С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1532
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от ildivvy » 29 Мар 2018, 12:53

Ако под капака на клапаните няма нищо,което да буди съмнението ти,то надоло в двигателя,положението ще е същото! Може спокойно да не "рискуваш" с допълнителните препарати! Това е моето мнение!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от laviatan » 29 Мар 2018, 13:18

Преди да се жертвам разпитвах , четох...доста. Разговора беше преди третирането. При мен резултата е отличен. Ползвах и продукт който не предлагам - избрах го след сондиране на мнения и от колеги с други марки автомобили . Мотора си промени звука . С една и съща марка масло за определен период време и километри почерняването му не е същото . Много педантично спазих упътването . Преди да го налея в мотора сложих вътре за 2-3 часа/ колкото и стоя после в мотора/ една оригинална гарнитура за вакуум помпата . Тя и без това не се слави с голяма издръжливост. Видими /въпреки дилетантския ми опит/ проблеми нямаше. Даже тая гарнитурка отиде по предназначение и ще се следи дълготрайно :mhihi:


п.с. - не виждам защо се занимаваш с тази тематика щом всичко е Окей при теб :yes:
При мен е от друго естество положението - падат му се на коша 2-3 периода от по около 6 месеца в които не се кара :mhihi:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от FaceOff » 29 Мар 2018, 14:45

laviatan написа:Преди да се жертвам разпитвах , четох...доста. Разговора беше преди третирането. При мен резултата е отличен. Ползвах и продукт който не предлагам - избрах го след сондиране на мнения и от колеги с други марки автомобили . Мотора си промени звука . С една и съща марка масло за определен период време и километри почерняването му не е същото . Много педантично спазих упътването . Преди да го налея в мотора сложих вътре за 2-3 часа/ колкото и стоя после в мотора/ една оригинална гарнитура за вакуум помпата . Тя и без това не се слави с голяма издръжливост. Видими /въпреки дилетантския ми опит/ проблеми нямаше. Даже тая гарнитурка отиде по предназначение и ще се следи дълготрайно :mhihi:


п.с. - не виждам защо се занимаваш с тази тематика щом всичко е Окей при теб :yes:
При мен е от друго естество положението - падат му се на коша 2-3 периода от по около 6 месеца в които не се кара :mhihi:


Е как защо.. между спирачките, дюзите и рейката трябва да се занимавам с нещо :mhihi: :dummy:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 705
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от DoesNot » 29 Мар 2018, 21:01

laviatan написа:Преди да се жертвам разпитвах , четох...доста. Разговора беше преди третирането. При мен резултата е отличен. Ползвах и продукт който не предлагам - избрах го след сондиране на мнения и от колеги с други марки автомобили . Мотора си промени звука . С една и съща марка масло за определен период време и километри почерняването му не е същото . Много педантично спазих упътването . Преди да го налея в мотора сложих вътре за 2-3 часа/ колкото и стоя после в мотора/ една оригинална гарнитура за вакуум помпата . Тя и без това не се слави с голяма издръжливост. Видими /въпреки дилетантския ми опит/ проблеми нямаше. Даже тая гарнитурка отиде по предназначение и ще се следи дълготрайно :mhihi:


п.с. - не виждам защо се занимаваш с тази тематика щом всичко е Окей при теб :yes:
При мен е от друго естество положението - падат му се на коша 2-3 периода от по около 6 месеца в които не се кара :mhihi:

Може ли да споделиш повече инфо за този продукт. Може и на ЛС ако е проблем :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 30.09.2006
Местоположение: София
Кара: E61 530d , E39 Touring

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Я.Велинов » 29 Мар 2018, 22:41

DoesNot написа:
laviatan написа:Преди да се жертвам разпитвах , четох...доста. Разговора беше преди третирането. При мен резултата е отличен. Ползвах и продукт който не предлагам - избрах го след сондиране на мнения и от колеги с други марки автомобили . Мотора си промени звука . С една и съща марка масло за определен период време и километри почерняването му не е същото . Много педантично спазих упътването . Преди да го налея в мотора сложих вътре за 2-3 часа/ колкото и стоя после в мотора/ една оригинална гарнитура за вакуум помпата . Тя и без това не се слави с голяма издръжливост. Видими /въпреки дилетантския ми опит/ проблеми нямаше. Даже тая гарнитурка отиде по предназначение и ще се следи дълготрайно :mhihi:


п.с. - не виждам защо се занимаваш с тази тематика щом всичко е Окей при теб :yes:
При мен е от друго естество положението - падат му се на коша 2-3 периода от по около 6 месеца в които не се кара :mhihi:

Може ли да споделиш повече инфо за този продукт. Може и на ЛС ако е проблем :)

Е защо на ЛС? Мисля, че ще е полезно за всички да разберем - нали все пак за това е форума.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 875
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zaharia » 30 Мар 2018, 1:28

Я.Велинов написа:
DoesNot написа:
laviatan написа:Преди да се жертвам разпитвах , четох...доста. Разговора беше преди третирането. При мен резултата е отличен. Ползвах и продукт който не предлагам - избрах го след сондиране на мнения и от колеги с други марки автомобили . Мотора си промени звука . С една и съща марка масло за определен период време и километри почерняването му не е същото . Много педантично спазих упътването . Преди да го налея в мотора сложих вътре за 2-3 часа/ колкото и стоя после в мотора/ една оригинална гарнитура за вакуум помпата . Тя и без това не се слави с голяма издръжливост. Видими /въпреки дилетантския ми опит/ проблеми нямаше. Даже тая гарнитурка отиде по предназначение и ще се следи дълготрайно :mhihi:
п.с. - не виждам защо се занимаваш с тази тематика щом всичко е Окей при теб :yes:
При мен е от друго естество положението - падат му се на коша 2-3 периода от по около 6 месеца в които не се кара :mhihi:

Може ли да споделиш повече инфо за този продукт. Може и на ЛС ако е проблем :)

Е защо на ЛС? Мисля, че ще е полезно за всички да разберем - нали все пак за това е форума.

И аз се присъединявам към това мнение. Щом има изявен положителен ефект какъвто рядко се среща, ще е от полза за форума да знае с каква добавка е получен. Също ако не е проблем, колегата може да напише добавките които влизат в двете категории - обикновени разтворители и измиващи които е посочил за да знаем кои точно да избягваме и към кои да се ориентираме ако искаме да ползваме такива.
Последна промяна zaharia на 30 Мар 2018, 12:50, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 875
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zaharia » 30 Мар 2018, 1:40

dextuar написа:Скоро смятам да пазарувам за следващата смяна, за съжаление вече няма промоции (предишния път беше по 26Е/л). Спрял съм се на това, прочетох добри отзиви.

https://www.ravenol-shop.de/motoroel/5w ... 5w40-mb-vw

Евентуално може да се комбинираме с някой, който иска, поне да избием малко от доставката ;)

Колега, май много километри навъртате с тия коли, че на 6 месеца сменяте маслото :) ? По принцип SSL 0W40 има голям запас, мисля с двигател в добро състояние ако не попада гориво в него, може да изкара спокойно едно 450-500 моторни часа при нормална експлоатация(няма много кратки пътувания и задръствания) с по-големия дизелов двигател и малко по-малко с по-малките. Аз например също съм с него и в момента имам 13,5к км и към 200 моторни часа и още не бързам да го сменям.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 875
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zaharia » 30 Мар 2018, 2:01

ildivvy написа:Това "промиване" не може ли да стане и с неколкократна честа смяна на самото масло? Нали самите масла си имат миещи добавки в тях? Какво ще стане,ако два-три пъти се смени масло,"средна хубост", на 5000км,примерно? Няма ли да изкара голяма част от "мизерията" навън?

Всичко зависи от това в какво състояние е двигателя - силно замърсен, средно замърсен или слабо замърсен. Общо взето тия промивки дават лек ефект само в последния случай, предполагам също може да помогнат донякъде и във втория. Най-страшни са високотемпературните отлагания в областта на буталата, особено маслоуловителния сегмент, който ако е запушен и залегнал няма оправяне дори и да се прави разкоксовка на двигателя, т.е. да се наливат вътре силнодействащи разтворители, да стоят с часове и после да се промива по специален начин, и това на няколко етапа с различни препарати. По принцип ако още от самото начало на купуване на колата, се ползват качествени масла с добри миещи свойства и те се сменят навреме, отлагания и нагари по двигателя ако има то те ще са съвсем минимални и обикновено няма нужда от подобни промивки.

Ето тук има много поучителено видео с пълната процедура по разкоксовката на един руснак, човекът май си е автомонтьор, направил е много видеа в които споделя резултатите от експериментите по почистване на двигателите с различни препарати.
На този адрес има подраздел с негови експерименти http://www.oil-club.ru/forum/forum/125- ... %B4%D0%B0/
а тук чудесно видео в което показа и описва разкоксовката на двигател с промивка BG109 и очистител Gzox. Горещо препоръчвам за всички които се интересуват от темата почистване на двигател. Малко е дълго 1ч07мин, но показва цялата процедура, също и споделя какви са резултатите и какво може и какво не може да се постигне с подобен вид промивки. Мери се компресията, оглежда се вътрешността с ендоскоп. Да се гледа цялото, много е важен краят където се правят обощения и се оценяват резлутатите. Ако познавах майстор който може да свърши качествено цялата тази работа, без да се замисля веднага щях да се възползвам от услугите му. Тук се показва, че когато се работи внимателно и систематично, няма никаква опасност отложенията и нагарите които паднат от двигателя, да причинят задръствания на катализаторите или запушвания на маслените магистрали. Разбира се тук имаме предвид средно замърсен двигател.
http://www.oil-club.ru/forum/topic/3056 ... elya-gzox/

P.S. На друг негов клип в ютуб, имаше критика, че при подобно почистване, съществува опасност от запушване и повреждане на турбото, ако е налично такова. Отговор нямаше, не ми е ясно колко е уместна подобна критика, но при всяко положние трябва да се има предвид.
Последна промяна zaharia на 30 Мар 2018, 14:01, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 3.12.2009
Местоположение: Тополовград
Пол: Мъж
Кара: e60 530d 04'/e60 530i 06'/e36 318i
Мечтае да кара: цял живот BMW
Детайли за колата: Е60 М57D30N
E60 N52B30
Е46 M43B19TU
E36 M43B18

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Plamen_Shopov_BMW » 30 Мар 2018, 5:03

zaharia написа:
dextuar написа:Скоро смятам да пазарувам за следващата смяна, за съжаление вече няма промоции (предишния път беше по 26Е/л). Спрял съм се на това, прочетох добри отзиви.

https://www.ravenol-shop.de/motoroel/5w ... 5w40-mb-vw

Евентуално може да се комбинираме с някой, който иска, поне да избием малко от доставката ;)

Колега, май много километри навъртате с тия коли, че на 6 месеца сменяте маслото :) ? По принцип SSL 0W40 има голям запас, мисля с двигател в добро състояние ако не попада гориво в него, може да изкара спокойно едно 450-500 моторнщи часа при нормална експлоатация(няма много кратки пътувания и задръствания) с по-големия дизелов двигател и малко по-малко с по-малките. Аз например също съм с него и в момента имам 13,5к км и към 200 моторни часа и още не бързам да го сменям.
Колега, а не мислиш ли, че точно по този начин предизвикваш отлагания и нагари?
С по-честа смяна това се избягва.
Аз съм скиптичен към качеството на което и да е масло в България и винаги сменям между 7000 и 10 000 км пробег, макар, че карам извън градско.
Същата работа и при мотоциклетите...препоръчват смяна на 5000-7000 км, но аз хвърлям маслото на 3000 км максимум и години наред не съм имал проблеми с който и да е двигател.
При е36-цата след ревизия на мотора започнах да сменям също на 7К км и мотора мърка вече доста години... като отвориш капачката поне по главата всичко свети.
Колкото и да е хубаво маслото, смяна на 15-20К км не я разбирам... освен ако не ги правиш за няколко месеца по аутобаните с постоянно загрял двигател и голям пробег между спиранията.
Предпочитам да дам още веднъж в годината едни 300 лв но да се презастраховам с по-ранна смяна на маслото.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от laviatan » 30 Мар 2018, 9:11

За мен заслужават внимание :

LubeGard Engine Flush и Xenum M-Flush . И двете са detergent based . Аз пробвах второто :yes:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1669
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от host » 30 Мар 2018, 9:42

Дам, и по разни тестове в нета се вижда , че доста сериозно измива >
https://www.youtube.com/watch?v=1tTBXvPPZWc

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Dextuar » 30 Мар 2018, 9:55


Да се абстрахираме, че е рекламно.
Искам да направя такава промивка с Lubeguard Engine Flush, затова смятам да го сменя маслото този път на 7к преди летните пътувания да са започнали.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 875
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zaharia » 30 Мар 2018, 12:31

Plamen_Shopov_BMW написа:
zaharia написа:
dextuar написа:Скоро смятам да пазарувам за следващата смяна, за съжаление вече няма промоции (предишния път беше по 26Е/л). Спрял съм се на това, прочетох добри отзиви.

https://www.ravenol-shop.de/motoroel/5w ... 5w40-mb-vw

Евентуално може да се комбинираме с някой, който иска, поне да избием малко от доставката ;)

Колега, май много километри навъртате с тия коли, че на 6 месеца сменяте маслото :) ? По принцип SSL 0W40 има голям запас, мисля с двигател в добро състояние ако не попада гориво в него, може да изкара спокойно едно 450-500 моторнщи часа при нормална експлоатация(няма много кратки пътувания и задръствания) с по-големия дизелов двигател и малко по-малко с по-малките. Аз например също съм с него и в момента имам 13,5к км и към 200 моторни часа и още не бързам да го сменям.
Колега, а не мислиш ли, че точно по този начин предизвикваш отлагания и нагари?
С по-честа смяна това се избягва.
Аз съм скиптичен към качеството на което и да е масло в България и винаги сменям между 7000 и 10 000 км пробег, макар, че карам извън градско.
Същата работа и при мотоциклетите...препоръчват смяна на 5000-7000 км, но аз хвърлям маслото на 3000 км максимум и години наред не съм имал проблеми с който и да е двигател.
При е36-цата след ревизия на мотора започнах да сменям също на 7К км и мотора мърка вече доста години... като отвориш капачката поне по главата всичко свети.
Колкото и да е хубаво маслото, смяна на 15-20К км не я разбирам... освен ако не ги правиш за няколко месеца по аутобаните с постоянно загрял двигател и голям пробег между спиранията.
Предпочитам да дам още веднъж в годината едни 300 лв но да се презастраховам с по-ранна смяна на маслото.


Колега, когато ресурса на маслото е 400-500ч при които няма проблеми с нагари и отлагания, защо трябва да го сменям, когато в него има още толкова живот и става въпрос за качествено пълносинтетично масло, ползвано при нормални условия на експлоатация? Моята средна скорост е над 60км/ч, извънградското ми и магистрала са над 80% от пробега, освен това съм долял и 3л, което значи съм го обновил на 50%. В същото време имам приготвено масло за поне още 4 смени, но си стои така, защото не виждам никакъв смисъл да сменям масло намиращо се в добро състояние. Тук въпросът е за разумно използване, а не за нещо друго. Ако карах основно градско, в задръствания и много кратки пътувания, и имах средна скорост 20км/ч щеше да е съвсем друго - с над 650моторни часа за същите километри вече маслото щеше да е заминало и страховете ти за поражения по двигателя от негова страна щяха да са напълно оправдани.
Иначе напълно подкрепям и съм с две ръце за навременната смяна на маслото. Ако на нашите коли им беше сменяно маслото редовно и на подходящи интервали с качествено такова от момента на закупуването, двигателите щяха да са в отлично състояние поне до едно 400-500к км при дизелите и малко по-малко при бензиновите(ако изключим проблема с гумичките на клапаните които заминават бързо).

ентусиаст
Аватар
Мнения: 875
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zaharia » 30 Мар 2018, 13:21

FaceOff написа:Здравей колега, радвам се че ти си коментирал промивките. Не мисля, че имам някакъв проблем с мотора, ама като си навия нещо на пръста.. Ето какво мисля да направя - наскоро ще ми се наложи да махам магарето, съответно ще мога да сваля и изчистя картера. След това мисля да сипя някое по-евтино масло + добавка за чистене, но от тези с които се кара 200-300км (вече съм си купил това - https://products.liqui-moly.com/additives/oil-sludge-flush.html ) След като измина около 200-250км с добавката, отново с по-евтино масло да направя една междинна смяна, да покарам още 200-300км, и тогава вече да сипя прилично масло, като този път мисля да заложа на Арал супертроник 0в40, а пък за междинните смени мисля да взема това - https://maxcar.bg/avtomobilni-masla/total-quartz-9000-5w-40-4l. Според мен свалянето и чистенето на картера е хубаво да се направи преди да сипвам добавката за чистене, за да не вдигне боклука нагоре. Би ли споделил мнението си? И какъв е твоя опит с добавките за промиване? Благодаря!
Естествено, притеснява ме и въздействието на промивката върху гумичките на клапаните,.. дали този продукт е най-подходящ, предполагам въпросният пробег от около 200км с добавката е хубаво да се направи във възможно най-кратки срокове (дори и в рамките на един ден) за да не се подлагат гумичките дълго време на действието на добавката..
пп. Всъщност се сетих, че мога да направя същия тест с потапяне на гумичка, дори за да е по-обективно ще купя оригинална гумичка за клапан, и за да е още по-обективно, може да пробвам да загрея смес от добавката с масло в подобно съотношение (300мл към 6.5л масло, или съответно - 10мл от добавката към 215мл масло) до към 100-тина градуса за около час..

Здравей колега, мисля планът ти е добър, но като налееш маслото след добавката, струва ми се 200-300км са прекалено малко и няма смисъл да го изхвърляш в работещо състояние. Според мен, преди смяната просто гледай да го източиш максимално дълго време да остане колкото може по-малко неизливаем остатък и тогава наливай Тотала. Дори и да има остатъци те няма да съсипят новото масло и според мен може спокойно да караш с него едно 3-4к км преди да го излееш. Друг вариант е да налееш евтино минерално масло след промивката, да оставиш двигателя да работи на празни обороти да кажем половин час, да източиш и да налееш новото масло. За съжаление нещо не мога да открия подобни евтини масла(да кажем до 3-4лв за литър) из българските магазини и това обезсмисля тая идея. Аз мисля да правя нещо подобно на теб, разликата е, че ще ползвам от бързите промивки Lubegard - бяха я препоръчали преди време във форума и си я купих, но ме беше страх да не ми повреди новото масло и още не съм я ползвал. Наскоро се снабдих с евтин Mannol и мисля след промивката да го налея и да покарам няколко хиляди(поне 3-4) км с него. Опит практически нямам, знанията ми са от прочетеното в интернет. Ти ще ползваш от меките добавки които не са толкова агресивини, но наистина е добре да съкратиш времето на престоя на маслото с добавка в двигателя максимално, ако можеш тия 200км да ги направиш на един път - най-добре.

Ето тук например има много евтини масла подходящи и за промивки например (Mannol 10w40 1,68e за литър), но дали доставят до България не е ясно(не са в списъка), трябва да се пита.
https://www.motor-oel-guenstig.de/

ентусиаст
Аватар
Мнения: 875
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zaharia » 30 Мар 2018, 13:43

Като стана въпрос за горния сайт и евтини масла да препоръчам на колегите които търсят добро отношение икономия/производителност.
MANNOL 5W-30 Combi LL - евтино LL-04 масло, има и допуск VW 504/507, цена 16,79€ за 5л.
https://www.motor-oel-guenstig.de/sonde ... ter-gratis
Liter Mannol 5W-30 Energy Premium - евтино LL-04 масло, цена 11,99€ за 5л.
https://www.motor-oel-guenstig.de/sonde ... ter-gratis

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook