С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от vvasilev1 » 26 Май 2018, 23:27

Kurtov написа:Може ли някой да препоръча масло с високо съдържание на zddp, което да е с вискозитет 0-5w30-40 ?
Аз поне не намирам такова.
За Amsoil Premium Protection знам, че има около 1400ppm zddp, но не ми се иска да наливам 10w на дизела, защото карам малко и не мога да го сменя преди зимата.
Колега налей Castrol edge professional longlife 5W30.

Ще останеш много доволен.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Kurtov » 27 Май 2018, 11:11

memorex написа:Редлайн гледал ли си?


Redline изобщо не мисля и да ги гледам :lol: .
Просто са ми над бюджета, ся някой ще каже, че искам хубаво и евтино, но как например една кварта 5w40 в Америка струва 12.5 долара, а в България 38 лв ?
Amsoil е на сходни цени в Америка, а тука е от порядъка на 25 лв за кварта.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Kurtov » 27 Май 2018, 11:16

vvasilev1 написа:
Kurtov написа:Може ли някой да препоръча масло с високо съдържание на zddp, което да е с вискозитет 0-5w30-40 ?
Аз поне не намирам такова.
За Amsoil Premium Protection знам, че има около 1400ppm zddp, но не ми се иска да наливам 10w на дизела, защото карам малко и не мога да го сменя преди зимата.
Колега налей Castrol edge professional longlife 5W30.

Ще останеш много доволен.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk


Не е ли ll04 тоя Кастрол ?
Не че е някакъв проблем, може и да го пробвам.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Kurtov » 27 Май 2018, 11:33

zaharia написа:
Kurtov написа:Може ли някой да препоръча масло с високо съдържание на zddp, което да е с вискозитет 0-5w30-40 ?
Аз поне не намирам такова.
За Amsoil Premium Protection знам, че има около 1400ppm zddp, но не ми се иска да наливам 10w на дизела, защото карам малко и не мога да го сменя преди зимата.


Новите Mobil1 FS 0W-40 и Mobil1 FS 5W-30 имат сулфатна пепел към 1.4%, Rowe Synth RS 0W-40 има към 1,34%. Иначе може просто да вземеш едно високопепелно LL-01 и да му сложиш Liqui Moly Ceratec за 30лв в който има бор и може би и молибден, а за още по сигурно към тях да добавиш и EUROL Engine Oil Treat за 15лв в който има волфрам. Волфрамът в съчетание с молибдена дава много добри резултати срещу триене и износване. Може да сложиш и само една от тия добавки и пак ще има полза. Добре е да видиш преди това в маслото което купуваш дали вече има бор и или молибден, за да се прецени дали трябва да се ползва допълнителна добавка с тия елементи.


Mobil 1 FS 0w40 ми е фаворит, но там не мисля, че има нужда да добавям добавки :) .
Сега видях тази на Eurol, в нея има само волфрам, в почти всички масла, на които съм гледал анализи няма такава присадка, така че може би има смисъл.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от memorex » 27 Май 2018, 12:12

Kurtov написа:
memorex написа:Редлайн гледал ли си?


Redline изобщо не мисля и да ги гледам :lol: .
Просто са ми над бюджета, ся някой ще каже, че искам хубаво и евтино, но как например една кварта 5w40 в Америка струва 12.5 долара, а в България 38 лв ?
Amsoil е на сходни цени в Америка, а тука е от порядъка на 25 лв за кварта.

Ти най-добре си знаеш.Отговорих ти на конкретния въпрос.Ако мислиш че хубаво оригинално масло ,в това число и кастрол и мобил струва по-малко от 25лв/л.давай според бюджета.Успех.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от vvasilev1 » 27 Май 2018, 19:23

Kurtov написа:
vvasilev1 написа:
Kurtov написа:Може ли някой да препоръча масло с високо съдържание на zddp, което да е с вискозитет 0-5w30-40 ?
Аз поне не намирам такова.
За Amsoil Premium Protection знам, че има около 1400ppm zddp, но не ми се иска да наливам 10w на дизела, защото карам малко и не мога да го сменя преди зимата.
Колега налей Castrol edge professional longlife 5W30.

Ще останеш много доволен.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk


Не е ли ll04 тоя Кастрол ?
Не че е някакъв проблем, може и да го пробвам.
Да. LL04 е, но ще останеш супер доволен.

Аз лично с по добро масло не съм карал.

Не знам какво откачат всички по тия американски масла. Първо са скъпи, второ много от тях не са за ежедневна употреба. Били с естери и местери, ами има много европейски с тия естери. То колата вече някой в Италия и е набил 350 000 км с пет смени на масло, пък ти й слагай естери.

Ако искаш LL01, мисля че кастрол имат 0W40, пак много добро.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zaharia » 27 Май 2018, 21:08

memorex написа:
Kurtov написа:
memorex написа:Редлайн гледал ли си?


Redline изобщо не мисля и да ги гледам :lol: .
Просто са ми над бюджета, ся някой ще каже, че искам хубаво и евтино, но как например една кварта 5w40 в Америка струва 12.5 долара, а в България 38 лв ?
Amsoil е на сходни цени в Америка, а тука е от порядъка на 25 лв за кварта.

Ти най-добре си знаеш.Отговорих ти на конкретния въпрос.Ако мислиш че хубаво оригинално масло ,в това число и кастрол и мобил струва по-малко от 25лв/л.давай според бюджета.Успех.

Колега, последно като гледах хубав Mобил струваше към 36-39е за 5л туба, кастрол от най-скъпия - Castrol Edge Titanium FST 0W-40 C3 - 100% пълна синтетика до към 50е за 5л, който можем да кажем е някакво изключение и е на видимо по-висока цена от останалите им масла, т.е. най-хубавите масла на тези производители са от порядъка на 7-8е, максимум, до 10е за литър. Най-ниската цена на Redline която съм виждал по английските магазини е към 16е за литър, евро серията 18е, като сложиш и доставката ще се оскъпят с още 2-3е. При условие, че няма да ходиш на състезание и първите масла и тези на Redline, общо взето ще свършат същата работа в двигателя ти. Да не говорим, че има и много други, на още по-ниски цени, които при правилен подобор и периоди на замяна са също естествен, разумен и икономичен избор.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от drago9205 » 12 Юни 2018, 13:12

Колеги, може би не е точно тук мястото, но напоследък и за това се ползва темата. Някой скоро да планира закупуване и доставяне на масло от UK или Германия, за да се организираме за групова покупва и евентуално безплатна доставка?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Dextuar » 12 Юни 2018, 15:05

drago9205 написа:Колеги, може би не е точно тук мястото, но напоследък и за това се ползва темата. Някой скоро да планира закупуване и доставяне на масло от UK или Германия, за да се организираме за групова покупва и евентуално безплатна доставка?
Искаш да смениш Равенола ли?


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от drago9205 » 12 Юни 2018, 15:11

Не, по-скоро пак Равенол ще взема, ще го сменям след около месец-два, но искам да прдвижа нещата от по-рано ако се намери партия за поръчка би било доста добре. Помня, че и от UK магазини също се постваха добри оферти за равенол (но може и да се бъркам). Като цяло вече на ~10 хил. км с 0w40 съм много доволен. До 9000км не го буташе грам, сега ми се струва, че е паднало леко (може би около 150мл, което всъщност е в рамките на статистическата грешка при замерване с щеката).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Dextuar » 12 Юни 2018, 17:11

Имам тук един познат, който също иска да поръчва, ако е навит, може да ви поръчам на двамата. Ако някой друг иска, да ми пише на ЛС.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Zubcho » 12 Юни 2018, 18:10

drago9205 написа:Не, по-скоро пак Равенол ще взема, ще го сменям след около месец-два, но искам да прдвижа нещата от по-рано ако се намери партия за поръчка би било доста добре. Помня, че и от UK магазини също се постваха добри оферти за равенол (но може и да се бъркам). Като цяло вече на ~10 хил. км с 0w40 съм много доволен. До 9000км не го буташе грам, сега ми се струва, че е паднало леко (може би около 150мл, което всъщност е в рамките на статистическата грешка при замерване с щеката).
Ако си от София може другия месец да се организираме за равенол. 5В40 VPD обмислям аз.

Sent from my Power using Tapatalk
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 212
Регистриран на: 21.07.2014

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от lazomilev » 13 Юни 2018, 8:51

Zubcho написа:
drago9205 написа:Не, по-скоро пак Равенол ще взема, ще го сменям след около месец-два, но искам да прдвижа нещата от по-рано ако се намери партия за поръчка би било доста добре. Помня, че и от UK магазини също се постваха добри оферти за равенол (но може и да се бъркам). Като цяло вече на ~10 хил. км с 0w40 съм много доволен. До 9000км не го буташе грам, сега ми се струва, че е паднало леко (може би около 150мл, което всъщност е в рамките на статистическата грешка при замерване с щеката).
Ако си от София може другия месец да се организираме за равенол. 5В40 VPD обмислям аз.

Sent from my Power using Tapatalk

И аз ще се включа :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 5.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530D 2004г.
Мечтае да кара: M5

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от ivokomandos » 17 Юни 2018, 23:56

Този равенол 5В40 VPD става ли за коли с дпф? Каква е цената?
BMW E36 318 93;BMW E36 328i 97; BMW E60 530D 2004; HONDA HORNET CB600F 2008

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zaharia » 18 Юни 2018, 15:02

ivokomandos написа:Този равенол 5В40 VPD става ли за коли с дпф? Каква е цената?

Става. Тук могат да се видят маслата на Равенол които са подходящи за мотори с ДПФ и техните цени. https://www.ravenol-shop.de/pkw/motoroe ... n=15&f=239

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook