С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 21.11.2008

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от dimodi » 14 Дек 2017, 11:14

Аз миналия път сипах Valvoline, който много ми го хвалеха, но за 9 хил.км. ми изгори към 500 гр. Преди това карах с Castrol и за 15 хил.км беше мръднало с 200 гр., така че явно колата нещо не го харесва тоя Valvolinе :) Дайте мнениe според вас кое е за предпочитане между Mobil 5w30, Castrol 5w30 и Bardahl 5w30? Аз като че ли клоня към Mobil-а засега, Bardahl-a май само рекламата му е повечко, но самото масло не е нищо особено :roll:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zaharia » 14 Дек 2017, 13:22

dimodi написа:Аз миналия път сипах Valvoline, който много ми го хвалеха, но за 9 хил.км. ми изгори към 500 гр. Преди това карах с Castrol и за 15 хил.км беше мръднало с 200 гр., така че явно колата нещо не го харесва тоя Valvolinе :) Дайте мнениe според вас кое е за предпочитане между Mobil 5w30, Castrol 5w30 и Bardahl 5w30? Аз като че ли клоня към Mobil-а засега, Bardahl-a май само рекламата му е повечко, но самото масло не е нищо особено :roll:

Разходът на масло - ако е в разумни граници не е проблем, защото в случая е важно как маслото е защитило двигателя докато е било в него, а това, че е заминал половин-един литър до смяна има последствия основно за катализатора и ДПФ и при качествени и нископепелни масла те не са кой знае какви.
Ако говорим за маслата ACEA C3 и допуск BMW LL-04, oт трите марки с върпосния вискозитет бих препоръчал Mobil 1 ESP Formula 5W30 за което се знае, че е с модерен пакет добавки, има малко естери и ПАО, Bardahl-а са ненормално и неоправдано скъпи при условие, че предлагат сравнимо качество, да не казваме по-ниско при по-евтините видове. Кастрол имат хубаво пълносинтетично масло - EDGE Titanium FST 0W-30 LL04, но то е с друг вискозитет който предполагам също е подходящ за вашите двигатели, въпросът е дали искате да карате с него.
Онзи ден излезе анализ на Shell Helix Ultra ECT C3 5W-30 което е на база GTL и по принцип трябва да е по-добро от маслата на база хидрокрек каквито са масово тези на пазара с вискозитет 5w30. Всъщност то е аналог на оригиналното БМВ 5w30 което се прави също от Шел, разликата предполагам е само в цената.
Колега, ти с кoе масло на Валволин си карал, щото те имат 4 с този вискозитет отговарящи на спецификацията ACEA C3.

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 12.12.2017
Пол: Жена

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Chertigrad » 23 Дек 2017, 20:45

Един път Motul ми сипаха в едно сервизче и изобщо не бях доволна .. пасата започна като дизел да трака. Добро е мобил, кастрол, с Репсол съм от 3 години и съм доволна. Сега искам с 0w30 да пробвам осезаема разлика дали ще има през студените месеци, станат ли жеги и ако двигателят тропа и w50 да сложиш няма да сбъркаш, обаче нашите вносители не поддържат голямо разнообразие. Тъпото е, че като те посъветват за дадена кола която е на повече км. -да я караш с минерални масла в продължение на години, после е доста рисковано да преминеш на синтетика или полу, защото се получават луфтове и почваме да се чудиме и кумиме какво се случва с повдигачите и алабала. Нашите вносители не искат да внасят различни вискозитети от минералните, от полу и от синтетиката, и за по старите автомобили понякога е трудно да се спазват нормите на производителя за съответното масло, и си принуден от минерално да минеш на полусинтетика или обратното, абе важното е да си на въртележката на вносителите в лунапарка :paranoid: ...ааахахаха
Teodora

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от pepsin » 25 Дек 2017, 21:56

:shock:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Z3Ro* » 09 Яну 2018, 10:03

Колеги, някой запознат ли е с Арал Супертроник 0w40 - интересува ме и то ли е хидрокрек, или си е ситетично напълно, какво е съдържанието на ПАО и естери евентуално? Гледам, че го има на прилични цени...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от nikola59 » 09 Яну 2018, 10:57

Z3Ro* написа:Колеги, някой запознат ли е с Арал Супертроник 0w40 - интересува ме и то ли е хидрокрек, или си е ситетично напълно, какво е съдържанието на ПАО и естери евентуално? Гледам, че го има на прилични цени...

Анализ тук: https://g.io.ua/img_aa/large/3442/45/34424544.jpg (https://elit-oil.io.ua/s2374619/sostav_ ... asel_0w-40) . Много инфо за различните типове и лабораторни анализи тук: https://elit-oil.io.ua/story Обновява се постоянно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zaharia » 09 Яну 2018, 13:19

Z3Ro* написа:Колеги, някой запознат ли е с Арал Супертроник 0w40 - интересува ме и то ли е хидрокрек, или си е ситетично напълно, какво е съдържанието на ПАО и естери евентуално? Гледам, че го има на прилични цени...

Синтетичната съставляваща видима в документите е 25-50% PAO. Дали може да стчитаме маслото на основа пълна синтетика, няма как да се каже без анализ с инфрачервена спектроскопия. Пао-то вътре както се вижда е немалко в сравнение с мнозинството от останалите масла на пазара където то е или 10-20% или отсъства напълно. Естери няма, но има молибден. С тази си привлекатена цена е добър избор - писали сме вече и преди, мисля в аналогичната тема в Е90 подраздела. Трябва да се има предвид, че маслото е среднопепелно C3, с ниско базово число между 7 и 8 и не трябва да се кара прекалено дълго с него. Това всъщност си важи и за другите такива масла.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Denis1903 » 14 Яну 2018, 11:14

Здравейте колеги ! Интересува ме дали мога да сложа едно от трите масла ГМ 10в40 , ГМ 5в30 или Тотал 5в40 на бмв 330ци е46 , защото така или иначе колата си го гори на 2к и според мен няма смисъл да сложа скъпо масло .

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zaharia » 14 Яну 2018, 16:06

Denis1903 написа:Здравейте колеги ! Интересува ме дали мога да сложа едно от трите масла ГМ 10в40 , ГМ 5в30 или Тотал 5в40 на бмв 330ци е46 , защото така или иначе колата си го гори на 2к и според мен няма смисъл да сложа скъпо масло .

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

До колкото съм срещал отзивите за Тотал са по-добри отколкото тези за ГМ, така, че лично аз бих заложил на него и без друго се знае не са им лоши маслата. И за предпочитане да не е 10в40, не знам дали изобщо масла с такъв вискозитет се препотъчват за двигателите на БМВ. Обикновено те са си напълно минерални.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Mallorca
Пол: Мъж
Кара: трактор шестак
Детайли за колата: m57tu2d30 OL

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от vanko242 » 14 Яну 2018, 17:21

vvasilev1 написа:
zaharia написа:С риск да стана досаден, но ще го напиша все пак за любителите на висококачествени никопепелни масла, тия дни излезе анализ на Ravenol VMP 5w30, C3 LL04, освен, че се потвърждават характеристиките - база ПАО и съвременен пакет присадки, се оказва, че в маслото има и много естери - до 30%, което е повече от естерите в маслата на Амсойл, което значи те имат вече един сериозен конкурент в негово лице - цената му е 9е за литър, при 12е при Амсойл. Ако се вземе туба 20л цената пада на 7,5е. Лично аз съм си го харесал това масло и мисля следващия път да сменям с него. ще има по-мако отлагания, а аз имам и разход.
https://oil-club.de/index.php?thread/29 ... stID=25801


Нека всички колеги, които наливат риванол (гледам, че не са малко) да споделят в последствие резултата.

Явно е, че маслото е добра алтернатива на много приемливи цени.

...последните около 140000 км карах с Мегуин 5W40 лоу сапс, след смяна с Риванол ВМП 5w30, Ц3 ЛЛ04 мога да кажа за момента при студен мотор колата е по-шумна отколкото с Мегуина, вдигне ли температура - напротив, по-тиха и вече не чувам работата на повдигачите.....по нататък ще споделя и разхода на масло..двигател М57ТУД2 260000 км.
...тестове на масла : http://bmwservice.livejournal.com/27699.html

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 5.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 530D
Мечтае да кара: F16

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Nini0 » 26 Яну 2018, 22:54

Колеги, от къде го поръчвате това масло Ravenol. Гледам доста хора карат с него.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zAcK » 26 Яну 2018, 23:38

Гледам, че се предлага в онлайн магазини в България RAVENOL VMP SAE 5W-30
Да си поръчам ли такова за 535d, или ще препоръчате някое друго RAVENOL масло за този двигател? :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Mallorca
Пол: Мъж
Кара: трактор шестак
Детайли за колата: m57tu2d30 OL

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от vanko242 » 26 Яну 2018, 23:51

Nini0 написа:Колеги, от къде го поръчвате това масло Ravenol. Гледам доста хора карат с него.

www.autodoc.es/de/bg примерно.
...тестове на масла : http://bmwservice.livejournal.com/27699.html

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zaharia » 27 Яну 2018, 0:04

Nini0 написа:Колеги, от къде го поръчвате това масло Ravenol. Гледам доста хора карат с него.

Най-евтино е тук, имат и намаления за количество - https://www.ravenol-shop.de/, но сайта е на немски. Ще питам собственика, дали може да го преведе на английски, защото гледам, че интереса нараства.
Почти на същите цени, но с малко по-скъпа доставка може да се купи от тук http://ato24.de/. Този сайт има и английска версия.
Последна промяна zaharia на 27 Яну 2018, 0:25, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 5.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 530D
Мечтае да кара: F16

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Nini0 » 27 Яну 2018, 0:09

Добре благодаря, ако има колеги който смятат да поръчват да се организираме да направим поръчка за по-голямо количество.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook