За и против ремап-а

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: За и против ремап-а

Мнение от CrazyElement » 20 Фев 2017, 21:11

badsharki написа:
CrazyElement написа: реално всички тези ограничения , ЕГР и ДПФ са сложени за екология в нашата глупава държава , никой не ти дава облекчение , за това , че колата ти замърсява въздуха като 1.4 бензинов мотор?! .

Облекчението ти е, че и децата ти ще могат да дишат въздуха в "нашата глупава" държава. Но тъй като всички в тая "глупава държава" сме тарикати и сега ни съобщават, че замърсяването на въздуха в София е 7 пъти над нормата. От какво ли?!

ПС. Научи се да слагаш пунктуационни знаци, че това, което искаш да кажеш придобива различен смисъл!


Колега няма да изпадам в подробности :). Само ще ти кажа , че проблема , не е в това , дали имаме филтри по колите . По-точно броят на колите и различните заводи :) , вземи например Париж там имат същия проблем като София , а повярвай ми там хората карат чисто нови коли :).

Така , че виж това си е избор на всеки , аз нямам нищо против , да ми вдигат дадъка от така високия 540 лева в момента на 900 ако искат , затова че нямам филтри.

ПС: Сигурен съм , че моята кола отделя в пъти по-малко вредни емисии дори без филтри , спрямо някакъв стар дизелов микробус , където всеки втори кара такъв да си разнася стоката наляво надясно..

ПС2: На богатия колега , който кара е60 . Искам да го попитам дали си е сменял ДПФ и катализатора защото ако не го е направил имам една добра новина за него , не работят или дори и ако работят НЕ работят на 100% и дори и така ще умрат в най-скоро време. Живота и на дпф и на катализатора е +- 150 000 - 200 000 км , имайки предвид , че караме 10+ год коли сам можеш да си направиш извода! И да 2000 лева ДПФ , 900 лева катализатор + труд , кажи речи 3000+ лева за някакви филтри, с които с тях без тях данъка ти е еднакъв? На кола ,която в момента започва от 11 000 лева? 1/4 от цената на колата за филтри. Айде да престанем вече с това постоянно истъкване , че ако караш е60 трябва да си милионер ?
Както казах тук бих признал единствено някой , ако ми покаже фактура от бмв със закупени ДПФ и катализатор , всичко друго е ала бала и моля не се опитвайте да спорите..7

ЕДИТ: Добра стратегия е да ни се вдигне пробития стандарт на живот и да започнем , да си купуваме , чисто нови коли 2016+ година тогава , ще има разлика.
Защото колега , дори и всеки човек , да си каже "АБЕ чакай малко няма да си купя е60 , защото нямам пари да му сменя ДПФ и катализатора(или не ми се дават)" ще си купя едно старо 530д без ДПФ , ама с катализатор ( на 500 000 км) ама какво от това нали има ... Е мислиш ли , че замърсяването ще се орпави. Хора моля ви , стегнете се проблема е много дълбок тука , не говорим , че 10-15 човека сме си махнали ДПФ защото искаме колите ни да са по 300+ коня и ние сме докарали цялото замърсяване в София ... ТО целия авто парк е само гробници.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: За и против ремап-а

Мнение от vvasilev1 » 20 Фев 2017, 22:37

Ей туй е логика.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 592
Регистриран на: 22.05.2005
Местоположение: София, България
Пол: Мъж
Кара: VW Golf MK6 1.4 tsi, W212 E350CDI
Мечтае да кара: Koenigsegg

Re: За и против ремап-а

Мнение от INTEGRALE » 20 Фев 2017, 23:21

vvasilev1 написа:Ей туй е логика.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk
Тва като вица за полицаите и логика .....
- Имаш ли огънче?
- Не
- Значи си обратен !


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk
Officeservices.bg

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: За и против ремап-а

Мнение от andy » 21 Фев 2017, 8:47

Ето един френд дал пари за екология
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: За и против ремап-а

Мнение от badsharki » 21 Фев 2017, 9:37

CrazyElement написа:ПС2: На богатия колега , който кара е60 . Искам да го попитам дали си е сменял ДПФ и катализатора...

Не знам този въпрос към мен ли беше, но ще вляза в ролята на "богат колега". :)
Да, сменил съм ДПФ-а (катализатора си е в него). Когато купих колата беше с ремап и без ДПФ. И преди съм го споделял във форума, но ремапа беше махнат, а ДПФ-а възстановен.

А това, че колата ти дори и без частите с цел екология замърсявала по-малко от други коли няма да коментирам. Те цели държави започнаха да забраняват дизелови коли, въпреки ДПФ-и и прочие...

Но да оставим замърсяването и за да сме по темата, моето мнение за ремапа е, че кола с ремап е като бензинова кола с газ. Като имаш проблем и отидеш в сервиз, и майстора не ти открие проблема започва да обвинява ремапа и тунера ти, както обвинява газовата и газаджиите. И в повечето случаи ще е прав. Така, че предпочитам всичко да си е сток и съм против ремапа. Но това си е мое мнение.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: За и против ремап-а

Мнение от drago9205 » 21 Фев 2017, 11:35

Само не съм съгласен, че ДПФ кара 150-200 хил км... 300-350 по-скоро ако колата е изправна.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: За и против ремап-а

Мнение от CrazyElement » 21 Фев 2017, 13:22

andy написа:Ето един френд дал пари за екология



Супер 4500 лева :) 1/3 от цената на колата за екология ;).

Няма лошо, то и аз не съм тунинговал моята нарочно, защото искам да обгазявам хората , просто до тук ми се простираха парите , ако трябва да съм честен исках да си купяя 550xi , където с малко доработки отива на 500 коня и бие и м5ци даже защото е 4х4 ... ама не ми се теглеше кредит както един колега горе каза ;).

ПС: за колегата , който и той си е купил ДПФ :) , едно голямо БРАВО :) , но пак ти казах една птичка пролет не прави , за справка ще ти кажа , че като последно мериха замърсяването в София , аз бях в Хасково , така че сам можеш да си направиш сметка дали моята кола замърсява цяла София :) :D . Проблема е в стария авто парк, аз все още не разбирам , кое точно е замърсяването в София твърдите частици или изгорелите газове? Защото аз мисля , че те говорят за твърди частици , имай предвид , че всичко преди 2003-2004 няма ДПФ , и имайки предвид , че 80% от хората в София карат такива коли ...

АМа както и да е нека да се придържаме към темата няма смисъл от излишен спам , ясна е твоята гледна точка , а именно , че ти си против ремап-а заради екологията - то може и ремап с филтри ама няма особенен кяр.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: За и против ремап-а

Мнение от bai_ILIA » 21 Фев 2017, 15:02

drago9205 написа:Само не съм съгласен, че ДПФ кара 150-200 хил км... 300-350 по-скоро ако колата е изправна.
това е ясно, но нали в БГ не се карат коли на повече от 150-200 000км и затова хората така казват :mhihi:
"Чемодан, вокзал, Москва"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: За и против ремап-а

Мнение от adovet » 21 Фев 2017, 15:12

Моя изкара 350к като в същото време беше и с ремап :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: За и против ремап-а

Мнение от andy » 21 Фев 2017, 15:36

Замърсяването в София, което така нашумя се отнася за висока концентрация на фини прахови частици (под 10микрона) - Прах (Dust).
Максималната допустима средноденонощна норма е 50μg/m3 (микрограма/м3).
Как така само зимно време има по-високи стойности, като колите са едни и същи като бройка, да не казвам че и по-малко, които се карат през този период? Печките на твърдо гориво....там е проблема или по-скоро бедният български народ, ама търсим под вола теле, че набеждаваме автомобилите.

Всеки може да отиде и тества автомобила си за димност и ще види че без ДПФ ще е доста под съществуващите норми за екология.
Големи предприятия замърсяват толкова много, а ние се правим (правите, аз никога не бих сложил желязо за 4500лв на 10г кола, колкото и пари да имам) на съпричастни с еколозите и мислим за 100г напред.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: За и против ремап-а

Мнение от CrazyElement » 21 Фев 2017, 19:10

andy написа:Замърсяването в София, което така нашумя се отнася за висока концентрация на фини прахови частици (под 10микрона) - Прах (Dust).
Максималната допустима средноденонощна норма е 50μg/m3 (микрограма/м3).
Как така само зимно време има по-високи стойности, като колите са едни и същи като бройка, да не казвам че и по-малко, които се карат през този период? Печките на твърдо гориво....там е проблема или по-скоро бедният български народ, ама търсим под вола теле, че набеждаваме автомобилите.

Всеки може да отиде и тества автомобила си за димност и ще види че без ДПФ ще е доста под съществуващите норми за екология.
Големи предприятия замърсяват толкова много, а ние се правим (правите, аз никога не бих сложил желязо за 4500лв на 10г кола, колкото и пари да имам) на съпричастни с еколозите и мислим за 100г напред.


Много добре го каза колега :). Аз мога само да допълня , че като отидох да мина преглед в София ми тестваха колата със сонда и както колегата каза бях под нормата.. без ДПФ , без катализатор и с ремап ..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 17.07.2014
Кара: E60 530d
Детайли за колата: все още е с оригиналната нафта от завода

Re: За и против ремап-а

Мнение от shkata » 21 Фев 2017, 19:49

CrazyElement,
Разбирам защо си махнал катализатора- задръстил се е , безумно е да се дават пари за такова нещо в държава в която крадат фарове, чистачки ,огледала, катализатори и т.н. Дпф-а и него ясно , ама не мога да разбера защо си махнал ЕГР?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: За и против ремап-а

Мнение от Dextuar » 21 Фев 2017, 20:09

shkata написа:CrazyElement,
Разбирам защо си махнал катализатора- задръстил се е , безумно е да се дават пари за такова нещо в държава в която крадат фарове, чистачки ,огледала, катализатори и т.н. Дпф-а и него ясно , ама не мога да разбера защо си махнал ЕГР?
За response, а и да не цапа колектора


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 17.07.2014
Кара: E60 530d
Детайли за колата: все още е с оригиналната нафта от завода

Re: За и против ремап-а

Мнение от shkata » 21 Фев 2017, 21:09

dextuar написа:
shkata написа:CrazyElement,
Разбирам защо си махнал катализатора- задръстил се е , безумно е да се дават пари за такова нещо в държава в която крадат фарове, чистачки ,огледала, катализатори и т.н. Дпф-а и него ясно , ама не мога да разбера защо си махнал ЕГР?
За response, а и да не цапа колектора


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro



Не знаех че и тоя ник е твой. И колко по-пъргава става колата? Някой правил ли е някакво сравнение или всичко е ЕМП (един мапер казал).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: За и против ремап-а

Мнение от Dextuar » 21 Фев 2017, 21:18

shkata написа:
dextuar написа:
shkata написа:CrazyElement,
Разбирам защо си махнал катализатора- задръстил се е , безумно е да се дават пари за такова нещо в държава в която крадат фарове, чистачки ,огледала, катализатори и т.н. Дпф-а и него ясно , ама не мога да разбера защо си махнал ЕГР?
За response, а и да не цапа колектора


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro



Не знаех че и тоя ник е твой. И колко по-пъргава става колата? Някой правил ли е някакво сравнение или всичко е ЕМП (един мапер казал).

Като искаш отговор само и единствено от него, ЛС :winky:
Опита и пробата ми го е показал...

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook