С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 11.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: CLS 320
Мечтае да кара: X6 M6, CLS AMG, 6 Series Gran Coupe

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от TytusPulo » 25 Май 2017, 16:42

dextuar написа:
TytusPulo написа:
dextuar написа:Понеже кажи-речи всеки ден минавам покрай Ауто Бавария, може би най-старата кола, която съм виждал, е Ф30...


Е добре теб какво те бърка това? Аз и е34 бих закарал, ако знам, че ще ми свършат по-добра работа и цената ме устройва.

В никакъв случай не съм фен на официалните сервизи като цяло, но по съвсем други причини. Ако зависи от мен и чисто нова кола не бих обслужвал там, но за това нямаш избор.


Не ме бърка, просто изразих мнение. Според мен официалния сервиз е за коли в гаранция и то защото избор нямаш. Там не бих си закарал колата по причините, изтъкнати в темата за официалните сервизи, не за друго. Другото си беше просто мое виждане, какво сега ме захапахте :lol:


Ако това имаш предвид, аз вярвам на гаражния си майстор повече от всички официални сервизи на планетата. А съм обиколил бая и гаражни и официални.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Exclusive89 » 25 Май 2017, 17:44

B.Stoimenov написа:Доколкото знам кампанията е за всички оторизирани сервизи и ще продължи поне до края на годината.

Благодаря колега :bchug:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от CrazyElement » 25 Май 2017, 22:13

Dextuar , ако цената е приемлива и най-вече услугата е качествена , не виждам нищо смешно в това.

За пример моята кола я взех на 9 год и 295 000 км , сервизна история до последно в БМВ... Не вярвам немеца да го е бил срам , че си кара 300 000 гробник в БМВ да се обслужи? Както казах досега не ходих много в оторизираните сервизи защото , гледат да ти съдерат кожата , там за проблем по колата не бих отишъл никога, защото да ми оправят разменят 2 вакума ми вземат 200 лева. Но качеството на смяна на неща , няма таково , защото имат всички уреди и знания как да го направят спрямо марката. Както казах 2600 км и маслото ми е още бистро. Докато в гаражните сервизи сме го чакали да изтича и 1 час и после пак е катран новото.

Лично аз както казах дори и да я няма промоцията след година ще си го сменя маслото там въпреки , че ще струва 417 лева(масло+филтър маслен).

Тука това "смешно" което ти става на тебе идва , както ти си казал от приемчиците , които са се изсмяли на приятеля ти с е90ката. При мен както казах , също се усещаше едно пренебрежение и надсмешка като говореше с мене . Но искам да ти кажа , че това не е , че колата ти е стара или , че не трябва да се обслужва в сервиза на марката производител. Ами идва от българския манталитет и завистта на приемчика , защото той горкия работи за 1000-1200 лева и е сложил един костюм и се мисли за шефа на канефа , ама реално отвънка спряната е39ка е неговата и просто гледа всеячески да ти покаже , че не си нещо повече от него и дори даже , че по-ниш от него.

Както казах на 10 год колата като беше бях в Швейцария и там в представителстовто на БМВ , ходих да ги питам за какви ли не глупави въпроси , лично приемчика е излизал и е слушал как работи мотора за да ме успокои , че този шум е нормален и , че не си струва да им дам 5000 франка за да ми разглоби цялата кола и да намери някаква пластина която дрънчи. Същия този приемчик ми обясняваше как за кола с тунинг и на 300 000 км е напълно нормално да изяде 500 мл масло за 5000 км. Защото там хората нямат нашите комплекси и той е там за да ти помогне и да си свърши работата. А не като тука като им казах колко ми е разхода на маслото директно ми се изсмя в лицето и ми каза , че мотора ми бил за коша ... Е това ни е проблема не само в тази област ами навсякъде , едно голямо заядливо , комплексирано и завиждащо племе сме...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 17.07.2014
Кара: E60 530d
Детайли за колата: все още е с оригиналната нафта от завода

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от shkata » 26 Май 2017, 6:28

Много странно че точно Dextuar се оплаква от подигравателно поведение :) като самия той се държи така.Просто такива като теб има много и ще ги срещаш в магазина, в сервиза и т.н. Свиквай или сменяй държавата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Dextuar » 26 Май 2017, 6:51

shkata написа:Много странно че точно Dextuar се оплаква от подигравателно поведение :) като самия той се държи така.Просто такива като теб има много и ще ги срещаш в магазина, в сервиза и т.н. Свиквай или сменяй държавата.

Знаех си, че това ми мнение ще бъде яростно оборвано. Аз не се оплаквам, към мен никой не се е държал подигравателно, бил съм страничен наблюдател и съм си направил изводите за себе си. Пак се повтарям, че никой не ви задължава да споделяте мнението ми... Държа се как по-точно, подигравам се на себе си, че карам 11 годишен кошник? Това не е подигравка, а факт. Факт е също, че вече е60, а и скоро е90 са коли, карани от доста голяма част от малцинствата. Изводите оставям за вас...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от nikolae » 26 Май 2017, 10:28

Къде могат да се видят тези промоции какви са, къде и до кога ги има ?
Отделно дали няма някоя сервизна акция за Е60 ?

На познат на Е65 миналата година му смениха няколко ключови компонента по спирачната ситема.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от vld » 26 Май 2017, 13:01

nikolae написа:Къде могат да се видят тези промоции какви са, къде и до кога ги има ?
Отделно дали няма някоя сервизна акция за Е60 ?

На познат на Е65 миналата година му смениха няколко ключови компонента по спирачната ситема.

http://darucar.bg/?info=49
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Kurtov » 26 Май 2017, 20:58

CrazyElement написа:Dextuar , ако цената е приемлива и най-вече услугата е качествена , не виждам нищо смешно в това.


Приемлива цена и качествена услуга в официален сервиз в България ? :mhihi:

Ето едно обяснение за черното масло при дизелите - https://www.youtube.com/watch?v=keIzNH6SXtU
Аз лично бих се притеснил, ако за 2500км маслото на дизеловата ми кола е светло.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от CrazyElement » 26 Май 2017, 23:45

Не е прозрачно вече , тъмно си е просто не е събрал толкова отайка, пак най-отдолу на щеката стой черно , и като го барнеш с пръст също , просто не е катран мега черно и айде моля тия простотии сме ги слушали. Маслото трябвало да е черно защото иначе нямало миещи свойства. АМи хубу де като ти е чист мотора от какъв зор да потъмнява?!

Простотии на гаражните майстори , който нямат машина за смяна на маслото и като ти налеят новото масло и вътре има 200-300 мл катран и маслтоо си става катран за нулево време.

П.П : Маслото го смених на 8000 км и беше MOTUL 5w40 300v competition , което според сайта на МОТУЛ казват , че има много силни миещи свойства и след няколко смени на маслото мотора светвал + преди тези 2600 км смених и верига пак там каквото е имало се е почистило. За мен просто моторае чист , маслото е източени правилно, няма примесване и тем подобни. Навсякъде в нета си го пише , ако маслтоо ти стане веднага черно 100% е имало малко от старото масло в мотора.

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от MadChicken » 27 Май 2017, 19:15

Колега, добре ли си? Сериозно ли си мислиш че за 100 кинта в официалния сервиз ти правят някаква специална процедура по източване на маслото до милиграм, промивки и там всички фантасмагории, които изприказва. Ма тя тая промоция баш като за теб е значи - един път евтино да клъвнеш и после дай тука петст'ин леа за масло, щото е много по-хубаво и качествено и професионално сменено - ОРИГИНАЛНА работа един вид нали :conf:
Нищо че всеобщото (естествено неофициално) мнение на всички механици и търговци дори ако щеш в дилърствата е, че супер-дупер Shell маслото е пълен боклук сравнено с Castrol-а от преди. Варелче шелче е по 9 кинта литъра, кастрочето по 13, т.е. BMW прави примоции, пълни касичката и раздава бонуси на търговците, а ти плащаш и се кефиш като дете...
Че то дори на пипане и вид е по-зле маслото, а варела е като набързо боядисан с валяка, ама нищо де ти сипвай от там вместо Motul-а дето почернявал веднага ...

Ще ме извиняват останалите, ама не се сдържах :banghead:
Only dead fish follow the stream...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 502
Регистриран на: 1.05.2011
Местоположение: РУСЕ
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 520dA

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от BMW_1914 » 27 Май 2017, 21:17

MadChicken написа:Че то дори на пипане и вид е по-зле маслото

, ама не се сдържах :banghead:


... а на вкус как е :dunno:

и аз не се сдържах :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от adovet » 27 Май 2017, 21:25

Мдаааа на филията като го сложа и не попива от горе седи, сори ама и аз не се сдържах. Все пак сме Бг и не трябва да гледате цените. Някой ако може да ми обясни ценообразуването в официалните дилъри, защо на едни и същи мотори смяната е различна като цена( знам я причината, въпроса е реторичен). Така чe цената изобщо не е определяща, може да отидете и в най скъпия сервиз и това не значи че ще получите качествено обслужване

Изпратено от моят P00A с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 11.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: CLS 320
Мечтае да кара: X6 M6, CLS AMG, 6 Series Gran Coupe

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от TytusPulo » 27 Май 2017, 23:26

Пичове в БГ с маслата си ебало мамата. Не е важно каква марка ще намериш, а да намериш някакво оригинално ако ще и да е от най-мизерната марка.

Аз си поръчах оригинално Мерцедес от Германия по спецификация и ми излезе 18лв на литър с доставката. А местния дилър ми иска по 43... Бас държа, че и с БМВ маслата е аналогично, въпреки че БМВ май нямат официално масло и ползваха на някоя от големите марки.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 26.10.2016

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от eddieto_m » 27 Май 2017, 23:59

Казват,че тези които добиват нефт /Шел,Статоил,Тотал,Бритиш петролиум ....../ са качествените масла,защото от добива до производството се занимават те.Останалите купуват от тях,за да направят нещо.....нещо като алхимици.

Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от CrazyElement » 28 Май 2017, 3:01

TytusPulo написа:Пичове в БГ с маслата си ебало мамата. Не е важно каква марка ще намериш, а да намериш някакво оригинално ако ще и да е от най-мизерната марка.

Аз си поръчах оригинално Мерцедес от Германия по спецификация и ми излезе 18лв на литър с доставката. А местния дилър ми иска по 43... Бас държа, че и с БМВ маслата е аналогично, въпреки че БМВ май нямат официално масло и ползваха на някоя от големите марки.


ЕМи пич аз досега на моя курник му слагах само масла за по 25+ лева литъра и да ти кажа същия к** като и това на БМВ, говоря по отношение на разход , иначе за потъмняването факт е , че при БМВ ми е чисто маслото. Тука сега искам да ти кажа , да въпросното 5w30 LL-04 TwinPower turbo BMW в Германия струва 9 евро литъра или 18 лева ... , обаче ако искаш да си го купиш от БМВ Германия е дори по-скъпо и от тука мисля , че беше около 25-30 евро литъра.

Лично тука какво говори колегата пилето слабо ме вълнува аз си споделям моите наблюдения той ако иска да си слага и масло за 3 лева литъра. Не ми е приятно като извадя щеката на маслото след 1 км каране от смяната да ми е катран черно маслото. И сега нали щото викаш , че ШЕЛ маслото било фъш , ами навремето като си взех колата пак се "излъгах" и дадох 650 лева за обслужване в БМВ и ми сложиха тогавашното 5в30 Кастрол и пак беше 2000+ км чисто маслото , така че не знам как и с какво и колко се трудят или не се трудят , но е факт , че маслото като е сменено в БМВ ми стои бистро и потъмнява с минаване на пробега , а като си сменя масълцето с ПРЕМИУМ серия за 25+ лева литъра при който и да е майстор и както казах маслтоо е катран черно още като запаля мотора. Така че аз съм доволен от смяната на масло и ще си го сменям там!!!

ПП: Така или иначе с маслата с които карах досега колата дори и в кварталния сервиз смяната ми излизаше 300 лева , в бмв ми искат 417 лева... за 117лева няма да забогатея..

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook