Коя нафта е най качествена в BG?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от dr.peshev » 19 Фев 2019, 17:48

Kurtov написа:
dr.peshev написа:Какво има вътре , само Techron знаят , както и никой не знае какво има в Бардала.
На Бардал маслата ги прецакаха , плъзнало е с ментета ,говори се че са произведени в Македония(забравих Северна Македония :mhihi: )
Скоро и добавките им чакам да изкопират
Тази на BMW не е само за почистване на инжекторите ! Има и стабилизиран цетанов бустер в нея - поне преди го пишеше на етикета!


А на каква цена е ?

20лв при дилър на марката
На промоционална в линка на подписа ми :ok:
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от Вуйчо » 20 Фев 2019, 16:03

а
Последна промяна Вуйчо на 31 Май 2020, 11:37, променена общо 1 път
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от dr.peshev » 20 Фев 2019, 16:22

Омеква :mhihi:
на 45-75 литра гориво се сипва
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от Вуйчо » 20 Фев 2019, 17:36

а
Последна промяна Вуйчо на 31 Май 2020, 11:37, променена общо 1 път
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 12.01.2013
Пол: Мъж

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от aora_bass » 22 Фев 2019, 14:11

Чудна магическа добавка на БМВ и 20 лв. на един резервоар...без да се обижда дилъра, но с тази цена съм сигурен, че всеки закупил си, ще "чува" колата колко по-добре работи.

По темата: Газпром - но обикновенната нафта. + Радекс добавка. Със служебните коли пробвахме при абосолютно идентични маршрути и каране 2-те им нафти на газпром. Еми от по-скъпата колата си гори повече и под повече става дума за 5-6 литра на един резервоар :)

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 31.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Mercedes S500 306 к.с.
Мечтае да кара: BMW B7 ALPINA

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от dimi81trov » 01 Апр 2020, 9:01

На бензиновите ми коли зареждам само от бензиностанция Круиз бензин 99+ много доволен съм от него като 8) разход, като се има предвид, че става въпрос за автомобили с 6 и повече цилиндърчета. Вече една година от както имам Е60 530d (подчертавам не съм привърженик на дизеловите коли, просто тази има невероятна визия, наистина много екстри + много добро състояние за годините си 13 г) , 1-2 първоначални пълнения с Shell V-Power Diesel, за да мога да сравня след това с други бензиностанции. Пробвах след това дизела на Круиз, след един резервоар не бях очарован, пробвах 2 резервоара на Ромпетрол на бул. Рожен - ОК е, след това разбрах за швейцарската верига AVIA, че имат бензиностанция в София на бул. Данаил Николаев (бившата Ромпетрол), заредих от нея Diesel GOLD, двигателя работи перфектно като с Shell V-Power Diesel, само че с една идея по-добър разход (винаги засичам разхода пълен резервоар на една и съща колонка по няколко пъти). Задължително на всеки резервоар сипвам 200 мл добавка XENUM NexGen 10. Та с тази комбинация от добавката + дизелчето от AVIA двигателя не мърка, а направо мяука, което мен ме кефи, без значение каква цена плащам за това удоволствие! 8)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от datchko » 01 Апр 2020, 18:02

dimi81trov написа:На бензиновите ми коли зареждам само от бензиностанция Круиз бензин 99+ много доволен съм от него като 8) разход, като се има предвид, че става въпрос за автомобили с 6 и повече цилиндърчета. Вече една година от както имам Е60 530d (подчертавам не съм привърженик на дизеловите коли, просто тази има невероятна визия, наистина много екстри + много добро състояние за годините си 13 г) , 1-2 първоначални пълнения с Shell V-Power Diesel, за да мога да сравня след това с други бензиностанции. Пробвах след това дизела на Круиз, след един резервоар не бях очарован, пробвах 2 резервоара на Ромпетрол на бул. Рожен - ОК е, след това разбрах за швейцарската верига AVIA, че имат бензиностанция в София на бул. Данаил Николаев (бившата Ромпетрол), заредих от нея Diesel GOLD, двигателя работи перфектно като с Shell V-Power Diesel, само че с една идея по-добър разход (винаги засичам разхода пълен резервоар на една и съща колонка по няколко пъти). Задължително на всеки резервоар сипвам 200 мл добавка XENUM NexGen 10. Та с тази комбинация от добавката + дизелчето от AVIA двигателя не мърка, а направо мяука, което мен ме кефи, без значение каква цена плащам за това удоволствие! 8)


А с количеството лъжат ли?
Преди време заредих на обекта им след Владая газ.
В 40л бутилка "сипаха" 58л газ. Това как става не знам, но повече не съм стъпил там.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от turieca » 01 Апр 2020, 19:40

dimi81trov написа:На бензиновите ми коли зареждам само от бензиностанция Круиз бензин 99+ много доволен съм от него като 8) разход, като се има предвид, че става въпрос за автомобили с 6 и повече цилиндърчета. Вече една година от както имам Е60 530d (подчертавам не съм привърженик на дизеловите коли, просто тази има невероятна визия, наистина много екстри + много добро състояние за годините си 13 г) , 1-2 първоначални пълнения с Shell V-Power Diesel, за да мога да сравня след това с други бензиностанции. Пробвах след това дизела на Круиз, след един резервоар не бях очарован, пробвах 2 резервоара на Ромпетрол на бул. Рожен - ОК е, след това разбрах за швейцарската верига AVIA, че имат бензиностанция в София на бул. Данаил Николаев (бившата Ромпетрол), заредих от нея Diesel GOLD, двигателя работи перфектно като с Shell V-Power Diesel, само че с една идея по-добър разход (винаги засичам разхода пълен резервоар на една и съща колонка по няколко пъти). Задължително на всеки резервоар сипвам 200 мл добавка XENUM NexGen 10. Та с тази комбинация от добавката + дизелчето от AVIA двигателя не мърка, а направо мяука, което мен ме кефи, без значение каква цена плащам за това удоволствие! 8)
Много рекламно звучи.

Изпратено от моят MAR-LX1A с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 31.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Mercedes S500 306 к.с.
Мечтае да кара: BMW B7 ALPINA

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от dimi81trov » 02 Апр 2020, 0:36

turieca написа:
dimi81trov написа:На бензиновите ми коли зареждам само от бензиностанция Круиз бензин 99+ много доволен съм от него като 8) разход, като се има предвид, че става въпрос за автомобили с 6 и повече цилиндърчета. Вече една година от както имам Е60 530d (подчертавам не съм привърженик на дизеловите коли, просто тази има невероятна визия, наистина много екстри + много добро състояние за годините си 13 г) , 1-2 първоначални пълнения с Shell V-Power Diesel, за да мога да сравня след това с други бензиностанции. Пробвах след това дизела на Круиз, след един резервоар не бях очарован, пробвах 2 резервоара на Ромпетрол на бул. Рожен - ОК е, след това разбрах за швейцарската верига AVIA, че имат бензиностанция в София на бул. Данаил Николаев (бившата Ромпетрол), заредих от нея Diesel GOLD, двигателя работи перфектно като с Shell V-Power Diesel, само че с една идея по-добър разход (винаги засичам разхода пълен резервоар на една и съща колонка по няколко пъти). Задължително на всеки резервоар сипвам 200 мл добавка XENUM NexGen 10. Та с тази комбинация от добавката + дизелчето от AVIA двигателя не мърка, а направо мяука, което мен ме кефи, без значение каква цена плащам за това удоволствие! 8)
Много рекламно звучи.

Изпратено от моят MAR-LX1A с помощта на Tapatalk


По никакъв начин не съм целял каквато и да е реклама - нито на дадени горива, нито на дадени бензиностанции, камо ли на добавки. Единствено се опитах да напиша максимално точно каква е най-сполучливата комбинация при мен, тъй като аз съм използвал всякакви добавки за нафтата, която съм зареждал. Пробвал съм почти всички видове добавки без Юнака и Хадото. Също така съм сипвал и най-скъпите варианти на Бардал за турбото и за ДПФ-а за по около 140-150 лв/бр , та от тази гледна точка повтарям , че се опитах да съм максимално конкретен как съм получил най-добрия микс (нафта+добавка) за дизеловата ми кола. Съжалявам, че в България няма бензиностанции BP, това е веригата, на която от опит мога да кажа, че премиум горивата са им топ :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 11.09.2009
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: E83 LCI 3.0D / 2009
Мечтае да кара: ...кола без проблеми :)

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от pif4o77 » 19 Апр 2020, 8:46

И аз гледам да зареждам само от Ромпетрол по мнения на колеги от форумите, лошото е че от скоро съм дизелджия и трудно откривам разликите в поведението на мотора при различните горива. Ще тряя взема се прежаля с шел в-пауър да видим какво се случва че да добия представа за работа на мотора с доказано добро гориво :) Чудех се тея дни да заредя ли на Круиз ама бая противоречиви мнения прочетох, цената там в момента е 1,57 при цена 1.92 на Ромпетрол което си е бая. НА Еко също съм сипвал ама нещо много малко ми се вдига стрелката предвид зареденото количество и очакванията ми хахах.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 28.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 325DА touring

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от kkrumov » 20 Апр 2020, 20:59

pif4o77 написа:И аз гледам да зареждам само от Ромпетрол по мнения на колеги от форумите, лошото е че от скоро съм дизелджия и трудно откривам разликите в поведението на мотора при различните горива. Ще тряя взема се прежаля с шел в-пауър да видим какво се случва че да добия представа за работа на мотора с доказано добро гориво :) Чудех се тея дни да заредя ли на Круиз ама бая противоречиви мнения прочетох, цената там в момента е 1,57 при цена 1.92 на Ромпетрол което си е бая. НА Еко също съм сипвал ама нещо много малко ми се вдига стрелката предвид зареденото количество и очакванията ми хахах.
Колега, пробвай с Макс Моушън Дизел от ОМВ. Лично аз съм много доволен от работата на колата и разхода.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 31.07.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: колкото може
Мечтае да кара: BMW M5 или M3
Детайли за колата: 320d, 6 speed, 2003, 150 P.S.
525d LCI

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от guBaHeTo » 22 Апр 2020, 10:36

kkrumov написа:
pif4o77 написа:И аз гледам да зареждам само от Ромпетрол по мнения на колеги от форумите, лошото е че от скоро съм дизелджия и трудно откривам разликите в поведението на мотора при различните горива. Ще тряя взема се прежаля с шел в-пауър да видим какво се случва че да добия представа за работа на мотора с доказано добро гориво :) Чудех се тея дни да заредя ли на Круиз ама бая противоречиви мнения прочетох, цената там в момента е 1,57 при цена 1.92 на Ромпетрол което си е бая. НА Еко също съм сипвал ама нещо много малко ми се вдига стрелката предвид зареденото количество и очакванията ми хахах.
Колега, пробвай с Макс Моушън Дизел от ОМВ. Лично аз съм много доволен от работата на колата и разхода.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Колега, не че нещо, ама преди 2 зими си бях втълпил да карам само с такава нафта и колкото повече да зареждах от нея, все повече не виждах никаква разлика между МАКС МОУШЪН и Обикновената нафта на всяка една друга бензиностанция.... само реклами, шум и повече пари за абсолютно НИЩО.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от drago9205 » 23 Апр 2020, 8:19

Аз лично никаква разлика не виждам спрямо обикновената нафта и V-power, Max Motion, Avio.
Дори да има някакви разлика (съмнявам се да е така) - то от икономическа гледна точка не си заслужава.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 26.10.2016

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от eddieto_m » 23 Апр 2020, 14:27

Аз съм убеден, защото имам впечетление, но искам да добавя, че пиша за Франция. От над 4 години сипвам само скъпи нафти:Shell,Esso, BP, Total, Avia, Agip.... Само 2 резервоара реших да е обикновен на нафта и се усети по-шумна и мудна. Беше необходимо 4 пълнения със скъпата нафта, за да се възстанови напълно. Да уточня, евтината нафта е била от бензиностанции на супермаркети.

Изпратено от моят SM-N9750 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от ekalchev » 16 Май 2020, 16:49

За първи път от години наливам нещо различно от omv max motion и веднага усетих двигателя че е по шумен. Първо си помислих че нещо се разваля и ще трябва да ремонтирам но ппсле се сетих че заредих инцидентно shell v power

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook