фланци за Е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 4.06.2012
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж
Кара: 530d

Re: фланци за Е60

Мнение от bezdomnia » 25 Ное 2012, 18:33

колеги днес си вземах зимни гуми 225/55 R16 смених ги и установих ,че предните колелета не опират но задните опират :(, джантите са 7j16 et20, каква може да е причината и как да разбера колко дебели фланци да слагам, от къде да ги купя
дайте си и мнението дали мога да отнема 1-2 мм от спирачният апарат понеже на мен не ми опира апарата с цялата си площ а само едното ъгълче

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: фланци за Е60

Мнение от netmurder » 25 Ное 2012, 18:44

Аз си мислех, че на 530д не може да се сложат 16-ки.
А иначе с фланци няма да се реши проблема щом ти опира в спирачните апарати.
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 4.06.2012
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж
Кара: 530d

Re: фланци за Е60

Мнение от bezdomnia » 25 Ное 2012, 19:07

на бележката на вратата пише че може и мой приятел сложи ,но неговите джанти са с ЕТ 17 и няма проблеми

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: фланци за Е60

Мнение от memorex » 25 Ное 2012, 19:34

Втулки сложи ли към новите джанти?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 4.06.2012
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж
Кара: 530d

Re: фланци за Е60

Мнение от bezdomnia » 25 Ное 2012, 20:30

втулките не изнасят джантата а уплатнявят вътрешният отвор или се лъжа
понеже опират много малко мога ли да си позловя да отнева от ръбчето на апарата милиметър 2..пак уточнявам че апарата не опира с цялата си площ а само едното ръбче

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: фланци за Е60

Мнение от memorex » 25 Ное 2012, 22:59

Да не са ти монтирани отзад предни дискове че те са с по-голям диаметър и дебелина

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 4.06.2012
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж
Кара: 530d

Re: фланци за Е60

Мнение от bezdomnia » 25 Ное 2012, 23:02

дори и предни да са пак няма логика, защото отпред няма проблеми :(
незнам дали има значение но колата е със спортно окачване

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 767
Регистриран на: 20.02.2004
Местоположение: София
Кара: 5er

Re: фланци за Е60

Мнение от aero » 26 Ное 2012, 9:04

Според мен фланци 5мм ще са ти тамън, но за джанта 16-ка не знам колко е оправдано/трябват ти и по-дълги винтове/. Все пак погледни и наложени на колата, колко са навътре в задния калник гумите да не почнат после да опират пък в подкалника, по-добре ги пусни да видиш дали няма да се продадат и да търсиш нещо сток.
Изображение

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 4.06.2012
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж
Кара: 530d

Re: фланци за Е60

Мнение от bezdomnia » 26 Ное 2012, 10:29

ДОСЕГА КАРАХ ЛЕТНИ 245/40/18, СЕГА АКО СЛОЖА ФЛАНЕЦ 0,5мм, ЗАМИСЛЯМ СЕ ДОРИ ЗА ПО МАЛАК НЕ ВЯРВАМ ДА УПРЕ в гумата

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: фланци за Е60

Мнение от goppe » 16 Апр 2015, 23:26

Момчета, какво ви е мнението за тези фланци:

http://www.fk-shop.de/en/Wheel-Spacers/ ... 5896a28242

Фланците са 15мм (30мм в обявата е общото раздуване на оста).
Мисля, че фланци, които се хващат на главината са по-добър вариант, поправете ме ако греша, затова се хващам за тези, а и цената им е добра... Комплекта върви с болтове, така поне пише. Само незнам за 15мм дебелина на фланеца да не би главите на болтовете да са прекалено плоски (съответно да носят по-малко усилие), за да влезнат напълно във фланеца,но предполагам са го изчислили...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: фланци за Е60

Мнение от netmurder » 16 Апр 2015, 23:39

goppe написа:Момчета, какво ви е мнението за тези фланци:

http://www.fk-shop.de/en/Wheel-Spacers/ ... 5896a28242

Фланците са 15мм (30мм в обявата е общото раздуване на оста).
Мисля, че фланци, които се хващат на главината са по-добър вариант, поправете ме ако греша, затова се хващам за тези, а и цената им е добра... Комплекта върви с болтове, така поне пише. Само незнам за 15мм дебелина на фланеца да не би главите на болтовете да са прекалено плоски (съответно да носят по-малко усилие), за да влезнат напълно във фланеца,но предполагам са го изчислили...

Колега виж че дупките за главите на болтовете са направени под конус, за да легнат идеално навътре... На мен лично много ми харесват тези фланци, даже и аз се зачудвам дали да си взема само не знам дали няма да ми опира отзад защото съм с 275/19 :D :D
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: фланци за Е60

Мнение от Trixster » 17 Апр 2015, 3:15

netmurder написа:
goppe написа:Момчета, какво ви е мнението за тези фланци:

http://www.fk-shop.de/en/Wheel-Spacers/ ... 5896a28242

Фланците са 15мм (30мм в обявата е общото раздуване на оста).
Мисля, че фланци, които се хващат на главината са по-добър вариант, поправете ме ако греша, затова се хващам за тези, а и цената им е добра... Комплекта върви с болтове, така поне пише. Само незнам за 15мм дебелина на фланеца да не би главите на болтовете да са прекалено плоски (съответно да носят по-малко усилие), за да влезнат напълно във фланеца,но предполагам са го изчислили...

Колега виж че дупките за главите на болтовете са направени под конус, за да легнат идеално навътре... На мен лично много ми харесват тези фланци, даже и аз се зачудвам дали да си взема само не знам дали няма да ми опира отзад защото съм с 275/19 :D :D


Съдейки от предишните постове на daship и Cinder, дори с 20мм няма проблем с опирането на задните, тоест с 15мм фланец си ОК на 275/19.
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: фланци за Е60

Мнение от goppe » 17 Апр 2015, 8:45

netmurder написа:Колега виж че дупките за главите на болтовете са направени под конус, за да легнат идеално навътре... На мен лично много ми харесват тези фланци, даже и аз се зачудвам дали да си взема само не знам дали няма да ми опира отзад защото съм с 275/19 :D :D


Така е колега, те болтовете ще си легнат в гнездата, идеята ми беше дали са достатъчно здрави да държат фланеца, заради това, че трябва да са сравнително къси заради по-плоския фланец (обикновено тази система с болтове за фланеца и стоковите болтове за джантите виждам, че се предлага при по-дебелите фланци, напр. от 20мм нагоре). Но предполагам са добре изчислени и направени.

И понеже гледам, че стават за "fit for BMW M5 (Typ M560)" - стават ли и за Е60 530д - в смисъл има ли разлика между 530д и М5 по отношение на задна главина, болтове, центр. отвор, разстояние м/у болтове и т.н.

Иначе колегата netmurder май не е със стокови джанти и може ЕТ-то да му е различно и трябва да си изчлисли колко му е разстоянието. За моите джанти би трябвало да стават и фланци 20мм (напр. колегата Роби е с 20мм със същите джанти), но по чужди форуми прочетох, че при атоварена кола може и да опрат и не искам да рискувам с 20мм :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: фланци за Е60

Мнение от laviatan » 17 Апр 2015, 9:00

Брат - вече 3-та година съм с такива фланци /20 мм./с такива джанти , с такъв размер гуми и със спортно окачване. Никога не е опирала.
За стабилност или нещо друго - не съм имал проблем/да не чете тук някой ушев/ - пробвал съм е на доста екстремни скорости :mhihi:
п.с. - колата стой някак много по-"хармонично" ако мога така да се изразя с тях . Само при мен трябваше и втулка - та после едни алуминиеви намерих и работата "заспа" . Важно е болтовете да са много качествени - защото са по-дълги и ако не са много добри си е опасно за мен ;)
Последна промяна laviatan на 17 Апр 2015, 9:03, променена общо 1 път
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: фланци за Е60

Мнение от netmurder » 17 Апр 2015, 9:00

goppe написа:
netmurder написа:Колега виж че дупките за главите на болтовете са направени под конус, за да легнат идеално навътре... На мен лично много ми харесват тези фланци, даже и аз се зачудвам дали да си взема само не знам дали няма да ми опира отзад защото съм с 275/19 :D :D


Така е колега, те болтовете ще си легнат в гнездата, идеята ми беше дали са достатъчно здрави да държат фланеца, заради това, че трябва да са сравнително къси заради по-плоския фланец (обикновено тази система с болтове за фланеца и стоковите болтове за джантите виждам, че се предлага при по-дебелите фланци, напр. от 20мм нагоре). Но предполагам са добре изчислени и направени.

И понеже гледам, че стават за "fit for BMW M5 (Typ M560)" - стават ли и за Е60 530д - в смисъл има ли разлика между 530д и М5 по отношение на задна главина, болтове, центр. отвор, разстояние м/у болтове и т.н.

Иначе колегата netmurder май не е със стокови джанти и може ЕТ-то да му е различно и трябва да си изчлисли колко му е разстоянието. За моите джанти би трябвало да стават и фланци 20мм (напр. колегата Роби е с 20мм със същите джанти), но по чужди форуми прочетох, че при атоварена кола може и да опрат и не искам да рискувам с 20мм :yes:

Колега моето ЕТ отзад е 20 и джантите са 9.5" при теб как е...
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook