E60/E61 амортисьори

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 206
Регистриран на: 12.02.2007

Re: E60/E61 амортисьори

Мнение от sk8 » 21 Яну 2019, 23:33

Аз съм с М спортно окачване на моята е61 525д 2010 и вози доста твърдо дори и на малки неравности... Доста е дразнещо въпреки че знам че е до вкус....

С какви амортисьори + пружини (отпред + отзад) мога да докарам по комфортна и мека возия ?

Има ли лесен начин да проверя дали амортисьорите просто са си заминали?


Благодаря

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 12.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BWM e61 535d
Мечтае да кара: Валяк

Re: E60/E61 амортисьори

Мнение от borke_ » 26 Яну 2019, 16:38

Колеги,наскоро купих една 535d и стария собственик ме предупреди,че предните амортесьори(Закс) са омаслени.Оказа се,че са изкарали 2 години.Нормално ли е това? Сега ще ги сменям и се чудя,дали да слагам пак Заксове и явно след 2 год. пак да ги сменям или да сложа някакви други.Мисля си за Билщайн.Може ли да споделите кои са по-добри?Дали е нормално Закса да изкара 2 години? Дали пък и Билщайна няма да изкара 2 години?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: E60/E61 амортисьори

Мнение от Exclusive89 » 28 Яну 2019, 11:12

Колега, ако слагаш пак Закс това не означава, че ще искарат две години, много зависи и как ще я караш/пазиш може и една година да искарат може и пет :) това важи и за Билщайн.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: E60/E61 амортисьори

Мнение от bokouser » 28 Яну 2019, 20:01

borke_ написа:Колеги,наскоро купих една 535d и стария собственик ме предупреди,че предните амортесьори(Закс) са омаслени.Оказа се,че са изкарали 2 години.Нормално ли е това? Сега ще ги сменям и се чудя,дали да слагам пак Заксове и явно след 2 год. пак да ги сменям или да сложа някакви други.Мисля си за Билщайн.Може ли да споделите кои са по-добри?Дали е нормално Закса да изкара 2 години? Дали пък и Билщайна няма да изкара 2 години?

Оригиналните са Закс, но явно нямат нищо общо с този автърмаркет Закс. Доста хора се оплакват от него. Аз бих взел Билщайн, почти няма оплаквания по форумите, пък и там имаш избор на твърдост, разгледай им сайта.

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 20.01.2010
Пол: Мъж

Re: E60/E61 амортисьори

Мнение от alex307 » 29 Яну 2019, 22:42

Здравейте колеги, понеже и на мен ми предстои смяна на амортисьори, но разбрах че съм със спортно окачване S226A. Какви са ми опциите за преминаване към нормално окачване, да търся някакъв кит нови пружини и амортисьори или да си търся оригинални пружини плюс нови амортисьори. По принцип каква е разликата във височина, понеже често я закачам по неравности и това никак не ме радва. Търся възможно най добър комфорт, за това и разкарах 18ките стайл 124 спорт пакет и минах на 17 стайл 138.
Благодаря ви предварително.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Re: E60/E61 амортисьори

Мнение от spower » 30 Яну 2019, 9:49

На другата си кола сложих Билщайн... При преминаване малко по-бързо през легнал полицай или дупка яко връщаха и удряха. Опитах се да ги върна, ходих на шок тестер изкараха ми ги отлични.
Карах извесно време с тях, не можах да ги изтърпя свалих ги и ги продадох... Взех каяба.
В последствие разбрах, че билщайна се правел в Румъния...
Имайте го в предвид като купувате.
ПП И аз съм с М съспеншън на е60кта нисичка е, но не забелязвам лош комфорт във возията. Само височината ме дразни, ама се преглъща.
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: E60/E61 амортисьори

Мнение от vld » 30 Яну 2019, 11:10

Някой слагал ли е Билщайн Б8 за предни амортесьори на Е60ката?
Дават ги аналог на М окачването :roll:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: E60/E61 амортисьори

Мнение от bokouser » 30 Яну 2019, 13:24

spower написа:На другата си кола сложих Билщайн... При преминаване малко по-бързо през легнал полицай или дупка яко връщаха и удряха. Опитах се да ги върна, ходих на шок тестер изкараха ми ги отлични.
Карах извесно време с тях, не можах да ги изтърпя свалих ги и ги продадох... Взех каяба.
В последствие разбрах, че билщайна се правел в Румъния...
Имайте го в предвид като купувате.
ПП И аз съм с М съспеншън на е60кта нисичка е, но не забелязвам лош комфорт във возията. Само височината ме дразни, ама се преглъща.

Зависи от много неща. Първо зависи каква твърдост амортисьори си взел и ако си взел различни по твърдост амортисьори от твоите оригинални е трябвало да смениш и пружините, иначе се наблюдава точно това явление.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: E60/E61 амортисьори

Мнение от Zubcho » 30 Яну 2019, 13:35

vld написа:Някой слагал ли е Билщайн Б8 за предни амортесьори на Е60ката?
Дават ги аналог на М окачването :roll:
Зависи от пружините на първо място. Ако са М техник, слагаш, но 4 броя, а не само 2. Иначе задницата ще стане по-люлееща се според мен.

В8 не се правят в Румъния.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: E60/E61 амортисьори

Мнение от vld » 30 Яну 2019, 14:05

Zubcho написа:
vld написа:Някой слагал ли е Билщайн Б8 за предни амортесьори на Е60ката?
Дават ги аналог на М окачването :roll:
Зависи от пружините на първо място. Ако са М техник, слагаш, но 4 броя, а не само 2. Иначе задницата ще стане по-люлееща се според мен.

В8 не се правят в Румъния.

Със S704A M Sport Suspension съм.
Задните ги има ОЕМ на добра цена, но предните са по една торба пари.
Моите са здрави още, ама все пак са на 11 години, та се замислям за освежаване.
Струва ми се че е много увиснала отпред та не знам дали ще е само от тампоните на амортисьорите.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: E60/E61 амортисьори

Мнение от drago9205 » 01 Фев 2019, 16:43

При Е90 - тампоните се смачкват наистина много и съответно повдигат много (да не кажа, че са единственото нещо, което надига след смяна). Поне при стандартното окачване мисля, че омекването на пружините е по-скоро мит, но и при спортното най-вероятно е така.
Най-разумно би било да видиш ефектът от сменени тампони и дали ще ти допадне резултатът след, а след това да отиваш към пружини.

П.П. Сега видях, че тампоните отпред са даже същите при Е90/Е60

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 12.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BWM e61 535d
Мечтае да кара: Валяк

Re: E60/E61 амортисьори

Мнение от borke_ » 01 Фев 2019, 17:54

drago9205 написа:При Е90 - тампоните се смачкват наистина много и съответно повдигат много (да не кажа, че са единственото нещо, което надига след смяна). Поне при стандартното окачване мисля, че омекването на пружините е по-скоро мит, но и при спортното най-вероятно е така.
Най-разумно би било да видиш ефектът от сменени тампони и дали ще ти допадне резултатът след, а след това да отиваш към пружини.

П.П. Сега видях, че тампоните отпред са даже същите при Е90/Е60


Колега,каква марка тампони си слагал?Дай препоръка за марка?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: E60/E61 амортисьори

Мнение от drago9205 » 01 Фев 2019, 18:00

Ами аз сложиш Sachs, до колкото знам най-добре е да се слага OEM или евентуално Sachs.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 12.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BWM e61 535d
Мечтае да кара: Валяк

Re: E60/E61 амортисьори

Мнение от borke_ » 03 Фев 2019, 15:21

Реших да сложа Билщайн Б4.Обаче си мисля,че пружините са се посмачкали вече.Те реших и тях да сменя.Според Вас какви пружини да сложа - Билщайн,оригинални или някаква друга комбинация(примерно Билщайн + пружини Закс)?Дайте мнение.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: E60/E61 амортисьори

Мнение от vld » 04 Фев 2019, 9:10

borke_ написа:Реших да сложа Билщайн Б4.Обаче си мисля,че пружините са се посмачкали вече.Те реших и тях да сменя.Според Вас какви пружини да сложа - Билщайн,оригинални или някаква друга комбинация(примерно Билщайн + пружини Закс)?Дайте мнение.

По добре не ги пипай, смачква се тампона на макверсона, не самата пружина.
Ако ще ги сменяш си вземи оригинални.
Аз лично билщайн б4 не бих взел по добре закс.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook