С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Z3Ro* » 18 Ное 2018, 2:00

И аз пазарувам масла от тук, в Бг. Тези Равеноли се намират с вискозитети 5/30 и 5/40, в 5 литрови туби, в рамките на 40-50 евро и тук. Аз следя темата, а има и колега, който кара Октавия с Равенол 5/40 ВМП. Та според него разлика в разхода на масло и шума на мотора, сравнено с Кастрол едж тд, няма. Аз не съм пробвал Равенол, но в нета намерих клипове за фрикционни тестове, на които Равенол 5/40 даде по-лош резултат от Мотул 10/40 4100 Синерджи, и два пъти по-лош резултат от Лики Моли Молиген... Та тия тестове и анализи според мен са субективни, още повече че се намират различни данни на анализите за еднакви масла, през еднакъв период на тестовете. Аз мога да споделя, че съм пробвал Кастрол Едж ТД и ФСТ, Бардал 5/40 ХТек, Мотул Ексес 8100 френски и италиянски, както и БМВ, когато се правеше от Кастрол. Колата ми е на 330000 км., маслото по принцип не го пипа грам между смените, които при мен се правят на 14-15к. Единствено ми се е налагало да доливам с италиянския Мотул, като след 10 хиляди до 15 долях около литър. Най-доволен съм от френския Мотул - колата работи меко, почти без промяна до смяната. Зимата също има най-тих старт. Сътветно най-зле при мен се представи италиянския Мотул. С Кастрол ФСТ двигателят ми е осезаемо по-шумен след пробег над 10000. Кастрол Едж ТД и Бардал Хтек за мен са аналогични, като разликата с Мотула е малко по-шумната работа на мотора, но са по- тихи от Кастрол ФСТ, поне при мен. Всички масла, за които пиша, са с вискозитет 5/40, и без Бардала са купувани от едно място.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: Варна
Кара: E60 520d LCI
Мечтае да кара: Самолет

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от brabusbg » 18 Ное 2018, 11:01

vvasilev1 написа:
Kurtov написа:Ами аз ще споделя моето мнение.
Не знам какво продават в amazon, ама според мен няма смисъл да се налива масло 30 лв. литъра на кола, където двигателя и струва 1000 лв., че и на всичкото отгоре да правиш 1000 гимнастики от кой континент ще го поръчаш, пък колко ще платиш за доставка, колко ще чакаш и т.н.
Виж, ако тая тема ти е интересна се забиваш в oilclub.ru, bobistheoilguy, oilcheck, субару форума :mhihi: и други подобни сайтове и четеш. Лошото е, че в България няма кой да ти направи анализ на маслото, но пък може да пратиш в Америка, или друга държава.
Ако тая тема не ти е интересна просто слагаш масло, което да отговаря на спецификацията на БМВ за тая кола.
+1. Тя минала 350 000 със 7-8 смени на масло, пък сега ша и слагаме естери. В България е пълно с масло. Има внос от Германия на какви ли не масла.


Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk
Да бе хора, ама моята е минала 130 000км и за това искам да се погрижа колкото може. Нито съм луд на тема колата си, нито пък за мен тя е най важното нещо, но все пак искам да я поддържам добре за да ми служи добре. На всички е ясно че няма как да знаем точната истина за маслата - Както някой написа по горе - всичко е субективно усещане и спрямо автомобила който шофира.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от vvasilev1 » 18 Ное 2018, 12:07

brabusbg написа:
vvasilev1 написа:
Kurtov написа:Ами аз ще споделя моето мнение.
Не знам какво продават в amazon, ама според мен няма смисъл да се налива масло 30 лв. литъра на кола, където двигателя и струва 1000 лв., че и на всичкото отгоре да правиш 1000 гимнастики от кой континент ще го поръчаш, пък колко ще платиш за доставка, колко ще чакаш и т.н.
Виж, ако тая тема ти е интересна се забиваш в oilclub.ru, bobistheoilguy, oilcheck, субару форума :mhihi: и други подобни сайтове и четеш. Лошото е, че в България няма кой да ти направи анализ на маслото, но пък може да пратиш в Америка, или друга държава.
Ако тая тема не ти е интересна просто слагаш масло, което да отговаря на спецификацията на БМВ за тая кола.
+1. Тя минала 350 000 със 7-8 смени на масло, пък сега ша и слагаме естери. В България е пълно с масло. Има внос от Германия на какви ли не масла.


Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk
Да бе хора, ама моята е минала 130 000км и за това искам да се погрижа колкото може. Нито съм луд на тема колата си, нито пък за мен тя е най важното нещо, но все пак искам да я поддържам добре за да ми служи добре. На всички е ясно че няма как да знаем точната истина за маслата - Както някой написа по горе - всичко е субективно усещане и спрямо автомобила който шофира.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Извинявай колега, не ме разбирай погрешно, но се оплака от разход на масло. Ако беше на 130 000, капка нямаше да бутне.

Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от drago9205 » 18 Ное 2018, 12:17

Не знам къде намирате VMP 5w30 на Равенол за 40-50 евро в България. Масово маслата тук са надценени. Аз лично се радвам, че започнах да поръчвам маслата от Германия, тук давах 90лв. за 5л Castrol Edge 5в40 и това с отстъпките.
Иначе в тази тема масла от 30 лева литъра почти не сме обсъждали освен някой като спомена един бардал за 35-40.
Доставката в повечето случаи излиза безплата и до 10-тина дни пристига, през това време просто човек си гледа работата и не го мисли - хората по цял свят пазаруват така, тук го изкарахте като да е някакво голямо усилие :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Kurtov » 18 Ное 2018, 13:24

brabusbg написа:
vvasilev1 написа:
Kurtov написа:Ами аз ще споделя моето мнение.
Не знам какво продават в amazon, ама според мен няма смисъл да се налива масло 30 лв. литъра на кола, където двигателя и струва 1000 лв., че и на всичкото отгоре да правиш 1000 гимнастики от кой континент ще го поръчаш, пък колко ще платиш за доставка, колко ще чакаш и т.н.
Виж, ако тая тема ти е интересна се забиваш в oilclub.ru, bobistheoilguy, oilcheck, субару форума :mhihi: и други подобни сайтове и четеш. Лошото е, че в България няма кой да ти направи анализ на маслото, но пък може да пратиш в Америка, или друга държава.
Ако тая тема не ти е интересна просто слагаш масло, което да отговаря на спецификацията на БМВ за тая кола.
+1. Тя минала 350 000 със 7-8 смени на масло, пък сега ша и слагаме естери. В България е пълно с масло. Има внос от Германия на какви ли не масла.


Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk
Да бе хора, ама моята е минала 130 000км и за това искам да се погрижа колкото може. Нито съм луд на тема колата си, нито пък за мен тя е най важното нещо, но все пак искам да я поддържам добре за да ми служи добре. На всички е ясно че няма как да знаем точната истина за маслата - Както някой написа по горе - всичко е субективно усещане и спрямо автомобила който шофира.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk


Ами тогава погледни в книжката какво пише за твоята кола и такова слагай.
За цената си определяш някакъв бюджет и действаш.
Аз лично в момента повече от 15лв. за литър масло не бих дал, ама затова всеки си има глава на раменете.
Наистина го има и момента, че може да дадеш много пари, а реално маслото да е със същите качества, като друго масло, което е два пъти по-евтино и ето тук идват анализите.
Само че и там има един тънък момент, който го изпускат много хора, Ravenol-а за немския пазар е един, за Русия е друг, за България трети и т.н. Известно е, че там където има яки студове, например Русия, маслата са с много повече синтетика(ПАО), а където е мек климата са с друга формула.
И това не го прави само Равенол, а и Кастрол и сигурно всички останали.
Като прибавим и факта, че повечето производители сменят формулите на година две, а Равенол на няколко месеца :mhihi: и избора на масло започва да става едно постоянно ровене в нета и пак не знаеш синтетика ли си сипал, или не :lol: .
Затова ти казах, че ако ти е любима темата с маслата е друг въпрос, въпрос на хоби бих казал.
Ако ли не, купуваш масло, което да отговаря на БМВ спецификацията за твоята кола на някаква средна цена и караш.
Има и трети вариант :mhihi: , да се възползваш от интереса на някои хора към маслата и от тях да научиш нещо полезно без да си даваш зор, разбира се в това няма нищо лошо, нали затова е форума.
Последна промяна Kurtov на 18 Ное 2018, 13:28, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: Варна
Кара: E60 520d LCI
Мечтае да кара: Самолет

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от brabusbg » 18 Ное 2018, 13:28

vvasilev1 написа:Извинявай колега, не ме разбирай погрешно, но се оплака от разход на масло. Ако беше на 130 000, капка нямаше да бутне.

Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk


Колега ти ще си поредния който се опитва да ми каже че не знам на колко км ми е колата без да ме познаваш нито мен, нито колата ми, нито пък от къде и как съм я взел. Както и да е, няма да задълбавам защото не това е темата. Просто не си мислете че БМВ е нещо извънземно и не горяло масло като е на 130 000км. То тук като четеш коли на по 500к не харчат масло и горят 5.5л на 100 като ги карат със 160-180. В реалния живот нещата са различни и мисля че всеки един го знае. Та да се върна на маслата. До сега не съм чул сервиз да ми препоръча масла на БМВ. Последното с което ми гореше масло беше точно такова, сменяно в Макар Варна. Друг е въпроса в МКар какво са сменяли и дали въобще са сменяли нещо (без да искам да ги обвиня рязбира се) защото в други оторизирани сервизи доста хора изгоряха и проплакаха.
От както съм сменил масло аз, с Fuchs GT1 5W40, вече над 6000км маслото почти не е мръднало. С предното за 7000км долях два пъти по 1л. Та по начало въпроса ми беше дали мога да експериментирам с някое по добро още. Исках да чуя мнение и опит.



Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Kurtov » 18 Ное 2018, 13:36

brabusbg написа:
vvasilev1 написа:Извинявай колега, не ме разбирай погрешно, но се оплака от разход на масло. Ако беше на 130 000, капка нямаше да бутне.

Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk


Колега ти ще си поредния който се опитва да ми каже че не знам на колко км ми е колата без да ме познаваш нито мен, нито колата ми, нито пък от къде и как съм я взел. Както и да е, няма да задълбавам защото не това е темата. Просто не си мислете че БМВ е нещо извънземно и не горяло масло като е на 130 000км. То тук като четеш коли на по 500к не харчат масло и горят 5.5л на 100 като ги карат със 160-180. В реалния живот нещата са различни и мисля че всеки един го знае. Та да се върна на маслата. До сега не съм чул сервиз да ми препоръча масла на БМВ. Последното с което ми гореше масло беше точно такова, сменяно в Макар Варна. Друг е въпроса в МКар какво са сменяли и дали въобще са сменяли нещо (без да искам да ги обвиня рязбира се) защото в други оторизирани сервизи доста хора изгоряха и проплакаха.
От както съм сменил масло аз, с Fuchs GT1 5W40, вече над 6000км маслото почти не е мръднало. С предното за 7000км долях два пъти по 1л. Та по начало въпроса ми беше дали мога да експериментирам с някое по добро още. Исках да чуя мнение и опит.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk


Също ако искаш да експериментираш ще ти кажа аз какво бих направил.
Ще си купя същото BMW масло от Мкар и ще си го сменя аз.
След 10к ще споделя във форума колко е изгоряло.
Като чета отзиви за официалните представителства и ми става лошо.
Много хора карат с БМВ маслото и нямат никакви проблеми, или дори и да гори повече няма да е 2 литра повече за 7к километра.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Kurtov » 18 Ное 2018, 13:40

drago9205 написа:Не знам къде намирате VMP 5w30 на Равенол за 40-50 евро в България. Масово маслата тук са надценени. Аз лично се радвам, че започнах да поръчвам маслата от Германия, тук давах 90лв. за 5л Castrol Edge 5в40 и това с отстъпките.
Иначе в тази тема масла от 30 лева литъра почти не сме обсъждали освен някой като спомена един бардал за 35-40.
Доставката в повечето случаи излиза безплата и до 10-тина дни пристига, през това време просто човек си гледа работата и не го мисли - хората по цял свят пазаруват така, тук го изкарахте като да е някакво голямо усилие :D


Виж колега, когато цената е фактор съм съгласен.
Аз също ще поръчам Shell от Германия, защото от там ми е 70 лв. 5литра, а тука толкова евтин не можах да намеря.
Има много променливи, знам че Германия си имат закон за синтетиката, но сигурно и затова някои масла там са по-скъпи, или на една и съща цена с тукашните.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: Варна
Кара: E60 520d LCI
Мечтае да кара: Самолет

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от brabusbg » 18 Ное 2018, 13:49

Kurtov написа:
brabusbg написа:
vvasilev1 написа:Извинявай колега, не ме разбирай погрешно, но се оплака от разход на масло. Ако беше на 130 000, капка нямаше да бутне.

Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk




Също ако искаш да експериментираш ще ти кажа аз какво бих направил.
Ще си купя същото BMW масло от Мкар и ще си го сменя аз.
След 10к ще споделя във форума колко е изгоряло.
Като чета отзиви за официалните представителства и ми става лошо.
Много хора карат с БМВ маслото и нямат никакви проблеми, или дори и да гори повече няма да е 2 литра повече за 7к километра.


Да и това е вариант. За това и казах че не знам какво реално са правили във Мкар. Защото виждам че има много доволни от това масло, но аз виждам какво се случва при мен и не съм луд. Явно нещата са доста субективни... така че ще се постарая да намеря най правилното масло за моята кола със сервиза който ме обслужва.
Благодаря за мненията.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от vvasilev1 » 18 Ное 2018, 13:50

brabusbg написа:
vvasilev1 написа:Извинявай колега, не ме разбирай погрешно, но се оплака от разход на масло. Ако беше на 130 000, капка нямаше да бутне.

Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk


Колега ти ще си поредния който се опитва да ми каже че не знам на колко км ми е колата без да ме познаваш нито мен, нито колата ми, нито пък от къде и как съм я взел. Както и да е, няма да задълбавам защото не това е темата. Просто не си мислете че БМВ е нещо извънземно и не горяло масло като е на 130 000км. То тук като четеш коли на по 500к не харчат масло и горят 5.5л на 100 като ги карат със 160-180. В реалния живот нещата са различни и мисля че всеки един го знае. Та да се върна на маслата. До сега не съм чул сервиз да ми препоръча масла на БМВ. Последното с което ми гореше масло беше точно такова, сменяно в Макар Варна. Друг е въпроса в МКар какво са сменяли и дали въобще са сменяли нещо (без да искам да ги обвиня рязбира се) защото в други оторизирани сервизи доста хора изгоряха и проплакаха.
От както съм сменил масло аз, с Fuchs GT1 5W40, вече над 6000км маслото почти не е мръднало. С предното за 7000км долях два пъти по 1л. Та по начало въпроса ми беше дали мога да експериментирам с някое по добро още. Исках да чуя мнение и опит.



Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Пак без да се засягаш, понеже претендираш за пробега ако искаш пред всички ми изпрати последните седем символа на рамата, да проверим каква сервизна история има автомобила ти.
Моята със сигурност е около 300 000 км. Карам я с Castrol Profesional LL04 5W30. На 10 000 км бутва 200-300 грама.

Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: Варна
Кара: E60 520d LCI
Мечтае да кара: Самолет

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от brabusbg » 18 Ное 2018, 14:29

Заповядай. За пръв и последн път си позволявам да правя това. Наистина не знам защо не можете да разберете и осъзнаете че не всичко е лъжа. Аз не искам да ви продавам колата си, аз сега я купих и ще си я карам.Изображение

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от vvasilev1 » 18 Ное 2018, 14:40

brabusbg написа:Заповядай. За пръв и последн път си позволявам да правя това. Наистина не знам защо не можете да разберете и осъзнаете че не всичко е лъжа. Аз не искам да ви продавам колата си, аз сега я купих и ще си я карам.Изображение

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Утре ще я проверим. Два автомобила съм карал от нов до 200 000 км, дизели, Форд и Дачия. Смяната на масло се прави на 20 000 км. Карани са само извънградски. Разхода на масло за 20 хиляди е бил в рамките на 200 грама.
Та заради това мисля, че или имаш по голям пробег на автомобила или имаш сериозен проблем, за да бутне литър за 7 000 км? Ако излезе реален пробег е добре да се огледа.

Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: Варна
Кара: E60 520d LCI
Мечтае да кара: Самолет

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от brabusbg » 18 Ное 2018, 15:00

Ама то си е реален много ясно. Кошата съм я купувал от приятел и е закупена от Варна като първи собственик. Само че вие не искате да повярвате че БМВ аджеба може да гори масло. И за това ме изкарвате че аз не си знам километрите на колата. А аз най точно ви казвам, че според мен основния проблем е че наистина не се знае какво и дали са сменяли нещо в Мкар. При положение че с новото си масло нямам вече 6000км дертове.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от bokouser » 18 Ное 2018, 16:12

brabusbg написа:Ама то си е реален много ясно. Кошата съм я купувал от приятел и е закупена от Варна като първи собственик. Само че вие не искате да повярвате че БМВ аджеба може да гори масло. И за това ме изкарвате че аз не си знам километрите на колата. А аз най точно ви казвам, че според мен основния проблем е че наистина не се знае какво и дали са сменяли нещо в Мкар. При положение че с новото си масло нямам вече 6000км дертове.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk


Що така подскачате на тема километри. Никой не е казал, че БМВ е извънземна техника, човека ти дава пример с други марки коли и просто ти казва, че на тия км не би трябвало толкова масло да харчи която и да е кола. Ако ти харчи 2л 5W30, значи имаш някакъв проблем, чието решение не се търси чрез повишаване вискозитета на маслото.
А пък ако се окаже, че не е просто лек проблем по периферията, още веднъж ще си затвърдя мнението, че кола карана и поддържана в България не трябва да се купува. Като започнем от лоша нафта, масла последно качество, монтьори тарикати, всеки гледа да ти резне тиквата (в официалните сервизи работят същите индивиди). По тоя повод имам съсед, който работеше в Балкан Стар и години наред продаваше оригинално Мерцедесово масло. Казвал ми е, че например при смяна на 6,5л масло три си взема за него, просто го опреснява. Не, че на запад това не се случва, но тук е в пъти повече.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: Варна
Кара: E60 520d LCI
Мечтае да кара: Самолет

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от brabusbg » 18 Ное 2018, 16:45

bokouser написа:
brabusbg написа:Ама то си е реален много ясно. Кошата съм я купувал от приятел и е закупена от Варна като първи собственик. Само че вие не искате да повярвате че БМВ аджеба може да гори масло. И за това ме изкарвате че аз не си знам километрите на колата. А аз най точно ви казвам, че според мен основния проблем е че наистина не се знае какво и дали са сменяли нещо в Мкар. При положение че с новото си масло нямам вече 6000км дертове.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk


Що така подскачате на тема километри. Никой не е казал, че БМВ е извънземна техника, човека ти дава пример с други марки коли и просто ти казва, че на тия км не би трябвало толкова масло да харчи която и да е кола. Ако ти харчи 2л 5W30, значи имаш някакъв проблем, чието решение не се търси чрез повишаване вискозитета на маслото.
А пък ако се окаже, че не е просто лек проблем по периферията, още веднъж ще си затвърдя мнението, че кола карана и поддържана в България не трябва да се купува. Като започнем от лоша нафта, масла последно качество, монтьори тарикати, всеки гледа да ти резне тиквата (в официалните сервизи работят същите индивиди). По тоя повод имам съсед, който работеше в Балкан Стар и години наред продаваше оригинално Мерцедесово масло. Казвал ми е, че например при смяна на 6,5л масло три си взема за него, просто го опреснява. Не, че на запад това не се случва, но тук е в пъти повече.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Значи накрая аз излязох че "подскачам" при положение че няколко пъти казвам че знам на колко км ми е колата и се продължава някой да ме убеждава как не може да е на толкова без да ми е виждал или чувал колата. Но в крайна сметка ... Аз се правя на ощипана жаба,така ли?
Понякога нямате мярка.
Успех желая и безпроблемно шофиране.
.... А по принцип влязох да попитам само кое масло е по добре да избера... то каква стана...

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook