrapower » 26 Окт 2016, 16:17

Колеги, някой знае ли граничните стойности на ash mass ? Не намирам никъде из интернет пространството. Колата регенерира нормално и редовно, но показанието за ashh mass е 59 гр..... Няма логнати грешки касаещи dpf-a. Всъщност карането ми е предимно извънградско, не наблюдавам спад в мощността, но снощи я прочетох с Карли и стойността беше 59 гр. Съвети някакви ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от astrapower » 27 Окт 2016, 11:33

Намерих инфо за количествато на ash mass. http://forum.bmw5.co.uk/topic/119889-530d-lci-dpf-regenerations-very-frequent-now/ Carly ги пресмята на базата на инфо от датчиците на филтъра. В темата се виждат доста snapshpots на приложението, но в един има системно съобщение касаещо количеството на "пепелта": "With an ash mass of more than 100 g., it is advised to have your DPF cleared of ash by professional" , ако не набие преди това грешки разбира се :) Оставям го засега така, по-нататък ще предприема механично почистване.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 151
Регистриран на: 22.01.2016
Местоположение: Чехия
Кара: E61 LCI 525d
Мечтае да кара: M5 E60

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от kopi » 27 Окт 2016, 13:37

Някой може ли да ми каже поне една конкретна програма която дава данни в реално време относно състоянието на DPF-а. Просто искам да проверя всичко наред ли е или не... колата е на 316к , а не усещам нито регенерации да прави, нито нищо :!: :?:
Последна промяна kopi на 28 Окт 2016, 22:49, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от kiko™ » 27 Окт 2016, 22:25

DIS и ISTA

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 151
Регистриран на: 22.01.2016
Местоположение: Чехия
Кара: E61 LCI 525d
Мечтае да кара: M5 E60

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от kopi » 28 Окт 2016, 22:57

От къде мога да ги изтегля? Не че немога да се разстърся и да ги намеря, но искам да използвам нещо тествано и е сигорно, че ще работи. Не ми се експериментира нещо :mrgreen:

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 22.04.2015
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d
Детайли за колата: автоматик '08

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от gaidinbg » 22 Ное 2016, 11:33

А някой знаещ и можещ, може ли да сподели какви трябва да са стойностите (приблизително) за налягането преди филтъра, във филтъра?, диференциалното, температури и стойностите за soot i ash mass на ДПФ, който е в "нормално" (да се разира в незадръстено състояние), за да мога да ги сравня с тези стойности от моята кола.
Ако съм дал някакви нереални параметри за мерене, моля да ме извините и съответно коригирате - не съм много на ти с колите.
Целта ми е да разбера състоянието на филтъра, както и съответно да преценя следващи действия свързани с него. Това ми е първата дизел кола до сега и съм съответно малко "по-чувствителен" на тема турбо, дпф, дюзи и тн и ми се ще да ги добутам до читаво състояние, за да се радвам на колата :)
Не разбрах също, дали някой колега е ползвал услугата на http://www.dunevmotorsport-r21.com/? Колебая се, какво да направя - сваляне и чистене или манипулацията с Тунап. Контактнал съм и двата сервиза - Винаров и Дунев, като чакма да ми отговорят.
Някой да е пробвал в Пловдив http://www.dpffiltri.eu - май предлагат същата услуга като Дунев, само че по-скъпо и на територията на Пловдив

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от B.Stoimenov » 22 Ное 2016, 14:22

Ако не се лъжа, назад в темата бяха посочените поакзателите, които търсиш :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от Anthony_J » 16 Яну 2017, 17:47

Колеги, някой чувал ли е за марката JMJ? Предлагат ми чисто нов DPF за 1100 лв. Били полски. Според мен определено си заслужава, вместо да се чисти или да се премахва. От Дунев искат към 550 лв. за почистването, въпреки че на сайта им пише 135 лв. Колко ще изкара после, никой не знае. Аз лично предпочитам да го сменя като се наложи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от astrapower » 29 Мар 2017, 9:59

Прочетох в сайта им, че керамичните тела са производство на американски производител. Продават и в ebay: http://www.ebay.ie/itm/Diesel-Particulate-Filter-Soot-Particle-Filter-DPF-compatible-with-BMW-3-5-X3-X5-/142074906697?hash=item2114530849:g:9yEAAOSwvg9XUId6

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 151
Регистриран на: 22.01.2016
Местоположение: Чехия
Кара: E61 LCI 525d
Мечтае да кара: M5 E60

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от kopi » 29 Мар 2017, 10:23

Anthony_J написа:Колеги, някой чувал ли е за марката JMJ? Предлагат ми чисто нов DPF за 1100 лв. Били полски. Според мен определено си заслужава, вместо да се чисти или да се премахва. От Дунев искат към 550 лв. за почистването, въпреки че на сайта им пише 135 лв. Колко ще изкара после, никой не знае. Аз лично предпочитам да го сменя като се наложи.


Поздравявам те за начина по който мислиш! :clap:

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook