С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от adovet » 14 Ное 2017, 22:07

Айде стига с тези фантазии,моята е на 400к и нито дюзи са сменявани нито турбо, а и няма индикации за смяна. Какво и да си говорим дизела е доста по здрав от бензина
ПС. Предишната ми Е60 беше бензин

Изпратено от моят P00A с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Dextuar » 15 Ное 2017, 21:52

Чакам колегите да споделят как е, аз ще сменям най-рано другия месец
Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Denis1903 » 15 Ное 2017, 22:17

dextuar написа:Чакам колегите да споделят как е, аз ще сменям най-рано другия месец
Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
След теб съм .. хаха

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 30.09.2006
Местоположение: София
Кара: E61 530d , E39 Touring

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Я.Велинов » 15 Ное 2017, 22:18

dextuar написа:Чакам колегите да споделят как е, аз ще сменям най-рано другия месец
Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Намазах една филийка с него....вкусно е.... :lol: . Аз май утре ще го наливам, но едва ли веднага ще имам впечатления, по-скоро ще дойдат след едни 3-4 хиляди километра, защото според мен веднага след наливането на масло, особено качествено (да се надяваме) както е в нашия случай, няма какво толкова да се разбере....това с "двигателя заработи по-тихо" и т.н. е много субективно и според мен е възможно само ако преди смяната си карал с някакво масло тотален боклук, или си сменил маслото след 30 хиляди километра, за да усетиш наистина някаква разлика....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zaharia » 15 Ное 2017, 23:42

dextuar написа:Чакам колегите да споделят как е, аз ще сменям най-рано другия месец

При мен по субективно усещане двигателя заработи съвсем малко по-шумно от предишните масла, но мога и да бъркам. Най-добре е да се измери нивото на шума и тогава ще може да се каже със сигурност и ще гледам да го направя при мен преди да съм забравил. За масло което е на основа ПАО е нормално да е по-шумно, от друга страна в него има пък молибден който трябва да намалява триенето, оттам и шума. Другото наблюдение е, че то гори или се изразходва по-равномерно и по-малко от предишните ми масла които бяха хидрокрек, това при почти 6хил км пробег. След още 3хил ще мога да дам по-подробна информация, защото с хидрокрека с третото доливане на литър го изгаря не за 3100км като с първите две, а за 2500км да речем, а след това и за по-малко. Възнамерявам да карам с него към 15 хил км или около 250-300 моторни часа, моята средна скорост е над 50км/ч, по-принцип това масло би трябвало да издържа поне до към 400 моторни часа.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от vvasilev1 » 17 Ное 2017, 6:46

zaharia написа:
dextuar написа:Чакам колегите да споделят как е, аз ще сменям най-рано другия месец

При мен по субективно усещане двигателя заработи съвсем малко по-шумно от предишните масла, но мога и да бъркам. Най-добре е да се измери нивото на шума и тогава ще може да се каже със сигурност и ще гледам да го направя при мен преди да съм забравил. За масло което е на основа ПАО е нормално да е по-шумно, от друга страна в него има пък молибден който трябва да намалява триенето, оттам и шума. Другото наблюдение е, че то гори или се изразходва по-равномерно и по-малко от предишните ми масла които бяха хидрокрек, това при почти 6хил км пробег. След още 3хил ще мога да дам по-подробна информация, защото с хидрокрека с третото доливане на литър го изгаря не за 3100км като с първите две, а за 2500км да речем, а след това и за по-малко. Възнамерявам да карам с него към 15 хил км или около 250-300 моторни часа, моята средна скорост е над 50км/ч, по-принцип това масло би трябвало да издържа поне до към 400 моторни часа.
Някой пробвал ли е с кастрол 0W40?
Мисля, че ще е по-добре от Риванола.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Dextuar » 17 Ное 2017, 7:14

vvasilev1 написа:
zaharia написа:
dextuar написа:Чакам колегите да споделят как е, аз ще сменям най-рано другия месец

При мен по субективно усещане двигателя заработи съвсем малко по-шумно от предишните масла, но мога и да бъркам. Най-добре е да се измери нивото на шума и тогава ще може да се каже със сигурност и ще гледам да го направя при мен преди да съм забравил. За масло което е на основа ПАО е нормално да е по-шумно, от друга страна в него има пък молибден който трябва да намалява триенето, оттам и шума. Другото наблюдение е, че то гори или се изразходва по-равномерно и по-малко от предишните ми масла които бяха хидрокрек, това при почти 6хил км пробег. След още 3хил ще мога да дам по-подробна информация, защото с хидрокрека с третото доливане на литър го изгаря не за 3100км като с първите две, а за 2500км да речем, а след това и за по-малко. Възнамерявам да карам с него към 15 хил км или около 250-300 моторни часа, моята средна скорост е над 50км/ч, по-принцип това масло би трябвало да издържа поне до към 400 моторни часа.
Някой пробвал ли е с кастрол 0W40?
Мисля, че ще е по-добре от Риванола.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

Ако говориш за БГ кастрол, онзи ден един познат ненормалник на тема масла проведе полеви тест :mhihi: С 3 спринцовки дръпна от един кастрол едже 5в40, мотул нещо си и моето и ги сложи в камерата. След 36 часа гледахме резултата - моето масло при обръщане на спринцовките, се стичаше най-бързо и плавно. Според него маслото е супер, чак ме навива сега и на него да поръчвам :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zaharia » 17 Ное 2017, 12:28

vvasilev1 написа:Някой пробвал ли е с кастрол 0W40?
Мисля, че ще е по-добре от Риванола.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

Не съм уверен колега, по скоро към настоящия момент Рaвeнол 0w40 е с по-добри характеристики според последните анализи. Дали Кастрола е на неговото ниво трябва тепърва да се доказва. На официалният им сайт например има 3 различни рецепти в които съдържанието на ПАО е 25-50% за Германия това за варианта A3/B4, другата им версия която е C3 и ПАО-то е 50-75% в която се доближава до това на Реванол-а не знам дали изобщо се продава на пазара. Да не говорим, че в Рaвeнола има и естери, молибден, а с новите рецепити може да са добавили и волфрам. Така, че към момента Рaвeнола(SSL 0w40) е отлично масло на ПАО основа, на много добра цена за двигатели в които могат да се слагат високопепелни масла. На всичкото отгоре в момента тече промоция с 20% намаление.
Последна промяна zaharia на 17 Ное 2017, 14:04, променена общо 6 пъти

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zaharia » 17 Ное 2017, 12:31

dextuar написа:Ако говориш за БГ кастрол, онзи ден един познат ненормалник на тема масла проведе полеви тест :mhihi: С 3 спринцовки дръпна от един кастрол едже 5в40, мотул нещо си и моето и ги сложи в камерата. След 36 часа гледахме резултата - моето масло при обръщане на спринцовките, се стичаше най-бързо и плавно. Според него маслото е супер, чак ме навива сега и на него да поръчвам :mhihi:

Колега, твоят познат прави некоректни тестове - сравнява масло на ПАО основа, с масла които са на хидрокрекова основа. Ако иска да е обективен да си намери Castrol 0w40 или 0w30 и серията на Motul 300V и тогава пак да опитва, щото тези са преките конкуренти на въпросния Рaвeнол. Иначе съвсем очаквано пълната синтетика се представя по-добре от полусинтетиката.
Последна промяна zaharia на 17 Ное 2017, 13:25, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Dextuar » 17 Ное 2017, 12:53

zaharia написа:
dextuar написа:Ако говориш за БГ кастрол, онзи ден един познат ненормалник на тема масла проведе полеви тест :mhihi: С 3 спринцовки дръпна от един кастрол едже 5в40, мотул нещо си и моето и ги сложи в камерата. След 36 часа гледахме резултата - моето масло при обръщане на спринцовките, се стичаше най-бързо и плавно. Според него маслото е супер, чак ме навива сега и на него да поръчвам :mhihi:

Колега, твоят познат прави некоректни тестове - сравнява масло на ПАО основа, с масла които са на хидрокрекова основа. Ако иска да е обективен да си намери Castrol 0w40 или 0w30 и серията на Motul 300V и тогава пак да опитва, щото тези са преките конкуренти на въпросния Реванол. Иначе съвсем очаквано пълната синтетика се представя по-добре от полусинтетиката.

И аз така помислих колега, но чисто ценово, ако трябва да ги сравняваме - 0w40-то на Реванола ми излезе с около 30лв по-евтино от 5w40-то Кастрол, пък е и по-хубаво поне според този тест.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zaharia » 17 Ное 2017, 13:02

Още нещо за Кастрола - на сайта им 0w40 А3/B4, дори се намира в категорията с база хидрокрек, за разлика от 0w30(https://www.castrol.com/de_de/germany/c ... -olen.html) което е в категорията пълна синтетика. Така, че хората си признават - ПАО-то е под 40-50%, за разлика от Равенола, където трябва да е към 60-70%.
И друго версиите на Кастрол на база ПАО 0в30 и 0в40 са среднопепелни, докато тази на Равенол е високопепелна, т.е. има значение в какъв двигател ще се наливат и колко време могат да издържат.
Значи Кастрол 0w40 А3/B4 също е бил на база ПАО до 2013-2014, после са решили да му сложат и хидрокрек. Така, че както се вижда нещата се менят непрекъснато.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zaharia » 17 Ное 2017, 15:58

Добри новини от ROWE, явно като гледат как Ravenol си разширяват гамата от масла, са решили да не стоят на място и пускат нови масла, спортна серия на основа мултиестери и ПАО. Предполагам ще могат да се ползват и на граждански автомобили, засега нямат още допуски и съответствия. Според графиките намаляват износването(желязо) до 5 пъти. На адресите по-долу има и данни с техническа информация за маслата.
NEW ROWE HIGHTEC RACING MOTOR OILS
http://rowe-mineraloel.com/cn/2017/11/n ... otor-oils/
НОВЫЕ МОТОРНЫЕ МАСЛА ROWE HIGHTEC RACING
http://rowe-russland.ru/novosti/76-novy ... tec-racing
http://rowe-russland.ru/product/item/22 ... -sae-0w-40
http://rowe-russland.ru/product/item/23 ... -sae-5w-40

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 26.01.2008
Кара: 318is;Е36 328i;Е46 330i;E60 530d

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от димитър_81 » 17 Ное 2017, 16:26

Доколкото съм запознат аз, само формулата на 0w30 на Кастрол е една за целия свят наистина е full synthetic, а за всички останали техни масла е различна за всеки континент.
Какво мислите дали е проблем за кола с ДПФ да налея 0w30 което е mid saps, а не low saps?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zaharia » 17 Ное 2017, 17:30

димитър_81 написа:Доколкото съм запознат аз, само формулата на 0w30 на Кастрол е една за целия свят наистина е full synthetic, а за всички останали техни масла е различна за всеки континент.
Какво мислите дали е проблем за кола с ДПФ да налея 0w30 което е mid saps, а не low saps?


Castrol Edge 0W-30 ist ein vollsynthetisches Hochleistungsmotoröl für moderne Benzin- und Diesel PKW (speziell für Fzg. mit
Dieselpartikelfilter geeignet)

Това пише в спецификацията на маслото, т.е. става и за дизелови двигатели с ДПФ. Разликата между лоу сапс - до 0,6% пепел и мид сапс 0,8% пепел не е голяма. Тук обаче трябва да внимаваш на какъв пробег(и още по-точно брой моторни часове) ще го сменяш и да е качествено горивото. Освен това напоследък четох информации според които масла на пълна ситнетична основа(като въпросното) оставят по-малко отлагания по двигателя дори и пеплното съдържание да е по-високо отколкото масла с хидрокрек.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 26.01.2008
Кара: 318is;Е36 328i;Е46 330i;E60 530d

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от димитър_81 » 17 Ное 2017, 20:42

Аз лично карам по 10-12к с едно масло. На хубаво масло и 15 000 предполагам не са проблем. Разликата между low saps и full saps не е ли компонента почистващи добавки? При full sapsa-а защитата и миещите свойства на двигателя са най-големи за сметка на ДПФ-а и обратно.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook