Какви са най-добрите добавки за нафта през зимата?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: Какви са най-добрите добавки за нафта през зимата?

Мнение от Trixster » 30 Окт 2014, 16:40

Добавка, само преди пътуване на дълъг път и малко повече жега. Хем е забавно, хем колата после мърка. Никога не изключвайте автомобила веднага след като акустирате от дълъг път, колата е хубаво да поработи на idle :yes:
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 164
Регистриран на: 8.08.2013
Пол: Мъж
Кара: E61 530xd LCI

Re: Какви са най-добрите добавки за нафта през зимата?

Мнение от Grey » 01 Ное 2014, 9:42

Trixster написа:Добавка, само преди пътуване на дълъг път и малко повече жега. Хем е забавно, хем колата после мърка. Никога не изключвайте автомобила веднага след като акустирате от дълъг път, колата е хубаво да поработи на idle :yes:

:yes: Точно така,аз винаги след дълго пътуване или по сериозно юркане си я оставям за около една цигара време да си помърка и тогава я гася.А иначе слагам,чат пат от добавката на бардал.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 23.04.2014
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530XD

Re: Какви са най-добрите добавки за нафта през зимата?

Мнение от stefan3232 » 01 Ное 2014, 21:49

Има нова не толкова известна добавка на BARDAHL DBC
кодът и е 1200 страхотна добавка продаваме я от 3 години и на който и да съм дал той ми води още някой ползвам я и за моята и съм много доволен

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Какви са най-добрите добавки за нафта през зимата?

Мнение от goppe » 01 Ное 2014, 23:31

+1 за Bardhal BDC - препоръчаха ми я от сервиза още като обслужвах колата след като я купих и оттогава постоянно зареждам с нея. Дават я и за предпазване от замръзване на нафтата през зимата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3197
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Какви са най-добрите добавки за нафта през зимата?

Мнение от laviatan » 02 Ное 2014, 9:39

cocosas написа:
themoldestone написа:Колеги, тази ли е добавката, която ползвате на Pro Tec:

Изображение

Колебая се м/у нея и http://www.bardahl.bg/bg/product/a/4408


И двете съм ги пробвал, на Бардахл има и една 6в1. Аджектива я дават за цял резервоар и по-скоро е за постоянна употреба, а Протек-а и 6в1-то имат голям ефект при почистване и сипват в зависимост от оплакванията. Най-често в около 20л нафта, но има и случеаи когато я ползват напваво вместо нафта.
Кажи какви са ви оплакванията и за каква цял ти трябва добавката, за да получиш съвет коя да използваш.

+1 Протек . И както казва колегата в зависимост от оплакванията или се търси профилактика . Бардала е страхотен , но трябва да се внимава с ментаци.
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 16.07.2012
Пол: Мъж
Кара: E61 530d

Re: Какви са най-добрите добавки за нафта през зимата?

Мнение от Simeon24 » 14 Авг 2015, 0:31

До сега съм ползвал добавка на Кастрол ТДА и проблеми не съм видял. Сега мисля дали да не взема тая на Bardahl BDC да пробвам, а за тая на Pro Tec чета, че е нож с 2 остриета, защото като вдигне всичката мръсотия от резервоара и може да запуши филтъра. С Bardahl BDC има ли такава опасност?

ПС: Говоря за добавка не само за през зимата да се ползва.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 929
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Какви са най-добрите добавки за нафта през зимата?

Мнение от Пилев » 14 Авг 2015, 13:11

Аз си я ползвам постоянно. (BDC) Тя не е за отпушване на дюзи и т.н. та по-скоро не.
по 1мл на литър лятото и 2мл на литър зимата, та реално по 90мл на резервоар или по 180мл. зависи от сезона.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Какви са най-добрите добавки за нафта през зимата?

Мнение от tihomair » 15 Авг 2015, 11:27

laviatan написа:
cocosas написа:
themoldestone написа:Колеги, тази ли е добавката, която ползвате на Pro Tec:

Изображение

Колебая се м/у нея и http://www.bardahl.bg/bg/product/a/4408


И двете съм ги пробвал, на Бардахл има и една 6в1. Аджектива я дават за цял резервоар и по-скоро е за постоянна употреба, а Протек-а и 6в1-то имат голям ефект при почистване и сипват в зависимост от оплакванията. Най-често в около 20л нафта, но има и случеаи когато я ползват напваво вместо нафта.
Кажи какви са ви оплакванията и за каква цял ти трябва добавката, за да получиш съвет коя да използваш.

+1 Протек . И както казва колегата в зависимост от оплакванията или се търси профилактика . Бардала е страхотен , но трябва да се внимава с ментаци.

+1 за Протек !! На предишната ми кола Е91 320d ,като я взех имах проблем с една дюза. Сипах няклко пъти през 1000 км на четвърт резервоар и о чудо дюзата всезе в норма... :bowdown:

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 4.01.2010
Пол: Мъж

Re: Какви са най-добрите добавки за нафта през зимата?

Мнение от aibo@mail.bg » 30 Окт 2017, 15:21

Здравейте, пиша за първи път във вашият форум, въпреки че съм регистриран от дълго години. Относно дизеловото гориво ми направи впечатление, че отскоро документите за сертификат и доставчик отскоро са оставени на видно място в съответния обект. Данните които съм открил- Еко в Пловдив /дизел и бензин, без значение от името- обикновен, авио, 100 октана/се доставя от ИНСА ойл. Газпром има само име провело изследванията за качество, но не и страна или фирма на произход. Ще се радвам да обсъдим и другите обекти и горива.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F31 320da+ M power kit= 200hp;420Nm

Re: Какви са най-добрите добавки за нафта през зимата?

Мнение от mopasan » 16 Ное 2017, 5:39

aibo@mail.bg написа:Здравейте, пиша за първи път във вашият форум, въпреки че съм регистриран от дълго години. Относно дизеловото гориво ми направи впечатление, че отскоро документите за сертификат и доставчик отскоро са оставени на видно място в съответния обект. Данните които съм открил- Еко в Пловдив /дизел и бензин, без значение от името- обикновен, авио, 100 октана/се доставя от ИНСА ойл. Газпром има само име провело изследванията за качество, но не и страна или фирма на произход. Ще се радвам да обсъдим и другите обекти и горива.


Горивата на Газпром се правят в Сърбия, там имат рафинерия NIS Petrol. Учудвам се за ЕКО, мислех че поне скъпите им горива се доставят от Гърция. ОМВ също купува от INSA oil. Виждал съм много пъти цистерни на ИНса на бензиностанции на ОМВ.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 18.09.2014
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E61 2,5d 177

Re: Какви са най-добрите добавки за нафта през зимата?

Мнение от Mofal » 16 Ное 2017, 10:45

Ползвам Bardhal BDC и съм доста доволен , разредих го с двутактно масло според литрите и си слагам при всяко зареждане .
Когато купих колата при студено палене прекъсваше в началото но сега няма и помен от проблема . Работи и по мазничко :) , ползвах Castrol TDA на 3-ката и се появи проблем с играене на оборотите (не съм сигурен дали е от нея но мисля да не я тествам на 5-цата)

avtomobilna-dobavka-za-diesel-BARDAHL-BDC-Bardahl-Diesel-Combustion-Anti-Polution-1L-1000x1000.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Re: Какви са най-добрите добавки за нафта през зимата?

Мнение от kiko™ » 16 Ное 2017, 10:50

Mofal написа:Ползвам Bardhal BDC и съм доста доволен , разредих го с двутактно масло според литрите и си слагам при всяко зареждане .
Когато купих колата при студено палене прекъсваше в началото но сега няма и помен от проблема . Работи и по мазничко :) , ползвах Castrol TDA на 3-ката и се появи проблем с играене на оборотите (не съм сигурен дали е от нея но мисля да не я тествам на 5-цата)


И да искаш няма как да я тестваш, понеже вече не се произвежда ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Какви са най-добрите добавки за нафта през зимата?

Мнение от goppe » 17 Ное 2017, 16:47

Mofal написа:Ползвам Bardhal BDC и съм доста доволен , разредих го с двутактно масло според литрите и си слагам при всяко зареждане .
Когато купих колата при студено палене прекъсваше в началото но сега няма и помен от проблема . Работи и по мазничко :) , ползвах Castrol TDA на 3-ката и се появи проблем с играене на оборотите (не съм сигурен дали е от нея но мисля да не я тествам на 5-цата)


Колега, защо разреждаш добавката и с масло? Според мен тя е направена оптимално за описаната дозировка към нафтата - 1мл/1л нафта (и 2мл за зимата), включително мисля, че има и смазващ ефект, затова според мен сипването на двутактово масло е излишно, камо ли допълнителната заигравка с него. Това е нещо подобно като горивото с добавка по бензиностанциите. Аз зареждам на Газпром и винаги ме питат и ми препоръчват да си сипя от дизела с добавка, въпреки, че ме виждат да вадя фунията и консервата с Бардала :mhihi: Любезно им казвам, че си слагам моя добавка и според мен няма нужда да прекаляваме с количеството на подобрителите в горивото, да не фанем да го предобрим накрая :D

От практична гледна точка опитай само с Бардала един резервоар и кажи дали има разлика. Ако има ще ми е любопитно и на мен дали двутактовото масло оказва влияние към добавката.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 151
Регистриран на: 22.01.2016
Местоположение: Чехия
Кара: E61 LCI 525d
Мечтае да кара: M5 E60

Re: Какви са най-добрите добавки за нафта през зимата?

Мнение от kopi » 06 Дек 2017, 13:01

Попринцип зареждам 100% и само от OMV като зимата минавам на MaxxMotion , и никога не оставям колата с полу празен резервоар. Целогодишно слагам при всяко зареждане Xenum Diesel Multi Conditioner :smoke:

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Какви са най-добрите добавки за нафта през зимата?

Мнение от vld » 06 Дек 2017, 15:57

От доста години насам зимата сипвам само шел ви-пауър дизел и от както го правя няма драма, нито ми е замръзвал нито ми прекъсва пропушва и прочие.
Последно зимата на 2006-та ОМВ алпин дизел почти пълен резервоар ми замръзна на 324-ката на -14, от тогава там спирам само да пикам, ако няма друга бензиностанция по път :mhihi:
С ЕКО харчи повече, и не върви баш както се очаква :yes:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook