Поддръжка на кожен салон

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 14.11.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 2006
Детайли за колата: M

Поддръжка на кожен салон

Мнение от emobs » 04 Сеп 2011, 11:47

Здравейте колеги,

имам едно питане относно поддръжката на кожения салон смятам че това е доста важно!!!!

Имам БМВ 525Д 2006 М имам черна кожа Dacota препоръчайте ми някои препарат сащо и за тапло!

В Бова-кар има един комплект за поддръжка за кожа кам 50лв. и някаква пяна за почистване 25 лв. някои има ли наблюдения как са тези препарати и двата ли ми трябват как се нанасят в каква поредност!

Четох някъде първо два пъти миели кожата с вода леко и след като изсъхне вече с мляко или препарат!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от Cinder » 04 Сеп 2011, 12:49

БМВ си имат препарат който е специално за третиране на кожа, има и УВ защитни свойства - 83120411413 това му е парт номера.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 14.11.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 2006
Детайли за колата: M

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от emobs » 04 Сеп 2011, 17:03

Cinder написа:БМВ си имат препарат който е специално за третиране на кожа, има и УВ защитни свойства - 83120411413 това му е парт номера.



Мисля утре да си купя и да пробвам колко пъти в месеца да я мажа кожата?Пяната не ми трябва така ли?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от Cinder » 04 Сеп 2011, 17:27

Веднъж на няколко месеца по-скоро. Пяната не ти трябва, този препарат чисти освен всичко друго.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1212
Регистриран на: 26.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E39, сега Нисан 370z с 4 врати
Мечтае да кара: Z8

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от Alexch » 04 Сеп 2011, 17:30

Cinder написа:Веднъж на няколко месеца по-скоро. Пяната не ти трябва, този препарат чисти освен всичко друго.


Точно така :yes: И аз го ползвам за Е39-ката без пяната и върши чудесна работа, стига кожата да е в добро състояние, защото протъркано и пукнатини няма как да възстанови. Все пак за поддръжка говорим :winky:
bai_ILIA написа:стига сте се депресирали с ремонти, наслаждавайте се на колите си и радостта от шофирането понеже те ще се развалят със сигурност :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 11.04.2010
Местоположение: Planet Roterende
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 136hp И BMW 530XiA 258hp

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от Krasimir19 » 04 Сеп 2011, 20:54

Един път казах да ми изчистят салона, изчистиха го.... с препарат само за табла не за кожа. Няма да казвам колко мазен стана, :mhihi: и си мислех да взема някои вестник или нещо друго подобно да обера един път от препарата като избърша салона, и да не е толко мазен. Но когато слязох до колата да бърша салона и видях че самата кожа сама си е попила препарата и не беше никак мазна, та някъде четох че и крем за ръце също е върил чудеса с кожения салон. Та понеже ми е интересно, само на естествената ли кожа попива така препарата, или и изкуствената? :oops: Незнам дали съм с естествен или изкуствен кожен салон.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 352
Регистриран на: 12.08.2009
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E 60 530d
Мечтае да кара: Нещо с голям мотор

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от peters75 » 05 Сеп 2011, 16:18

Когато си купих колата ми подариха един препарат и още не смея да намажа кожата.Все ме е страх да не стане мазна и лъскава.Значи го попива казвате а...?Ще взема да опитам и ще споделя.Ако е читав че дам и марката.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 474
Регистриран на: 24.03.2010
Местоположение: София/Карнобат
Пол: Мъж
Кара: BMW E39/ Е60
Мечтае да кара: X6 цвят бордо

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от Николай Диянов » 05 Сеп 2011, 19:46

Аз използвам и лосиона и пяната. Лятото пяната предпазва много добре от слънцето и поддържа салона бляскав. Иначе колеги, някой ползвал ли е лосиона за кожа Turtle Platinum?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 14.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 M-Tech I Двоен стоп S50
Детайли за колата: . .бавна

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от nikitl » 05 Сеп 2011, 20:10

Тва с крема за ръце не е добър вариант. Има много добър препарат на Сонакс който в него има витамин Д (пише че предпазвал от втвърдяване на кожата). Ползвам го от доста време и няма грижи. Също така е и почистващ. Мисля че 200мл е около 15 лева.
Последна промяна nikitl на 06 Сеп 2011, 21:43, променена общо 1 път
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от Emooo » 06 Сеп 2011, 9:47

Пичове преди два месеца и аз се занимавах с кожите. Минах през всички препарати на пазара - от евтиния Turtlewax до оригиналния на БМВ. Ето какъв ми е опита: Tutlewax еевтин но на моята снежно бяла кожа остава жълтеникави следи и направо го метнах в коша немога да кажа дали е добър. След много търсене и четене във форуми се спрях на оригиналния препарат на БМВ и Sonax - оригиналния е 50лв, а Sonax е около 20. Ползвам оригиналния за предните седалки предните врати и подлакътника, а Sonax за задната част на колата в която не се вози никой общо взето за да пестя от скъпия препарат. Sonax-а е снежно бях и е като крем попива но след това не се вижда кожата да е влажна и подхранена. Много съм доволен от препарата на БМВ - шофьорската ми седалка на места беше напукана и много втвърдена. Предишния собственик сигурно не е я мазал никога. След 3 намазвания с препарата на БМВ кожата омекна и придоби гланц. Като помиришеш препарата на БМВ и на Sonax веднага се усеща ще този на БМВ мирише на химикали с които маже кожата при щавене и минуса е, че след намазване вътре в колата смърди на умрели коне но ефекта е голям. Sonax-а е малко като крем за ръце мирише добре ама май няма никакъв ефект. И двата препарата стават за снежно бели кожи и не остават следи. Определено БМВ препарата си заслужава парите - първо бях скептичен и си мислех, че това е обикновен препарат в опаковка БМВ и искат да ме набутат с двойна цена но след като пробвах съм убеден, че си заслужава парите.
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 762
Регистриран на: 4.01.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: M62B46

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от Retrofit » 06 Сеп 2011, 13:07

Чувал съм много добри мнения за Израелски препарат SANO Leather Care, но никъде по магазините не съм го виждал да се предлага.

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 12.11.2007
Пол: Мъж
Кара: X7

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от dpetrov » 06 Сеп 2011, 18:41

Този, на Сано, го има в Бриколаж. Много се чудих дали да не го взема, но все пак реших да пробвам с препарата на БМВ. Все още не съм го купил, но тази седмица мисля да отскоча до Камор.

F07 535d
F07 530d
E60 530d

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 474
Регистриран на: 24.03.2010
Местоположение: София/Карнобат
Пол: Мъж
Кара: BMW E39/ Е60
Мечтае да кара: X6 цвят бордо

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от Николай Диянов » 06 Сеп 2011, 18:55

Моя препарат привърши и сега се чудя дали не го пробвам този на Сано. Не съм чувал никакви отзиви за него. Иначе този на БМВ си е всепризнат като един от най-добрите препарати за кожа.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 12.11.2007
Пол: Мъж
Кара: X7

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от dpetrov » 07 Сеп 2011, 20:22

Днес си купих от Камор въпросния, оригинален препарат за почистване и поддръжка (55.20лв с ДДС). Намазах обилно и старателно салона. Освен, че в момента в купето смърди ужасно, разлика не съм усетил/забелязал :) Ще видим утре как ще е. Моята кожа като цяло е чиста и без видими дефекти, но очаквах да стане една идея по-мека.
Ще видим как ще я усетя утре :)

Изображение

Междувременно попаднах на => тази <= оферта в ebay. 10 броя за €75. Ако искате - можем да направим едно колективно пазаруване. Ще ни "легне" по 15тина лева на бройка.. Мисля, че си заслужава.

F07 535d
F07 530d
E60 530d

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от Emooo » 07 Сеп 2011, 21:12

Много бързаш, поне 3 намазвания за да видиш резултат ти трябват. Ако ти е нова кожата не знам какъв резултат очакваш. Може би оживее? :mhihi:

Между другото - аз станах член на БМВ клуб България което ми струваше 40лв на година но ползвам отстъпки при официалния дилър на БМВ, който е в моя град. Отстъпките са между 10% до 15% за части и труд. Тоя препарат ми излезе 41 лв.

Има и за София отстъпки
viewtopic.php?f=143&t=260943
Tool - Fear Inoculum

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook