За и против ремап-а

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: За и против ремап-а

Мнение от vladobate » 24 Сеп 2017, 22:10

И месец след ремапа колицата вече не е в същото състояние , не всичко е топ оф да топ , нормално. Та какво се случва тогава с къстъм ремапа , чупи наред ли ..... ами след два ....нови таблици непременно.... Някак нереално е. Ваг групата се кланят на Богомил не можеш ги убедиш , че има по-добър , е той дали не ги умее тез работи ...може си човека и това според стотици доволни. Та избор има. С базови карти , с допълнения някакви корекции , както желае клиента и както иска да угажда мапера , варианти , все с приличен резултат , достатъчно е да се поддържа в кондиция колицата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: За и против ремап-а

Мнение от Ganchev__ » 24 Сеп 2017, 23:52

В маднес са ми правили 2 коли.С първата нямахме ядове.За втората буквално се подиграха с нас и на всичко отгоре се наложи да ходим още 2 пъти до Пловдив, че да се оправят светещите лампи по таблото и грешките след тяхната намеса.Може да са кадърни мапери, но отношението е под всякаква критика.Не бих ги препоръчал на никого просто, пък нека си мапват макларъните.
@Бай Илия според мен си с добри впечатления, понеже от прочетеното разбирам, че сте приятели и отношенията ви са доста по-различни от тези на мапер - клиент.Васко е по-пичага де...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: bmw F 11 530 D
Мечтае да кара: BMW М6 Купе Кабрио

Re: За и против ремап-а

Мнение от badjo E60 » 25 Сеп 2017, 7:31

В меднеса две коли съм карал.. ..След това ги карах до Варна. Първия път мислех че грешката е в мен , но след като и втори автомобил ми насраха аз там нямам работа вече.
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ ИМА И НАЧИН
http://aronmen.hit.bg/
http://www.vbox7.com/play:2e3dc271


Изображение

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: За и против ремап-а

Мнение от (h)aman » 25 Сеп 2017, 11:09

Само да внеса малко информация - сервиза на Тони Келеша, лека му пръст, си го има, техниката, апартурата - всичко, но няма нищо общо с него и името му. Работят други хора там. Тъй като много се спекулираше, че бил учил този или онзи, един вид да ходят хората при тях - това също не е вярно. Не е учил никого. Чувал съм, че момчето, което купи сервиза му е кадърно, но нямам личен опит.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: За и против ремап-а

Мнение от bai_ILIA » 25 Сеп 2017, 12:16

Ganchev__ написа:В маднес са ми правили 2 коли.С първата нямахме ядове.За втората буквално се подиграха с нас и на всичко отгоре се наложи да ходим още 2 пъти до Пловдив, че да се оправят светещите лампи по таблото и грешките след тяхната намеса.Може да са кадърни мапери, но отношението е под всякаква критика.Не бих ги препоръчал на никого просто, пък нека си мапват макларъните.
@Бай Илия според мен си с добри впечатления, понеже от прочетеното разбирам, че сте приятели и отношенията ви са доста по-различни от тези на мапер - клиент.Васко е по-пичага де...


спор няма, че имат кусури за дялане. аз не искам да им бъда защитник или нещо подобно, просто ме дразнят изказвания в крайностите от рода на - за нищо не стават :ok: за мен при тях основният проблем е, че са затрупани с много работа и понякога като се забави една кола, втората чака, хората дошли от майната си и се изнервя положението. Съгласен, съм че като не си доволен не ги препоръчваш на никого. Такива теми са полезни и най-ценното е лични впечатления, не кой какво прочел някъде. Аз имам над 300 000км с ремап от тях на няколко коли и никога не съм имал каквито и да е проблеми. Говорим за постоянно даване на газ по магистралите. В този бизнес винаги ще има доволни и недволни...
"Чемодан, вокзал, Москва"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: За и против ремап-а

Мнение от Dirty M5 driveR » 25 Сеп 2017, 17:47

А каква е тази мания всеки да иска индивидуален ремап за колата си, като масовката са заводски двигатели без модификации? Не се заяждам, просто ми е интересно. Индивидуални настройки след смяна на валове, колектори и прочие съм съгласен, но иначе...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: За и против ремап-а

Мнение от bai_ILIA » 25 Сеп 2017, 17:54

те им казват, че е индивидуален :mhihi: много знаят какъв е 99% от юзърите :ok:
"Чемодан, вокзал, Москва"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: За и против ремап-а

Мнение от sssssl » 25 Сеп 2017, 17:58

(h)aman написа:. Не е учил никого. .

Съмнявам се....Преди 4 м. Самуил, Гюнтер сервиз-Варна, ми ремапна БМВто от профила (заедно със смяна на масло на кутия и xdrive) и за втори път съм много доволен. Първия път беше с една Октавия 2.0 тди, преди 4 г. Популярен е от доста години във VAG форумите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: За и против ремап-а

Мнение от choio » 25 Сеп 2017, 20:05

bai_ILIA написа:те им казват, че е индивидуален :mhihi: много знаят какъв е 99% от юзърите :ok:


Е точно за това говорим...Тони специално съм го гледал как работи,с часове по една кола а не копи -пейст и диното и айде...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: За и против ремап-а

Мнение от Dirty M5 driveR » 25 Сеп 2017, 20:20

Ама какъв е смисъла аз продължавам да питам?! Да работи с часове по някоя ралиджийка или дрифтачка, на която само блока е останал оригинален. На едно стандартно 530д за какво му е къстъм ремап? Ако е няква нова мода да ходиш и да разправяш, че са ти много специални картите... затова явно има недоволни, които да заклеймяват тоя и оня мапер, че не вършели нищо. Аз примерно съм правил индивидуална настройка на преден и заден мост на дрифтачка, ама на стандартна кола какво да й мъдря? Написали са 1мм сходимост и толко слагам. И ми е много забавно като почнат разни клиенти да ми диктуват как да я настроя, като хабер си нямат от геометрия.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: За и против ремап-а

Мнение от adovet » 25 Сеп 2017, 20:35

Май някои хора си нямат идея за какво става на въпрос. Като имаш перфектен файл от какъв зор ти е да откриваш топлата вода.

Изпратено от моят P00A с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: За и против ремап-а

Мнение от host » 25 Сеп 2017, 20:44

"перфектния" файл сигурно е префектен с една партида помпи, една партида инжектори ... сещаш ли се колега какво намеквам ;)

и не всяка кола е фабрична, за това сигурно толкова питат и се притесняват колегите - маховици, всмукателни/изпускателни колектори, разпределителни валове, различни интеркулери ... много неща може да са , а някои често не са един чувал с пари и може доста хора да идват с такива промени ...

аз не мисля, че мапер който държи на името си/бизнеса си би наливал на сляпо едно към едно винаги готови файлове на всяка кола ...

аз не съм ползвал услугите на такива специалисти, просто давам мнение, че надали всичко е "толкова просто"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: За и против ремап-а

Мнение от choio » 25 Сеп 2017, 20:47

Ок,за да не влизаме в излишни спорове,има ли някой който да е недоволен от този човек? Аз лично не съм чул? Ако другите имаха перфвктния файл защо има толкова недоволни? Или те нямат перфвктния файл ли? Е бай Илия може да ти каже като караше 330-ката, че с неговия файл бяха мапнали същата 30 ка и беше изкарала 20 коня по малко и и правеше ебати ластиците ...имаше и клипчета...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: За и против ремап-а

Мнение от Dirty M5 driveR » 25 Сеп 2017, 21:01

Ми казахме вече защо - защото още не са открили двигател с вечен ресурс. Отделно мапера ако почне да връща всеки, на когото колата му не е на 100% идеална няма да има какво да ремапва и ще фалира. Винаги има определен процент двигатели с дюзи на 50% живот, или турбина на 50% живот, съответно повишената мощност им скъсява жизнения цикъл още по-бързо и ето ти счупен двигател, за който мапера е виновен... Имаше един лаф "Ми тоя тоя двигател се чупи и без чип". ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: За и против ремап-а

Мнение от adovet » 25 Сеп 2017, 21:10

Стига сте писали глупости, а помислете малко. Това с тея 20 коня при добро желание тоя на диното може да ти ги изкара на една и съща кола ако иска. То едни гуми да смениш и се променят стойностите, той ми говори на различни коли

Изпратено от моят P00A с помощта на Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook