С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 27.10.2009
Местоположение: в гащите си
Пол: Мъж
Кара: ги да викат
Мечтае да кара: слон

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от bvv1 » 01 Сеп 2011, 12:53

Аз карам моята 535д само с Motul 5W40 Specific и забелязах следното:със кастрол ми гореше около 800гр. до 1литър на 12000км. след втората смяна на маслото с Мотул не ми пипа грам масло,не знам как е възможно това, но при мен е факт!
Преди да полетиш-трябва да се научиш да ходиш!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1055
Регистриран на: 16.09.2006
Кара: осем цилиндрови

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от .::Братоев::. » 01 Сеп 2011, 13:52

@ndro написа:приказки от сорта "доволен съм", "не съм имал проблеми" и такива подобни ми се струват абсолютно излишни.
не ми става ясно от кое сте доволни и какви проблеми очаквате да имате?
да ви запекат двигателите ли? или да ви изгори маслото след 5000 км пробег?
как определяте, че дадено масло е качествено или че се отразява по-добре на работата на двигателя от други масла?

Ами не го гори и мотора работи тихо...кво друго да очаквам от маслото.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Emooo » 01 Сеп 2011, 19:25

ceco-stz написа:
@ndro написа:приказки от сорта "доволен съм", "не съм имал проблеми" и такива подобни ми се струват абсолютно излишни.
не ми става ясно от кое сте доволни и какви проблеми очаквате да имате?
да ви запекат двигателите ли? или да ви изгори маслото след 5000 км пробег?
как определяте, че дадено масло е качествено или че се отразява по-добре на работата на двигателя от други масла?

Ами не го гори и мотора работи тихо...кво друго да очаквам от маслото.


Ами да се износят движещите част на двигателя преждевременно примерно.
Tool - Fear Inoculum

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от @ndro » 02 Сеп 2011, 11:06

да де, ама...
- двигателя работи по-тихо първите 1000 км, а и честно да ви кажа почти не чувам разлика
- дали гори или не гори зависи не само от маслото, а и от двигателя и всички свързани с него части
- износването на частите няма как да се установи, а се разбира на много по-късен етап

така че, за мен е много по-важно да се избира надежден доставчик на оригинални масла и да се кара с препоръчваните от производителя :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 27.10.2009
Местоположение: в гащите си
Пол: Мъж
Кара: ги да викат
Мечтае да кара: слон

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от bvv1 » 02 Сеп 2011, 13:31

@ndro написа:да де, ама...
- двигателя работи по-тихо първите 1000 км, а и честно да ви кажа почти не чувам разлика
- дали гори или не гори зависи не само от маслото, а и от двигателя и всички свързани с него части
- износването на частите няма как да се установи, а се разбира на много по-късен етап

така че, за мен е много по-важно да се избира надежден доставчик на оригинални масла и да се кара с препоръчваните от производителя :yes:

Дори и ако производителя ги препоръчва само защото Castrol са му платили най висока цена за това препоръчване? В този комерсиален свят не мисля че това е водещо колега особено като гледам че тенденцията в автомобилостроенето е да се правят части с определен(програмиран) пробег с цел по честа смяна(закупуване) на колкото се може повече части!Ако се замислим, каква е облагата за производителя,че колите им не се чупят след изтичане на гаранцията? Според мен никаква или ще кажете по голяма реклама и съответно повече клиенти на марката и логично ще сте прави, нo ако съпоставите печалбите от резервни части и печалбите от продадени автомобили в ПОВЕЧЕ,мисля че сумите сами ще отговорят на зададеният въпрос!Затова поне при мен водещото при избор на масло е не какво предлага производителя,а кое е наистина качественото масло което ще подобри работата на двигателя и ще увеличи съответно живота на турбините за които маслото е най-важно!Това си е лично мое мнение, което в никакъв случай не твърдя че е вярно!
Последна промяна bvv1 на 03 Сеп 2011, 12:43, променена общо 1 път
Преди да полетиш-трябва да се научиш да ходиш!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 12.11.2007
Пол: Мъж
Кара: X7

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от dpetrov » 02 Сеп 2011, 14:48

Дори и ако производителя ги препоръчва само защото Castrol са му платили най висока цена за това препоръчване? В този комерсиален свят не мисля че това е водещо колега особено като гледам че тенденцията в автомобилостроенето е да се правят части с определен(програмиран) пробег с цел по честа смяна(закупуване) на колкото се може повече части!Ако се замислим каква е облагата за производителя,че колите им не се чупят след изтичане на гаранцията? Според мен никаква или ще кажете по голяма реклама и съответно повече клиенти на марката и логично ще сте прави, нo ако съпоставите печалбите от резервни части и печалбите от продадени автомобили в ПОВЕЧЕ,мисля че сумите сами ще отговорят на зададеният въпрос!Затова поне при мен водещото при избор на масло е не какво предлага производителя,а кое е наистина качественото масло което ще подобри работата на двигателя и ще увеличи съответно живота на турбините за които маслото е най-важно!Това си е лично мое мнение, което в никакъв случай не твърдя че е вярно!


+1 :yes:

F07 535d
F07 530d
E60 530d

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Emooo » 02 Сеп 2011, 15:17

Не съм съгласен - като инженер знам до как се проектират машини и как и най-дребното нещо може да обърне влака. Никога не експериментирам нагледал съм се на "разбирачи" как прецакват техника, защото си имат тяхна си теория. Да със сигурност има рекламен елемент в това да препоръчват Castrol но веднъж проектиран двигателя да върви с такова масло всичко друго си е необоснован риск.

Не случайно хората купуват коли от Германия, където колите се карат и обслужват според зададеното от производителя, а не от "бай Мангал" в БГ където всички са супер разбирачи но незнайно като разбират толкова работят по за 300лв на бензиностанции или като хамали и немските коли карат по 500хил, а тука всяка втора кола е гробница.
Tool - Fear Inoculum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 24.09.2005
Местоположение: ВАРНА
Кара: Е60 525д

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от kasiel » 02 Сеп 2011, 19:29

Аз съм на 50хиляди, и пише че се сменя на пробег 30хиляди.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от @ndro » 03 Сеп 2011, 0:22

bvv1 написа:Затова поне при мен водещото при избор на масло е не какво предлага производителя,а кое е наистина качественото масло което ще подобри работата на двигателя и ще увеличи съответно живота на турбините за които маслото е най-важно!Това си е лично мое мнение, което в никакъв случай не твърдя че е вярно!

съгласен съм с теб, но... как преценяваш кое е "качественото масло което ще подобри работата на двигателя и ще увеличи съответно живота на турбините за които маслото е най-важно"?
нали се сещаш, че това няма как да го прецениш, за да направиш правилен избор, защото водещото при избора ти ще са разни сравнителни тестове, рекламни съобщения и ала-бали, където Castrol по стечение на обстоятелствата заемат челни позиции...
тоест, всичко, което си написал е много хубаво и съдържа истина, обаче, няма нищо конкретно предвид, нито съдържа формула за правилен избор на качествено масло, тъй като премиум автопроизводител като БМВ избира премиум маслопроизводител като Castrol, а ти си в ролята на потребителя, който помага на тези две компании да поддържат водещи позиции в световен мащаб.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 474
Регистриран на: 24.03.2010
Местоположение: София/Карнобат
Пол: Мъж
Кара: BMW E39/ Е60
Мечтае да кара: X6 цвят бордо

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Николай Диянов » 03 Сеп 2011, 0:43

И аз бих казал, че едно от най- важните неща е да се купува масло, което е оригинално, с доказан произход. Но освен това трябва да се залага и на марка, която е водеща в бранша. Аз може да отида и да си купя оригинално масло на Лукойл например, но какво ще са наблъскали вътре "оригинално" , въобще не ми се мисли. Иначе щом марката е доказана на пазара, не виждам защо да не се използва. Все пак БМВ само препоръчва Кастрол, не казва, че ако се налее друго масло двигателя ще се разпадне...
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 27.10.2009
Местоположение: в гащите си
Пол: Мъж
Кара: ги да викат
Мечтае да кара: слон

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от bvv1 » 03 Сеп 2011, 12:51

Нали знаете че Castrol е едно от най фалшифицираните масла,както и всичко което се ползва най масово де! А колкото до това как ще разбереш кое масло е най добро за колата ти си е въпрос на личен избор, проби,събиране на мнения от хора които са патили а не на "специалисти" в бранша!За това и колега не предлагам формули,съвети, нито решения защото както казах всеки сам си решава с какво точно да кара!
Преди да полетиш-трябва да се научиш да ходиш!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от @ndro » 04 Сеп 2011, 12:33

bvv1 написа:А колкото до това как ще разбереш кое масло е най добро за колата ти си е въпрос на личен избор, проби,събиране на мнения от хора които са патили а не на "специалисти" в бранша!За това и колега не предлагам формули,съвети, нито решения защото както казах всеки сам си решава с какво точно да кара!

да де... точно за това става дума в предишния ми пост.
на какво основание ще направиш избор?
каква проба ще направиш?
как ще разбереш кое масло е по-добро?
мненията на хората на какво основание са?
кои са тия хора дето са си патили и от какво точно?

"не ми запече двигателя - много съм доволен и нямам проблеми" - това е, което ще ти кажат, ама ако им запече двигателя, може да не е от маслото, а от липса на охладителна течност, например :mhihi:

всичко е ала-бала... гледаш да е премиум производител и го взимаш от сигурен източник.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Mallorca
Пол: Мъж
Кара: трактор шестак
Детайли за колата: m57tu2d30 OL

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от vanko242 » 28 Окт 2011, 9:33

vanko242 написа:
Emooo написа:Не съм съгласен - като инженер знам до как се проектират машини и как и най-дребното нещо може да обърне влака. Никога не експериментирам нагледал съм се на "разбирачи" как прецакват техника, защото си имат тяхна си теория. Да със сигурност има рекламен елемент в това да препоръчват Castrol но веднъж проектиран двигателя да върви с такова масло всичко друго си е необоснован риск.

Не случайно хората купуват коли от Германия, където колите се карат и обслужват според зададеното от производителя, а не от "бай Мангал" в БГ където всички са супер разбирачи но незнайно като разбират толкова работят по за 300лв на бензиностанции или като хамали и немските коли карат по 500хил, а тука всяка втора кола е гробница.

:yes:

http://www.meguin.de/meguin/produktdb.n ... _3196.html


Ползвам това масло откакто живея в България, около 80 000 км. съм изминал, смени според борд. компютър на 30 000, реално изкарва - 25 000 км.( + - 1000км) не намирам никаква разлика с предишната марка........цената няма да коментирам, но 14-15 лв. за литър масло ............LL-04 ми се вижда невероятно ниска. Поддържам колата си според спецификацията на съответния производител на масло, в този случай интервали около 30 000. В чужбина тази марка е по-скъпа от Кастрол или БМВ например...
...тестове на масла : http://bmwservice.livejournal.com/27699.html

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 5.12.2009
Пол: Мъж

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Jivko7777 » 15 Ное 2011, 21:31

Nemabira написа:Никой друг производител не произвежда 10W60, замисли се дали е случайно!


А тая глупост как можа да я кажеш само не ми е ясно :mhihi: Мога да ти изредя поне 10-12 марки масла 10W60, като доста от тях са по скъпи от Кастрола ти ;)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Emooo » 17 Ное 2011, 22:26

vanko242, не казвам че това което казваш не е вярно. Но от една страна някакъв човек във форума ми казва това масло е по-добро, а от друга производителя на колата ми казва - "Ползвай Кастрол!!!". Аз трябва да реша на кой да повярвам. Еми нали се сещаш, че ще заложа на сигурното.
Tool - Fear Inoculum

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook