Фарове

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Фарове

Мнение от adovet » 14 Мар 2017, 12:18

Nini0 написа:
adovet написа:
Nini0 написа:Здравейте колеги, скоро ходих на диагностика при един колега и го накарах да ми сложи опцията за дневни светлини в i-driva. Скоро след това установих, че ксенона на дългите изчезна и сега като пусна дълги свети вътрешният фар, а преди това дългите бяха ксенон от лещата (външния фар) има ли начин с кодиране това да се оправи, че разликата във видимостта е огромна.

Има,кодира се

Изпратено от моят P00A с помощта на Tapatalk


Възможно ли е това с Carly понеже мисля да си взема кабел и да си го кодирам сам ?

би трябвало да стане

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 5.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 530D
Мечтае да кара: F16

Re: Фарове

Мнение от Nini0 » 22 Мар 2017, 19:20

adovet написа:
Nini0 написа:
adovet написа:
Nini0 написа:Здравейте колеги, скоро ходих на диагностика при един колега и го накарах да ми сложи опцията за дневни светлини в i-driva. Скоро след това установих, че ксенона на дългите изчезна и сега като пусна дълги свети вътрешният фар, а преди това дългите бяха ксенон от лещата (външния фар) има ли начин с кодиране това да се оправи, че разликата във видимостта е огромна.

Има,кодира се

Изпратено от моят P00A с помощта на Tapatalk


Възможно ли е това с Carly понеже мисля да си взема кабел и да си го кодирам сам ?

би трябвало да стане

Можеш ли да ми кажеш коя е оцията, че не я намирам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Фарове

Мнение от v3n0m » 01 Апр 2018, 8:25

Здравейте, купих си фейсови фарове без ксенон и фейсови стопове. Знам че трябва да се смени лайт модула, но не знам дали трябва да се търси по номер или година на производство на фаровете, или по това дали модула е за ксенонови фарове или за такива само с лупа но без ксенон. Също така от къде бих могъл да си закупя комплект кабели за ретрофит на фарове и стопове, също така кой би могъл да ги програмира. Ето ги фаровете и стоповете:
Изображение
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Фарове

Мнение от BorislavB » 01 Апр 2018, 18:11

v3n0m написа:Здравейте, купих си фейсови фарове без ксенон и фейсови стопове. Знам че трябва да се смени лайт модула, но не знам дали трябва да се търси по номер или година на производство на фаровете, или по това дали модула е за ксенонови фарове или за такива само с лупа но без ксенон. Също така от къде бих могъл да си закупя комплект кабели за ретрофит на фарове и стопове, също така кой би могъл да ги програмира. Ето ги фаровете и стоповете:
Изображение



Аз поръчах кабели от олх и помня,че на обявата пишеше,че са само за стопове/фарове (не помня),а дойде цял комплект оригинални на BMW и за фарове и за стопове букси. За кодиране виж има двама братя в Габрово най-близо,които се занимават с BMW-ta.Бях си писал с тях да слагам мойте,но се отказах и не мога да ти дам отзив дали работят добре,като цена ми обяви около 100-150лв за всичко. Ако има нещо питай. За модула доколкото съм запознат най-общо се делят на два вида такива които поддържат завиване и такива които не поддържат. Най-добре търсия някоя на части с като твоите фарове и вземай модула и гледай да не те ограбят макс 100-120лв. да струва такъв модук втора ръка.

п.с. на какви пари ти излязоха твоите фарове и стопове?
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Фарове

Мнение от v3n0m » 02 Апр 2018, 19:03

Интересното е, че човека от който купих фаровете и стоповете ми каза че са от е60 2008 г., а ето какво пише на фара или може би тези цифри не са дата на производство? :dunno:
Изображение
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Фарове

Мнение от BorislavB » 03 Апр 2018, 8:24

v3n0m написа:Интересното е, че човека от който купих фаровете и стоповете ми каза че са от е60 2008 г., а ето какво пише на фара или може би тези цифри не са дата на производство? :dunno:


То няма значение дали са 2007 или 2010 примерно все едни и същи са. Не каза какви пари си ги взел,че ми е интересно може и на л.с. ако искаш. Тъкмо ще ти дам кординати на момчетата от Габрово да видиш дали ще ти свършат работа.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 560
Регистриран на: 19.07.2008
Местоположение: Перник.
Пол: Мъж
Кара: E61/530XD
Мечтае да кара: на по-евтино гориво.

Re: Фарове

Мнение от MPOWERfan » 03 Фев 2019, 22:41

Колеги ,пиша тук да не отварям нова тема.
Кодирал съм дългите на процент,интересувам се какви led крушки да си взема, които могат да светят?
:driving:
E36/E39/E39/E46/E39/E61/E87/61

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 4.05.2018
Местоположение: Ловеч
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530D

Re: Фарове

Мнение от moniii » 11 Май 2020, 7:47

BorislavB написа:
v3n0m написа:Здравейте, купих си фейсови фарове без ксенон и фейсови стопове. Знам че трябва да се смени лайт модула, но не знам дали трябва да се търси по номер или година на производство на фаровете, или по това дали модула е за ксенонови фарове или за такива само с лупа но без ксенон. Също така от къде бих могъл да си закупя комплект кабели за ретрофит на фарове и стопове, също така кой би могъл да ги програмира. Ето ги фаровете и стоповете:
Изображение



Аз поръчах кабели от олх и помня,че на обявата пишеше,че са само за стопове/фарове (не помня),а дойде цял комплект оригинални на BMW и за фарове и за стопове букси. За кодиране виж има двама братя в Габрово най-близо,които се занимават с BMW-ta.Бях си писал с тях да слагам мойте,но се отказах и не мога да ти дам отзив дали работят добре,като цена ми обяви около 100-150лв за всичко. Ако има нещо питай. За модула доколкото съм запознат най-общо се делят на два вида такива които поддържат завиване и такива които не поддържат. Най-добре търсия някоя на части с като твоите фарове и вземай модула и гледай да не те ограбят макс 100-120лв. да струва такъв модук втора ръка.

п.с. на какви пари ти излязоха твоите фарове и стопове?



На тези фарове може ли да се слижи балас и ксенон ? И имат ли дневни с правилния модул ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 29.01.2008
Кара: е60 530i N52

Re: Фарове

Мнение от lupu » 11 Май 2020, 11:09

Ксенон може, но китайски. С правилния модул имат дневни.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 28.07.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е61-530da-05г.

Re: Фарове

Мнение от ICHIBAN » 15 Сеп 2021, 8:41

Здравейте колеги.
Не ми свети от два дена крушката на късите на левия фар.Рингове,дълги,мигачи и вежди светят.
Смених крушката но пак не светна.
Може ли да е от бушон или нещо с лайт модула?
И да се гордея и да не се гордея,
все съм си българин,така че по-добре
да се гордея.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 9.05.2017
Кара: E61 530xd lci

Re: Фарове

Мнение от Bungo_Baggins » 17 Сеп 2021, 0:23

Първо провери дали нямаш нагорели кабели, които окъсяват.
При мен на ринговете беше така.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Фарове

Мнение от ivanski_2 » 17 Сеп 2021, 19:44

Бърз въпрос:
Фаровете спряха да завиват(знам че на място завиват само на едната страна), а зелената лампа свети и не мига идеи от какво може да е ?

Предистория:
Сложих лед крушки на ангелските, колата взе да се държи странно (ссс-то нулира всичко смени езика....), кутията взе да включва по друг начин, абе ошашка се колата, свалих ги, всичко се оправи само фаровете не завиват.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 28.07.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е61-530da-05г.

Re: Фарове

Мнение от ICHIBAN » 29 Сеп 2021, 9:47

Bungo_Baggins написа:Първо провери дали нямаш нагорели кабели, които окъсяват.
При мен на ринговете беше така.

Оказа се баласта под фара,беше заминал.
И да се гордея и да не се гордея,
все съм си българин,така че по-добре
да се гордея.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 630
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: Фарове

Мнение от Tsureto » 08 Дек 2022, 19:30

Колеги имам питане за lci dynamic xenon фарове. Забелязвам, че като съм на място и завивам, наляво или надясно, светват и дългите. Това нормално ли е?
Примерно завивам на ляво и светват дългите на левия фар заедно с късите нали. Завивам надясно и светват дългите на десния фар, също заедно с късите. Та това екстра ли е?
Странно ми е. Едва ли го прави като карам по бързо, защото ще заслепявам. Предполагам го прави до определени километри и е нещо като екстра?
Моля за информация.
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 809
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: Фарове

Мнение от hummer » 08 Дек 2022, 19:46

Това не са дълги а корнер лайт(при този фар няма втора секция за дълги..за дълги използват би-ксенон функцията)..светва когато си на auto при завиване на волана да ти помага в завоя..

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook