Фарове

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 25.01.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW 745D
Мечтае да кара: M-5

Фарове

Мнение от emoo » 07 Окт 2011, 19:58

колеги фаровете на колата ми са H7 нямат xenon и не са завиващи купих си facelift пак H7 без xenon и се чудя дали ще станат

да използвам темата купих си и стопове facelift някои да каже къде може в Пловдив да ми ги свържи :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Фарове

Мнение от Emooo » 07 Окт 2011, 20:04

За стоповете ще трябва да си купиш един адаптер от ebay - струваше 150лв. За фаровете не съм запознат.

Ето малко инфо за стоповете

DYI http://forums.5series.net/topic/83866-l ... tallation/

адаптери има в ебей - http://c.1asphost.com/mironics/

А тук има нещо друго незнам дали това е оригиналния ретрофит

http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-E60-2008- ... 759wt_1396
Tool - Fear Inoculum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 27.10.2009
Местоположение: в гащите си
Пол: Мъж
Кара: ги да викат
Мечтае да кара: слон

Re: Фарове

Мнение от bvv1 » 08 Окт 2011, 22:06

Emooo написа:За стоповете ще трябва да си купиш един адаптер от ebay - струваше 150лв. За фаровете не съм запознат.

Ето малко инфо за стоповете

DYI http://forums.5series.net/topic/83866-l ... tallation/

адаптери има в ебей - http://c.1asphost.com/mironics/

А тук има нещо друго незнам дали това е оригиналния ретрофит

http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-E60-2008- ... 759wt_1396

:OT:
Колега много обезцени английската лира: 250лири не са 150лв. а ми са си около 550лв.,което е безсмислена цена!А колкото до въпроса на колегата ще ти трябва и лайт модул-600лв. нов,както и кабели за стоповете 40лв. и букси за фаровете- за тях не съм много сигурен но не са скъпи както и препрограмиране на цялата кола-150-300лв.!Може и да греша в твоя случай защото ти не си с ксенон,но най вероятно ще е същото и се чудя ако ще я правиш цялата тази интервенция защо не си вземеш ксенонови фарове.
Преди да полетиш-трябва да се научиш да ходиш!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 25.01.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW 745D
Мечтае да кара: M-5

Re: Фарове

Мнение от emoo » 09 Окт 2011, 2:34

за фаровете ще го правя защото ги намерих без пари и имам би ксенон. а защо трябва да я програмирам цялата

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 27.10.2009
Местоположение: в гащите си
Пол: Мъж
Кара: ги да викат
Мечтае да кара: слон

Re: Фарове

Мнение от bvv1 » 09 Окт 2011, 9:05

emoo написа:за фаровете ще го правя защото ги намерих без пари и имам би ксенон. а защо трябва да я програмирам цялата

Ако искаш всичко да ти работи коректно трябва да си купиш лайтмодул за ксенон след фейса, а той идва "празен" и му трябва програмиране, а и смяната на буксите на фаровете не е много лесна зщото се пренареждат кабелите по схема на БМВ,ако мислиш че можеш и сам да се справиш ще ти я дам а и на други колеги може да е полезна.В нея е описан целият процес на смена на префейс с фейс забележи и при стоповете има два кабела които отиват до лайтмодула и те са задължитени за включване ако искаш всичко да е както трябва!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Преди да полетиш-трябва да се научиш да ходиш!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 25.01.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW 745D
Мечтае да кара: M-5

Re: Фарове

Мнение от emoo » 09 Окт 2011, 20:20

луда работа взех да се отчайвам някои знаели кои може да я направи тази цялата работа и колко ще ми струва :bowdown:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1055
Регистриран на: 16.09.2006
Кара: осем цилиндрови

Re: Фарове

Мнение от .::Братоев::. » 10 Окт 2011, 12:17

emoo написа:луда работа взех да се отчайвам някои знаели кои може да я направи тази цялата работа и колко ще ми струва :bowdown:

Стоповете доколкото знам ,всеки по-грамотен жичкаджия може да ти ги направи.Но за фаровете ще ти трябва лайт модул от фейслифт.А ти вземеш ли лайт модул те ше ти тръгнат и стоповете.Ама както са ти обяснили си е голям филм :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: bmw F 11 530 D
Мечтае да кара: BMW М6 Купе Кабрио

Re: Фарове

Мнение от badjo E60 » 11 Окт 2011, 16:28

ceco-stz написа:
emoo написа:луда работа взех да се отчайвам някои знаели кои може да я направи тази цялата работа и колко ще ми струва :bowdown:

Стоповете доколкото знам ,всеки по-грамотен жичкаджия може да ти ги направи.Но за фаровете ще ти трябва лайт модул от фейслифт.А ти вземеш ли лайт модул те ше ти тръгнат и стоповете.Ама както са ти обяснили си е голям филм :yes:

А ако имам и модула пак ли ще е филм :idea: :?:
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ ИМА И НАЧИН
http://aronmen.hit.bg/
http://www.vbox7.com/play:2e3dc271


Изображение

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 27.10.2009
Местоположение: в гащите си
Пол: Мъж
Кара: ги да викат
Мечтае да кара: слон

Re: Фарове

Мнение от bvv1 » 12 Окт 2011, 12:25

badjo E60 написа:
ceco-stz написа:
emoo написа:луда работа взех да се отчайвам някои знаели кои може да я направи тази цялата работа и колко ще ми струва :bowdown:

Стоповете доколкото знам ,всеки по-грамотен жичкаджия може да ти ги направи.Но за фаровете ще ти трябва лайт модул от фейслифт.А ти вземеш ли лайт модул те ше ти тръгнат и стоповете.Ама както са ти обяснили си е голям филм :yes:

А ако имам и модула пак ли ще е филм :idea: :?:

Като имаш фарове, стопове и лайтмодул отиваш в оторизиран сервиз свързват ти всичко вземат ти 300+ лева,ще имаш вече външен фейслифт и си свиркаш, това е!Всичко друго е ала бала, ако се опиташ да спестиш някой лев, ще изхабиш сумати нерви и ядове и като ти писне пак ще минеш през оторизиран сервиз!
Преди да полетиш-трябва да се научиш да ходиш!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 25.01.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW 745D
Мечтае да кара: M-5

Re: Фарове

Мнение от emoo » 12 Окт 2011, 17:31

някои можели да го покаже този модул да видя какъв е и горе дол колко струва

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 5.03.2010
Пол: Мъж
Кара: E60 530D

Re: Фарове

Мнение от slavito » 12 Окт 2011, 17:41

Light Modul-a ти се намира ниско долу отляво на педалите ( трябва да разкачиш кората под волана ).
нов 600-700лв. , втора ръка 250-300 ( като трябва да внимаваш да е след 04.2007 )
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 25.01.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW 745D
Мечтае да кара: M-5

Re: Фарове

Мнение от emoo » 12 Окт 2011, 19:48

[quote="slavito"]Light Modul-a ти се намира ниско долу отляво на педалите ( трябва да разкачиш кората под волана ).
нов 600-700лв. , втора ръка 250-300 ( като трябва да внимаваш да е след 04.2007 )[/qu

Благодаря колега :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Фарове

Мнение от Emooo » 12 Окт 2011, 20:25

slavito :bowdown: - Мерси за снимката
Tool - Fear Inoculum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 27.10.2009
Местоположение: в гащите си
Пол: Мъж
Кара: ги да викат
Мечтае да кара: слон

Re: Фарове

Мнение от bvv1 » 12 Окт 2011, 22:16

Emooo написа:slavito :bowdown: - Мерси за снимката

:OT:
За нула време го е свалил, снимал го е и пак си го е поставил на колата :clap: :bchug: ! За втората употреба модул е малко съмнително дали ще тръгне,тъй като не позволява да се препрограмира(програмирането тръгва и към края забива) макар че и за това се убедих че си има лек,на мен ми го излекуваха в Бовакар :bowdown: -евала на момчетата и поздрави на Бохос!
Преди да полетиш-трябва да се научиш да ходиш!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 25.01.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW 745D
Мечтае да кара: M-5

Re: Фарове

Мнение от emoo » 12 Окт 2011, 22:41

bvv1 написа:
Emooo написа:slavito :bowdown: - Мерси за снимката

:OT:
За нула време го е свалил, снимал го е и пак си го е поставил на колата :clap: :bchug: ! За втората употреба модул е малко съмнително дали ще тръгне,тъй като не позволява да се препрограмира(програмирането тръгва и към края забива) макар че и за това се убедих че си има лек,на мен ми го излекуваха в Бовакар :bowdown: -евала на момчетата и поздрави на Бохос!


Е ние ще почерпим за това
аз се успокоих че проблема е решен а то пак излез на :banghead:

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook