Сензор за изпотяване на предно стъкло ?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 8.01.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: F10 530 XD 2011г.

Сензор за изпотяване на предно стъкло ?

Мнение от Salmi » 15 Окт 2011, 11:29

Колеги като дам климатроника на AUTO и като вали дъжд постояно духа на предното стъкло.Ако не вали рядко се вкл. :help: Не че нещо против но гледам че предното стъкло не е потно, а и е доста шумно в купето :no:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 16.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: LCI 530xd
Мечтае да кара: Alpina B7

Re: Сензор за изпотяване на предно стъкло ?

Мнение от fefe » 16 Окт 2011, 17:22

Къв точно е въпроса?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Сензор за изпотяване на предно стъкло ?

Мнение от Emooo » 16 Окт 2011, 17:24

fefe написа:Къв точно е въпроса?

Ами човека споделя. Нещо като статус във фейсбук :mhihi:

Колега и при мене на AUTO е шумно - може би е нормално не съм имал нерви да го чакам 10-15 мин да видя дали ще намалее след като затопли.
Tool - Fear Inoculum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Сензор за изпотяване на предно стъкло ?

Мнение от da6ip » 16 Окт 2011, 21:22

Salmi написа:Колеги като дам климатроника на AUTO и като вали дъжд постояно духа на предното стъкло.Ако не вали рядко се вкл. :help: Не че нещо против но гледам че предното стъкло не е потно, а и е доста шумно в купето :no:

Да, има такъв сензор, който се намира в пластмасата пред огледалото (централното).
Следи образуването на конденз по стъклото, като го отчита много преди човек да може да види замъгляване.
Духа на стъклото защото сензора работи, и защото явно има влага която кондензира.
Ако не искаш да духа толкова, натискаш копчето за предно стукло и завърташ средната врътка назад (на тоя трик колегата fefe ме светна съвсем наскоро :mhihi: :mhihi: )

Аз имах проблеми с конденза и пуснах тема, и наскоро по друг повод майстора установи че сензора дава грешки в компютъра - явно не работи. Така че се радвай че ти работи сензора че е 180 лв. :yes:

Бтв имам 50-страничен документ за климатроника на E60 със зверски технически детайли. Ама файла е доста голям и май ще го пускам на колегата fefe да го качи на сървъра.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 352
Регистриран на: 12.08.2009
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E 60 530d
Мечтае да кара: Нещо с голям мотор

Re: Сензор за изпотяване на предно стъкло ?

Мнение от peters75 » 16 Окт 2011, 21:43

da6ip написа:
Salmi написа:Колеги като дам климатроника на AUTO и като вали дъжд постояно духа на предното стъкло.Ако не вали рядко се вкл. :help: Не че нещо против но гледам че предното стъкло не е потно, а и е доста шумно в купето :no:

Да, има такъв сензор, който се намира в пластмасата пред огледалото (централното).
Следи образуването на конденз по стъклото, като го отчита много преди човек да може да види замъгляване.
Духа на стъклото защото сензора работи, и защото явно има влага която кондензира.
Ако не искаш да духа толкова, натискаш копчето за предно стукло и завърташ средната врътка назад (на тоя трик колегата fefe ме светна съвсем наскоро :mhihi: :mhihi: )

Аз имах проблеми с конденза и пуснах тема, и наскоро по друг повод майстора установи че сензора дава грешки в компютъра - явно не работи. Така че се радвай че ти работи сензора че е 180 лв. :yes:

Бтв имам 50-страничен документ за климатроника на E60 със зверски технически детайли. Ама файла е доста голям и май ще го пускам на колегата fefe да го качи на сървъра.

Аз се чудех за какво е това "оченце" на огледалото откъм стъклото,а то виж какво било.А същевременно ми беше интересно как "разбира" кога стъклото е изпотено.Сега вече се светнах.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 12.11.2007
Пол: Мъж
Кара: X7

Re: Сензор за изпотяване на предно стъкло ?

Мнение от dpetrov » 17 Окт 2011, 11:26

peters75 написа:Аз се чудех за какво е това "оченце" на огледалото откъм стъклото,а то виж какво било.А същевременно ми беше интересно как "разбира" кога стъклото е изпотено.Сега вече се светнах.


Според мен говорите за различни неща :) Това оченце, за което ти говориш, май е сензора за дъжд :)

F07 535d
F07 530d
E60 530d

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Сензор за изпотяване на предно стъкло ?

Мнение от da6ip » 17 Окт 2011, 12:40

Aз съм почти убеден че оченцето не е сензора за конденз, но като проверя кое какво е тогава ще пиша.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 352
Регистриран на: 12.08.2009
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E 60 530d
Мечтае да кара: Нещо с голям мотор

Re: Сензор за изпотяване на предно стъкло ?

Мнение от peters75 » 17 Окт 2011, 18:02

dpetrov написа:
peters75 написа:Аз се чудех за какво е това "оченце" на огледалото откъм стъклото,а то виж какво било.А същевременно ми беше интересно как "разбира" кога стъклото е изпотено.Сега вече се светнах.


Според мен говорите за различни неща :) Това оченце, за което ти говориш, май е сензора за дъжд :)

Сензора за дъжд се намира на самото челно стъкло отвътре (картинката със зеленото кръгче)А аз говоря за този който е в огледалото,в самото огледало на пластмасата зад огледалната част (червената стрелка).Та за него вероятно става въпрос,че следи за изпотяването.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 12.11.2007
Пол: Мъж
Кара: X7

Re: Сензор за изпотяване на предно стъкло ?

Мнение от dpetrov » 17 Окт 2011, 18:21

А това оченце, според мен, е за адаптивните светлини (тоест кога да ти пуска/спира дългите).

F07 535d
F07 530d
E60 530d

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 352
Регистриран на: 12.08.2009
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E 60 530d
Мечтае да кара: Нещо с голям мотор

Re: Сензор за изпотяване на предно стъкло ?

Мнение от peters75 » 17 Окт 2011, 19:09

dpetrov написа:А това оченце, според мен, е за адаптивните светлини (тоест кога да ти пуска/спира дългите).

Пак не позна :mhihi: това третото е камерката за адаптивните светлини.Остава да предположиш за още едно - червеното,което се вижда долу в ъгълчето. :lol: :lol: :lol:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Сензор за изпотяване на предно стъкло ?

Мнение от Emooo » 17 Окт 2011, 19:12

peters75 вероятно е прав. Аз нямам атаптивни светлини и ми липсва тая "камерка" но другите "очета" ги имам.
Tool - Fear Inoculum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 12.11.2007
Пол: Мъж
Кара: X7

Re: Сензор за изпотяване на предно стъкло ?

Мнение от dpetrov » 17 Окт 2011, 19:24

Съгласих се :))) В интерес на истината видях тази камерка след като пуснах пост-а :) :bchug:

F07 535d
F07 530d
E60 530d

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Сензор за изпотяване на предно стъкло ?

Мнение от da6ip » 17 Окт 2011, 21:09

Рано се съгласяваш :mhihi: окото на огледалото със сигурност няма нищо общо със сензора за дъжд.

Ето го тук самия сензор, и по вида му съдя че или е скрит под черната боя някъде (на него не му трябва да вижда навън), или е синята повърхност в средата (до сензора за дъжд). Но със сигурност се монтира в черната пластмаса пред огледалото :yes:
http://tis.spaghetticoder.org/s/view.pl?1/08/84/60

А ето и големия документ за климатика на Е60 - намерих линка откъдето съм го свалил:
http://forums.5series.net/uploads/11558 ... 073842.pdf
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 352
Регистриран на: 12.08.2009
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E 60 530d
Мечтае да кара: Нещо с голям мотор

Re: Сензор за изпотяване на предно стъкло ?

Мнение от peters75 » 17 Окт 2011, 23:51

До тук ясно,че въпросния сензор за изпотяване е под стъклото до сензора за дъжд.Обаче така и не стана ясно какво е тогава онова посочено с червената стрелка на снимката по горе.Аз тъкмо се успокоих,че съм разбрал какво е,а то не било това.Хайде да сподели някой който знае какво "гледа" тая пущина там.Да не би да е сензора за светлина управляващ фаровете...????

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: Сензор за изпотяване на предно стъкло ?

Мнение от Cinder » 18 Окт 2011, 7:38

Нощно виждане, системата за следене за напускане на платното?
Изображение

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook