С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 11.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: CLS 320
Мечтае да кара: X6 M6, CLS AMG, 6 Series Gran Coupe

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от TytusPulo » 28 Май 2017, 8:28

CrazyElement написа:
TytusPulo написа:Пичове в БГ с маслата си ебало мамата. Не е важно каква марка ще намериш, а да намериш някакво оригинално ако ще и да е от най-мизерната марка.

Аз си поръчах оригинално Мерцедес от Германия по спецификация и ми излезе 18лв на литър с доставката. А местния дилър ми иска по 43... Бас държа, че и с БМВ маслата е аналогично, въпреки че БМВ май нямат официално масло и ползваха на някоя от големите марки.


ЕМи пич аз досега на моя курник му слагах само масла за по 25+ лева литъра и да ти кажа същия к** като и това на БМВ, говоря по отношение на разход , иначе за потъмняването факт е , че при БМВ ми е чисто маслото. Тука сега искам да ти кажа , да въпросното 5w30 LL-04 TwinPower turbo BMW в Германия струва 9 евро литъра или 18 лева ... , обаче ако искаш да си го купиш от БМВ Германия е дори по-скъпо и от тука мисля , че беше около 25-30 евро литъра.

Лично тука какво говори колегата пилето слабо ме вълнува аз си споделям моите наблюдения той ако иска да си слага и масло за 3 лева литъра. Не ми е приятно като извадя щеката на маслото след 1 км каране от смяната да ми е катран черно маслото. И сега нали щото викаш , че ШЕЛ маслото било фъш , ами навремето като си взех колата пак се "излъгах" и дадох 650 лева за обслужване в БМВ и ми сложиха тогавашното 5в30 Кастрол и пак беше 2000+ км чисто маслото , така че не знам как и с какво и колко се трудят или не се трудят , но е факт , че маслото като е сменено в БМВ ми стои бистро и потъмнява с минаване на пробега , а като си сменя масълцето с ПРЕМИУМ серия за 25+ лева литъра при който и да е майстор и както казах маслтоо е катран черно още като запаля мотора. Така че аз съм доволен от смяната на масло и ще си го сменям там!!!

ПП: Така или иначе с маслата с които карах досега колата дори и в кварталния сервиз смяната ми излизаше 300 лева , в бмв ми искат 417 лева... за 117лева няма да забогатея..


Изглежда в БМВ слагат хубаво масло, а кварталния майстор го е купил отнякъде, където се продава препакетирано изгорено масло. Виждал съм в Люлин как ги пакетират - изгорено масло, слагат им добавка за цвят, етикет – Кастрол, Шел, Мобил, 5/30, 5/40 каквото трябва....

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от vld » 28 Май 2017, 9:02

Това ако ставаше с добавка...
Колега на отработеното масло цвета е черен защото в него има пепел и сажди от изгорелите газове, това с добавка няма да стане.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от CrazyElement » 28 Май 2017, 16:29

Не колега съмняваме ме маслото да ми е било фалшиво защото го поръчвах масово от вносителите на масло за дадения продукт и винаги купувах премиум сериите където както казах бяха по 20-25 лева + литъра . Просто гаражния ми майстор изглежда го мързи да чака хубаво да се отече маслото и завива пробката бързо и така остава още малко масло вътре в мотора , защото и всеки път като си мерих маслото след смяна при кварталния майстор маслото ми беше над максимума малко , а той се кълнеше всеки път , че е слагал точно 8.25 колкото ми побира моя картер , което ще рече , че наистина е имало старо масло вътре ... За мен просто БМВ правят 100% източване на маслото , защото все пак са фирмен сервиз на БМВ и им е пределно ясно как става , лично мен не ме интересува, дари го източват само с вакум машина или с вакум машина + отварене на пробката , но е факт 2 смени на масло в БМВ с различни масла единия път Кастрол , другия път Шел маслото първите 2500-2800 км стои чисто , и чак сега на 2850 км вече си личи , че е черно , но не е станало още катранено черно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Dextuar » 28 Май 2017, 16:39

:OT: @CrazyElement понякога си мисля, че си даваш всичките пари за тоя котор и прекалено много му се вживяваш...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от CrazyElement » 28 Май 2017, 16:47

dextuar написа::OT: @CrazyElement понякога си мисля, че си даваш всичките пари за тоя котор и прекалено много му се вживяваш...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro



Правилно мислиш :D :D :D

ПС: Хоби ... май ми е време да направя едно дете , защото в момента си гледам колата като писано яйце :D :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Kurtov » 28 Май 2017, 18:06

Да попитам аз, голям проблем ли е, ако останат да кажем 300мл от старото масло ?
Нали двигателните масла не се пресичат.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от adovet » 28 Май 2017, 18:11

Kurtov написа:Да попитам аз, голям проблем ли е, ако останат да кажем 300мл от старото масло ?
Нали двигателните масла не се пресичат.

То не е проблем ама все пак остава и мръсотия с него

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 11.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: CLS 320
Мечтае да кара: X6 M6, CLS AMG, 6 Series Gran Coupe

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от TytusPulo » 28 Май 2017, 19:35

vld написа:Това ако ставаше с добавка...
Колега на отработеното масло цвета е черен защото в него има пепел и сажди от изгорелите газове, това с добавка няма да стане.


Филтрират го и го пречистват по специален начин, не знам точно технологията но накрая изглежда като ново. В България маслата, които си купуваме са масово такива.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Anthony_J » 29 Май 2017, 19:54

Абсолютни глупости. За разлика от теб, колега от форума купи различни масла от различни магазини и ги занесе в лаборатория за тест и сравнение с такива, купени от чужбина. Разлика нямаше. Градски легенди и митове без доказателства с нищо не помагат. Колко хора познаваш с гръмнал двигател от фалшиво масло? Как, според теб, ще ми сложат масло, което е минало 20-30К км и аз ще мина още толкова без последствия за двигателя? Хайде малко по-сериозно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от memorex » 29 Май 2017, 20:08

Anthony_J написа:Абсолютни глупости. За разлика от теб, колега от форума купи различни масла от различни магазини и ги занесе в лаборатория за тест и сравнение с такива, купени от чужбина. Разлика нямаше. Градски легенди и митове без доказателства с нищо не помагат. Колко хора познаваш с гръмнал двигател от фалшиво масло? Как, според теб, ще ми сложат масло, което е минало 20-30К км и аз ще мина още толкова без последствия за двигателя? Хайде малко по-сериозно.
:yes:
то да не е да правиш фалшиви цигари,маслото се прави с масло.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zaharia » 29 Май 2017, 22:29

Колеги, знаете ли дали има оферти за смяна на масло в БМВ и с 0W40?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zaharia » 29 Май 2017, 22:39

Anthony_J написа:Абсолютни глупости. За разлика от теб, колега от форума купи различни масла от различни магазини и ги занесе в лаборатория за тест и сравнение с такива, купени от чужбина. Разлика нямаше. Градски легенди и митове без доказателства с нищо не помагат. Колко хора познаваш с гръмнал двигател от фалшиво масло? Как, според теб, ще ми сложат масло, което е минало 20-30К км и аз ще мина още толкова без последствия за двигателя? Хайде малко по-сериозно.

Колега, в маслата ментета просто слагат евтини минерални масла или крек, чиято цена е обикновено 2-3 пъти по ниска. Ясно, е че нищо няма да ти "гръмне" ако го сменяш на нормални интервали, а не на препоръчваните от производителя от по някоко десетки хиляди км. Най-много да имаш по-голямо износване което евентуално може да се усети след като изминеш едно 200-300 хил. км. А за това какво става с един чисто нов двигател, когато кара без или с една смяна до 100 хил км може да видиш в темата за официалните сервизи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 11.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: CLS 320
Мечтае да кара: X6 M6, CLS AMG, 6 Series Gran Coupe

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от TytusPulo » 30 Май 2017, 8:32

Sapa написа:Доколкото знам маслото е прердназначено за 30 000 км. Същевременно колата замерва брой студени стартове и с каква скорост се движи маслото и на тази база преизчислява и обикновено км намаляват според борд компютъра. Аз карам бензин и си спазвам препоръките на на борд компютъра което с моя стил на каране е смяна на около 22-23 хил км

Относно типа на маслото - LL-04 5W30. За България и за коли над 100 000 км това е напълно подходящо и е доста по-евтино от 0W40. BMW препоръчва точно това масло за по-южните европейски държави.


Всеки интервал над 15к километра, особено в предимно градски условия е бавно убиване на мотора. Не можете ли да осъзнаете, че точно това целят производителите на автомобили? Стига сте чели етикетите ами си размърдайте мозъците. И аз си купувам масло за 30к километра, обаче го сменям на 10 макс 12.

Абсолютни глупости. За разлика от теб, колега от форума купи различни масла от различни магазини и ги занесе в лаборатория за тест и сравнение с такива, купени от чужбина. Разлика нямаше. Градски легенди и митове без доказателства с нищо не помагат. Колко хора познаваш с гръмнал двигател от фалшиво масло? Как, според теб, ще ми сложат масло, което е минало 20-30К км и аз ще мина още толкова без последствия за двигателя? Хайде малко по-сериозно.


Явно вярваш в дядо Коледа нали? И навсякъде, където в бг се продава Кастрол е оригинален нали? Това, което ти дадох е бруталната фалшификация на масло. Повечето пъти просто е произведено с по-некачествени материали неотговарящи на спецификацията на производителя. И естествено, че няма да ти гръмне двигателя. Просто в един момент ще се обади нещо и ще се чудиш от какво е. Другия момент при фалшивите масла е, че колата започва да ги гори след 5-6 к км. И тогава започваш да се чудиш какво му има на мотора, отиваш на майстор, измисля ти някой ремонт и става да си ебе мамата...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Exclusive89 » 30 Май 2017, 12:34

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от andy » 30 Май 2017, 13:01

Mаслото го сменям по борд на 15000км, а не по реалните километри. В повечето случаи при 15000км на борд съм изминал 17000 реални. Основно се кара само извънградско и бързо.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook