С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1130
Регистриран на: 30.04.2004
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е36 320i и E39 535i без ваноси
Мечтае да кара: М5
Детайли за колата: много синя и много черна

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Hristo » 16 Дек 2018, 22:16

Благодаря за изключително компетентния отговор!
Весели празници!

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 21.11.2017
Местоположение: Finspång Sweden
Пол: Мъж
Кара: BMW 530i facelift.

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Anton0764 » 16 Дек 2018, 23:22

И аз съм много доволен от отговора . От кой доверен саит пазарите .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zaharia » 17 Дек 2018, 17:07

Колеги, днес има 20% намаление на маслата на Amsoil на www.ato24.de. Който ги харесва може да се възползва от подобно изключително рядко предложение.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zaharia » 26 Дек 2018, 12:15

Филм за производството на масла и смазочни материали на Liqui Moly и Meguin в завода им в град Саарлуи, Германия: https://www.youtube.com/watch?v=z0PjGPtFpj8
Още един филм за компанията Liqui Moly https://www.youtube.com/watch?v=FlVCJ6EyiPs

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 5.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 530D
Мечтае да кара: F16

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Nini0 » 26 Дек 2018, 13:20

Колеги случайно някой да прави поръчка от сайта на Равенол понеже мисля да се възползвам от намалението на маслата ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от (h)aman » 26 Дек 2018, 13:58

Nini0 написа:Колеги случайно някой да прави поръчка от сайта на Равенол понеже мисля да се възползвам от намалението на маслата ?


Във фейсбук има група за общи поръчки, ако говориш за сайта ato24.de

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Mallorca
Пол: Мъж
Кара: трактор шестак
Детайли за колата: m57tu2d30 OL

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от vanko242 » 26 Дек 2018, 14:31

zaharia написа:Филм за производството на масла и смазочни материали на Liqui Moly и Meguin в завода им в град Саарлуи, Германия: https://www.youtube.com/watch?v=z0PjGPtFpj8
Още един филм за компанията Liqui Moly https://www.youtube.com/watch?v=FlVCJ6EyiPs

...за Meguin и техните масла само добри думи мога да кажа, над 250 000 км. на семейните автомобили, смени на около 15/18 000 км. купувах от БГ търговец. Скъпи са им продуктите но си струват парите.....
...тестове на масла : http://bmwservice.livejournal.com/27699.html

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 3.06.2004
Местоположение: София

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от audi V6 » 26 Дек 2018, 20:27

Nini0 написа:Колеги случайно някой да прави поръчка от сайта на Равенол понеже мисля да се възползвам от намалението на маслата ?

Аз преди месец си поръчах от ravenol-shop.de 20 литрова туба + една 4 литра. Пристигна за 10 дни. Малко ми скъсаха нервата от Рапидо куриери, но се оправих. Пишете телефонен номер задължително като част от адреса за доставка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 5.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 530D
Мечтае да кара: F16

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Nini0 » 27 Дек 2018, 0:31

audi V6 написа:
Nini0 написа:Колеги случайно някой да прави поръчка от сайта на Равенол понеже мисля да се възползвам от намалението на маслата ?

Аз преди месец си поръчах от ravenol-shop.de 20 литрова туба + една 4 литра. Пристигна за 10 дни. Малко ми скъсаха нервата от Рапидо куриери, но се оправих. Пишете телефонен номер задължително като част от адреса за доставка.

Миналата година поръчвах за мен и колега от сайта и дойде за 5 работни дни с DHL.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zaharia » 27 Дек 2018, 14:17

vanko242 написа:...за Meguin и техните масла само добри думи мога да кажа, над 250 000 км. на семейните автомобили, смени на около 15/18 000 км. купувах от БГ търговец. Скъпи са им продуктите но си струват парите.....

Ако се купуват от Германия, продуктите им са доста евтини в сравнение с тези на другите производители. Например на този сайт - http://www.oil-center.de - цените са много приятни - 5л пълна синтетика Meguin megol Super Leichtlauf 5W-40 струва само 25,99е, а Meguin megol Super Leichtlauf Driver 0W-40 е 28,99е, хидрокрекът е още по-евтин, доставката до България на пакет до 30кг е 19,9 евро, т.е. при по голяма поръчка разходите за нея са минимални.

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 27.01.2018
Пол: Мъж

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от ЗУНИ » 05 Яну 2019, 11:40

Здравейте колеги! Искам да попитам, имате ли наблюдения и виждания за масло АДИНОЛ, как се представят, ако някой ги е ползвал. Ако може и zaharia, да изкаже мнение, тъй като гледам, че е доста запознат с маслата. Става въпрос за по точно АДИНОЛ 5W40 и ако може да се сравни с представянето на други масла от същия вискозитет, като КАСТРОЛ, ЕНЕОС, МОТУЛ. Благодаря предварително.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zaharia » 06 Яну 2019, 19:51

ЗУНИ написа:Здравейте колеги! Искам да попитам, имате ли наблюдения и виждания за масло АДИНОЛ, как се представят, ако някой ги е ползвал. Ако може и zaharia, да изкаже мнение, тъй като гледам, че е доста запознат с маслата. Става въпрос за по точно АДИНОЛ 5W40 и ако може да се сравни с представянето на други масла от същия вискозитет, като КАСТРОЛ, ЕНЕОС, МОТУЛ. Благодаря предварително.

Здравей колега, известни наблюдения и анализи(в темата oil-club.de/index.php?board/160-5w-40/) има за маслото Addinol SUPER LIGHT 5W-40. То може да кажем се продава в Германия на много ниски в сравнение с конкурентите цени - 5л струват между 19-21евро, маслото има допуск BMW LL-01 и е подходящо за бензинови двигатели и дизели без ДПФ и ЕГР, търговец с гарантиран произход и ниски цени, който му е и сред дистрибуторите в Германия е Wectol, продава на ebay.de. За това масло може да се посочи, че в анализите показва много ниски стойсти на износване при желязото и цветните метали, което е учудващо, защото в маслото няма някакви допълнителни добавки срещу триене и извносване освен стандартните с цинк и фосфор, което говори, че базовите му масла са качествени и устойчиви и добрите резултати се дължат на тях. Освен това масло, сред продуките на Адинол се нарежда Addinol ECO LIGHT SAE 5W‑40 което им също допуска BMW LL-01, но се различава от SUPER LIGHT, че е правено с някаква собствена технология на фирмата за намаляване на триенето и износването, от където идва и намаляване на разхода на гориво и количествата на вредните емисии. Предполагам базовите масла са същите, разликата е единствено в специалните добавки, тъй като няма анализи на това масло, не се знае на какво точно са базирани те. Това масло се намира по-трудно и е с по-висока цена. Освен тези две масла, фирмата предлага и Addinol Premium 0540 C3 5W-40, което има допуск BMW LL-04 и е предназначено за дизелови двигатели, както и за по-новите бензинови двигатели, цената му е малко по-висока започва от около 26евро за 4л. За него има малко информация, но препдолагам също ще е качествен продукт и ще се представя добре както SUPER LIGHT.
Ако правим сравнения между маслата на по-известните производители, можем да кажем, че особени разлики между продуктите им не би трябвало да има. Обикновено големите или по-известните фирми, а и не само те, имат няколко продуктови линии - премиум линия - която е с най-качествени базови масла(обикновено хидрокрек от III група, понякога се добавят малко ПАО и естери или алкирлирани нафталини) и най-новите и скъпи пакети от добавки, средна линия - която също е качестествена база, която може да е и с по-ниско качество от премиум линията(да речем вместо III група да е използвана II група или процентното съдържание да е по-голямо ако са смесени двете групи) и по-евтини пакети с добавки, и икономична линия - в която базата е смес от минерални масла и хидрокрек от II група и се ползват също най-евтините пакети с добавки. Ако сравняваме маслата на различните производители е редно това да се прави като се има предвид към коя от горните три линии те преднадлежат. Обикновенно между съответени линии на различните производители съществени разлики при експлоатация няма. Разбира се за конкретен двигател и стил на управление някое масло може да се представя по-добре от другите, но за да се открият разликите които не са големи, е необходимо да се правят анализи и да се сравняват резултатите от тях.

Така, че Addinol SUPER LIGHT 5W-40 по съотношение цена-качество превъзхожда и Кастрол и Мотул, за Енеос не съм се интересувал какви са му цените, и предвид отличните резултати от анализите на отработено масло с него, можем да кажем, че е една много добра тяхна евтина алтернатива.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 26.10.2016

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от eddieto_m » 06 Яну 2019, 21:51

Опитвал съм Кастрол, Лики Моли, Тотал, Мобил и всичките 5W-30 LL-04.Сега сложих на Шел AМ-L и с това оставам.

Envoyé de mon G3221 en utilisant Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от bokouser » 06 Яну 2019, 22:43

В близките месец - два ще сменям маслото и си мисля да сложа Ravenol VMP 5W30. Не знам дали скоро ще има промоция, сега като гледам цената е 60 € за 5 литра, та ако някой иска да купи с мен, за да направим 150 € за безплатна доставка, че и без това маслото не е евтино.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zaharia » 06 Яну 2019, 23:11

bokouser написа:В близките месец - два ще сменям маслото и си мисля да сложа Ravenol VMP 5W30. Не знам дали скоро ще има промоция, сега като гледам цената е 60 € за 5 литра, та ако някой иска да купи с мен, за да направим 150 € за безплатна доставка, че и без това маслото не е евтино.

Промоцията свърши на 31.12.2018, следващата - ако я има изобщо, ще е отново по традиция към октомври-ноември 2019.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook