С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от @ndro » 11 Юни 2011, 10:22

Sapa написа:Доколкото знам маслото е прердназначено за 30 000 км. Същевременно колата замерва брой студени стартове и с каква скорост се движи маслото и на тази база преизчислява и обикновено км намаляват според борд компютъра. Аз карам бензин и си спазвам препоръките на на борд компютъра което с моя стил на каране е смяна на около 22-23 хил км

Относно типа на маслото - LL-04 5W30. За България и за коли над 100 000 км това е напълно подходящо и е доста по-евтино от 0W40. BMW препоръчва точно това масло за по-южните европейски държави.

на една цена са и двете масла.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Cinder » 11 Юни 2011, 10:32

Не бих казал че са на еднаква цена. Най-евтиното BMW LL-04 което 5W30 което намерих беше 15лв литъра, а 0W40 беше 17лв литъра.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от @ndro » 11 Юни 2011, 10:41

Cinder написа:Не бих казал че са на еднаква цена. Най-евтиното BMW LL-04 което 5W30 което намерих беше 15лв литъра, а 0W40 беше 17лв литъра.

"доста по-евтино" ;)
vgza написа:Някой знае ли точната разлика между 0w40 0w30

при студен старт са еднакви, но 0w40 запазва вискозитета си до по-високи температури, тоест при високи обороти и температури запазва смазочните си качества.
0w30 става по-рядко във високите температури.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 5.09.2005
Местоположение: София
Кара: E60 525d

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Vasseca » 14 Юни 2011, 9:43

Хм,май само аз съм луд от тук. Аз моята я карам с 0W40 BMW Longlife и го сменям мах. на 9,000км. Просто така съм си свикнал от преди,и така си го сменям и сега. Странно ми е как с тая скапана нафта и този мръсен въздух,няма да сменя маслото и филтрите поне веднъж в годината. :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Emooo » 14 Юни 2011, 9:50

Vasseca написа:Хм,май само аз съм луд от тук. Аз моята я карам с 0W40 BMW Longlife и го сменям мах. на 9,000км. Просто така съм си свикнал от преди,и така си го сменям и сега. Странно ми е как с тая скапана нафта и този мръсен въздух,няма да сменя маслото и филтрите поне веднъж в годината. :)


Хахах добре че не си в USA, защото там 9000км ги правят за седмица :mhihi:
Tool - Fear Inoculum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 27.10.2009
Местоположение: в гащите си
Пол: Мъж
Кара: ги да викат
Мечтае да кара: слон

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от bvv1 » 14 Юни 2011, 12:38

Vasseca написа:Хм,май само аз съм луд от тук. Аз моята я карам с 0W40 BMW Longlife и го сменям мах. на 9,000км. Просто така съм си свикнал от преди,и така си го сменям и сега. Странно ми е как с тая скапана нафта и този мръсен въздух,няма да сменя маслото и филтрите поне веднъж в годината. :)

Да ти кажа честно не си луд, май си най добре от всички или по точно колата ти ще е най-добре от всички, с тези смени на 9000км. нема да имаш и проблеми с турбото цял живот, да не говорим пък за двигателя!
Преди да полетиш-трябва да се научиш да ходиш!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Emooo » 14 Юни 2011, 12:39

Ще му излезе по-евтино да си купи ново турбо май :mhihi:
Tool - Fear Inoculum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 27.10.2009
Местоположение: в гащите си
Пол: Мъж
Кара: ги да викат
Мечтае да кара: слон

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от bvv1 » 14 Юни 2011, 12:42

Emooo написа:Ще му излезе по-евтино да си купи ново турбо май :mhihi:

Ти май не си купувал турбо а? Как боли! Да не говорим ако си с две :lalala: !
Преди да полетиш-трябва да се научиш да ходиш!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Emooo » 14 Юни 2011, 14:06

200000 км смяна на 30к по 400лв консумативи + труд - 6 * 400 = 2400лв
200000 км смяна на 9к по 400лв консумативи + труд - 22 * 400 = 8800лв

разлика 6400лв
Tool - Fear Inoculum

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от @ndro » 14 Юни 2011, 14:09

bvv1 написа:
Vasseca написа:Хм,май само аз съм луд от тук. Аз моята я карам с 0W40 BMW Longlife и го сменям мах. на 9,000км. Просто така съм си свикнал от преди,и така си го сменям и сега. Странно ми е как с тая скапана нафта и този мръсен въздух,няма да сменя маслото и филтрите поне веднъж в годината. :)

Да ти кажа честно не си луд, май си най добре от всички или по точно колата ти ще е най-добре от всички, с тези смени на 9000км. нема да имаш и проблеми с турбото цял живот, да не говорим пък за двигателя!

1. струва ми се твърде честа и безсмислена смяната на масло през 9К км.
2. в българия нафтата и въздухът не са толкова зле - има МНОГО по-зле по света.
3. върху състоянието на колата, двигателя и турбината оказват влияние много фактори и твърдения от сорта "колата ти ще е най-добре от всички" и "нема да имаш проблеми с турбото цял живот" може само да ме накарат да се смея :mhihi:

а я си представи, че колегата Vasseca й взима душицата на неговата (не казвам, че го прави в действителност) и я кара само с вратите напред, като има две положения: или газ до дупка или яко спирачки... и като я спре, веднага гаси двигателя, което води до бързо охлаждане на турбината. така и всеки ден да го сменя това масло, няма и 20 хиляди да мине без да възникне проблем :smoke:

и според една друга теория, по-честите смени на масло от предвидените от производителя, имат негативен ефект.
производителят преди да напише нещо е направил всички необходими тестове в различна среда, въздух, нафта, ала-бала и чак тогава е казал "на всеки Х км пробег".
айде разсъждавайте по темата :wave:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 19.04.2010
Местоположение: България
Пол: Мъж
Кара: e46 m3
Детайли за колата: rd sport dme soft,cams and heders.koni fsd

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от mmmotorwerke » 14 Юни 2011, 15:49

Моето масло е Мобил1 5в50(отговаря на стандарт bmw high power diesel oil).Смяна на 11525 км(така ми е програмиран cbs)сервизно ниво-2.Всеки имащ достъп до ista-p може да погледне какво бмв препоръчва за коли които се карат с кофти гориво и мръсен въздух.
http://www.qualityoils.eu
CASTROL,MoBIL,Оригинални масла,Масла за скоростни кутии,Филтри

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от @ndro » 14 Юни 2011, 18:26

mmmotorwerke написа:Моето масло е Мобил1 5в50(отговаря на стандарт bmw high power diesel oil).Смяна на 11525 км(така ми е програмиран cbs)сервизно ниво-2.

за каква кола/двигател става дума?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 25.01.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW 745D
Мечтае да кара: M-5

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от emoo » 14 Юни 2011, 21:33

mmmotorwerke написа:Моето масло е Мобил1 5в50(отговаря на стандарт bmw high power diesel oil).Смяна на 11525 км(така ми е програмиран cbs)сервизно ниво-2.Всеки имащ достъп до ista-p може да погледне какво бмв препоръчва за коли които се карат с кофти гориво и мръсен въздух.

лада нива я карах с мобил и клапаните чикаха кво остова за BMW :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 27.10.2009
Местоположение: в гащите си
Пол: Мъж
Кара: ги да викат
Мечтае да кара: слон

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от bvv1 » 14 Юни 2011, 22:04

@ndro написа:
bvv1 написа:
Vasseca написа:Хм,май само аз съм луд от тук. Аз моята я карам с 0W40 BMW Longlife и го сменям мах. на 9,000км. Просто така съм си свикнал от преди,и така си го сменям и сега. Странно ми е как с тая скапана нафта и този мръсен въздух,няма да сменя маслото и филтрите поне веднъж в годината. :)

Да ти кажа честно не си луд, май си най добре от всички или по точно колата ти ще е най-добре от всички, с тези смени на 9000км. нема да имаш и проблеми с турбото цял живот, да не говорим пък за двигателя!

1. струва ми се твърде честа и безсмислена смяната на масло през 9К км.
2. в българия нафтата и въздухът не са толкова зле - има МНОГО по-зле по света.
3. върху състоянието на колата, двигателя и турбината оказват влияние много фактори и твърдения от сорта "колата ти ще е най-добре от всички" и "нема да имаш проблеми с турбото цял живот" може само да ме накарат да се смея :mhihi:

а я си представи, че колегата Vasseca й взима душицата на неговата (не казвам, че го прави в действителност) и я кара само с вратите напред, като има две положения: или газ до дупка или яко спирачки... и като я спре, веднага гаси двигателя, което води до бързо охлаждане на турбината. така и всеки ден да го сменя това масло, няма и 20 хиляди да мине без да възникне проблем :smoke:

и според една друга теория, по-честите смени на масло от предвидените от производителя, имат негативен ефект.
производителят преди да напише нещо е направил всички необходими тестове в различна среда, въздух, нафта, ала-бала и чак тогава е казал "на всеки Х км пробег".
айде разсъждавайте по темата :wave:
Абе тука верно има луди хора :kuku: !?!Колкото по често се сменя маслото толкова е по-добре за турбините и за двигателите - това е факт, друг е въпроса дали можеш да си го позволиш, а вие почнахте едни теории, едни сметки, само и само да изкарате едва ли не човека глупак че си сменя маслото на 9000км.! И ендро това последното го изтрии че ще ти се смеят и гаргите-честите смени на маслото могат да имат негативен ефект само върху джоба ти,нищо друго негативно няма като си сменяш маслото по често!
Преди да полетиш-трябва да се научиш да ходиш!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 30.01.2010
Местоположение: Sofia, Bourgas
Пол: Мъж
Кара: X5 E70 35d, S8;
Мечтае да кара: X5M
Детайли за колата: super reza4ka!

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от E70 3.0SD » 14 Юни 2011, 23:09

BMW 0 40, сменям го като остане 500 км. по компютъра за смяна. Три пъти досега е сменяно колата е на 85 000 км. Не съм съгласен с колегите, че трябва да се сменя по - често. БМВ са преценили кога да се смени, а що се отнася до нафтата в БГ това са градски легенди навсякъде вече е една и съща и покрива всички евро изисквания. Съветвам колегите да купуват масло от оторизираните дилъри на БМВ, че един приятел смени две турбини и ДПФ на една Е60 от лонглайф масло за 15 лв. килото /като реплика на I Phone 4 /и не се чувстваше в добро душевно здраве след това :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook