С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от vld » 14 Юни 2017, 14:17

JwR написа:Здравейте,предтой ми смяна на масло на двигателя ,е60,2007г,197к,да препоръчате масло и какво да бъде 5w30 ,5w40 ?

Отивай при някой дилър да ти го сменят, в момента с тая цена е отлична оферта. 173лв. е за твоя мотор.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от adovet » 14 Юни 2017, 14:19

dextuar написа:
adovet написа:Днес ме изненадаха приятно от Аутобавария като ми предложиха заместваща кола докато ми сменят маслото - да отида предния ден да оставя моята, те ми дават тяхна и на другия ден отивам да си я взема, за да не чакам. :ok:

Каква кола ще дадат?

Отказах им колата, а се разбрахме за по удобен за мене вариант - отивам сутринта сменят маслото за максимум час и половина и си тръгвам. Ако не се вместят в този интервал от време взимам кола. За мен е по удобно защото за 2-3 часа ще свърша всичко, иначе трябва два дни под ред да се разкарвам до София и то до Младост, а сега по магистралата до Люлин.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 10.09.2016
Пол: Мъж
Кара: Е60 525d
Мечтае да кара: 850i

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от JwR » 14 Юни 2017, 14:32

vld написа:
JwR написа:Здравейте,предтой ми смяна на масло на двигателя ,е60,2007г,197к,да препоръчате масло и какво да бъде 5w30 ,5w40 ?

Отивай при някой дилър да ти го сменят, в момента с тая цена е отлична оферта. 173лв. е за твоя мотор.


Какво имаш предвид? Масло ,филтри и т.н.?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от vld » 14 Юни 2017, 16:28

JwR написа:
vld написа:
JwR написа:Здравейте,предтой ми смяна на масло на двигателя ,е60,2007г,197к,да препоръчате масло и какво да бъде 5w30 ,5w40 ?

Отивай при някой дилър да ти го сменят, в момента с тая цена е отлична оферта. 173лв. е за твоя мотор.


Какво имаш предвид? Масло ,филтри и т.н.?

Масло и маслен филтър+смяна.
Останалите филтри си ги купуваш от друго място, защото там са неоправдано скъпи.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от drago9205 » 14 Юни 2017, 16:43

Както и маслото им ако само си го взимаш без да се възползваш от акцията.
Все още не виждам логиката - отиваш там и на гишето с части имаш бутилки с маслото, което продават - 42 лева литъра.... възползваш се от "промоция за смяна на масло" и маслото ти излиза под 20 лева литъра.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от vld » 14 Юни 2017, 19:25

drago9205 написа:Както и маслото им ако само си го взимаш без да се възползваш от акцията.
Все още не виждам логиката - отиваш там и на гишето с части имаш бутилки с маслото, което продават - 42 лева литъра.... възползваш се от "промоция за смяна на масло" и маслото ти излиза под 20 лева литъра.

Колега маслото което се сипва е от варел и себестойността е по ниска от тази на бутилираното.
Да не говорим, че бутилираното е с поне 100% надценка.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от CrazyElement » 15 Юни 2017, 0:32

adovet написа:Днес ме изненадаха приятно от Аутобавария като ми предложиха заместваща кола докато ми сменят маслото - да отида предния ден да оставя моята, те ми дават тяхна и на другия ден отивам да си я взема, за да не чакам. :ok:


Ще помисли човек , че си отишъл там с 760Li 2017, шегата на страна похвално , ако дават тяхна кола за такава манипулация и за кола , която не е купена от тях реално.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 10.09.2016
Пол: Мъж
Кара: Е60 525d
Мечтае да кара: 850i

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от JwR » 15 Юни 2017, 6:30

Дару кар ли имате предвид ако си купя горивен и въздушен филтър.. и искам заедно с маслото да ги сменят ,представа какво струва...

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от vld » 15 Юни 2017, 7:57

JwR написа:Дару кар ли имате предвид ако си купя горивен и въздушен филтър.. и искам заедно с маслото да ги сменят ,представа какво струва...

Не съм питал, но няма да е евтино.
Вероятно изобщо няма да искат да ти сменят филтри които не са закупени от тях.
Можеш да си ги смениш сам климатичните са елементарни, въздушния е малко по пипкав но и там е лесно.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 11.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: CLS 320
Мечтае да кара: X6 M6, CLS AMG, 6 Series Gran Coupe

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от TytusPulo » 15 Юни 2017, 8:10

CrazyElement написа:
adovet написа:Днес ме изненадаха приятно от Аутобавария като ми предложиха заместваща кола докато ми сменят маслото - да отида предния ден да оставя моята, те ми дават тяхна и на другия ден отивам да си я взема, за да не чакам. :ok:


Ще помисли човек , че си отишъл там с 760Li 2017, шегата на страна похвално , ако дават тяхна кола за такава манипулация и за кола , която не е купена от тях реално.


При БМВ има здравословна конкуренция на дилърите и това много вдига качеството на услугите. Виж при мерцедес положението е трагично, там при дилъра най-много да те наругаят, да ти развалят колата и да те оскубят финансово.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Dextuar » 15 Юни 2017, 8:15

TytusPulo написа:
CrazyElement написа:
adovet написа:Днес ме изненадаха приятно от Аутобавария като ми предложиха заместваща кола докато ми сменят маслото - да отида предния ден да оставя моята, те ми дават тяхна и на другия ден отивам да си я взема, за да не чакам. :ok:


Ще помисли човек , че си отишъл там с 760Li 2017, шегата на страна похвално , ако дават тяхна кола за такава манипулация и за кола , която не е купена от тях реално.


При БМВ има здравословна конкуренция на дилърите и това много вдига качеството на услугите. Виж при мерцедес положението е трагично, там при дилъра най-много да те наругаят, да ти развалят колата и да те оскубят финансово.
Остави това, ама и алтернативните сервизи не са им много оферта, онзи ден ни караха да чакаме 1 час за 10мин диагностика със стар :kuku:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 11.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: CLS 320
Мечтае да кара: X6 M6, CLS AMG, 6 Series Gran Coupe

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от TytusPulo » 15 Юни 2017, 9:19

dextuar написа:
TytusPulo написа:
CrazyElement написа:
adovet написа:Днес ме изненадаха приятно от Аутобавария като ми предложиха заместваща кола докато ми сменят маслото - да отида предния ден да оставя моята, те ми дават тяхна и на другия ден отивам да си я взема, за да не чакам. :ok:


Ще помисли човек , че си отишъл там с 760Li 2017, шегата на страна похвално , ако дават тяхна кола за такава манипулация и за кола , която не е купена от тях реално.


При БМВ има здравословна конкуренция на дилърите и това много вдига качеството на услугите. Виж при мерцедес положението е трагично, там при дилъра най-много да те наругаят, да ти развалят колата и да те оскубят финансово.
Остави това, ама и алтернативните сервизи не са им много оферта, онзи ден ни караха да чакаме 1 час за 10мин диагностика със стар :kuku:

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


:OT:
Аз си имам много добър гаражен майстор на който вярвам повече от всички сервизи и е бог със Стар-а. Отивам в обедната до него, прави ми диагностика и планираме необходимите интервенции. А се обзалагам, че в този сервиз където са ви карали да чакате са ви прочели само грешките, каквото ще направят и при дилъра, и което е много далеч от истинската диагностика.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 8.02.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530XD '06

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от kallo444 » 18 Юли 2017, 17:58

Миналата седмица смених маслото на деигателя (Е61 530XD '06), маслен и въздушен филтър + диагностика/чистене на грешки. Около 400лв излезе (30лв/л това масло...BMW TwinPower Turbo Longlife-04 5W-30) и момчетат го направиха всичко това за 30-35мин.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Trixster » 19 Юли 2017, 8:08

kallo444 написа:Миналата седмица смених маслото на деигателя (Е61 530XD '06), маслен и въздушен филтър + диагностика/чистене на грешки. Около 400лв излезе (30лв/л това масло...BMW TwinPower Turbo Longlife-04 5W-30) и момчетат го направиха всичко това за 30-35мин.


189лв е смяната на масло и маслен филтър с труд в оторизиран представител на БМВ. До 400лв бая диагностика са ти направили. :mhihi:
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от vld » 19 Юли 2017, 8:23

Trixster написа:
kallo444 написа:Миналата седмица смених маслото на деигателя (Е61 530XD '06), маслен и въздушен филтър + диагностика/чистене на грешки. Около 400лв излезе (30лв/л това масло...BMW TwinPower Turbo Longlife-04 5W-30) и момчетат го направиха всичко това за 30-35мин.


189лв е смяната на масло и маслен филтър с труд в оторизиран представител на БМВ. До 400лв бая диагностика са ти направили. :mhihi:

:mhihi:
Евала, доживяхме по кварталните сервизи да е по скъпо от при дилърите :banghead:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook