С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 5.12.2009
Пол: Мъж

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Jivko7777 » 18 Ное 2011, 1:40

Emooo написа:vanko242, не казвам че това което казваш не е вярно. Но от една страна някакъв човек във форума ми казва това масло е по-добро, а от друга производителя на колата ми казва - "Ползвай Кастрол!!!". Аз трябва да реша на кой да повярвам. Еми нали се сещаш, че ще заложа на сигурното.


Ами че той производителя се е произнесъл за въпросното масло, пише си LL-04 :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Mallorca
Пол: Мъж
Кара: трактор шестак
Детайли за колата: m57tu2d30 OL

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от vanko242 » 18 Ное 2011, 10:06

Emooo написа:vanko242, не казвам че това което казваш не е вярно. Но от една страна някакъв човек във форума ми казва това масло е по-добро, а от друга производителя на колата ми казва - "Ползвай Кастрол!!!". Аз трябва да реша на кой да повярвам. Еми нали се сещаш, че ще заложа на сигурното.

:yes: Да наистина пише BMW препоръчва Castrol, НО също ПРЕПОРЪЧВА и смяната му на ИНТЕРВАЛИ от 30 000 км..... :bchug: Meguin произвеждат маслата си в Германия в собствените си производствени мощности! Не в Румъния или Турция например!(рафинериите там само преработват отработени масла) Въпрос на личен избор, аз сменям на 25 000 км. и само карам, друг пък на всеки 10 000 км. и вече е сменял турбо, DPF, дюзи и т.н.т....
http://www.meguin.bg/images/stories/pdf ... glisch.pdf колко от маслата у нас имат ISO 9001:2008/14001:2009 Сертификат?
Последна промяна vanko242 на 18 Ное 2011, 17:23, променена общо 1 път
...тестове на масла : http://bmwservice.livejournal.com/27699.html

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Mallorca
Пол: Мъж
Кара: трактор шестак
Детайли за колата: m57tu2d30 OL

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от vanko242 » 18 Ное 2011, 11:46

bvv1 написа:Само MOTUL Specific LL-04 5W-40, за мен лично няма друго масло!Сменям го на 15000км. макар че е лонглайф и да му дават 30000км.,при нашите горива богати на сяра е престъпление да се кара повече от 15000-17000км. с една смяна на масло!Колата е 535д!

:no: Обикновения петродизел има 3% сяра, а в по-скъпия петродизел - 0.3%, това е по БДС. Липсата на сяра в петродизела означава, че не се налага да се сипват в двигателите скъпи синтетични масла на калиева основа, задържаща корозията в двигателя след конденз на сярна киселина и серните двуокис и триокис.... откъдето и идва по-големия интервал за смяна.
...тестове на масла : http://bmwservice.livejournal.com/27699.html

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 19.04.2010
Местоположение: България
Пол: Мъж
Кара: e46 m3
Детайли за колата: rd sport dme soft,cams and heders.koni fsd

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от mmmotorwerke » 18 Ное 2011, 18:20

Колега,от това което си написал излиза че лл98 е масло което може да се ползва на е60(535д)например.Въпроса ми е какво се случва с дпф след използването на това масло.Успехи
http://www.qualityoils.eu
CASTROL,MoBIL,Оригинални масла,Масла за скоростни кутии,Филтри

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Mallorca
Пол: Мъж
Кара: трактор шестак
Детайли за колата: m57tu2d30 OL

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от vanko242 » 19 Ное 2011, 0:07

mmmotorwerke написа:Колега,от това което си написал излиза че лл98 е масло което може да се ползва на е60(535д)например.Въпроса ми е какво се случва с дпф след използването на това масло.Успехи

:no: http://www.oil-club.ru/forum/index.php? ... ch_id=2088 - комбинацията масло според спецификациите на BMW + по-качествено гориво = спомага за по-дълъг интервал между смените..... :bchug:
...тестове на масла : http://bmwservice.livejournal.com/27699.html

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 27.10.2009
Местоположение: в гащите си
Пол: Мъж
Кара: ги да викат
Мечтае да кара: слон

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от bvv1 » 19 Ное 2011, 17:50

vanko242 написа:
bvv1 написа:Само MOTUL Specific LL-04 5W-40, за мен лично няма друго масло!Сменям го на 15000км. макар че е лонглайф и да му дават 30000км.,при нашите горива богати на сяра е престъпление да се кара повече от 15000-17000км. с една смяна на масло!Колата е 535д!

:no: Обикновения петродизел има 3% сяра, а в по-скъпия петродизел - 0.3%, това е по БДС. Липсата на сяра в петродизела означава, че не се налага да се сипват в двигателите скъпи синтетични масла на калиева основа, задържаща корозията в двигателя след конденз на сярна киселина и серните двуокис и триокис.... откъдето и идва по-големия интервал за смяна.

:no: :no: Ти ли ходиш да го мериш или вярваш на данните които изнася съответната фирма,защото според мен за пари ще напишат каквото е нужно,да не забравяме в коя държава живеем всепак :kuku:
Преди да полетиш-трябва да се научиш да ходиш!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: bmw F 11 530 D
Мечтае да кара: BMW М6 Купе Кабрио

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от badjo E60 » 21 Ное 2011, 8:06

Аз карам с БМВ масло и го сменям на 15-18 хиляди.
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ ИМА И НАЧИН
http://aronmen.hit.bg/
http://www.vbox7.com/play:2e3dc271


Изображение

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 22.08.2010

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от userinfo » 21 Ное 2011, 8:27

Аз карам с БМВ 0w40 и го сменям на 10 хиляди.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 4.02.2009
Местоположение: Plovdiv

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от g.petrow » 21 Ное 2011, 10:01

userinfo написа:Аз карам с БМВ 0w40 и го сменям на 10 хиляди.


Колега, не е ли малко кратичък този интервал? :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 22.08.2010

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от userinfo » 21 Ное 2011, 19:35

g.petrow написа:
userinfo написа:Аз карам с БМВ 0w40 и го сменям на 10 хиляди.


Колега, не е ли малко кратичък този интервал? :dunno:


Ми колата не се оплаква...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 4.02.2009
Местоположение: Plovdiv

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от g.petrow » 21 Ное 2011, 21:24

userinfo написа:
g.petrow написа:
userinfo написа:Аз карам с БМВ 0w40 и го сменям на 10 хиляди.


Колега, не е ли малко кратичък този интервал? :dunno:


Ми колата не се оплаква...


И на 5000 км да го сменяш, със сигурност няма да получиш оплаквания, но това не значи, че е особено обосновано :mhihi:

Аз го сменям според показанията на борд-компа, с указаните от БМВ консумативи. Според мен това е правилно, никой не ангажирам с мнение :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.н

Мнение от stankata777 » 22 Ное 2011, 0:33

Ще си позволя да изкажа личното си мнение-предписанието на борда са едно,реалността е малко по различна....Борда няма как да отчете по прашните условия в Бг,както и по-високото съдържание на сяра в дизеловото гориво в сравнение с това в Зап Европа.Въпреки,че борда рекалкулира,ако се кара повече градско,моят съвет е при ЛЛ-04,смяна на интервал от 20к км максимум и по дълъг интервал при каране повече извънградско.Неприятното е,че при гаранционните автомобили няма как да се избегне+съчетано с нашите условия се оказва нездравословно за дълговечността на турбото и някои др компоненти...
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue


Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 20.02.2007
Местоположение: 1000,4000,6000
Пол: Мъж
Кара: автомобил
Мечтае да кара: два автомобила
Детайли за колата: купе,двигател,волан,гуми

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от jordanpar » 22 Ное 2011, 0:58

Точно така,едно е БМВ да ми казват ,че маслото трябвало да се сменя на 30К километра,друго са условията във всяка страна.То според тях всичко им е лонглайф,ама май е лизинглайф всичкото им.Има си тестери за масло. Колко може да се вярва и на тях незнам,аз съм убеден за себе си в тяхната приложимост. Все пак един химичен анализ на маслото ми се струва по-надежден от смяната му по километраж. Смяната му не е 50-60 лева че да се правя на баровец да го сменям на 5-10К километра. Последния път го смених на 21 000 километра пробег от фервуари до края на септември,и то по-скоро защото исках да е сменено преди зимата,нищо че го водят всесезонно масло,аз си имам лични предубеждения .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от da6ip » 22 Ное 2011, 8:36

Защо казвате че БМВ препоръчва смяна на 30 хил км? Моят бордови след смяна показва оставащи 25 хил., а мисля че в крайна сметка дори 2-3 хил. по-рано започва да пищи за смяна. Т.е. 22-23 хил.

При зареждане на относително качествено гориво (95% OMV), употреба на оригинално масло, и несъстезателна и грамотна употреба на двигателя, смятам че този интервал е разумен и на толкова го сменям.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 4.02.2009
Местоположение: Plovdiv

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от g.petrow » 22 Ное 2011, 9:40

da6ip написа:Защо казвате че БМВ препоръчва смяна на 30 хил км? Моят бордови след смяна показва оставащи 25 хил., а мисля че в крайна сметка дори 2-3 хил. по-рано започва да пищи за смяна. Т.е. 22-23 хил.

При зареждане на относително качествено гориво (95% OMV), употреба на оригинално масло, и несъстезателна и грамотна употреба на двигателя, смятам че този интервал е разумен и на толкова го сменям.


Напълно съм съгласен с da6ip, моята логика е същата. Относно презумпциите, които правим ( не претендирам, че съм компетентен, просто си задавам логични въпроси):

1. Въздухът може и да е по-прашен у нас, но това рефлектира върху въздушния филтър, не върху характеристиките на маслото.
2. Дизелът има по-високо съдържание на сяра. От къде го знаем, колко е по-високо това съдържание, някъде има ли черно на бяло изследвания, които го показват?

Ние българите имаме една черта - все гледаме в на съседа градината и все неговата трева ни се струва по-зелена. Според мен голяма част от предубежденията за качеството на горивото идват от факта, че голяма част от хората зареждат по съмнителни бензиностанции, най-често заради цената. Аз карам колата си от 3 години в БГ, зареждам само на Лукойл, Еко и понякога ОМВ. До момента нямам проблеми, сменям консумативите по предписание.
Имам куп служебни коли, всичките дизел, масово над 200 К километра, които също нямат проблеми до момента, но които са обслужвани съвестно. Така че поне до момента след всички тия приказки никой не може да извади неоспорими факти, които да доказват, че всички горива във всички бензиностанции в страната са боклук.

Това е моето скромно мнение и не ангажирам никого с него :yes:

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook