Фарове

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1055
Регистриран на: 16.09.2006
Кара: осем цилиндрови

Re: Фарове

Мнение от .::Братоев::. » 13 Окт 2011, 10:43

Потърси си модул от коли на част и морги в мобиле.бг аз от там намерих за 100лв :mhihi:ама не казвай на никой :mhihi: :mhihi: :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 26.09.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 XD

Re: Фарове

Мнение от bordo_77 » 15 Окт 2011, 19:23

Колеги помагайте, днес ми се изгубиха двата ринга на левия фар, и вътре на таблото всеки път като запаля ми излиза една крушка с удивителна. Не знам дали е изгоряла или е бушон, в понеделник ще ходя в сервиз но ако някой е имал този проблем нека да сподели.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Фарове

Мнение от Emooo » 15 Окт 2011, 21:42

дано колата ти е в гаранция, защото звучи сериозно :lol:

иначе може да смениш крушката на ринговете чувал съм че 99% от случаите помага :mhihi:
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 26.09.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 XD

Re: Фарове

Мнение от bordo_77 » 15 Окт 2011, 23:35

Даже си мисля да им правя рекламация и да Я връщам в завода :) , а сега сериозно....., поне един от вас да каже къде е тази крушка, ако е набита някъде дето няма вадене, да я карам на сервиз, нямам време да разглобявам, ако отнема 5 мин. да си я сменя сам. Рових доста, но не открих нищо по темата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Фарове

Мнение от Emooo » 16 Окт 2011, 16:47

Отнема 1 мин. Крушката е лесно достъпна не се разглобява или сваля фар. Точно как става не мога да ти кажа виж чуждите форуми там пише или някой друг колега да ти каже.

Виж тук. http://forums.5series.net/topic/49997-c ... ite-bulbs/
Tool - Fear Inoculum

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1055
Регистриран на: 16.09.2006
Кара: осем цилиндрови

Re: Фарове

Мнение от .::Братоев::. » 16 Окт 2011, 18:04

Абе майтапа на страна ама аз видях зор с тая крушчица докато я сменя.Не е чак толкова лесно достъпно мястото там :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 26.09.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 XD

Re: Фарове

Мнение от bordo_77 » 16 Окт 2011, 22:33

А някой разполага ли със схема и повече инфо ?

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 31.07.2006
Местоположение: София
Кара: e60 525 2005г.

Re: Фарове

Мнение от silver_Angel » 17 Окт 2011, 9:57

bordo_77 написа:Колеги помагайте, днес ми се изгубиха двата ринга на левия фар, и вътре на таблото всеки път като запаля ми излиза една крушка с удивителна. Не знам дали е изгоряла или е бушон, в понеделник ще ходя в сервиз но ако някой е имал този проблем нека да сподели.


Само за информация - при мен имаше абсолютно същия проблем и отидох да ми сменят крушката, но се оказа че модула бил нещо "Не ОК" и не подавал ток именно там - иначе крушката си бе ОК.
Решение било - смяна на цял модул (около 900 лв.) или препрограмиране от тяхна страна на модула за да не вади всеки път тази грешка за 200 лв и направата на Ринговете да светят със завъртане на копчето на светлините.
Междувременно ми спраха и десните рингове и сега получавам 2 съобщения за ляво и дясно.
Това е в не официален сервиз.
Чудя се дали е добре да позволя препрограмиране на този модул в неофициален сервиз...?
Ако може някой да даде мнение ще съм много благодарен!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 26.09.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 XD

Re: Фарове

Мнение от bordo_77 » 18 Окт 2011, 9:45

Проблема вече е решен, за тези които ще срещнат този проблем в бъдеще, малко инфо:
Това крушка с цокъл / най обикновена /, намира се под крушката за светкавицата във вътрешния сектор на фара. Излиза малко трудно без да се вади фара, но с повече старание става.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 20.07.2011
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: 528i XDrive F11

Re: Фарове

Мнение от hristocharakchiev » 08 Ное 2011, 12:50

Здравейте колеги, имам нещо като проблем и реших да го споделя.Значи днеска докато си карах колата ми светна на таблото една крушка с удивителна вътре и пише следното "Brake light left, failure", което значи че левия стоп не свети до колкото разбирам английски, до тук добре, но всички светлини по колата си светят.Ако може някой колега, който е имал същия проблем да сподели какво е това и на какво се дължи, че не ми се ходи по сервизи, мерси предварително :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: bmw F 11 530 D
Мечтае да кара: BMW М6 Купе Кабрио

Re: Фарове

Мнение от badjo E60 » 09 Ное 2011, 19:29

hristocharakchiev написа:Здравейте колеги, имам нещо като проблем и реших да го споделя.Значи днеска докато си карах колата ми светна на таблото една крушка с удивителна вътре и пише следното "Brake light left, failure", което значи че левия стоп не свети до колкото разбирам английски, до тук добре, но всички светлини по колата си светят.Ако може някой колега, който е имал същия проблем да сподели какво е това и на какво се дължи, че не ми се ходи по сервизи, мерси предварително :)

Прегледай пак всички светлини.
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ ИМА И НАЧИН
http://aronmen.hit.bg/
http://www.vbox7.com/play:2e3dc271


Изображение

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 20.07.2011
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: 528i XDrive F11

Re: Фарове

Мнение от hristocharakchiev » 24 Ное 2011, 10:46

badjo E60 написа:
hristocharakchiev написа:Здравейте колеги, имам нещо като проблем и реших да го споделя.Значи днеска докато си карах колата ми светна на таблото една крушка с удивителна вътре и пише следното "Brake light left, failure", което значи че левия стоп не свети до колкото разбирам английски, до тук добре, но всички светлини по колата си светят.Ако може някой колега, който е имал същия проблем да сподели какво е това и на какво се дължи, че не ми се ходи по сервизи, мерси предварително :)

Прегледай пак всички светлини.

Прегледах ги пак светлините, всичко си свети и забелязах че тая грешка я дава, когато и е кеф на колата :) Може би става дума за някакъв ел. бъг и няма да и обръщам толкова внимание.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 8.12.2011
Пол: Мъж

Re: Фарове

Мнение от Iuli_1914 » 08 Дек 2011, 18:40

Здравейте колеги,
Имам следния проблем - изгоря ми ксенонова крушка на десния фар. Може ли да ми обясните как се сменя? Трябва ли да сваля целия фар?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 16.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: LCI 530xd
Мечтае да кара: Alpina B7

Re: Фарове

Мнение от fefe » 08 Дек 2011, 22:32

Целия фар се вади. Бронята не е нужно да се вади. Хубаво е да смениш и двете крушки (аз поне това направих).

Това, както и повечето неща, го има описано в няколко теми :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 25.01.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW 745D
Мечтае да кара: M-5

Re: Фарове

Мнение от emoo » 06 Яну 2012, 23:00

Колеги искам да питам Facelift фаровете касите и дългите на една крушка ли са

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook