С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zaharia » 27 Яну 2018, 0:46

zAcK написа:Гледам, че се предлага в онлайн магазини в България RAVENOL VMP SAE 5W-30
Да си поръчам ли такова за 535d, или ще препоръчате някое друго RAVENOL масло за този двигател? :bchug:

Ами това масло мисля е идеално за дизел и за най-новите бензинови двигатели с турбо и директно впръскване, по хубави евентуално са само спортните масла RUP и REP, но те излизат и по скъпо към 12-13е за литър, докато VMP е около 9е. И трите са напълно синтетични, с естери, молибден и волфрам. Единственото му слабо място е цената :).

http://www.ravenol.de/oel-finder.html

Това препоръчва селeктора на масла горе.

С ДПФ
RAVENOL ALS SAE 0W-30
RAVENOL VMP SAE 5W-30
RAVENOL HLS SAE 5W-30
RAVENOL VPD SAE 5W-40
RAVENOL VMO SAE 5W-40

Без ДПФ - тук има и масла A3/B4 LL-01, които мисля не са подходящи за дизел.
RAVENOL ALS SAE 0W-30
RAVENOL SSO SAE 0W-30
RAVENOL SSL SAE 0W-40
RAVENOL VMP SAE 5W-30
RAVENOL HLS SAE 5W-30
RAVENOL HCL SAE 5W-30

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Dextuar » 27 Яну 2018, 9:12

zaharia написа:
zAcK написа:Гледам, че се предлага в онлайн магазини в България RAVENOL VMP SAE 5W-30
Да си поръчам ли такова за 535d, или ще препоръчате някое друго RAVENOL масло за този двигател? :bchug:

Ами това масло мисля е идеално за дизел и за най-новите бензинови двигатели с турбо и директно впръскване, по хубави евентуално са само спортните масла RUP и REP, но те излизат и по скъпо към 12-13е за литър, докато VMP е около 9е. И трите са напълно синтетични, с естери, молибден и волфрам. Единственото му слабо място е цената :).

http://www.ravenol.de/oel-finder.html

Това препоръчва селeктора на масла горе.

С ДПФ
RAVENOL ALS SAE 0W-30
RAVENOL VMP SAE 5W-30
RAVENOL HLS SAE 5W-30
RAVENOL VPD SAE 5W-40
RAVENOL VMO SAE 5W-40

Без ДПФ - тук има и масла A3/B4 LL-01, които мисля не са подходящи за дизел.
RAVENOL ALS SAE 0W-30
RAVENOL SSO SAE 0W-30
RAVENOL SSL SAE 0W-40
RAVENOL VMP SAE 5W-30
RAVENOL HLS SAE 5W-30
RAVENOL HCL SAE 5W-30


Аз сложих RAVENOL Super Synthetik Öl SSL SAE 0W-40, но съм с махнат ДПФ.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 702
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от nikola59 » 27 Яну 2018, 11:28

Аз бих пробвал RAVENOL, но ме "напрягат" приказките, че често състава не е един и същ. Има разлики в различни партиди. Много анализи на маслото има и тук: https://www.oem-oil.com/forum/laborator ... izi-1/?p=1

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 5.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 530D
Мечтае да кара: F16

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Nini0 » 27 Яну 2018, 13:20

Аз вече съм решил, че ще слагам REVENOL. Затова ще почакам, ако има други ентусиасти да поръчаме заедно :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 3.12.2009
Местоположение: Тополовград
Пол: Мъж
Кара: e60 530d 04'/e60 530i 06'/e36 318i
Мечтае да кара: цял живот BMW
Детайли за колата: Е60 М57D30N
E60 N52B30
Е46 M43B19TU
E36 M43B18

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Plamen_Shopov_BMW » 27 Яну 2018, 16:11

Аз пък този път реших да заложа на MIDLAND Avanza 5W40, от 7 години карам всичките си мотори с масла на MIDLAND и съм предоволен. Вносителя е един...ментета няма! Та защо да не го пробвам на колата. Отговаря на всички спецификации и поне ще съм сигурен, че не са ми продали някое менте.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zaharia » 27 Яну 2018, 22:37

nikola59 написа:Аз бих пробвал RAVENOL, но ме "напрягат" приказките, че често състава не е един и същ. Има разлики в различни партиди. Много анализи на маслото има и тук: https://www.oem-oil.com/forum/laborator ... izi-1/?p=1

Приказките е редно да се доказват с факти, иначе си остават само приказки. Ето серия от анализи на VST правени през последните няколко години, най-вече защото руснаците са имали подозрения към производителя, а маслото е било едно от най добрите по отношение качество - цена, и оттам особено популярно и търсено. В тях се вижда, че рецептата на маслото с времето само е ставала все по-добра. https://oil-club.de/index.php?thread/28 ... sae-5w-40/
Същото може да се види и в анализите на VMP и SSL, също и на новите масла RUP, REP и RCS от последните няколко месеца, които също потвърждават заявените характеристки. Точно след като съм гледал подобни анализи, съм решил да премина на тези масла и мога да кажа, че видимо - като например по отношение на горенето им - полза има.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 702
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от nikola59 » 28 Яну 2018, 10:35

zaharia написа:
nikola59 написа:Аз бих пробвал RAVENOL, но ме "напрягат" приказките, че често състава не е един и същ. Има разлики в различни партиди. Много анализи на маслото има и тук: https://www.oem-oil.com/forum/laborator ... izi-1/?p=1

Приказките е редно да се доказват с факти, иначе си остават само приказки. Ето серия от анализи на VST правени през последните няколко години, най-вече защото руснаците са имали подозрения към производителя, а маслото е било едно от най добрите по отношение качество - цена, и оттам особено популярно и търсено. В тях се вижда, че рецептата на маслото с времето само е ставала все по-добра. https://oil-club.de/index.php?thread/28 ... sae-5w-40/
Същото може да се види и в анализите на VMP и SSL, също и на новите масла RUP, REP и RCS от последните няколко месеца, които също потвърждават заявените характеристки. Точно след като съм гледал подобни анализи, съм решил да премина на тези масла и мога да кажа, че видимо - като например по отношение на горенето им - полза има.

Написах приказки защото не можах да намеря анализите в oil-club.ru в които ясно се виждаше, че има разлика в състава на маслото при различните партиди. Но това беше или през 2015 или по-рано. Странно че сега не ги намирам. Би ли дал първоизточника от това което са цитирали в немският форум, че нещо "напудерено" ми се вижда в този обобщен анализ (направо като поръчков ми изглежда)?
Хубаво е да се види първоизточника на това което е обобщено като анализ така както ги публикуват в руският форум :) Не казвам, че е лошо маслото - напротив.
И друго се чудя - за представителя им за България....как продава на цени по-високи от немският официален магазин при такъв пазар като нашият. Направо маркетинговият им отдел (ако има въобще такъв) трябва да ги уволни незабавно :mrgreen:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zaharia » 28 Яну 2018, 14:09

Написах приказки защото не можах да намеря анализите в oil-club.ru в които ясно се виждаше, че има разлика в състава на маслото при различните партиди. Но това беше или през 2015 или по-рано. Странно че сега не ги намирам. Би ли дал първоизточника от това което са цитирали в немският форум, че нещо "напудерено" ми се вижда в този обобщен анализ (направо като поръчков ми изглежда)?
Хубаво е да се види първоизточника на това което е обобщено като анализ така както ги публикуват в руският форум :) Не казвам, че е лошо маслото - напротив.
И друго се чудя - за представителя им за България....как продава на цени по-високи от немският официален магазин при такъв пазар като нашият. Направо маркетинговият им отдел (ако има въобще такъв) трябва да ги уволни незабавно :mrgreen:

Защо ги няма анализите на Равенол на сайта на oil-club.ru - вече съм писал няколко пъти, също така и какви несъответствия лично съм открил в тях през годините. Първоизточника на анализите както е написано на бланкта е oil-club.ru Добре, че един от тия които държат oil-club.de и който е руснак, си е направил труда да ги преведе на немски и да ги публикува на този сайт, защото и те щяха да изчезнат за историята. Жалкото е, че липсват описанията и тълкуванията им. Това, че ти се вижда "напудрено", говори, че имаш отрицателно отношение към Равенол, което се вижда и от предишните ти постове. Помолихте с аргумените да го защитиш, защото не е коректно да се говори срещу нещо или някого само на основа лично харесване или нехаресване. Разлики в параметрите на маслата при смяната на рецептите няма как да няма. Такива разлики има може да се каже при почти всикчи производители. Въпросът е, това което е заявено за маслото като допуск и съответстие плюс една част от физическите характеристики които обявява производителя да са верни, а вторите да са близки. В техническите документи на Равенол най-отдолу пише "Alle angegebenen Daten sind ca. Werte und unterliegen handelsüblichen Schwankungen. Alle Angaben entsprechen nach bestem Wissen dem derzeitigen Stand der Erkenntisse und unserer Entwicklung. Änderungen bleiben v orbehalten. Alle Bezugnahme auf DIN-Normen dienen nur der Warenbeschreibung und stellen keine Garantie dar. Bei v orliegenden Problemfällen technische Beratung anfordern."
Т.е. това което се заявява са приблизителни стойности и могат да варират в опеделена степен. Т.е. в общия случай те са си вързали гащите. Конктено за проблемът с анализите на оил клуб ру. Там бяха публикувани мисля на 2 пъти анлизи първия път някъде 2013, маслото май беше VSI и втори път миналата година маслото беше FEL. В тези анализи се вижда, че параметрите коренно се разминават, което означава, че е тествано друго масло. Т.е. става въпрос за подмяна или най-вероятно неволна грешка. Грешка от страна на собственика на сайта който прелива маслото от оригиналната опаковка в полиетиленова бутилка и така го праща в лабораторията, грешка в самата лаборатория - размяна на резултатите на две масла, или просто в тубата е имало фалшиво масло. Грешката при производителя - да е налято в туби с един етикет друго масло мисля е трудно допустима. В резултат на втория анализ. руския преставител на Равенол обвини torcon във фалшификация и го заплаши със съд, а той в отговор махна всичко свързано с Равенол от сайта си и забрани обсъждането на тези масла, защото беше обиден заради отношението и не искаше да им прави реклама на маслата. Анализите които потвържаваха параметрите на маслата са на практика безплатна реклама.
За варирането на параметрите при смяна на рецептата, която може да става ежегодно е нещо съвсем нормално. Така, че параметрите варират не само в техните масла, а и в маслата и на другите - там където се сменят рецептите. Смяната на рецептата поради едни или други причини е право на производителя - от него се иска само маслото да отговаря на допуските. Точка. Минимално излизане извън границата на определени допуски се случва макар и не често, без значение кой е производителя. Да не говорим, че самите допуски и спецификации си имат различни версии в които параметрите на маслата също могат да се отличват. Ако следиш редовно това което се публикува на oil-club.ru щеше да го знаеш.
Не искам да се превръщам в защитиник на Равенол, но дефакто съм принуден да го правя, защото не съм съгласен с обвиненията които отправяш към марката и които в момента не можеш да докажеш. На оил клуб ру също освен голямата група на привърженици на маслата имаше и друга голяма група на такива които отправяха нападки към тях, в мнозинството от случаите безоснователно. Тези вторите успяха мисля през 2015г с включването на маслата им в тема където се критикуват производителите, да изгонят представителката им от форума, която не бе съгласна с подобно отношение и обвинения.
Във всички анализи след 2013, като изключим този последен с размененото масло от 2017, който преля чашата на Равенол, се вижда, че това което се заявява отговаря на съдържанието на опаковката, т.е. маслата на Равенол са качествени, на добри цени и съответно популярни сред любителите на двигателни масла в Русия, а също и в Германия.
Както виждаш съм отделил достатъчно време и усилия да си изясня върпоса - има ли проблем с маслата на Равенол или не, и ако има какъв точно е той. След като съм си отговорил на него, съм решил да ползвам техните масла. Следвайки това си виждане ги препоръчвам и на колегите които търсят евтина пълна синтетика, разбира се заедно с всякакви други пълно синтетични масла или качествен хидрокрек от различни производители. Оттук натам всеки сам решава кои от показателите - качество, цена, марка, достъпност - са важни за него и си избира какво да купи и да ползва.

Ето тук е писала представителката на Равенол за конфликтиния анализ
https://www.oem-oil.com/forum/OTChET-OB ... TOR-26?p=1

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Mallorca
Пол: Мъж
Кара: трактор шестак
Детайли за колата: m57tu2d30 OL

С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от vanko242 » 28 Яну 2018, 14:43

vanko242 написа:
Nini0 написа:Колеги, от къде го поръчвате това масло Ravenol. Гледам доста хора карат с него.

http://www.autodoc.de примерно.
на 42.24 е. за 5 литрова туба съм го платил...доставката е безплатна при покупка над 100тина евро.
...тестове на масла : http://bmwservice.livejournal.com/27699.html

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 5.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 530D
Мечтае да кара: F16

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Nini0 » 28 Яну 2018, 14:57

vanko242 написа:
vanko242 написа:
Nini0 написа:Колеги, от къде го поръчвате това масло Ravenol. Гледам доста хора карат с него.

http://www.autodoc.de примерно.
на 42.24 е. за 5 литрова туба съм го платил...доставката е безплатна при покупка над 100тина евро.
Да, но никъде не пише колко е доставката.

Изпратено от моят HTC One M9 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Mallorca
Пол: Мъж
Кара: трактор шестак
Детайли за колата: m57tu2d30 OL

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от vanko242 » 28 Яну 2018, 15:09

Nini0 написа:
vanko242 написа:
vanko242 написа:
Nini0 написа:Колеги, от къде го поръчвате това масло Ravenol. Гледам доста хора карат с него.

http://www.autodoc.de примерно.
на 42.24 е. за 5 литрова туба съм го платил...доставката е безплатна при покупка над 100тина евро.
Да, но никъде не пише колко е доставката.

Изпратено от моят HTC One M9 с помощта на Tapatalk
написал съм по-горе.... доставката ми беше гратис, освен това имат съпорт онлайн, задаваш въпрос-отговарят.
...тестове на масла : http://bmwservice.livejournal.com/27699.html

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 5.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 530D
Мечтае да кара: F16

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Nini0 » 28 Яну 2018, 15:11

vanko242 написа:
Nini0 написа:
vanko242 написа:
vanko242 написа:
Nini0 написа:Колеги, от къде го поръчвате това масло Ravenol. Гледам доста хора карат с него.

http://www.autodoc.de примерно.
на 42.24 е. за 5 литрова туба съм го платил...доставката е безплатна при покупка над 100тина евро.
Да, но никъде не пише колко е доставката.

Изпратено от моят HTC One M9 с помощта на Tapatalk
написал съм по-горе.... доставката ми беше гратис, освен това имат съпорт онлайн, задаваш въпрос-отговарят.
Да извинявам се от телефона съм и не видях добре.

Изпратено от моят HTC One M9 с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 4.08.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 520d

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Alexander82 » 28 Яну 2018, 15:11


ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zaharia » 28 Яну 2018, 17:33

Колеги последните няколко дни тук https://www.motor-oel-guenstig.de/LiveShopping тече промоция на маслата Mannol. Нямам представа колко са качествени, германците ги купуват за промивка на двигателя щото цената е смешна. Аз също поръчах 3 туби за 2 промивки, понеже съм решил да опитам промиване преди смяна за чистене на нагара по сегментите, но ме е страх да наливам след това от новото масло за да не се смеси остатъка с химикалите. Цените са от 9е- 16е за туба 5л, проблемът при поръчки от България е високата цена за доствка от почти 30е.
Колегите с висок разход на масло могат да се възползват, особвно ако има как да си го поръчат в Германия или около нея.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от kodomir » 29 Яну 2018, 15:43

Здравейте, последния път си сложих "Castrol EDGE Professional BMW LL04 5W-30". Човека от който го взех го препоръча и на тубата пише, че е разработено специално за автомобилите на BMW group. Минал съм около 18к км. Няма големи туби от 4-5 литра има само от 1 литър. Има ли някой друг който го е пробвал, чудя се от него ли да поръчам пак или ravenol от avtochastionline24?

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook