С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от vvasilev1 » 29 Яну 2018, 17:51

kodomir написа:Здравейте, последния път си сложих "Castrol EDGE Professional BMW LL04 5W-30". Човека от който го взех го препоръча и на тубата пише, че е разработено специално за автомобилите на BMW group. Минал съм около 18к км. Няма големи туби от 4-5 литра има само от 1 литър. Има ли някой друг който го е пробвал, чудя се от него ли да поръчам пак или ravenol от avtochastionline24?
Аз съм със същото масло и мисля, че е много добро. Развърта много лесно, без тракания на повдигачи и прочие. Мотора мърка. Няма разход на масло, за 4300 км е бутнало около 100 гр. Това е 320da-150 коня.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 3.12.2009
Местоположение: Тополовград
Пол: Мъж
Кара: e60 530d 04'/e60 530i 06'/e36 318i
Мечтае да кара: цял живот BMW
Детайли за колата: Е60 М57D30N
E60 N52B30
Е46 M43B19TU
E36 M43B18

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Plamen_Shopov_BMW » 29 Яну 2018, 18:50

Чудя се как ви стиска да купувате Кастрол, специално. Вероятно 70% от Кастрола на пазара е менте.
Oще с е36-цата ми се случи няколко пъти да попадам на менте Castrol,уж от сигурен вносител.
Стигнах до извода, че масовите марки особено с България трябва да се избягват.
Лично аз от както ползвам не толкова известни марки, но от висок клас, нямам никакви ядове с маслото.
Предната смяна на е60-ката беше с Xenum GPX 5W40, просто идеална работа на мотора и минимален разход на масло до последно, преди да го сменя.
Сега налях MIDLAND 5w40 (швейцарско), все още не мога да кажа как ще се държи на тази кола, но като знам колко е високо качеството на мотоциклетните им масла, силно се съмнявам това за автомобили да е лошо.
И с Xenum-a и с Мidland-а двигателя се развърта безпроблемно и в студа няма никакви шумове от повдигачи и т.н.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от vvasilev1 » 29 Яну 2018, 19:06

Plamen_Shopov_BMW написа:Чудя се как ви стиска да купувате Кастрол, специално. Вероятно 70% от Кастрола на пазара е менте.
Oще с е36-цата ми се случи няколко пъти да попадам на менте Castrol,уж от сигурен вносител.
Стигнах до извода, че масовите марки особено с България трябва да се избягват.
Лично аз от както ползвам не толкова известни марки, но от висок клас, нямам никакви ядове с маслото.
Предната смяна на е60-ката беше с Xenum GPX 5W40, просто идеална работа на мотора и минимален разход на масло до последно, преди да го сменя.
Сега налях MIDLAND 5w40 (швейцарско), все още не мога да кажа как ще се държи на тази кола, но като знам колко е високо качеството на мотоциклетните им масла, силно се съмнявам това за автомобили да е лошо.
И с Xenum-a и с Мidland-а двигателя се развърта безпроблемно и в студа няма никакви шумове от повдигачи и т.н.
Всеки сам си преценява. Сигурен съм, че в 90% от случаите, проблеми на мотора се прехвърлят върху маслото.

Щом ти харесва да слагаш Мидланд, си слагаш. Сега поне избора е огромен.

Аз за кастрол на служебния форд 200 000 км и на личното бмве само добро мога да кажа.



Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zaharia » 29 Яну 2018, 19:32

Драгослав написа:Колега според мен няма да има разлика в масло купувано от англия. В тази тема на страница 103 колега обяснява от къде маслото гарантирано е истинско. Преди време бях писал мейл на castrol.com и хората ми отговориха кои са им официални представители в България и гарантират за тях. Същите които са описани в темата.

http://www1.bmwpower-bg.net/forums/view ... 6#p4358026


Това писаха колегите днес в друга тема. На препратката могат да се видят официалните дистрибутори на масла на Кастрол в България. Не съм гледал как са цените при всички от тях, обикновено са малко по-високи от тези в другите масови онлайн магазини за масло които по принцип го вземат също от тях или директно от други дистрибутори в чужбина. Който не е сигурен в качеството просто купува от тях, нищо не пречи да си поръчва и от немски и други сайтове. При добро желание и проучване на източника на маслото проблем с фалшификати не би трябвало да има.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Ganchev__ » 29 Яну 2018, 19:49

Много ми е чудно как констатирате, че маслото е "менте" ?
Наскоро в една тема колега, който работи за официалния вносител на кастрол в България заяви, че при сума проверки на нашия пазар не са намерени фалшиви масла кастрол.Това с тия 70% е меко казано несериозно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 3.12.2009
Местоположение: Тополовград
Пол: Мъж
Кара: e60 530d 04'/e60 530i 06'/e36 318i
Мечтае да кара: цял живот BMW
Детайли за колата: Е60 М57D30N
E60 N52B30
Е46 M43B19TU
E36 M43B18

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Plamen_Shopov_BMW » 29 Яну 2018, 22:39

Много лесно. Карам със Селения 10w40 синтетика и мотора мърка (говоря за е36) все пак е ревизиран и всичко е ново, айде и аз да не остана по-назад наливам Кастрол. Още след 1000 км ми се разчукват повдигачите...а са сменени с нови оригинални. Точа маслото - боза. Наливам друго масло, в случая Мидланд 10w40 и всичко си идва отново на мястото...
Подобен случай но с шумна работа на мотора и разход на масло имах пак с Кастрол преди доста години. Смених го и всичко се оправи...сигурно пак мотора е бил виновен. И с VW съм попадал на кофти масло... На е60 изобщо не рискувах с масовите масла. Веднъж я карах с BMW масло от офециален представител и това е...от тогава си го сменям винаги лично аз. В България битува мнението, че всичко непознато или ново за нашия пазар е лошо... а има масла които са къде, къде по-качествени от масония Мотул...Бардал или Кастрол. Разбира се всеки сам си преценя какво да налива.
И преди съм го споделял, попадал съм на менте Yacoo и менте на Castrol. Други кофти масла не съм "улучвал".

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zaharia » 30 Яну 2018, 2:03

От магазина на Равенол(www.ravenol-shop.de) потвърдиха за нарасналия интерес от страна на български клиенти. Английската версия на сайта била почти готова и съвсем скоро ще заработи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от nikola59 » 30 Яну 2018, 2:26

Ganchev__ написа:Много ми е чудно как констатирате, че маслото е "менте" ?
Наскоро в една тема колега, който работи за официалния вносител на кастрол в България заяви, че при сума проверки на нашия пазар не са намерени фалшиви масла кастрол.Това с тия 70% е меко казано несериозно.

Ти вярваш ли че е несериозно? :lol: Да, този колега писа в темата на E46 че е работил при вносителя. Съвсем скоро ще го попитам по какво се различават голямите туби 5л. на edge titanium, които продават тук в нашите магазини и тези които продават в Германия - бави ме снимковият материал за сега :mrgreen: За Кастрол преди време писах в онази тема за 7-8 те признака за оригиналност. При руснаците за тяхният пазар Кастрол още преди година въведоха код за онлайн проверка - тук не съм срещал това.

zaharia написа:От магазина на Равенол(http://www.ravenol-shop.de) потвърдиха за нарасналия интерес от страна на български клиенти. Английската версия на сайта била почти готова и съвсем скоро ще заработи.

Ще отговоря тук на поста ти от предната страница - съвсем не съм против маслата на Ravenol, напротив - сероизно обмислям да мина на тях. Незнаех че си писал преди за изчезналите анализи, но щом го казваш и си писал по въпроса аз съм пропуснал. Не го следя редовно форума им и тогава от времето когато се ровех е останал спомена от темата там и жестокото обсъждане на Ravenol относно състава. Явно отзвука е бил доста силен... щом полемиката е минала по други форуми.
Да правят сайта си и на английски, не че и на немски пречи :lol: Само дето продължавам да се (НЕ СЕ) учудвам каква е логиката на вносителя тук да продава по-скъпо от тях...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Ganchev__ » 30 Яну 2018, 14:53

Нормално е да има разлика в брандирането на тубите.Можеш да докажеш, че маслото е фалшиво само ако съдържанието му е различно и не отговаря на стандарта описан от производителя му.Това може да стане с лабораторен анализ.
Всеки уважаващ себе си търговец може да ти покаже информация за произхода на маслата - товарителници,договори и каквито чудесии се сетиш.Ако цените ви се струват съмнително ниски, отворете amazon или ebay и сравнете.
Ама друго си е да плащаш кастрола по 30лв+ литъра у нас от официалния представител и да си мислиш, че е най-доброто масло.
Правил съм си експеримент с total 5w40 - 4л. туба на цена 120лв вносител и 4л. туба за 36лв от известен сайт.Разлика в тубите и самото масло нямаше.Даже си играх да го замразявам, за да видя как се държат и двете.

Plamen_Shopov_BMW написа:...

По - шумната работа на мотора не е обективен фактор според мен.Просто не е подходящо за него.Пък може и yacco-то да е по-добро, което не прави другото масло менте.
Сипи му на това м52 5w40 или 0w40 и няма да чуваш повдигачи.Не че съм специалист, ама такъв филм Селения 10в40 пълна синтетика няма.Друг въпрос е колко реват от нея итал-феновете.

zaharia написа:От магазина на Равенол(http://www.ravenol-shop.de) потвърдиха за нарасналия интерес от страна на български клиенти. Английската версия на сайта била почти готова и съвсем скоро ще заработи.


:clap: :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Kurtov » 30 Яну 2018, 23:06

Castrol до колкото знам за България е един, за Германия друг, за Русия трети и така.
Просто за различните пазари маслото е различно, но пак си е оригинално, или би трябвало.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zaharia » 31 Яну 2018, 15:03

Случайно попаднах на серия от много интересни статии за двигателните масла("Сага о масле") на този адрес https://www.drive2.ru/b/1099979/

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 3.12.2009
Местоположение: Тополовград
Пол: Мъж
Кара: e60 530d 04'/e60 530i 06'/e36 318i
Мечтае да кара: цял живот BMW
Детайли за колата: Е60 М57D30N
E60 N52B30
Е46 M43B19TU
E36 M43B18

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Plamen_Shopov_BMW » 31 Яну 2018, 19:21

Ganchev__ написа:Нормално е да има разлика в брандирането на тубите.Можеш да докажеш, че маслото е фалшиво само ако съдържанието му е различно и не отговаря на стандарта описан от производителя му.Това може да стане с лабораторен анализ.
Всеки уважаващ себе си търговец може да ти покаже информация за произхода на маслата - товарителници,договори и каквито чудесии се сетиш.Ако цените ви се струват съмнително ниски, отворете amazon или ebay и сравнете.
Ама друго си е да плащаш кастрола по 30лв+ литъра у нас от официалния представител и да си мислиш, че е най-доброто масло.
Правил съм си експеримент с total 5w40 - 4л. туба на цена 120лв вносител и 4л. туба за 36лв от известен сайт.Разлика в тубите и самото масло нямаше.Даже си играх да го замразявам, за да видя как се държат и двете.

Plamen_Shopov_BMW написа:...

По - шумната работа на мотора не е обективен фактор според мен.Просто не е подходящо за него.Пък може и yacco-то да е по-добро, което не прави другото масло менте.
Сипи му на това м52 5w40 или 0w40 и няма да чуваш повдигачи.Не че съм специалист, ама такъв филм Селения 10в40 пълна синтетика няма.Друг въпрос е колко реват от нея итал-феновете.

zaharia написа:От магазина на Равенол(http://www.ravenol-shop.de) потвърдиха за нарасналия интерес от страна на български клиенти. Английската версия на сайта била почти готова и съвсем скоро ще заработи.


:clap: :yes:
Говорех за М43 мотор, не М52. На М43 му дават масло с висщозитет 10w40. За товя и карам с такова.
Лично аз от Селенията на този мотор съм много доволен. Вадя си я с цвят на кафе...няма шумове, няма разход на масло. Тъй като нямам и течове по 10К км маслото не помръдва от максимума. Не знам какво е това да долееш и 100 мл на този двигател.
При другата ми кола N52B30 имаше преди разход от около 2 л на 10К км, но ревизирах главата изчезна.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 30.06.2017

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от beyouu » 07 Фев 2018, 19:52

Здравейте, спрял съм на 4 марки масла, според вас, коя от тях е най подходяща за бмв е60 530д LCI. Polytron, BMW LL04, Ravenol , REKTOL
Моля за мнения от хора, който са ползвали и имат лично впечатление от дадено масло. Благодаря.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от vvasilev1 » 07 Фев 2018, 22:09

beyouu написа:Здравейте, спрял съм на 4 марки масла, според вас, коя от тях е най подходяща за бмв е60 530д LCI. Polytron, BMW LL04, Ravenol , REKTOL
Моля за мнения от хора, който са ползвали и имат лично впечатление от дадено масло. Благодаря.
Две смени съм бил с BMW LL04 и съм доволен. От изброените бих заложил на него. Мотора развърта лесно в студа, без разход на масло.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от BorislavB » 08 Фев 2018, 3:47

vvasilev1 написа:
beyouu написа:Здравейте, спрял съм на 4 марки масла, според вас, коя от тях е най подходяща за бмв е60 530д LCI. Polytron, BMW LL04, Ravenol , REKTOL
Моля за мнения от хора, който са ползвали и имат лично впечатление от дадено масло. Благодаря.
Две смени съм бил с BMW LL04 и съм доволен. От изброените бих заложил на него. Мотора развърта лесно в студа, без разход на масло.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk


+1 за BMW. Втора смяна карам с Шелско и две съм карал с старото Castrol. Смяна на 12-14к км. с разход между 0.5-0.8л за изминатите километри.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook