Какви са най-добрите добавки за нафта през зимата?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Какви са най-добрите добавки за нафта през зимата?

Мнение от FaceOff » 06 Дек 2017, 20:54

goppe написа:
Mofal написа:Ползвам Bardhal BDC и съм доста доволен , разредих го с двутактно масло според литрите и си слагам при всяко зареждане .
Когато купих колата при студено палене прекъсваше в началото но сега няма и помен от проблема . Работи и по мазничко :) , ползвах Castrol TDA на 3-ката и се появи проблем с играене на оборотите (не съм сигурен дали е от нея но мисля да не я тествам на 5-цата)


Колега, защо разреждаш добавката и с масло? Според мен тя е направена оптимално за описаната дозировка към нафтата - 1мл/1л нафта (и 2мл за зимата), включително мисля, че има и смазващ ефект, затова според мен сипването на двутактово масло е излишно, камо ли допълнителната заигравка с него. Това е нещо подобно като горивото с добавка по бензиностанциите. Аз зареждам на Газпром и винаги ме питат и ми препоръчват да си сипя от дизела с добавка, въпреки, че ме виждат да вадя фунията и консервата с Бардала :mhihi: Любезно им казвам, че си слагам моя добавка и според мен няма нужда да прекаляваме с количеството на подобрителите в горивото, да не фанем да го предобрим накрая :D

От практична гледна точка опитай само с Бардала един резервоар и кажи дали има разлика. Ако има ще ми е любопитно и на мен дали двутактовото масло оказва влияние към добавката.


Предполагам, че колегата има предвид, че към нужното количество БДЦ е добавил и някакво количество двутактово масло. Примерно ако на един резервоар сипва 120мл БДЦ (зимата) в едно еднолитрово шише сипва 120мл БДЦ, и го допълва с двутактово масло и така по едно шише на един резервоар. БДЦ-то не мисля, че има някакви смазващи свойства, дори имам чувство, че с него нещо по-твърдо ми работи мотора, докато само с двутактовото масло утихва.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Какви са най-добрите добавки за нафта през зимата?

Мнение от tihomair » 07 Дек 2017, 8:37

Газ за горене. :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 14.11.2017
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: 523i- 2006г;320Д- 2006г;118i-2010г.

Re: Какви са най-добрите добавки за нафта през зимата?

Мнение от plam+ » 07 Дек 2017, 11:16

Другата ми кола е дизел карам с БАРДАЛ и съм много доволен.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 11.12.2017
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е61 525д

Re: Какви са най-добрите добавки за нафта през зимата?

Мнение от vvichev » 13 Дек 2017, 20:55

Колеги, сега се зачетох за този Bardahl BDC. В официалния сайт пише, че и той почиства дюзите, тоест не би трябвало да се ползва постоянно?! И аз не знам вече :help: .
Ето линк към продукта: http://www.bardahl.bg/bg/product/a/5192

Поздрави!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Re: Какви са най-добрите добавки за нафта през зимата?

Мнение от kiko™ » 14 Дек 2017, 10:33

Ползва се постоянно с превентивна цел.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Какви са най-добрите добавки за нафта през зимата?

Мнение от vld » 14 Дек 2017, 11:08

За бардала е много важно да се спазва точната дозировка, че иначе стават бели :idea:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 30.09.2006
Местоположение: София
Кара: E61 530d , E39 Touring

Re: Какви са най-добрите добавки за нафта през зимата?

Мнение от Я.Велинов » 14 Дек 2017, 19:46

vld написа:За бардала е много важно да се спазва точната дозировка, че иначе стават бели :idea:

И аз съм чувал, че при предозиране стават проблеми, но какви точно?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 27.08.2010
Местоположение: Димитровград Сьрбия
Пол: Мъж

Re: Какви са най-добрите добавки за нафта през зимата?

Мнение от mslmisko » 18 Дек 2017, 8:35

против замьрзване ползвам тази на Liqui Moly, вече 2 години. Най много -26 е тествана и колата си запали без проблем. Но да ли ще запали и без да сложа тази добавка, не знам. Зареждам винаги на различна бензиностанция.. Като профилактика ползвам Liqui Moly Purge i Xenum Flush. От xenuma сьм по доволен. Профилактика правя при смяна на горивния филтер (пускам колата да работи само на добавката 30-40 мин) и ефект винаги има.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 28.09.2017
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д
Мечтае да кара: Подводнца

Re: Какви са най-добрите добавки за нафта през зимата?

Мнение от tago77 » 18 Дек 2017, 16:53

Пробвал съм Бардал- бива но ефекта от лики моли е по добър .-30 го дават

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 11.12.2017
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е61 525д

Re: Какви са най-добрите добавки за нафта през зимата?

Мнение от vvichev » 30 Дек 2017, 23:31

Разбирам. Благодаря за инфото!

Може би не е точно по темата, но все пак... от скоро съм собсвеник на е61 2008г 525д и тепърва се сблъсквам с тънкостите на този автомобил. Та, при студен старт (под 5 градуса), двигатела тресе, все едно работи на по-малко цилиндри. Веднага щом подам малко газ и нещата се оправят. От това, което изчетох до тук, признаците показват, че е дЮза. Ще я закача на диагностика, но ми се иска първо да сложа някаква добавка. Какжо ще препоръчате?

Благодаря предварително.
Поздрави!

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Какви са най-добрите добавки за нафта през зимата?

Мнение от vld » 31 Дек 2017, 18:19

vvichev написа:Разбирам. Благодаря за инфото!

Може би не е точно по темата, но все пак... от скоро съм собсвеник на е61 2008г 525д и тепърва се сблъсквам с тънкостите на този автомобил. Та, при студен старт (под 5 градуса), двигатела тресе, все едно работи на по-малко цилиндри. Веднага щом подам малко газ и нещата се оправят. От това, което изчетох до тук, признаците показват, че е дЮза. Ще я закача на диагностика, но ми се иска първо да сложа някаква добавка. Какжо ще препоръчате?

Благодаря предварително.
Поздрави!

По скоро подгрени свещи колега, ако те са здрави тогава се насочи към дюзите.
Има тема за корекциите и в нея е описано подробно кое как се гледа и какво означава.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 12.12.2017
Пол: Жена

Re: Какви са най-добрите добавки за нафта през зимата?

Мнение от Chertigrad » 31 Дек 2017, 18:43

този Castrol TDA не беше лош, само че са го спряли от производство от януари 2016.. казаха официалните представители в София. Ако пише, че произведен след тази дата, или е менте или е с фалшива дата. Няма го вече по магазините, колко му е срока 5 години? Намерих някакъв от 2010, химия е, ...ама все пак като е с изтекъл срок май не е добре да се сипва :dunno: ?
Teodora

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 12.12.2017
Пол: Жена

Re: Какви са най-добрите добавки за нафта през зимата?

Мнение от Chertigrad » 31 Дек 2017, 19:57

vvichev написа:Разбирам. Благодаря за инфото!

Може би не е точно по темата, но все пак... от скоро съм собсвеник на е61 2008г 525д и тепърва се сблъсквам с тънкостите на този автомобил. Та, при студен старт (под 5 градуса), двигатела тресе, все едно работи на по-малко цилиндри. Веднага щом подам малко газ и нещата се оправят. От това, което изчетох до тук, признаците показват, че е дЮза. Ще я закача на диагностика, но ми се иска първо да сложа някаква добавка. Какжо ще препоръчате?

Благодаря предварително.
Поздрави!

Щом при подаване на газ изчезва може и маховика да е, или някоя дюза, за проба може да вдигнете милиграмите на празен ход
Teodora

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 11.12.2017
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е61 525д

Re: Какви са най-добрите добавки за нафта през зимата?

Мнение от vvichev » 02 Яну 2018, 23:28

За много години! Безаварийни много километри през новата година!

Не бях се сетил за подгревните свещи, благодаря колега. Ще прочета по-обстойно за тях. "Проблемът" е, че живея в Англия и в момента търся специалисти тук, които да я погледнат.

Колежке, ако е маховик... защо когато температурата на въздуха е под 5 тресенето го има, а когато е над 5 го няма? Има ли логика? И физика... :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Re: Какви са най-добрите добавки за нафта през зимата?

Мнение от kiko™ » 03 Яну 2018, 18:10

vvichev написа:За много години! Безаварийни много километри през новата година!

Не бях се сетил за подгревните свещи, благодаря колега. Ще прочета по-обстойно за тях. "Проблемът" е, че живея в Англия и в момента търся специалисти тук, които да я погледнат.

Колежке, ако е маховик... защо когато температурата на въздуха е под 5 тресенето го има, а когато е над 5 го няма? Има ли логика? И физика... :)


Колегата по-горе правилно те насочи. Няма как проблемът ти да е в маховика, пък да не говорим, че ако си с автомат нямаш такъв :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook