С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от @ndro » 14 Юни 2011, 23:27

bvv1 написа:Абе тука верно има луди хора :kuku: !?!Колкото по често се сменя маслото толкова е по-добре за турбините и за двигателите - това е факт, друг е въпроса дали можеш да си го позволиш, а вие почнахте едни теории, едни сметки, само и само да изкарате едва ли не човека глупак че си сменя маслото на 9000км.! И ендро това последното го изтрии че ще ти се смеят и гаргите-честите смени на маслото могат да имат негативен ефект само върху джоба ти,нищо друго негативно няма като си сменяш маслото по често!

колега bvv1,
1. НЕ мисля, че има луди хора тук - всеки е свободен да споделя информация и мнения.
2. "Колкото по често се сменя маслото толкова е по-добре за турбините и за двигателите" - това е факт според теб, а според мен трябва да се сменя когато е препоръчал производителят.
3. никой никого не изкарва глупак (незнам как го реши това), просто споделям мнение, че на 9 хиляди е прекалено често, особено за дизелов двигател, на който според производителя маслото се сменя през около 20 хиляди.
4. "това последното" няма да го изтрия, тъй като съм се информирал и смятам, че има доста истина в него.

ще го повторя отново: според една друга теория, по-честите смени на масло от предвидените от производителя, имат негативен ефект.
и ще ви дам едно просто обяснение: маслото натрупва защитен слой след определен пробег. новото масло в началото има по-активни миещи присадки, които измиват част от защитния слой, който е създало старото масло, което според защитниците на тази теория не е толкова добре...
тоест има две гледни точки едната е за по-честа смяна, другата е за по-рядка смяна, затова според мен е най-добре да се сменя както е казал производителят.

поздрав :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 21.06.2011
Пол: Мъж

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Nemabira » 21 Юни 2011, 21:18

Колеги, аз карам с 10W60 на Castrol, щот нямам избор хе..хе... Колата ми е М5 2007ма. За М-ките друго масло няма. Искам обаче да Ви спомена нещо полезно. Всички Е60-ки са оборудвани с CBSS (Control Based Service System). За разлика от SII (Service Interval Indicator) при по-старите модели, CBSS калкулира автоматично сервизните интервали на различни части на колата в зависимост от тяхното износване и параметри. Това става директно чрез много датчици или ин-директно като се използват данните от запалването и ламбда сондата например. Това е причината всеки път сервизния интервал на маслото например да е различен. Горещо препоръчвам да спазваме препоръките на германските инженери и да се доверяваме на тази система. До сега не ме е подвела. :driving:

Няма друга марка освен BMW която да предлага тази екстра!!!
2007 M5 E60
1999 M5 E39
1992 525ix
1988 320i

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 27.10.2009
Местоположение: в гащите си
Пол: Мъж
Кара: ги да викат
Мечтае да кара: слон

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от bvv1 » 22 Юни 2011, 12:48

Nemabira написа:Колеги, аз карам с 10W60 на Castrol, щот нямам избор хе..хе... Колата ми е М5 2007ма. За М-ките друго масло няма. Искам обаче да Ви спомена нещо полезно. Всички Е60-ки са оборудвани с CBSS (Control Based Service System). За разлика от SII (Service Interval Indicator) при по-старите модели, CBSS калкулира автоматично сервизните интервали на различни части на колата в зависимост от тяхното износване и параметри. Това става директно чрез много датчици или ин-директно като се използват данните от запалването и ламбда сондата например. Това е причината всеки път сервизния интервал на маслото например да е различен. Горещо препоръчвам да спазваме препоръките на германските инженери и да се доверяваме на тази система. До сега не ме е подвела. :driving:

Няма друга марка освен BMW която да предлага тази екстра!!!
Колега че има друго масло за Мките си е факт като например това: http://www.prospeed.bg/bg/product/3648 или пък това: http://www.prospeed.bg/bg/product/3655 ,но всеки си избира сам с какво масло да кара!
Преди да полетиш-трябва да се научиш да ходиш!

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 21.06.2011
Пол: Мъж

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Nemabira » 22 Юни 2011, 13:38

Колега bvv1,

Това е тема от както е създаден S62 за Е39 М5. Доста е дълга за да я цитирам тук. Резултатът от използване на леко масло (независимо от производителя) W50 само един - Бързо израсходване на сипаното масло (изгаряне, издухване ако щеш), намаляване на сервизния интервал на 50% и бързо износване на двигателя. М моторите са единствените със сухи картери където маслото освен на механично натоварване се подлага и на кавитационно! Кавитацията драстично променя качествата на маслото и техния живот. Не случайни М-Gmbh са разработили съвместно с Castrol маслото.

Това то го казвам от опит! Карам М коли от 11 години и съм правил експерименти по съвет на "разбиращи специалисти". Имам М5 Е39 от 1999г. на 380'000км а в момента карам Е60 2007г. Мотуловото масло издържа точно 1800км преди да има нужда от доливане. Освен това температурата на мотора се качва с до 15 градуса в жегите. За М мотор това е критично. Не случайно няма индикатор на температурата на охлаждащата система а само на маслото.

Никой друг производител не произвежда 10W60, замисли се дали е случайно!
2007 M5 E60
1999 M5 E39
1992 525ix
1988 320i

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 27.10.2009
Местоположение: в гащите си
Пол: Мъж
Кара: ги да викат
Мечтае да кара: слон

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от bvv1 » 22 Юни 2011, 22:34

Nemabira написа:Колега bvv1,

Това е тема от както е създаден S62 за Е39 М5. Доста е дълга за да я цитирам тук. Резултатът от използване на леко масло (независимо от производителя) W50 само един - Бързо израсходване на сипаното масло (изгаряне, издухване ако щеш), намаляване на сервизния интервал на 50% и бързо износване на двигателя. М моторите са единствените със сухи картери където маслото освен на механично натоварване се подлага и на кавитационно! Кавитацията драстично променя качествата на маслото и техния живот. Не случайни М-Gmbh са разработили съвместно с Castrol маслото.

Това то го казвам от опит! Карам М коли от 11 години и съм правил експерименти по съвет на "разбиращи специалисти". Имам М5 Е39 от 1999г. на 380'000км а в момента карам Е60 2007г. Мотуловото масло издържа точно 1800км преди да има нужда от доливане. Освен това температурата на мотора се качва с до 15 градуса в жегите. За М мотор това е критично. Не случайно няма индикатор на температурата на охлаждащата система а само на маслото.

Никой друг производител не произвежда 10W60, замисли се дали е случайно!
Напълно съм съгласен и съм далеч от мисълта да споря с теб,просто чета по форумите с какви други масла ги карат Мките и тъй като явно доста си се интересувал и си запознат на 100% ти се доверявам! За моя информация кажи ми за второто масло което е 20W60 какво ти е мнението или ако си го пробвал как се държи?
Преди да полетиш-трябва да се научиш да ходиш!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 592
Регистриран на: 22.05.2005
Местоположение: София, България
Пол: Мъж
Кара: VW Golf MK6 1.4 tsi, W212 E350CDI
Мечтае да кара: Koenigsegg

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от INTEGRALE » 24 Юни 2011, 7:40

И аз на бмв то слагам 10/60 Кастрол, напълно се промени звука и работата на двигателя, колата е 520 бензин, обаче маслото е в пъти по добро от 5/30 , да не говорим че ако долея литър до смяна е много а пустото 5/30 на 5 хил по литър. Мотора е М54

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 439
Регистриран на: 3.11.2010
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: Е38 TDS + е30 318i и некви други!!!
Мечтае да кара: BMW F06 — 6 Series Gran Coupe ///M Sport Package
Детайли за колата: е38-725 TDS, автомат,
Audi A4 1.8T

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от ELZAGG » 24 Юни 2011, 8:02

BMW 10W40, като стигне близо 10 хил.км. и почти не доливам през това време.
От цървул, бална пантофка НЕ става!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Emooo » 24 Юни 2011, 8:51

INTEGRALE написа:И аз на бмв то слагам 10/60 Кастрол, напълно се промени звука и работата на двигателя, колата е 520 бензин, обаче маслото е в пъти по добро от 5/30 , да не говорим че ако долея литър до смяна е много а пустото 5/30 на 5 хил по литър. Мотора е М54

Дефинирай "по-добре" как преценяваш че е по-добре? Променил се е звука нормално, защото новото масло има различни характеристики. Ако налея вода вместо масло пак ще се промени звука - как преценяваш че промяната на звука е към добро?
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 315
Регистриран на: 17.09.2005
Местоположение: София
Кара: турбото да му се завива свят....

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от vesko4114 » 26 Юни 2011, 10:25

Колеги, нека не забравяме и важността на филтъра при смяна на масло на над 10 000км. Доколкото знам за Longlife масла, филтрите трябва да са на 100% оригинални и качествени, защото при пробег 15-20, дори 30хил. км е напълно възможно не пригодените за това "евтини" филтри да се размият до неузнаваемост и цялата тази гняс да отиде....сещате се къде :)
Нека някой по-компетентен също даде мнение.
Поздрави
...............................

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 19.04.2010
Местоположение: България
Пол: Мъж
Кара: e46 m3
Детайли за колата: rd sport dme soft,cams and heders.koni fsd

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от mmmotorwerke » 01 Юли 2011, 7:13

Здравейте колеги,на всички които са против по-ранната смяна на маслата бих искал да задам следния въпрос:защо в истап(прогман) има опция за по-честа смяна на маслата?Това се отнася за коли със cbs и фиксиран интервал(i-bus cars).Маслата които аз ползвам са 10w60 castrol tws за s54 и mobil1 5w50 за m57tu(не от този мобил от които чукат повдигачите на Niva та на колегата emoo).Успехи
http://www.qualityoils.eu
CASTROL,MoBIL,Оригинални масла,Масла за скоростни кутии,Филтри

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от bam-bam » 09 Авг 2011, 18:15

Да питам за смяна на маслото на 525д.
Предлагат ми някакво кастрол голд мисля, бива ли го?
И другото което не можах да намеря инфо, как се сменява маслото на автомата и сложна ли е процедурата.
Отдолу леко сълзи и мисля да го отворим и да видим от какво е и да сменим маслото.
Майстора каза, да видим, ако маслото си е червено да не го питаме и само да сменим гарнитура или там квото има и да спре това сълзене.
Иначе на маслото пише още 18хил, но колата е нов внос и знае ли се какво е сложено там някъде си.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1055
Регистриран на: 16.09.2006
Кара: осем цилиндрови

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от .::Братоев::. » 30 Авг 2011, 20:49

На лонглайфа му дават 30к или 2 години срок на годност,така че няма защо да го сменяш всяка година.Аз съм с 5W 30 LL 04.Смяна на 22-24к

И аз карам със същото масло и съм доволен :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 474
Регистриран на: 24.03.2010
Местоположение: София/Карнобат
Пол: Мъж
Кара: BMW E39/ Е60
Мечтае да кара: X6 цвят бордо

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Николай Диянов » 31 Авг 2011, 8:36

Колеги и аз съм с BMW Longlife. Досега не съм имал каквито и да било проблеми, свързани например с висок разход на маслко или др. Сменям на около 16-17хил. км. Не знам доколко е правилно, но според мен не е препоръчително да се чакат максимално да се постигнат километрите.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 16.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: LCI 530xd
Мечтае да кара: Alpina B7

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от fefe » 31 Авг 2011, 10:45

BMW Longlife само по себе си не значи кой знае колко ако не дадеш вискозитета...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от @ndro » 01 Сеп 2011, 11:39

приказки от сорта "доволен съм", "не съм имал проблеми" и такива подобни ми се струват абсолютно излишни.
не ми става ясно от кое сте доволни и какви проблеми очаквате да имате?
да ви запекат двигателите ли? или да ви изгори маслото след 5000 км пробег?
как определяте, че дадено масло е качествено или че се отразява по-добре на работата на двигателя от други масла?

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook