За и против ремап-а

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: За и против ремап-а

Мнение от choio » 24 Сеп 2017, 14:41

badjo E60 написа:Колеги взех си 535 Д и сега се чудя къде да я ремапна. Предната я карах до Варна за ремап , но запознатите знаят че майстора вече го няма и сега се чудя, хвалят ми един майстор в Русе ( vrperformance) .Ако някой е ходил да каже или ми препоръчайте друг човек който знае какво прави .


Без да искам да обидя, когото и да било,но според мен(лично мнение) няма човек в бг, който да е нивото на Тони ( лека му пръст) . Иначе, просто събери мнения и така,за човека от Русе и аз съм чувал добри отзиви. Успех.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: За и против ремап-а

Мнение от Dextuar » 24 Сеп 2017, 14:58

choio написа:
badjo E60 написа:Колеги взех си 535 Д и сега се чудя къде да я ремапна. Предната я карах до Варна за ремап , но запознатите знаят че майстора вече го няма и сега се чудя, хвалят ми един майстор в Русе ( vrperformance) .Ако някой е ходил да каже или ми препоръчайте друг човек който знае какво прави .


Без да искам да обидя, когото и да било,но според мен(лично мнение) няма човек в бг, който да е нивото на Тони ( лека му пръст) . Иначе, просто събери мнения и така,за човека от Русе и аз съм чувал добри отзиви. Успех.

Предполагам, че продължават работа въпреки всичко. Най-вероятно пазят файлове от други 535д-а, правени при тях, все пак тази кола е повече от достъпна в наши дни от бая време вече и доста хора ги карат и мапват. Според мен си струва да звъннеш и да попиташ как стоят нещата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: bmw F 11 530 D
Мечтае да кара: BMW М6 Купе Кабрио

Re: За и против ремап-а

Мнение от badjo E60 » 24 Сеп 2017, 17:49

Не знаех че работят ,ще звънна да видим.Както каза колегата най големия вече не е сред нас но и другите момчета може да ги бива.
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ ИМА И НАЧИН
http://aronmen.hit.bg/
http://www.vbox7.com/play:2e3dc271


Изображение

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: За и против ремап-а

Мнение от choio » 24 Сеп 2017, 18:17

badjo E60 написа:Не знаех че работят ,ще звънна да видим.Както каза колегата най големия вече не е сред нас но и другите момчета може да ги бива.


Не мисля, че работят дефакто ТСТ беше Тони, софтуерите бяха индивидуални,не съм виждал да качва софтуер copy-paste ... Пробвай колега ама мисля, че няма кой да го наследи там...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: bmw F 11 530 D
Мечтае да кара: BMW М6 Купе Кабрио

Re: За и против ремап-а

Мнение от badjo E60 » 24 Сеп 2017, 18:38

Аз за това направо се насочих към други защото и аз така мисля , чух за сервиза в Русе та за това почнах да разпитвам. Държа софта да се прави на момента по колата.
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ ИМА И НАЧИН
http://aronmen.hit.bg/
http://www.vbox7.com/play:2e3dc271


Изображение

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 29.10.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d Mpack
Мечтае да кара: ///M
Детайли за колата: E90 330dA 12.2007 Titan Silber / M SPORT package / Style 193 / Navigation / Recaro / Shadow Line / Xenon / Light package
VD86338

E91 330dA 12.2006 Black sapphire metallic / Navigation / Recaro / PDC / Light package
SOLD

328iА sedan Technoviolett 12.1996 Mpack,LSD 3.15
AU60415
SOLD

318is coupe 10.1998 SOLD

E39 530d 1999 Mpack SOLD

Re: За и против ремап-а

Мнение от Powerslide » 24 Сеп 2017, 18:49

НЯМА вече кой да чипосва както трябва колите ... НЯМА !!! Всичко освен Тони беше компромис. Кой каквото и да каже не може да ме убеди в обратното !
Един беше човека мапер и си отиде :banghead:

За Русе знам че са силни по бензиновите БМВта. Имам познати доволни.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: За и против ремап-а

Мнение от choio » 24 Сеп 2017, 18:56

Powerslide написа:НЯМА вече кой да чипосва както трябва колите ... НЯМА !!! Всичко освен Тони беше компромис. Кой каквото и да каже не може да ме убеди в обратното !
Един беше човека мапер и си отиде :banghead:

За Русе знам че са силни по бензиновите БМВта. Имам познати доволни.


+1 :(

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: За и против ремап-а

Мнение от Dextuar » 24 Сеп 2017, 19:10

Знам, че е малко грубо, но ако вече не работят, няма ли колега с мапната 535д, от който да си дръпнеш картите. Осъзнавам, че не е най-коректния както и най-добрия начин за самия ремап, но пак е нещо. Аз също си мисля, че няма вече къде да се ремапват коли в БГ.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: За и против ремап-а

Мнение от bioz » 24 Сеп 2017, 19:33

Ми какво стана с маднеса?

Sent from my ZUK Z2132 using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: За и против ремап-а

Мнение от bai_ILIA » 24 Сеп 2017, 19:52

bioz написа:Ми какво стана с маднеса?

Sent from my ZUK Z2132 using Tapatalk


добре са маняците, затрупани са от работа. ония ден бях там и си ремапват по 3-4 коли на ден :ok: викам им абе по форумите много хейт и те казаха, че не четяли от доста години форуми. при толкова много работа и партньори по цял свят, няма кой се занимава с форумни драми от типа - he said she said bullshit...Гледах как ремапват McLaren MP4-12 C, който се намираше на дино стенд в Америка 8) Файла не беше готов, нали така е модерно всичко къстъм :mhihi: Нищо, че става въпрос за Е46 320д примерно...
"Чемодан, вокзал, Москва"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: За и против ремап-а

Мнение от Dextuar » 24 Сеп 2017, 19:58

bai_ILIA написа:
bioz написа:Ми какво стана с маднеса?

Sent from my ZUK Z2132 using Tapatalk


добре са маняците, затрупани са от работа. ония ден бях там и си ремапват по 3-4 коли на ден :ok: викам им абе по форумите много хейт и те казаха, че не четяли от доста години форуми. при толкова много работа и партньори по цял свят, няма кой се занимава с форумни драми от типа - he said she said bullshit...Гледах как ремапват McLaren MP4-12 C, който се намираше на дино стенд в Америка 8) Файла не беше готов, нали така е модерно всичко къстъм :mhihi: Нищо, че става въпрос за Е46 320д примерно...

Аз само от теб съм чел добри думи за тях...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: За и против ремап-а

Мнение от bai_ILIA » 24 Сеп 2017, 20:00

е мнго ясно щото са ми приятели и са ми правили всичките коли. всичките се изпотрошиха многократно турбини, кутиии всичко ми чупиха с ремапа ама нали са приятели :mhihi: виж малко страницата им във фейса какви коли се правят и помисли пак дали им пука какво се пише и говори за тях...няма кой се занимава с вехтории нов нос, които са за боклука и после ремапа им бил виновен. то няма кола по принцип :ok: Хубавото е, че вече се ремапва под път и над път. Така, че всички са доволни :yes:

за мен всеки, който работи с дино стенд и знае какво прави - става. тия без дино не ми ги хвали колкото и къстъм да пипат и т.н. :yes:

dextuar написа:Аз само от теб съм чел добри думи за тях...
тук ключовата дума е ЧЕЛ СЪМ. Аз познавам 100 човека доволни от тях, ти си чел за 2-3 недоволни. Тоест за нищо не стават :ok: Връзката между доволни/недоволни в в интернет пространството...
"Чемодан, вокзал, Москва"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: За и против ремап-а

Мнение от Dirty M5 driveR » 24 Сеп 2017, 20:29

Точно това щях да напиша и аз - куцо, кьораво и сакато иска "чипче" за "колата си", а не знае как правилно се кара кола с турбина... Пали я сутрин на 0 градуса, почва да й раздава газ, после я гаси... Реално няма как да ремапнат лошо примерно 100 коли от една марка и модел и само 3 да се счупят, а останалите 97 да си джиткат на воля. Аз така ги разглеждам нещата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: За и против ремап-а

Мнение от bai_ILIA » 24 Сеп 2017, 20:35

Dirty M5 driveR написа:Точно това щях да напиша и аз - куцо, кьораво и сакато иска "чипче" за "колата си", а не знае как правилно се кара кола с турбина... Пали я сутрин на 0 градуса, почва да й раздава газ, после я гаси... Реално няма как да ремапнат лошо примерно 100 коли от една марка и модел и само 3 да се счупят, а останалите 97 да си джиткат на воля. Аз така ги разглеждам нещата.


виждал съм там как се правят стотици коли понеже съм прекарал през годините сумарно месеци в сервиза. Идвали са коли които са купени сутринта още с транзитките и на диното. Няма стандартен ремап - Венци искам да копа асфалта!!! Съответно се налива агресията и после познай хахахахаха. Клиентът получава каквото поиска - агресия, която вехторията му не може да понесе, заради разликата от 200-300 000км с километража и реалноста...Кола на 400 000км без да и смениш маслото, кутията за боклука как копа асфалта в ръцете на олигофрена, който си прави сметка вечерта да ги припатка на гонките :mhihi: Всяка кола, която съм правил там е след пръвите 15 000км тоест след 1 масло. Да покараме да видим става ли не става ли има ли проблеми и после ремапа :ok: В по-голямата част от случаи са си виновни хората, вехторииите, които се карат и други станични фактори. Разбира се, понякога се допускат и грешки. Все пак работят хора...

@vicho ако се наканиш да ремпанеш в Маднес ще ти осигуря ВИП изживяване и ще мрънкам за ценичка :mhihi: Лично ще те вкарам в офисът и ще видиш как се пипа всичко карта по карта след като ти е свален софта от колата :ok:
Последна промяна bai_ILIA на 24 Сеп 2017, 20:49, променена общо 1 път
"Чемодан, вокзал, Москва"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: За и против ремап-а

Мнение от choio » 24 Сеп 2017, 20:47

dextuar написа:Знам, че е малко грубо, но ако вече не работят, няма ли колега с мапната 535д, от който да си дръпнеш картите. Осъзнавам, че не е най-коректния както и най-добрия начин за самия ремап, но пак е нещо. Аз също си мисля, че няма вече къде да се ремапват коли в БГ.


Сигурно би могло,мен са ми првдлагали да ми изтеглят софтуера и да го качат на друга кола,никога не съм се навивал по няколко причини. Първо имам огромно уважение към Тони и не бих се изгаврил с труда му приживе,камо ли сега,няма как да стане! Второ софтуера е индивидуален, и на друга кола би бил не чак толко ок. Да не кажа, че може и беля да стане. Има доста хора които се занимават с тая работа,сондираж мнения и отиваш,някъде,живота продължава дет се вика,и коли ще се мапват и за напред. Иначе бай Илия е прав всеки иска ремап а не гледа състоянието на колата си и после друг е виновен. За това толко уважавам и Тони,преглежда колата и ако не е ок не я мапва...

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook