Сензор за изпотяване на предно стъкло ?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 858
Регистриран на: 11.04.2005
Местоположение: Варна
Кара: U.D.M.

Re: Сензор за изпотяване на предно стъкло ?

Мнение от stilko » 18 Окт 2011, 9:21

peters75 написа:До тук ясно,че въпросния сензор за изпотяване е под стъклото до сензора за дъжд.Обаче така и не стана ясно какво е тогава онова посочено с червената стрелка на снимката по горе.Аз тъкмо се успокоих,че съм разбрал какво е,а то не било това.Хайде да сподели някой който знае какво "гледа" тая пущина там.Да не би да е сензора за светлина управляващ фаровете...????


Сензор за светлина е колега. Имаш същия и в стъклото на огледалото, който гледа на зад. Чрез тези два сензора огледалото преценява, кога да се затъмни. Покрий го през деня и ще видиш как огледалото веднага се затъмнява.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: Сензор за изпотяване на предно стъкло ?

Мнение от Cinder » 18 Окт 2011, 13:12

Ако го покрие, огледалата ще изсветлеят, а интериорното осветление + iDrive + HeadUp ще се затъмнят, но иначе е прав колегата, че това е сензор за светлина.

Сензора ограден с кръгчето е сензора за дъжд, предполагам че този за влагата е някъде близо до него.

"Камерата" под него е сензора за High-Beam Assist - т.е. асистент за дълги светлини.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 352
Регистриран на: 12.08.2009
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E 60 530d
Мечтае да кара: Нещо с голям мотор

Re: Сензор за изпотяване на предно стъкло ?

Мнение от peters75 » 18 Окт 2011, 20:57

stilko написа:
peters75 написа:До тук ясно,че въпросния сензор за изпотяване е под стъклото до сензора за дъжд.Обаче така и не стана ясно какво е тогава онова посочено с червената стрелка на снимката по горе.Аз тъкмо се успокоих,че съм разбрал какво е,а то не било това.Хайде да сподели някой който знае какво "гледа" тая пущина там.Да не би да е сензора за светлина управляващ фаровете...????


Сензор за светлина е колега. Имаш същия и в стъклото на огледалото, който гледа на зад. Чрез тези два сензора огледалото преценява, кога да се затъмни. Покрий го през деня и ще видиш как огледалото веднага се затъмнява.

Този от,който зависи затъмняването на огледалата е онзи в стъклото на огледалото,който гледа назад,а не този за,който говорим.Между другото няма логика огледалото да се затъмни,когато стане тъмно.Обратно е.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Сензор за изпотяване на предно стъкло ?

Мнение от da6ip » 18 Окт 2011, 21:13

За iDrive-дисплея сензора за светлина се намира в дъното на самия дисплей - една светла точка.

За функцията на огледалото не знам, но има някаква логика то да се затъмнява когато измери разлика между показанията на предния и задния сензор (т.е. през нощта заслепяване отзад). Т.е. да не се осланя само на един сензор.

Иначе към климатроника има соларен сензор който мери интензитета на слънчевата радиация върху таблото отпред (за да знае колко се загрява интериора), но още не съм разбрал къде е тоя сензор. В документа който постнах пише нещо като "средата на таблото", но там освен един овален пластмасов щифт който стърчи до централния говорител, друго няма. Може в крайна сметка това в огледалото напред да е соларния сензор.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 12.11.2007
Пол: Мъж
Кара: X7

Re: Сензор за изпотяване на предно стъкло ?

Мнение от dpetrov » 18 Окт 2011, 21:29

da6ip написа:един овален пластмасов щифт който стърчи до централния говорител


Точно това е :) На Ауди-то ми беше същото и изглеждаше по същия начин :bchug:

F07 535d
F07 530d
E60 530d

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Сензор за изпотяване на предно стъкло ?

Мнение от da6ip » 18 Окт 2011, 22:03

dpetrov написа:
da6ip написа:един овален пластмасов щифт който стърчи до централния говорител

Точно това е :) На Ауди-то ми беше същото и изглеждаше по същия начин :bchug:

aйде поне тая мистерия я разрешихме :bowdown: :mhihi: :bchug:
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 352
Регистриран на: 12.08.2009
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E 60 530d
Мечтае да кара: Нещо с голям мотор

Re: Сензор за изпотяване на предно стъкло ?

Мнение от peters75 » 18 Окт 2011, 22:54

Ей го на соларния сензор.Точно това за което си чел.Имат го всички коли с климатроник.В крайна сметка незнайният сензор в огледалото пак не се разбра за какво е.Почти съм сигурен,че е този,който контролира автоматичните фарове кога да светват и изгасват.Ще взема да пробвам утре.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 27.10.2009
Местоположение: в гащите си
Пол: Мъж
Кара: ги да викат
Мечтае да кара: слон

Re: Сензор за изпотяване на предно стъкло ?

Мнение от bvv1 » 20 Окт 2011, 15:22

peters75 написа:Почти съм сигурен,че е този,който контролира автоматичните фарове кога да светват и изгасват.Ще взема да пробвам утре.

Точно за това е, за автоматичното включване на светлините т.е. когато намалее светлината то определя кога да пусне фаровете, ако сте на автоматичен режим разбира се :yes: !
Преди да полетиш-трябва да се научиш да ходиш!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1055
Регистриран на: 16.09.2006
Кара: осем цилиндрови

Re: Сензор за изпотяване на предно стъкло ?

Мнение от .::Братоев::. » 20 Окт 2011, 18:40

bvv1 написа:
peters75 написа:Почти съм сигурен,че е този,който контролира автоматичните фарове кога да светват и изгасват.Ще взема да пробвам утре.

Точно за това е, за автоматичното включване на светлините т.е. когато намалее светлината то определя кога да пусне фаровете, ако сте на автоматичен режим разбира се :yes: !

:yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 762
Регистриран на: 4.01.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: M62B46

Re: Сензор за изпотяване на предно стъкло ?

Мнение от Retrofit » 20 Окт 2011, 22:13

Изображение

Колеги, този сензор е за електрохроматичните огледала, централното огледало има два сензора които отговарят за потъмняването на огледалата, един от към салона и този оградения към стъклото.
Системата използва двата фото датчика, за да определи кога да затъмни огледалата, а именно когато навън е тъмно, а вътре в салона е светло(някой кара на дълги зад вас) огледалата потъмняват.
Това лесно може да го пробвате, като затъмните предния сензор с ръка и пуснете плафоните в купето или светнете с фенерче в другия сензор от към огледалната част, огледалата ще потъмнеят, а ако включите задна скорост при потъмнели огледала, автоматично ще изсветлеят за да паркирате спокойно.

А сензора за автоматични фарове е до самия сензор за дъжд.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 858
Регистриран на: 11.04.2005
Местоположение: Варна
Кара: U.D.M.

Re: Сензор за изпотяване на предно стъкло ?

Мнение от stilko » 20 Окт 2011, 23:49

peters75 написа:
stilko написа:
peters75 написа:До тук ясно,че въпросния сензор за изпотяване е под стъклото до сензора за дъжд.Обаче така и не стана ясно какво е тогава онова посочено с червената стрелка на снимката по горе.Аз тъкмо се успокоих,че съм разбрал какво е,а то не било това.Хайде да сподели някой който знае какво "гледа" тая пущина там.Да не би да е сензора за светлина управляващ фаровете...????


Сензор за светлина е колега. Имаш същия и в стъклото на огледалото, който гледа на зад. Чрез тези два сензора огледалото преценява, кога да се затъмни. Покрий го през деня и ще видиш как огледалото веднага се затъмнява.

Този от,който зависи затъмняването на огледалата е онзи в стъклото на огледалото,който гледа назад,а не този за,който говорим.Между другото няма логика огледалото да се затъмни,когато стане тъмно.Обратно е.


Точно този за който говорим е колега. Колкото и да светиш на задния, ако и към предния свети няма да се затъмни огледалото. И логиката е точно да се затъмни когато стане тъмно, а не през деня. Не знам на кого му е необходимо да се затъмнява огледалото когато е светло?!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 8.01.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: F10 530 XD 2011г.

Re: Сензор за изпотяване на предно стъкло ?

Мнение от Salmi » 22 Окт 2011, 9:46

а изпотяването и заскрежаването на страничните огледала автоматично ли се задеиства?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 858
Регистриран на: 11.04.2005
Местоположение: Варна
Кара: U.D.M.

Re: Сензор за изпотяване на предно стъкло ?

Мнение от stilko » 27 Окт 2011, 23:38

Salmi написа:а изпотяването и заскрежаването на страничните огледала автоматично ли се задеиства?


Подгряването на огледалата е постоянно. Още с подаването на контакт започват да се подгряват. Мощността на подгряването зависи от външната температура и от работата на чистачките. Колкото по-интензивно работят чистачките, толкова по-голяма мощност се подава, за да се осигури надеждно размразяване на огледалото.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 12.11.2007
Пол: Мъж
Кара: X7

Re: Сензор за изпотяване на предно стъкло ?

Мнение от dpetrov » 30 Окт 2011, 16:49

На Ауди-то имах подобен "feature". При ниска температура и използване на чистачките - насочваше целия въздушен поток (за около 10-15сек.) към предното стъкло (сякаш съм натиснал "онова" копче, което се използва за обдухване на предното стъкло, особено при изпотяване)

F07 535d
F07 530d
E60 530d

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 26.09.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 XD

Re: Сензор за изпотяване на предно стъкло ?

Мнение от bordo_77 » 30 Ное 2011, 10:33

sensor.jpg
peters75 написа:
dpetrov написа:А това оченце, според мен, е за адаптивните светлини (тоест кога да ти пуска/спира дългите).

Пак не позна :mhihi: това третото е камерката за адаптивните светлини.Остава да предположиш за още едно - червеното,което се вижда долу в ъгълчето. :lol: :lol: :lol:


Аз имам такава камера. Това означава ли че мога да си карам на дълги постоянно, а когато камерата засече светлини от среща, автоматично да превключва на къси. Не съм пробвал до сега.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook