За и против ремап-а

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: За и против ремап-а

Мнение от CrazyElement » 13 Мар 2017, 21:39

Колеги някой от вас случайно да е слагал quaife LSD диференциал , че се чудя как ще е с него , като цяло не съм някакъв дрифтер , определено виждам , че повече затова го ползват , мен лично ме интересува дали подобрява ускорението , че забелязвам и колкото и хубави да са ми гумите често се случва да ме върне малко тракшъна, а с намален тракшън пък върти според мен повече от необходимото. Гледам цените му са прилични 2000 лева, но ако има някаква полза бих се замислил да бодна един такъв :).

Поздрави.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

За и против ремап-а

Мнение от Dextuar » 13 Мар 2017, 21:48

CrazyElement написа:Колеги някой от вас случайно да е слагал quaife LSD диференциал , че се чудя как ще е с него , като цяло не съм някакъв дрифтер , определено виждам , че повече затова го ползват , мен лично ме интересува дали подобрява ускорението , че забелязвам и колкото и хубави да са ми гумите често се случва да ме върне малко тракшъна, а с намален тракшън пък върти според мен повече от необходимото. Гледам цените му са прилични 2000 лева, но ако има някаква полза бих се замислил да бодна един такъв :).

Поздрави.
Това ще ти хареса - помага зимата и то доста. Определено си заслужава :yes:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: За и против ремап-а

Мнение от Cinder » 13 Мар 2017, 22:14

И лятото ще ти помогне ;)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: За и против ремап-а

Мнение от CrazyElement » 14 Мар 2017, 0:17

Ясно значи това ще е следващия тунинг ;).


edit: А как стои нещата с тракшъна , уж пише , че не го бърка изобщо , но предполагам в този случай като се сложи , за да има някаква полза ще трябва постоянно да ми е спрян тракшъна , защото доколкото разбрах този диференциал работи така , че когато дадена гума превърти изравнява торга спрямо другата , която или не превърта или превърта по-малко. Сиреч ако ми е пуснат тракшъна в момента в , който преплъзне една гума той пак ще ми върне газта и цялата идея от диференциала се губи?

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: e60

Re: За и против ремап-а

Мнение от rolerbol » 07 Апр 2017, 11:46

Здравейте,
незнам дали е тука мястото но да не отварям нова тема искам да ви попитам ако знаете.

Става въпрос за e60 525d 197кс (фейс) и dpf който той има.

Искам да го махна но само него без катализатора. Има ли катализатор и къде стой ако има :?

Имате ли си идея това дали е възможно и дали вътре в корпуса му катализатора и дпф са разделени на 2 пити или се лъжа (само предполагам) :?

И ако знаете дали някой в Пловдив е правил или би направил такава манипулация (сваляне , изкорубване само на dpf и монтиране пак) ?

Благодаря ви.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: За и против ремап-а

Мнение от Exclusive89 » 11 Апр 2017, 14:12

viewtopic.php?f=63&t=85543
Не е от Пловдив, но колегите са много доволни от ''Lacho'' може да му драснеш едно лс. 8)
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: За и против ремап-а

Мнение от vld » 12 Апр 2017, 8:51

rolerbol написа:Здравейте,
незнам дали е тука мястото но да не отварям нова тема искам да ви попитам ако знаете.

Става въпрос за e60 525d 197кс (фейс) и dpf който той има.

Искам да го махна но само него без катализатора. Има ли катализатор и къде стой ако има :?

Имате ли си идея това дали е възможно и дали вътре в корпуса му катализатора и дпф са разделени на 2 пити или се лъжа (само предполагам) :?

И ако знаете дали някой в Пловдив е правил или би направил такава манипулация (сваляне , изкорубване само на dpf и монтиране пак) ?

Благодаря ви.


DPF и катализатор са в едно тяло, катализатора е метална пита и е в предната част.
Не го махай ДПФ-а ако не е много запушен.
Ако го махаш задължително само него, катализатора го остави, иначе звука в генерацията става отвратителен.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: bmw F 11 530 D
Мечтае да кара: BMW М6 Купе Кабрио

Re: За и против ремап-а

Мнение от badjo E60 » 23 Сеп 2017, 20:25

Колеги взех си 535 Д и сега се чудя къде да я ремапна. Предната я карах до Варна за ремап , но запознатите знаят че майстора вече го няма и сега се чудя, хвалят ми един майстор в Русе ( vrperformance) .Ако някой е ходил да каже или ми препоръчайте друг човек който знае какво прави .
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ ИМА И НАЧИН
http://aronmen.hit.bg/
http://www.vbox7.com/play:2e3dc271


Изображение

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: За и против ремап-а

Мнение от Exclusive89 » 23 Сеп 2017, 21:31

Колега гледам, че си от Пловдив... от доста пичове съм чувал, че работят добре http://www.carpower.bg/ може да ги посетиш за информация и т.н. успех :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: bmw F 11 530 D
Мечтае да кара: BMW М6 Купе Кабрио

Re: За и против ремап-а

Мнение от badjo E60 » 23 Сеп 2017, 22:03

Exclusive89 написа:Колега гледам, че си от Пловдив... от доста пичове съм чувал, че работят добре http://www.carpower.bg/ може да ги посетиш за информация и т.н. успех :yes:

Няма да е там колега ,добре се знаем с тях.
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ ИМА И НАЧИН
http://aronmen.hit.bg/
http://www.vbox7.com/play:2e3dc271


Изображение

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: За и против ремап-а

Мнение от Dirty M5 driveR » 24 Сеп 2017, 8:25

Без да съм бил клиент на VRPerformance съм останал с добри впечатления от работата им. Смятам, че обръщат добро внимание, а и са понаправили доста такива двигатели вече.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: bmw F 11 530 D
Мечтае да кара: BMW М6 Купе Кабрио

Re: За и против ремап-а

Мнение от badjo E60 » 24 Сеп 2017, 8:53

Колега знаеш ли какъв файл използват , индивидуален по колата или готов който слагат на всеки такъв мотор ??
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ ИМА И НАЧИН
http://aronmen.hit.bg/
http://www.vbox7.com/play:2e3dc271


Изображение

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 592
Регистриран на: 22.05.2005
Местоположение: София, България
Пол: Мъж
Кара: VW Golf MK6 1.4 tsi, W212 E350CDI
Мечтае да кара: Koenigsegg

Re: За и против ремап-а

Мнение от INTEGRALE » 24 Сеп 2017, 8:57

Може пък ти да пробваш на mhh онлайн магазина за ремапнати файлове. Пращаш твоя и ти го връщат както го искаш. Около 100€ е услугата


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk
Officeservices.bg

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: За и против ремап-а

Мнение от Dirty M5 driveR » 24 Сеп 2017, 9:36

badjo E60 написа:Колега знаеш ли какъв файл използват , индивидуален по колата или готов който слагат на всеки такъв мотор ??


Не съм запознат и не мога да кажа. Предполагам и двете, защото един приятел примерно ходи втори път да му качат малко въртящия по оборотите, понеже почна да му тресе маховика. :mhihi: Не беше БМВ колата. За автоматите знам, че пак така по-полегато правят кривата на момента, за да не товари прекалено торк-а на кутията. Най-добре удари един телефон и си говорете с момчето директно. ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: За и против ремап-а

Мнение от vladobate » 24 Сеп 2017, 13:23

CrazyElement написа:Ясно значи това ще е следващия тунинг ;).


edit: А как стои нещата с тракшъна , уж пише , че не го бърка изобщо , но предполагам в този случай като се сложи , за да има някаква полза ще трябва постоянно да ми е спрян тракшъна , защото доколкото разбрах този диференциал работи така , че когато дадена гума превърти изравнява торга спрямо другата , която или не превърта или превърта по-малко. Сиреч ако ми е пуснат тракшъна в момента в , който преплъзне една гума той пак ще ми върне газта и цялата идея от диференциала се губи?

Тракшъна не ти пречи. Карал съм ЛСД диф с ASC+T ( вярно в Е36 ) , действа си дифа . Като приплъзне едната гума се увлича и другата заради дифа и съответно скоростите им не са толкоз различни , съответно тракшъна няма защо да задейства. В действителност се разпределя сцеплението към повече от една гума и вероятността за приплъзване на някоя от тях е по-малка и тракшъна отново няма защо да се намесва , поне не толкоз често.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook