E61 - трети стоп

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 3.04.2010
Пол: Мъж

E61 - трети стоп

Мнение от starecat » 07 Авг 2011, 21:49

От известно време имам проблем с третия стоп - не работи. Няма напрежение на буксата на стопа, а също и сигнализация за повреда липсва. Проверил съм предпазителите, а също и целоста на проводника на "-". В ел. схемите дадени във "WDS" не е показано захранването на трети стоп. Ако някой има ел. схема или идея за причината на повредата моля да окаже съдействие.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: E61 - трети стоп

Мнение от da6ip » 09 Авг 2011, 13:26

ако те разбирам правилно си проверил минусовия кабел, но не и плюсовия?

често срещан проблем е да се прекъснат кабелите в пантата на багажника. там минават една камара кабели и колкото по-бързо се оправи, толкова по-добре. виж в темата ми "Често срещани проблеми при Е61" за упътване за ремонт.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 3.04.2010
Пол: Мъж

Re: E61 - трети стоп

Мнение от starecat » 10 Авг 2011, 16:54

da6ip написа:ако те разбирам правилно си проверил минусовия кабел, но не и плюсовия?

често срещан проблем е да се прекъснат кабелите в пантата на багажника. там минават една камара кабели и колкото по-бързо се оправи, толкова по-добре. виж в темата ми "Често срещани проблеми при Е61" за упътване за ремонт.



Темата за "Често срещани проблеми при Е61" е много добра и ми е помогнала при проблем с дистанционното. Проверил съм пакета с кабели в пантата на вратата и всичко изглежда наред. Плюсовият кабел бих могъл да го проверя, ако знам от къде е захранен, а за целта ми е необходима схема.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 13.09.2015
Пол: Мъж

Re: E61 - трети стоп

Мнение от doljev » 19 Сеп 2015, 14:01

Здравейте колеги!!! Незнам дали тук е местото за въпросът ми,но от скоро съм притежател на Е61 и искам да попитам-когато колата е запалена и се запалят фаровете,третият стоп и той ли свети като габарит,защото когато се натиснат спирачките тогава той светва още по-силно???

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: E61 - трети стоп

Мнение от adovet » 19 Сеп 2015, 16:49

Колега писах ти в другата тема която си писнал. Не е нужно да пускаш по няколко теми за един проблем

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 16.03.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530 Xdrive
Мечтае да кара: "Вечния Сокол"

Re: E61 - трети стоп

Мнение от Nikoobg » 29 Юни 2018, 8:47

Колеги,

малко да вдигна темата.
Търсих за моя проблем, попаднах на няколко стари теми по въпроса и реших тук да пиша - надявам се да е правилното място.
Та на проблема:
Колата е Е61 фейс. Спря ми да работи третия стоп на задната врата.
Първо помислих, че е кабели - бяха започнали да отказват някои от светлините и бяха за смяна - но съм сменил кабелите от двете страни преди 2 седмици.
Проблемът е , че и след смяната не работи.
Ако може някой да ме насочи къде да търся проблема.
Чакам да спрат дъждовете за да измеря има ли захранване, но ако някой даде насока ще съм благодарен.

ПоЗдрави!!!
ПоЗдрави!!!

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook